Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar ben haftanın ilk gününden büyük bir kaçamak yaptım ve iki tabak dolusu kısır yedim.akşam bir saat yürüyüş sonrası sadece yoğurttan oluşan bir menü beni bekliyor.

Son düzenleme:
ayy jarnanaa süpersin ya demek çiş fasıllarıyla kaçırdın canım böreği oh sefan olsun ben de dün bir tepsi börek yaptım hemde kıymalı pırasalı eşime sordum nasıl olmuş diye ııııım yaptı ben de yalandım karşısında
yumurcak filmindeki çocuk gibi oldum ben ya yalanıp yalanıp "güzel miydi amca" diye acıklı acıklı sorular soruyorum?
kociş bir tepsi böreği bitirene kadar ben galaon galon su içsem anca :KK1:

hay Allah iyiliğinizi versin, çok güldüm ikinize de. Bende çikolatayı eşime, çocuğa verirken kokluyorum. çocuk anlamıyo da, eşim napıyosun, ye madem diyo. Tok açın halinden anlamıyoki :KK70:

ayy jarnanaa süpersin ya demek çiş fasıllarıyla kaçırdın canım böreği oh sefan olsun ben de dün bir tepsi börek yaptım hemde kıymalı pırasalı eşime sordum nasıl olmuş diye ııııım yaptı ben de yalandım karşısında
yumurcak filmindeki çocuk gibi oldum ben ya yalanıp yalanıp "güzel miydi amca" diye acıklı acıklı sorular soruyorum?
kociş bir tepsi böreği bitirene kadar ben galaon galon su içsem anca :KK1:

:

neyyy börek mi yaptın :KK53:ben börek yapsam yumurcak modunda değil küçük emrah modunda olurdum herhalde çılgınlık be hatun:KK1::KK1:

şu kiloları verirsem baya bir çıtır olicimm inşallah o zaman ye beni istersen naparsan yap:KK66:wc sanki beni çok bekletme diyor ya da bana mı öyle geliyor bilemedim:KK1::KK1:

aa bu hafta sonu yürüyüşe gidecektim annem söylendi yalnız gitme hava karardı hem soğuk falan diye sonra hasta olunca o bakıyormuş falan filan:KK66:anne söylenceğine kalk sen de gel petunya üle diyo dedim o ne lan tarzında bir bakış atıp ali(ki babam olur)bırak gitsin kafayı sıyırdı bu açlıktan yürüsün açılsın deyip azad ettiler beni köpek gibi yürüdüm caddede bir aşağı bir yukarı:KK1::KK1:yaşasın özgürlük:KK16:muck
sen cidden komik bi kızsın jarniii :KK1::KK1:komik insanları seviyurimm daa

evet diyet sonrası ruhum bir kısrak gibi:KK66:bu yaz hepimiz karatayla ömür boyu cillop gibi hatunlar grunuba katilicizzz inşallah:21::21:
gıpgıcır hatunlar diye konu açalım bence 52 olayım açıcam :)

selam...:KK9:
kahvaltım:2yumurta rafadan
5 zeytin
1 bardak süt
1 kahke(kandil simidi gibi birşey):KK17:
15 fındık

cuma:yarım saat yürüyüş:KK5:
cumartesi:45 dakika:KK52:
pazar:1.5 saat yürüyüş:KK76:
pazartesi:yarım saat:KK5:
ikiz gene asfaltaların anasını ağlatmışsın vallalhi maşallah sayende artık bende yürüyorum seni okdukça gaza geldim eski günlerimi hatırladım ve daha ne bekliyorsun petuş at kendini yollara dedim deyiş o deyiş patladı gitti :) sağolasınnn
pazar günü tam11.943 adım atmışım bunun 43 dakikaksı tempolu hızlı yürüyüş coştum yine dalgalanıyorum beennnnn yeni yeni sevdalanıyorum bennnn :KK8::KK8:

ben de yazayım kahvaltımı:

2 soganlı yumurta(sabah tv de gördüm canım çekti:KK53:)
4 zeytın
yarım avuc peynır
kırmızı bıber
2 kuru kayısı
2 kuru erik
1 kuru incir
5-6 ceviz
loxaaa güzelmiydi soğanlı yumurta bende yapıcama klımda yarım ay doğra biraz baharat azcık su pişir soğanı dediler üstüne yımırtaları kırdımmı kapağı kapayıp beyazlar pişinceye kadar pişir dediler doğru demişlermi loxaaammmm eyimin loxaa kaçamaklarını gördüm cevapta yazdımm sana etme eyleme loxaa dedim gördün değilmüüü

canım babam rahatsız evde yalnız kalmasını istemiyoruz...zaten annemle yürürsem mahvolurum tın tın bana tempo lazım:KK66::KK66:
jarnim geçmiş olsun acil şifa bulsun inşallah önmeli bişeyi yoktur onada yaptır sen bu diyeti eminim hemen şifa bulur

kimse beni pataklamadı,unutulmuşum:KK5::KK5::KK5:
hayret ben nasıl unutmuşum dur ben pataklayam senii gel bakem sen:KK4: seni gidi kaçamakçı minik fareeee :KK57: bir daha yapmak yokkk

haftasonu topic den uzak kalmak ne kötü? :KK50:
sizi özledim anacığım :KK1:

geçmişi okudum loxiiii süper paylaşımlar yapmışsın su gibi okudum sağol bacikooo! :KK16:

ölçü almak en iyisi loxi hatta ben de yapacağım akşam ölçeyim paylaşırım yarın...

kızlar ben haftasonu değil bugün başladım şok programa cuma bitecek ilk gün fena gitmiyor bakalım asıl zor olan öğlen akşam arası bence göreceğiz, cuma günü bildirimde iyi bir atak yapmış olacağım söz verdiğim üzere :KK1:

haftasonu bildirim:
ctesi:
sabah: 1 rafadan yumurta
5 zeytin
1 dilim organik tam buğday ekmeği
kaşar peyniri az
6 ceviz
maydanoz

akşam:
lahana çorbası
7 tane lahana dolması
yoğurt
2 tane yer elması

sıvı:civanperçemi çayı 2 fincan
1.5 lt su
çay

spor:1 saat yürüyüş tempolu
yarım saat dans ettim, ip atladım :21:

pazar:
çökelekli yumurta
domates
salatalık
yeşil ve kırmızı biber
5 zeytin
4 ceviz

akşam:
mantar sote
4 kuru köfte
ayran
çay yanında beton helva :KK17: 3 kaşık komşudan gelen aşure :KK17: (hepsi saat 5.30 da bitti ve başka bir şey yemedim akşam)
spor:yok
sıvı: yaklaşık 2.5 lt bitki çayı ve su karışık

bu sabah şok programa başladım
sadece sabahları müsli(ev yapımı) süt
öğlen: ayran + bol ceviz,badem (bir simit yerine bunları yiyeceğim)
ara: yoğurt veya süt vaya ayran
akşam: ızgara et veya balık ve sınırsız salata :KK9:
bitki çaylarıma devam ediyorum
omega 3 ü bu 5 gün boyunca 2 kapsüle çıkardım

yanlız adet olabilmek için yeni bir ilaç verdi dr, prospektüsün uyarılar kısmında ödem tutar yazıyordu, vücudum iyice ödem yaptı bakalım ne zaman atacak?
yine 5 gün boyunca hergün 40 dk. yürümeye karar verdim, sporla desteklemem şart :KK1:

benden böyle kızlar öpüyorum hepinizi, şok program süresince de sizi takip edeceğim, burada olacağım, cuma listede de ilk 5 e talibim :KK1:
yaşasın karatay kızları :KK16:
beton helva ve aşure dışında güzel gözüküyorda
beton helva yiyince beton gibi olamayacağımızı aksine jöle kıvamında kalacağımızı hatırlatmayı borç bilirim zeynommm ayrıca ilk beşe gireceğine kuşkum yokkkk haydi zeynooo haydiiii

bol bol su içelim kızlar:nazar:
içelim loxaa benim şu an 2 litre bitmek üzere ama spor yapamadım henüz adım sayar 1673 te kaldı melül melül bakıyo bana

