Karantina... en çok zorlandığımız şeyler

Insallah. Riskli grupta ve solunum yetmezliği var ve makineye bagli annem var. Ben alışveriş için çıkmak zorundayım hic istemesem de.
Çok üzüldüm. Lütfen güçlü kalmaya çalışın. Annenizle beraber sağlıkla atlatırsınız bu günleri umarım.
korkularınız da çok haklısınız. Çok sıkıntı altında oldığunuzu anlıyorum.
hayat zaten zor bir de böyle şeyleri kaldıracak gücümüz ne kadar var. Dünyayı daha iyi algılayabilen insanların korkuları daha fazla oluyor. O insanlar Olabilecekleri daha iyi öngördüğü için. Sizin için dua edeceğim. Geçecek bu günler.

Zaten karantina daydım haftada 2 kez yarım saat dısarı çıkıyordum etkilemedi beni ben alışkınım...
Ben de evde vakit geçirmeyi daha çok seven dışarı çok çıkmayan biriyim ama bir mecburiyetten dolayı evde kalmak psikolojik olarak zor. Baskı altında gibiyim her an. Evde kalmak istediğim için değilde kalmak zorunda olduğum için kalmak boğucu bir durum

Ben de evde vakit geçirmeyi daha çok seven dışarı çok çıkmayan biriyim ama bir mecburiyetten dolayı evde kalmak psikolojik olarak zor. Baskı altında gibiyim her an
Ben değilim kendimi germiyorum. Psikolojimi kendim rahatlatıyor virüs kapıp ölsen daha mı iyi diye düşününce duvarları öpesim geliyor.

Ben de evde vakit geçirmeyi daha çok seven dışarı çok çıkmayan biriyim ama bir mecburiyetten dolayı evde kalmak psikolojik olarak zor. Baskı altında gibiyim her an. Evde kalmak istediğim için değilde kalmak zorunda olduğum için kalmak boğucu bir durum
Ben de kronik hastalığımdan dolayı pek çıkamam aslında . apartmanın bahçesine inerdim. O iyi geliyordu. Yürüyüş yeri var . Orada yürüyordum.
ablamlar her hafta geliyordu. Yeğenimle ablamla vakit geçiriyordum.
bir de buna şaşırabilirsinşz bazen haftada 1 bazen ayda 1 avmye çıkardım. Evet tüm sosyal hayatım buydu. Kronik hastalık yüzünden. Ama mecburiyetten yapamayınca zor geliyor.

Çok üzüldüm. Lütfen güçlü kalmaya çalışın. Annenizle beraber sağlıkla atlatırsınız bu günleri umarım.
korkularınız da çok haklısınız. Çok sıkıntı altında oldığunuzu anlıyorum.
hayat zaten zor bir de böyle şeyleri kaldıracak gücümüz ne kadar var. Dünyayı daha iyi algılayabilen insanların korkuları daha fazla oluyor. O insanlar Olabilecekleri daha iyi öngördüğü için. Sizin için dua edeceğim. Geçecek bu günler.
Teşekkür ederim. Ne guzel bir kalbin var. Gerçekten cok zormus. O yüzden oteki topikte hastanelere yigilmamanin önemini anlatmaya calistim. Ne kadar tedbir alsakta bir noktada yetersiz kaliyoruz.

Eskiden latte, yabanci diziyle mutlu olurdum şimdi olum haberlerinin azligiyla. Ne hissettiklerini biliyorum cunku...

İtalya için yazdım onu. Onlar asiri yoğunluk nedeniyle boyle bir duruma girmek zorunda kaldılar. Türkiye yaşlıları gözden çıkarmadı. Aksine onlari daha onemser bir politika izliyor.

