Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın arkadaşlar...

hepinize güzel bir gün diliyorum.

geçen cuma 67.9 dum.
yılbaşı günü dahil diyetimi hiç bozmadım.Ayrıca gün aşırı 1,5 saat fitness a gitmeye başladım.
bugün 68,5 çıktım .şok şok şok.
Ne oldğunu anlayamıyorum.REGLİMDE GEÇEN HAFTA BİTTİ.
neyi yanlış yapıyorum akıl verin lütfen.
A CABA KURU MEYVELERİMİ ABATIYORUM.
hergün 2 kayısı,2 erik ve 1 avuç ceviz yiyiyorm.
gecede 1 bardak tarçınlı süt.
Bunlar mı fazla acaba.
Meyvede yemiyorum.
ne dersiniz??????????

.

1.öğün: 1 küçük muz
1 kibrit kutusu peynir
10 zeytin
1 avuç içinden az ceviz
çay

.

Günaydın arkadaşlar...

geçen cuma 67.9 dum.
yılbaşı günü dahil diyetimi hiç bozmadım.Ayrıca gün aşırı 1,5 saat fitness a gitmeye başladım.
Bunlar mı fazla acaba.
Meyvede yemiyorum.
ne dersiniz??????????

.
canım 2 şey olabılır gibime geldi bırinçisi ya spor yaptıgın için yağı kasa çevırıyorsundur yada ne kadar kılo verdiğini bilmiyorum bakmadım ama kımınde on kımın beş kılodan sonra vüçut korunmaya geçip kendini savununmaya geçep yağı tutuyo bır tv doktor söyledi böyle kılo vermelerde beyın kıtlık var dıye başka hormonlar salgılıyor ve yağı tutyor ama sen ikiside degil diyosan ozamzan kan dahlillerini yaptır hormonlarına baktır canım

kimi kilo vermiş, kimi kilo almış, şişmanlamış, zaten öyle aman aman da kilo verilmemiş, hangi diyeti yapsan zaten bu kadar kilo verirsin, zaten meyva da yok, zaten öyle tatlı sütlü de yemiyorum, bir meyvam var, 2 3 tane onu da kesersem ne kalır... saçma...

bol bol kullanırım o zaman,bundan sonra:)))

arkadas senınki de ne büyük sınavdır,hergün pasta hergün pasta:KK9:

sakın yeme haa:KK57:

kullan arkadaşım çok sevinirim hatta ben de kullanayım baciko, baciko, baciko :KK1:

evet son 10 gündür büyük sınavlar verdim ve çoğunu az hasarlı atlattım ama dün motor su kaynattı kızlar, pert oldum anlayacağınız :KK59:

çok güzel bir doğum günü kutlaması oldu, uzun zamandır hiç bu kadar eğlenmemiştim o yüzden pişman mıyım? hayır değilim (edepsizliğe bakın) :KK1:

ama sabah uyandığım anda dün yediklerimi unutup kaldığım yerden devam etmeye karar verdim, yediklerimi yazıp da sizin de kötü örnek olmayayım malum yeni katılan arkadaşlarımız var aramıza demesinler bu kızlar nasıl diyet yapıyor diye :KK31:
dediğim gibi dünü diyet hafızamdan resetliyorum...
perşembe günü annemler de dönüyor, kuzenler de böylece yarından itibaren sakin, disiplinli hayatıma bomba gibi bir dönüş yapacağım :KK9:

Günaydın arkadaşlar...

geçen cuma 67.9 dum.
Bunlar mı fazla acaba.
Meyvede yemiyorum.
ne dersiniz??????????