Selam sekerler,
Haftabasi yogun biraz ancak cepten okuyup yazmaya calisiyorum:) Herkesin keyfi yerindedir insallah... Fistik ezmesi olayina bugun itibariyle son verdim bir muddet goz onunde bulundurmiciim ve yimiciim hedefime ulasinca arada bulusuruz belki...
Bu hafta miktari az 3 ogun yapacagim metabolizmayi biraz sasirtmak icun kuruyemis ve kurumeyve de yemeyecegim...uzun sure ayni sekilde beslenip ayni sekilde spor yapildiginda vucut basina ne gelecegini bildigi icin korumaya aliyormus kendisini. Ben de bu hafta biraz degisiklik olsun dedim bakalim sonuc verecek mi? Optum herkesi:KK54:
fıstığı kovduğun eyi olmuş bence bu yasak aşkı sonsuza kadar bitir sen buluşma bir daha onunla unut onuu gözlemeee :) dünyalarınız ayrı sende biliyorsun bunu :)

senin bu zamana kadar verdiklerin epey bir kişiyi pataklamaya yeter loxiii :KK1:
aynen katılıyorummm sanaaa

slm kızlar...aranıza yeni katılıyorum kadınlar kulübünün körpesiyim yani .
3 aylık bebeğim var.hamileliğe 66 kg ile başladım 84 kg ile doğum yaptım.18 kg almıştım.neyse şöyle böyle 75 e düştüm 3 hafta karatay yaşam biçimiyle 4 kg verdim.Sonra etraftan korkuttular sütünün kalitesi bozulur diye bende 1haftadır elime ne geçtiyse yedim Allah'tan hiç kilo almadım.bugün bebeğimi sağlık ocağında tarttırdım.1 ayda çok güzel kilo almış(maşallah).bende karataya devam etmeye karar verdim.hedefim mayısa kadar 57 kg düşmek yani 14 kg
1 aydır sizinle motive oldum.tanışmasakta hepiniz komşularımdan arkadaşlarımdan daha yakın oldunuz.beni de alın aranızaaaa.....daha da motive olayııım

Sabah kahvaltım :
1 avuç lor peyniri
5 zeytin
1 kayısı kıvamlı yumurta
7 ceviz
hoşgeldin kuzulu güzelll sütünün kaliteside artacak ve bomba gibi fit olacaksın burayı okumaya yazmaya devam et ve karataydan vazgeçme bebeğini hep böyle besleki sağlıkla büyüsün katkısız şeyler yesin kitabı okumadıysan mutlaka almalısın bebeğin için al ve oku lütfenn :KK54:

Slm. kizlar....
Bu aralar özel sebeplerden dolayi sinirlerim biraz bozuk...
Kendimi abur cubur dolabinin önünde buluyorum ara ara...
Arada ufak ufak yemeyede basladim...Sporda yapamiyorum heralde onunda verdigi bir stres hali beni yemege yönlendiriyor...
Dünü yazmak istemiyorum tatli ataklarimla ne kadar ne yedim bende bilmiyorum...
Bu gün 1. ögün
bir tabak melemen (organik tereyagi ile)
bir bardak sütlü kahve (tatlandiricili)

canım dikkat et lütfen silkin kendine gell.çok emek verdin şu yılbaşı olmasaydı daha da iyi olacaktı.bir de naçizane yorumum ben bu şok atak diyetlere pek inanmıyorum sonrasında hep tatlı isteği yemeğe saldıma oluyor.yani kısa sürede verilenden hiç hayır gelmiyor sen karataya devam et canım moralini bozma biz yanındayız

bu sizin yazdıklarınıza cevap vermem için nasıl alıntı yapıyorsunuz bana da öğretiin

bu konuda epey debelenmiş biri olarak ben sana tarif edeyim.her mesajın sonunda sağ alt köşede alıntı ile cevap ver bölümünden yapıyorsun.tıkla ve mesajın altına kendi mesajını yaz sonrada cevapla bölümünü tıkla.hepsi bu kadar.