Ziyaret ediyor musunuz? Durumu nasıl?

sağlıklı şükür kronik bir hastalığı yok ama öksürük hastalığı var. Bir hastalığa bağlı olmaksızın gıcık şeklinde. Yemek yese , fazla konuşsa fln hemen öksürük krizine giriyor.
bu olaydan önce gidiyorduk da şu an giriş çıkışlar yasak huzurevine 😢

Ben de kronik hastalığımdan dolayı pek çıkamam aslında . apartmanın bahçesine inerdim. O iyi geliyordu. Yürüyüş yeri var . Orada yürüyordum.
ablamlar her hafta geliyordu. Yeğenimle ablamla vakit geçiriyordum.
bir de buna şaşırabilirsinşz bazen haftada 1 bazen ayda 1 avmye çıkardım. Evet tüm sosyal hayatım buydu. Kronik hastalık yüzünden. Ama mecburiyetten yapamayınca zor geliyor.
Sana da cok gecmis olsun. Ben de senin icin dua edecegim.

Burasi bana yabancı ulke gibi geliyor cunku yurt dışında yasiyordum. Film önerileri sunabilirim:)

A AklinYolu1 merhaba, sizinle aramız pek tatlı değil yinede yazmak istedim. Anneniz için Allahtan şifa diliyorum umarım bu süreçte hastalık sizden uzakta olur. Çok geçmiş olsun.
Cok sagolun. Umarım hepimizden uzak olur.
Benim sizinle sorunum yok. Etkiye tepkiydi. Olayın neden oldugunu bilmediğiniz için sahsi algiladiniz.

Tesekkur ederim deniz. Hepimiz atlatalım ya. Gerçekten cok kotu bir durumdayız.

Alisverise çıkmam gerek ama çekiniyorum cikmaya:KK43:
Gecen gün bir mecburiyetten ciktim,sanki baska bir memleketteyim,oyle cekine cekine.
Depremde, sigindigimiz yuvamiz olan evlerimizden sogumustuk,simdi de her gun arsinladigimiz sokaklardan, rahatca alisveris yaptigimiz dukkanlardan:110:

Gecen gün bir mecburiyetten ciktim,sanki baska bir memleketteyim,oyle cekine cekine.
Depremde, sigindigimiz yuvamiz olan evlerimizden sogumustuk,simdi de her gun arsinladigimiz sokaklardan, rahatca alisveris yaptigimiz dukkanlardan:110:
Bir de insanlar birbirine destek olmuyor, kavga ariyor. 65 yas ustune saldiriyorlar simdi.

Uzmanlar ne diyor. Hangi yaş grubu olursaniz olun, evde bile izolasyon halinde davranin odalara kapanın.

Plastik, karton, metal yuzeyinde kalıyor dendi. Bazi profesorler oyle bulaşmasınin imkank yok diyor.

Stok stok stok... Marketler pahalandi. Bazi seylere ulasilmiyor. Herkes neden bencilce davraniyor.

Koronadan gitmezsek kafayi siyiracagiz anlasildi.

Bir de insanlar birbirine destek olmuyor, kavga ariyor. 65 yas ustune saldiriyorlar simdi.

Uzmanlar ne diyor. Hangi yaş grubu olursaniz olun, evde bile izolasyon halinde davranin odalara kapanın.

Plastik, karton, metal yuzeyinde kalıyor dendi. Bazi profesorler oyle bulaşmasınin imkank yok diyor.

Stok stok stok... Marketler pahalandi. Bazi seylere ulasilmiyor. Herkes neden bencilce davraniyor.

Koronadan gitmezsek kafayi siyiracagiz anlasildi.
Isin ilginci,o ciktigimda konustugum esnaf,gevsek davranilmasindan gayet memnun.
Evde zaman mi gecer insanlar sıkılıyor diyor.
Zaten masallah plastikciler bile bos degildi.
Acil ihtiyac tabi😱
Bilincli davrananlarin hurmetine kalkar gider kurtuluruz insallah.
Ben mantomu eve sokmadim,disari astim geceye kadar.
Oyle de ölmüyor muymuso_O

X