Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

hakkınızı helal edin kızlar ben birazdan baş ağrısından ölüciiim sanırsammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
ve ben tatlı krizindeyim ilk kez

Slm. kizlar....
Bu aralar özel sebeplerden dolayi sinirlerim biraz bozuk...
Kendimi abur cubur dolabinin önünde buluyorum ara ara...
Arada ufak ufak yemeyede basladim...Sporda yapamiyorum heralde onunda verdigi bir stres hali beni yemege yönlendiriyor...
Dünü yazmak istemiyorum tatli ataklarimla ne kadar ne yedim bende bilmiyorum...
Bu gün 1. ögün
bir tabak melemen (organik tereyagi ile)
bir bardak sütlü kahve (tatlandiricili)
etme eyleme aybalammm arada hepimize oluyor o tarz şeyler emme acısını vücudundan çıkarma herşey güzel gidiyor kötü olanlarda geçecek elbet sonra keşke yapmasaydım deme olanı olduğu yerde bırak sağlıklı güzel şeyler yemeye devam et bence hem ağır ya da abur cubur yersen daha fena olucaksın emin ol herşey güzel olacak demeye çalışş

Ben henüz Karatay'ın kitabıı almadım.Bugün çıkıp almayı düşünüyorum.Sanırım iki kitap var değil mi?Sizler hangisini okuyorsunuz ya da öncelikli tavsiye edebileceğiniz hangisi?
iki kitabıda çok güzel ama ikincisi daha ayrıntılı yani son çıkan ama ikisini de al bence

kuzumu uyuttum sporayakkabılarımı gıydım elımde bıberıye cayım bıtsın kosu bandına cıkacam otur otur nereye kadar canım.ıkızdendemı ıbret almıyoruz kadın kucagında koca cocuklar sogukta yuruyo:nazar:
aynen papadiyaaa valal benikizden sonra gaza geldim başlayış o başlayış patladı gitti iyikide patlamışım harika oldu o gün bugün yürüyorum fırsat buldukça ve kuş gibi oldummm kuşşş hadi sanada zevkli yürüyüşler olsun ohhh yandan yandannn :KK76:

zeyno banada uğur getirisn yaaa bende istiyom minnacık süt kokulu bir bebişşş sağlıkla olsun inşallah hayırlısıyla olsun ahh ahhhhh:KK31::KK31:

ayy evet yaa sana annelik yakışır pıtır pıtır:21::21:ama ablamdan gördüğüm için söylüyorum önce kocanla doya doya evliliğini yaşa 52 kilonun tadını çıkar sonrası naip kızmet:KK16:

zamanla hepsii uzak bir hatıra olacak onları tatlı değil zehir gibi görmeye başlayacaksınn en masum olanlarından çok az yersin belkii ama şimdi değil geçecek aybalammm ohh pırasa mis gibi olur hem güzel wc yaptırır yap yap pırasayı yapp

sezeryandan sonra resmen wc ye küsmüştüm karatayla hergün kendisiyle haşır neşir oluyorum ço0k şükür

hakkınızı helal edin kızlar ben birazdan baş ağrısından ölüciiim sanırsammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

canım hemen iki bardak su iç 10 dk bekle inşallah baş ağrın geçicek:21::21:bir de kendine tarçınlı süt ısmarlarsan pamuk gibi olursun:KK1:

neyyy börek mi yaptın :KK53:ben börek yapsam yumurcak modunda değil küçük emrah modunda olurdum herhalde çılgınlık be hatun:KK1::KK1:

ne yapayım annem azıcık incesinden pırasa bırakmış ben bununla ne yemek yapacam ki dedim en iyi börek olur, kocişe 4 yufka siparişi gece 11 de pişirdim piştiğinde yataktaydım ben çoktan :KK1:
sabah da yüzüne bakmadım :KK1: ama kocamın yüzü her şeyi anlatıyordu...

beton helva ve aşure dışında güzel gözüküyorda
beton helva yiyince beton gibi olamayacağımızı aksine jöle kıvamında kalacağımızı hatırlatmayı borç bilirim zeynommm ayrıca ilk beşe gireceğine kuşkum yokkkk haydi zeynooo haydiiii

petum sağol bu gazla koşu bandına çıkarım ben akşam :KK1:
yaa biliyorum ama acık helva yenebiliyor ya ben ondan şey ettim üstüme aşure geldi o kötü oldu, halim görülmeye değerdi tam bitirmişim helvayı kapı çaldı eşim baktı aldı geldi ben "getir getir" diyorum ikimiz de kahkahalara boğulduk :KK1:

ben gideyim bebiş uyumuşken akşama zeytinyağlı pirinçsiz pırasamı yapayım.eşime de pirinç pilavı ve kuru fasulye yapacam onun fasulyesindende yerim pirinci patatesi aramıyorum da ah şu tatlılarrr....