Son düzenleme:
bu konuda epey debelenmiş biri olarak ben sana tarif edeyim.her mesajın sonunda sağ alt köşede alıntı ile cevap ver bölümünden yapıyorsun.tıkla ve mesajın altına kendi mesajını yaz sonrada cevapla bölümünü tıkla.hepsi bu kadar.

sağol canım hallettim

ben gideyim bebiş uyumuşken akşama zeytinyağlı pirinçsiz pırasamı yapayım.eşime de pirinç pilavı ve kuru fasulye yapacam onun fasulyesindende yerim pirinci patatesi aramıyorum da ah şu tatlılarrr....

avatarımda siz belki görmüyorsunuz ama uğur böceği var yerde bana uğur getirsin başka şeyler de getirsin leyleklere bırakmasın :KK1:
zeyno banada uğur getirisn yaaa bende istiyom minnacık süt kokulu bir bebişşş sağlıkla olsun inşallah hayırlısıyla olsun ahh ahhhhh:KK31::KK31:

arkadaşlar ben haftanın ilk gününden büyük bir kaçamak yaptım ve iki tabak dolusu kısır yedim.akşam bir saat yürüyüş sonrası sadece yoğurttan oluşan bir menü beni bekliyor.
aboooo köteği haketmişin ben ene edm şimdi dövmesem haksızlıkolur yanii gel bakemmm:KK4: şöyleee :KK57: yoğurtla azcık bademde ye yoksa gece acıkırsın belki tehlikeye atma bence yoksa gene kötek gene kötekk bu işin sonu

ben gideyim bebiş uyumuşken akşama zeytinyağlı pirinçsiz pırasamı yapayım.eşime de pirinç pilavı ve kuru fasulye yapacam onun fasulyesindende yerim pirinci patatesi aramıyorum da ah şu tatlılarrr....
zamanla hepsii uzak bir hatıra olacak onları tatlı değil zehir gibi görmeye başlayacaksınn en masum olanlarından çok az yersin belkii ama şimdi değil geçecek aybalammm ohh pırasa mis gibi olur hem güzel wc yaptırır yap yap pırasayı yapp

Slm. kizlar....
Bu aralar özel sebeplerden dolayi sinirlerim biraz bozuk...
Kendimi abur cubur dolabinin önünde buluyorum ara ara...
Arada ufak ufak yemeyede basladim...Sporda yapamiyorum heralde onunda verdigi bir stres hali beni yemege yönlendiriyor...
Dünü yazmak istemiyorum tatli ataklarimla ne kadar ne yedim bende bilmiyorum...
Bu gün 1. ögün
bir tabak melemen (organik tereyagi ile)
bir bardak sütlü kahve (tatlandiricili)

canım her ne yasıyosan umarım en kısa zamanda duzelır.abur cuburlardan cok kuru meyveler yonel bence fındık fıstık cevız gunkurusu ıncır erık vs vs bunlarda tatlı ıstegını buyuk oranda kesıyo şöööyyyleee guzeeeelll de bır kopuklu turk kahvesı ohh mıss gıbı

Ben henüz Karatay'ın kitabıı almadım.Bugün çıkıp almayı düşünüyorum.Sanırım iki kitap var değil mi?Sizler hangisini okuyorsunuz ya da öncelikli tavsiye edebileceğiniz hangisi?

kuzumu uyuttum sporayakkabılarımı gıydım elımde bıberıye cayım bıtsın kosu bandına cıkacam otur otur nereye kadar canım.ıkızdendemı ıbret almıyoruz kadın kucagında koca cocuklar sogukta yuruyo:nazar:

Ben henüz Karatay'ın kitabıı almadım.Bugün çıkıp almayı düşünüyorum.Sanırım iki kitap var değil mi?Sizler hangisini okuyorsunuz ya da öncelikli tavsiye edebileceğiniz hangisi?

bence ıkıncısını al canım 1.de olanın hepsı 2.de fazlasıyla ve ayrıntılarıyla var

Birde tartilmayacagim uzun süre demistim ama bende otamatikman su gelisti...
Ya nasilsa cumaya tartilmayacaksin ye biraz falan diyorum kendime anladim ki bu uzun süre tartilmama isi bana göre degil.
Loxicim ben Cumaya tartilicam haberin olsun güzelim...Yoksa isin ucu kacacak...

aaa ben hiç yakıştıramadım sana şimdi bu ruh halini ama bebeğim.ben de cumadan cumaya tartılmaya karar verdim psikolojim değil de tartım bozulacak diye korkuyorum:KK53:kopma dönemleri mutlaka olur maksat sürüden kopmamak hemen topla kendini yoksa loxi gibi şaplak atmak yerine tekme tokat dalarız haaa:KK66::KK66::KK66:canın tatlı çekerse tarçınlı süt ve benimle idare ediver bir süre:KK16:

hay Allah iyiliğinizi versin, çok güldüm ikinize de. Bende çikolatayı eşime, çocuğa verirken kokluyorum. çocuk anlamıyo da, eşim napıyosun, ye madem diyo. Tok açın halinden anlamıyoki :KK70:

anlamıyorlar bebeğim doğru onlar sınırsız göbek yapsın karıcığı çikolata koklasın reva mı bu hayat:KK53:

sen cidden komik bi kızsın jarniii :KK1::KK1:komik insanları seviyurimm daa

gıpgıcır hatunlar diye konu açalım bence 52 olayım açıcam :)

ikiz gene asfaltaların anasını ağlatmışsın vallalhi maşallah sayende artık bende yürüyorum seni okdukça gaza geldim eski günlerimi hatırladım ve daha ne bekliyorsun petuş at kendini yollara dedim deyiş o deyiş patladı gitti :) sağolasınnn
pazar günü tam11.943 adım atmışım bunun 43 dakikaksı tempolu hızlı yürüyüş coştum yine dalgalanıyorum beennnnn yeni yeni sevdalanıyorum bennnn :KK8::KK8:

jarnim geçmiş olsun acil şifa bulsun inşallah önmeli bişeyi yoktur onada yaptır sen bu diyeti eminim hemen şifa bulur

:

sen de öylesin bebişim:)valla kiloları verelim de topik adı ne olursa olsun razıyım:KK66:coş yavrum coş ikiz asfaltı sen toplantı odasını eskittiniz feda olsun helal olsun:KK9:
babişkom şeker ve tansiyon yüzünden felç geçirdi geçen sene şimdi toparlanma evresinde çok şükür.5 senedir sıkı rejim yapıyor mecburen.ben de zaten baktım şeker ve tansiyon insanı yamultuyor ne yalan söyleyim biraz da döt korkusundan karatya bağlandım:KK66::KK66:hepimiz diyet yapmıyoruz hepimiz sağlığımıza ve geleceğimize yatırım yapıyoruz:KK16:

kuzumu uyuttum sporayakkabılarımı gıydım elımde bıberıye cayım bıtsın kosu bandına cıkacam otur otur nereye kadar canım.ıkızdendemı ıbret almıyoruz kadın kucagında koca cocuklar sogukta yuruyo:nazar:

evet arkadaşlar haydi yürüyüşe.En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK..aslında yürüyüş veyahut spor yarışmasımı yapsak:KK53::44:
mesela ben 6. takımda yürüyüş yarışmasında hep 1. oluyorum:21::KK53:

tebrikler canım...:13:

X