.

bilmiyorum ki aslı galiba bizim en büyük hatamız sürekli tartılmamız, daha önce bu konuyu uzun uzun tartıştık burada ve sonuç olarak sadece cuma günleri tartılmaya karar verdik ben öyle yapıyorum diğer zamanlarda asla tartılmıyorum motivasyonum bozulmasın diye ama tartılmak iyi bir ölçü kontrol yolu değil bence en iyisi mezura ile basen, karın, kalça gibi bölgelerin ölçülerini almak ve giyisiler... ben mesela 1 ay olacak yakında eskiden koldan dar gelip giyemediğim gömlekleri giyebilmeye başladım, 80 kiloyken aldığım bacağımdan zor geçen kotu giyebildim (böbeğimi fırlatsa da), ama 72-75 kiloyken giyebildiğim kotlarım hala olmuyor... bu daha iyi bir ölçü yöntemi aslı, yoksa tartı koyduğun yere göre, wc ye çıkıp çıkmamana göre, akşam yediklerine göre, saate göre bile farklı sonuçlar veriyor ki bu da senin moralini bir hayli yıpratır. Yasemin Soysal ın Şişmansanız Sebebi Var ve Tek Şişman Beyniniz kitaplarında en çok üstünde durulan konu buydu, tartıdan uzak durun!
moralini bozma şekerim ama yaptığın bir hata varsa onu bulup düzeltmen önemli ben yazdıklarından bir hata göremedim ama loxi daha iyi bilir tabi... kib :KK71:

kimi kilo vermiş, kimi kilo almış, şişmanlamış, zaten öyle aman aman da kilo verilmemiş, hangi diyeti yapsan zaten bu kadar kilo verirsin, zaten meyva da yok, zaten öyle tatlı sütlü de yemiyorum, bir meyvam var, 2 3 tane onu da kesersem ne kalır... saçma...

canım anlamadım ne saçma......

valla ben 3 senedir diyetisyen diyetisyen dolaştım hepsiyle 1 ay sonra kavga gürültü ayrıldık, çoook meşhur Tv lerde o kanal senin bu kanal benim dolaşan Doktorlara giden arkadaşlarla diyet yaptık birlikte eğitimlere gittik, sonuç hüsran çünkü hepsinde de aç kalıyordum sabah 10 akşam 7 arası midemin gurultu sesinden başka bir şey duymuyordum adeta sonra akşam ver yemeğin gözüne...
aç kalmadan, mutlu mesut kilo verdiğim tek program bu oldu evet belki aman aman kilo veremedim ama bir ayda 3 kilo insülin direnci ve pko su olan biri için gayet iyidir, hangi dr a sorarsanız da bunu söyler. Ayrıca ben çok iyi bir örnek de değilim bir ayda sayısız kaçamaklarım oldu...
Bu sayfada bildirim yapan ve 40 kilo vermiş arkadaşlarımız var ve fotoğraflarını paylaştılar onlarla gurur duyuyoruz...
lütfen eleştirirken daha objektif olalım, hem kimseyi zorlamıyoruz inanmayan yapmasın ama kimse bizim motivasyonumuzu da bozmasın!!!

sabah:
maydanozlu 1 yumurtadan omlet
zeytin, ceviz (sayı veremiyorum hızlı hızlı yedim çıktım)
çay
1 omega 3
aspirin
şimdi 2 fincan hayıtımı da içerim

günaydın karataycı arkadaşlar,

ben de bu diyete bugün başlamayı düşünüyorum,

menüyü okudum,

fakat aralarda neler serbest, nelerden istediğimiz kadar yiyebiliriz, o pek belirtilmemiş

bir arkadaş ayran içtiğini söylemiş istediği kadar, doğru mudur,

siz aralarda acıkınca ne yiyip ne içiyorsunuz,

:26::26::26::26:

cevaplamışsın canım saçmaysa yapma

kullan arkadaşım çok sevinirim hatta ben de kullanayım baciko, baciko, baciko :KK1:

evet son 10 gündür büyük sınavlar verdim ve çoğunu az hasarlı atlattım ama dün motor su kaynattı kızlar, pert oldum anlayacağınız :KK59:

çok güzel bir doğum günü kutlaması oldu, uzun zamandır hiç bu kadar eğlenmemiştim o yüzden pişman mıyım? hayır değilim (edepsizliğe bakın) :KK1:

ama sabah uyandığım anda dün yediklerimi unutup kaldığım yerden devam etmeye karar verdim, yediklerimi yazıp da sizin de kötü örnek olmayayım malum yeni katılan arkadaşlarımız var aramıza demesinler bu kızlar nasıl diyet yapıyor diye :KK31:
dediğim gibi dünü diyet hafızamdan resetliyorum...
perşembe günü annemler de dönüyor, kuzenler de böylece yarından itibaren sakin, disiplinli hayatıma bomba gibi bir dönüş yapacağım :KK9:

bilmiyorum ki aslı galiba bizim en büyük hatamız sürekli tartılmamız, daha önce bu konuyu uzun uzun tartıştık burada ve sonuç olarak sadece cuma günleri tartılmaya karar verdik ben öyle yapıyorum diğer zamanlarda asla tartılmıyorum motivasyonum bozulmasın diye ama tartılmak iyi bir ölçü kontrol yolu değil bence en iyisi mezura ile basen, karın, kalça gibi bölgelerin ölçülerini almak ve giyisiler... ben mesela 1 ay olacak yakında eskiden koldan dar gelip giyemediğim gömlekleri giyebilmeye başladım, 80 kiloyken aldığım bacağımdan zor geçen kotu giyebildim (böbeğimi fırlatsa da), ama 72-75 kiloyken giyebildiğim kotlarım hala olmuyor... bu daha iyi bir ölçü yöntemi aslı, yoksa tartı koyduğun yere göre, wc ye çıkıp çıkmamana göre, akşam yediklerine göre, saate göre bile farklı sonuçlar veriyor ki bu da senin moralini bir hayli yıpratır. Yasemin Soysal ın Şişmansanız Sebebi Var ve Tek Şişman Beyniniz kitaplarında en çok üstünde durulan konu buydu, tartıdan uzak durun!
moralini bozma şekerim ama yaptığın bir hata varsa onu bulup düzeltmen önemli ben yazdıklarından bir hata göremedim ama loxi daha iyi bilir tabi... kib :KK71:

DOĞRU SÖYLÜYORSUN ZEYNEPCİM
Sürekli tartılmak en büyük hatam.AslıNda tartı tartışmalarında bende haftada 1 gün diye söz verdim kendime ama.
Sporada başladım ya,merak ettim ne durumdayım diye.
Artık kenara koyuyorum şu mereti.
Ben aynen yola devam ediyorum.
Elbet bu kilolar bana yenilecek,ben onlara DEĞİLLLL.

.

canım 2 şey olabılır gibime geldi bırinçisi ya spor yaptıgın için yağı kasa çevırıyorsundur yada ne kadar kılo verdiğini bilmiyorum bakmadım ama kımınde on kımın beş kılodan sonra vüçut korunmaya geçip kendini savununmaya geçep yağı tutuyo bır tv doktor söyledi böyle kılo vermelerde beyın kıtlık var dıye başka hormonlar salgılıyor ve yağı tutyor ama sen ikiside degil diyosan ozamzan kan dahlillerini yaptır hormonlarına baktır canım

Umarım kasa çevrildiği içindir tanem.
Aslına bakarsan buna fazlasıyla ihtiyacım var :))))))

.

bi an gelıyor moralım sıfır ya ne zormus su 5-6 kıloyu vermek ne yapcamı sasırdım. karatay da cok mu yavas oluyo anlamadım karataya alısıncada dııger dıyetlerı yapamıyorum klasık olanları yanı