aynen

zeyno banada uğur getirisn yaaa bende istiyom minnacık süt kokulu bir bebişşş sağlıkla olsun inşallah hayırlısıyla olsun ahh ahhhhh:KK31::KK31:

inşallah canım inşallah Allah isteyen herkese versin çocuk hasretiyle sınamasın bizi ama her şeyin de hayırlısı olsun... öpüyorum seni :KK16:

zamanla hepsii uzak bir hatıra olacak onları tatlı değil zehir gibi görmeye başlayacaksınn en masum olanlarından çok az yersin belkii ama şimdi değil geçecek aybalammm ohh pırasa mis gibi olur hem güzel wc yaptırır yap yap pırasayı yapp

valla ben bir ay geçirdim hala tatlılar zehir gibi gözükmüyor bana, hatta onların nasıl göründüğünü tarif dahi edemem kıyaslanabilecek bir şey yok ki tarifsiz bence :KK1:
biri bana hadi bugün istediğin kadar tatlı ye kilo aldırmayacak sana dese ben öyle yerim ki şeker komasına girip hastanelik olurum :KK1:
ben çocukken bile (cılız bir şeydim) "büyüyünce pastaneciyle evleneceğim, istediğim kadar profitrol ve muzlu pasta yiyeceğim" derdim hey gidi :KK1:

öğle menüm

Kuru fasulye yemeği
yeşil salata
az turşu
3 kaşık bulgur pilavı
az yoğurt
Benimki de buna benzer :

Mercimek çorbası
Kuru fasulye
Cacık

Ve maalesef yemekten 2 saat geçti,bende cmtsi günkü gibi bi halzilik fenalık,biraz badem atıştırayım napayım leptin çalışmıcak ama napıyım :KK43:

Benimki de buna benzer :

Mercimek çorbası
Kuru fasulye
Cacık

Ve maalesef yemekten 2 saat geçti,bende cmtsi günkü gibi bi halzilik fenalık,biraz badem atıştırayım napayım leptin çalışmıcak ama napıyım :KK43:

canım halsizliğin belki açlıktan değildir kıyma hemen leptinine.biraz açık havaya çık odanı havalandır güzel bir yeşil çay ve su iç geçmezse halsizliğin o zaman badem sana feda olsun:KK1::KK1:

sen de öylesin bebişim:)valla kiloları verelim de topik adı ne olursa olsun razıyım:KK66:coş yavrum coş ikiz asfaltı sen toplantı odasını eskittiniz feda olsun helal olsun:KK9:
babişkom şeker ve tansiyon yüzünden felç geçirdi geçen sene şimdi toparlanma evresinde çok şükür.5 senedir sıkı rejim yapıyor mecburen.ben de zaten baktım şeker ve tansiyon insanı yamultuyor ne yalan söyleyim biraz da döt korkusundan karatya bağlandım:KK66::KK66:hepimiz diyet yapmıyoruz hepimiz sağlığımıza ve geleceğimize yatırım yapıyoruz:KK16:
geçmiş olsun şeker evet köy yumurtası yerken cipslerden uzak kalırken hep bunu düşünüyorum orta yaşımıda yaşlılığımıda sağlıklı geçiricem allah nasip ederse bunu düşündükçe mutlu oluyorum ay o sağlıksız beslenenler benden uzun yaşarsa kahrolurum :))

tebrikler canım...:13:
sağol ikizim sayende vallaa:13:

ne oldu pegasusum yaa hayırdır inşallah sıcak bir duş alsan birde kuru kayısı falan eyi olurmu ki acebaa :44:

ayy evet yaa sana annelik yakışır pıtır pıtır:21::21:ama ablamdan gördüğüm için söylüyorum önce kocanla doya doya evliliğini yaşa 52 kilonun tadını çıkar sonrası naip kızmet:KK16:

kuzum yaa 4 sene oldu evleneli 5 senede evveli var ziv ziv gezdik durmadan halada geziyoruss karı koca dötümüz yere değmiyo :) bebiş istiyos ama sıkıntılı eccük bakalım kısmet olursa eyi olcek oynayıp durcem onunla ama zamanı var sanırım ama evliliğimi doya doya yaşıyorum şükür şimdiye kadarda yaşadım bebişi beklerken ömrümü ziyan etmiyorum hayırlısı bakalım olursa güzel olacak olmassada Allah bize sağlık huzur vermiş bundan geri koymasın buna çok şükürrr

sezeryandan sonra resmen wc ye küsmüştüm karatayla hergün kendisiyle haşır neşir oluyorum ço0k şükür
dök düşmanları denizee :KK1:

ne yapayım annem azıcık incesinden pırasa bırakmış ben bununla ne yemek yapacam ki dedim en iyi börek olur, kocişe 4 yufka siparişi gece 11 de pişirdim piştiğinde yataktaydım ben çoktan :KK1:
sabah da yüzüne bakmadım :KK1: ama kocamın yüzü her şeyi anlatıyordu...

petum sağol bu gazla koşu bandına çıkarım ben akşam :KK1:
yaa biliyorum ama acık helva yenebiliyor ya ben ondan şey ettim üstüme aşure geldi o kötü oldu, halim görülmeye değerdi tam bitirmişim helvayı kapı çaldı eşim baktı aldı geldi ben "getir getir" diyorum ikimiz de kahkahalara boğulduk :KK1:

aynen

inşallah canım inşallah Allah isteyen herkese versin çocuk hasretiyle sınamasın bizi ama her şeyin de hayırlısı olsun... öpüyorum seni :KK16:

valla ben bir ay geçirdim hala tatlılar zehir gibi gözükmüyor bana, hatta onların nasıl göründüğünü tarif dahi edemem kıyaslanabilecek bir şey yok ki tarifsiz bence :KK1:
biri bana hadi bugün istediğin kadar tatlı ye kilo aldırmayacak sana dese ben öyle yerim ki şeker komasına girip hastanelik olurum :KK1:
ben çocukken bile (cılız bir şeydim) "büyüyünce pastaneciyle evleneceğim, istediğim kadar profitrol ve muzlu pasta yiyeceğim" derdim hey gidi :KK1:
eşinle hep öyle güzel güzel gülün inşallahhh
helva ucundan eccük yeniyor evet ama üstüne aşure olunca beton gibi olamıyozz jöle oluyoss :) aman dikkat
bebek işinegelince aynen canım hayırlısı olsun hayırlısıyla gelsin inşallah bu konuda çok acılar çektim ama buna da şükür diyorum Allah büyükk

Benimki de buna benzer :

Mercimek çorbası
Kuru fasulye
Cacık

afiyet olsun canım niye böyle oldun acaba yaa menü güzel ama dışarıda mı yedin bunları evde mi? yağından falan mı oldu analamdım ki az yürüsen belki iyi gelebilir badem için dayanılmaz değilse bekle biraz daha

geçmiş olsun şeker evet köy yumurtası yerken cipslerden uzak kalırken hep bunu düşünüyorum orta yaşımıda yaşlılığımıda sağlıklı geçiricem allah nasip ederse bunu düşündükçe mutlu oluyorum ay o sağlıksız beslenenler benden uzun yaşarsa kahrolurum :))

kuzum yaa 4 sene oldu evleneli 5 senede evveli var ziv ziv gezdik durmadan halada geziyoruss karı koca dötümüz yere değmiyo :) bebiş istiyos ama sıkıntılı eccük bakalım kısmet olursa eyi olcek oynayıp durcem onunla ama zamanı var sanırım ama evliliğimi doya doya yaşıyorum şükür şimdiye kadarda yaşadım bebişi beklerken ömrümü ziyan etmiyorum hayırlısı bakalım olursa güzel olacak olmassada Allah bize sağlık huzur vermiş bundan geri koymasın buna çok şükürrr

hmm yeterince zivzivlemişsiniz evet:KK1::KK1:olur bebğim olur sen dert etme sen böyle tatlı dilli iyi yürekli şahsına münhasır bir hatun olursun da çocuk olmaz mı hiç:KK16::KK16:şimdi hepimiz içimizden dua ederiz ki benim nefesim de kuvvetlidir haaa:KK66::KK66::KK66:şaka bir yana Allah hayırlısını nasip etsin inşallah:21::21:sağlık huzur ve aşk herşeyin başı:KK16:

ilahi petunya alemsin valla

orjinalini söyleyen ben değilim alıntı sayılır bu espriyi yapan burdan bi arkadaştı hangisi hatırlamıyorum ama benimde kalır yanım yok tabi haylazlıkta hehe :) sen dök düşmanı denizee ben alemlere dalayım :)

afiyet olsun canım niye böyle oldun acaba yaa menü güzel ama dışarıda mı yedin bunları evde mi? yağından falan mı oldu analamdım ki az yürüsen belki iyi gelebilir badem için dayanılmaz değilse bekle biraz daha

cnm öğlenler hep dışardan benim,işteyim ya..
maalesef yedim biraz badem ama geçmedi:KK43:
camı açtım hava da aldım ama
bilmiyorum off:KK43:

hmm yeterince zivzivlemişsiniz evet:KK1::KK1:olur bebğim olur sen dert etme sen böyle tatlı dilli iyi yürekli şahsına münhasır bir hatun olursun da çocuk olmaz mı hiç:KK16::KK16:şimdi hepimiz içimizden dua ederiz ki benim nefesim de kuvvetlidir haaa:KK66::KK66::KK66:şaka bir yana Allah hayırlısını nasip etsin inşallah:21::21:sağlık huzur ve aşk herşeyin başı:KK16:

amin jarnimm aminnnn evet sağlık ,aşk ,huzur olsunda gerisi olur giderrrr doğru deyyon nefesinde kuvvetliymiş ellaham bir nur gördüm ben sende :) tamamdır bu iş zeynoya bana üfleyiver hacı

cnm öğlenler hep dışardan benim,işteyim ya..
maalesef yedim biraz badem ama geçmedi:KK43:
camı açtım hava da aldım ama
bilmiyorum off:KK43:
bende işte pek çorbalara el sürmüyorum çok unlu yapıyorlar ya da ahazır paket çorbalardan yapıyorlar diye onun dışında yoğurdumu artık evden taşıyorum ev yapımı köy sütünden,yemeklere ayçiçek konuluyor ama kaliteli fena değil yağımız ondan mecbur yiyorum yani en azından tek öğün ve sağlıklı olanlardan seçmeye uğraşıyorum acaba mercimek mi böyle yaptı seni dicem ama tek açlıkta değil halsizlik falan diyorsun yarına bişeyciğin kalmaz inşş. bu akşam dinlenmeye çalış sen birde güzel ayran ya da süt iç uyuu

amin jarnimm aminnnn evet sağlık ,aşk ,huzur olsunda gerisi olur giderrrr doğru deyyon nefesinde kuvvetliymiş ellaham bir nur gördüm ben sende :) tamamdır bu iş zeynoya bana üfleyiver hacı

beyaz tenliyim ondandır:KK66::KK66:senin gibi çocuk yürekli bütün hatunlara nefesim feda olsun:KK16:benim ablamların cuma günleri sohbetleri falan oluyor ben söylerim en başta senin için güze lbir amin yaparlar dünya bile dua üzerine kurulmuş dğil mi kardeş:KK16:zeynepciğimi de unutmam tabü:KK1:

bende işte pek çorbalara el sürmüyorum çok unlu yapıyorlar ya da ahazır paket çorbalardan yapıyorlar diye onun dışında yoğurdumu artık evden taşıyorum ev yapımı köy sütünden,yemeklere ayçiçek konuluyor ama kaliteli fena değil yağımız ondan mecbur yiyorum yani en azından tek öğün ve sağlıklı olanlardan seçmeye uğraşıyorum acaba mercimek mi böyle yaptı seni dicem ama tek açlıkta değil halsizlik falan diyorsun yarına bişeyciğin kalmaz inşş. bu akşam dinlenmeye çalış sen birde güzel ayran ya da süt iç uyuu

cnmcm ya zaten kahvaltı taşıyom ben evden işe,bir de yemek olursa vay halime hem dökülmezmi yoğurt streçlemek mi lazım?
bilmiyorm ki yoğurtu yemek gibi yiyemem ben tek anca yanında bişeyle yerim.
dediğin gibi unu çok koydular içine kesin..hem ilk kez yemiyorumki ordan uzun süredir orda yiyoruz.pilav tatlı almıyorum alacak şeylerden biri çorba biri yemek biri de cacık ya da salata çeşidi oluyor.

X