2. bebek dusunuyorum insallh ve bı an önce 55 falan olmalıyım

menüm

sirkeli su kayısı

1 yumurta
5-6 ceviz
1kk peynır
6 zeytın

yeşil cay su

fasulye
yogurt
(bır velim kısır +yogurt+tursu getırmıs. 3 kasık kısır 1 tursu aldım. gerısını yarın öğlen yemek üzere okuldaki dolaba koydum)

yeşil cay su

okul cıkısı bır öğrencimin annanesı kömbe getırdı kocanla ye dedi:KK9:

eve geldım 2-3 tanesını dolaba attım. gerısnıde eşime bıraktım. ucundan yedım dayanamadım kokusuna:2::2::2:

daha cok yememek ıcın kakolu sut yaptım

sonra musmula denılıyor bu cıvarda cevız buyuklugunde yumusak ermıs daha dogrusu çürümüş:KK53: bır meyve nerden baksan 10 tane ondan yedım:KK37: sonucta meyve

aşırı şiştim ama aksam yemegı yemelıydım ıs kotuye gıtmesın dıye

aksam yemegıi
kuru fasulye
yogurt
tursu

kızım ve eşim iizn verırse bır saat yurüycemm

canım zaman zaman herkesin böyle bir dönemi oluyor normal bu sıkma canını. muşmula da olsa meyveyi çok kaçırmışsın gibi geldi bana.dünü geride bırak ve yeni bebiş adayının hatırına güne bomba bir karataycı olarak başla:KK66::KK66:

Lulucum
Burada herkes kendi özgür iradesiyle diyetini yapıyor.
Birbirimize destek olup,motive ediyoruz.
Herkes halinden çok memnun.
Bu kadar çok yiyip aynı zamanda sağlıklı olarak kilo verebiliyoruz.
Kitabı alıp okumanı tavsiye ederim.
Çünkü meyva yok diye birşey yok.
İstersen meyvada yiyebiirsin.
Sana uygalayacağın hangi diet olursa olsun,başarılar diliyorum.

Ayrıca burada 40 kg lara kadar kilo veren arkadaşlar var.
Küçümsenmeyecek şeyler bunlar.
Çizelgenden seninde epey bir kilo verme hedefin olduğu görülüyor.
2 yorum okuyup değerlendirme bence,kitabı oku.

kolay gelsin.

.

Sabah bir yumurta saat 15:30 du kalktim :KK43:(

aksam mercimek yemegi

bu gun meyve yedim ben yaa bir amasya elmasi 2 dilim ayva :KK43:((((

ben her gün meyve yiyorum... bence hiç engellemio kilo vermeyi, ama sabah kahvaltıda yiyorum ben.. her sabah masaya farklı bi meyve koyuyorum, kuru meyveler artı yaş meyveler en az 3-4 porsiyon meyve yiyorum hergün.. bişi olmuo merak etmeyin, ama akşam yemeyin diyo hoca ona dikkat :)

Umarım kasa çevrildiği içindir tanem.
Aslına bakarsan buna fazlasıyla ihtiyacım var :))))))

.

canım sıkılaştınmı hısedıyormusun
benımde ihtiyaçım var ya karın bölgemde dogumdan sora bek toparlıyamadım
kedime bile bakmak istemiyorum:KK14::KK14::KK14::KK14:

günaydın kısceler nasılsınız? kıslar fena daıldım ben ya bu hafta artı gırmessem cok ıyı toparlanmam lazım dovun benı bışıyler yapın motıvasyona ıhtıyacım vare

1.öğün
1ince dılım kasar peynır beyaz peynır salam
sekersız koca bır bardak cay
7-8 adet zeytın
küçüçük ekmek

kahvaltım 1 domates 1 salatalık 8 zeytin tuzsus bir parça peynir ve şekersiz çay 2 yumurtanın sadece sarısı (rafadan) çok doydum :KK52::KK52:

1saat 10 dakika tempolu yürüdüm:KK8::KK8::KK8:,şimdi kahvaltı yapacağım....:KK56:

ohhh supersın cnm evde aletlemı leslıelemı yoksa dısarıdamı yapıyosun cnm benım hıc sporum yok:KK43: yapamıyorum ama leslıe yapmak ıstıyrum lınklerını bulamadım varsa sayet bana ozelden atarmısın rıca etsem

X