Karantina... en çok zorlandığımız şeyler

Isin ilginci,o ciktigimda konustugum esnaf,gevsek davranilmasindan gayet memnun.
Evde zaman mi gecer insanlar sıkılıyor diyor.
Zaten masallah plastikciler bile bos degildi.
Acil ihtiyac tabi😱
Bilincli davrananlarin hurmetine kalkar gider kurtuluruz insallah.
Ben mantomu eve sokmadim,disari astim geceye kadar.
Oyle de ölmüyor muymuso_O
Mont degil sadece onu odaya kapatabilirsin. Saca da bulaşıyor diyorlar. Anahtarlık telefon. Ne kadar kacilabilir.

1 m, 1.5 m mesafesini korumadan havaya hapşıran, aksiranlar ne akla hizmet ediyor.

Kurtulalım da nasil kurtulursak kurtulalım.

Soyle bir uyutulup yaz sonu kalkmak istiyorum.

Dışarıda gönül rahatlığıyla yemek yiyememek :KK43: Canım günlerdir hamburger istiyordu, bu gün gittim, oturma yasaklanmış. Paketlenmiş alabiliyormuşuz. Paket yaptırdım bu soğukta banka oturup yedim. Evet çok çocukça farkındayım (bir de salgından dolayı tehlikeli). Ama ne yapayım :) Sokakta zaten tek tük insan var onların tuhaf bakışları da cabası. Düşünsenize salgın var, her şe çok tehlikeli ve sokakta elinde bk poşetiyle yemek yiyen kadın :)

biri 2.5 yasında biri nisanın 5nde tam 2 aylık olcak cocuklarım var eşimde evde çocuklardan beter:) lohusalık osu busu derken eve tıkılıp kaldım sitenin bahcesine bile inmiyorum üstüne buda gelince hepten psikoloji alt üst oldu

Hamur mayalanma süresine bile tahammül edemeyen ben artık hamur mayalayıp uğraşıyorum kendimce...

Öğlene kadar uyuyorum sonra bi ortalık toplama kahvaltı vs rutinden sonra eğzersiz yapmaya çalışıyorum ailemle görüntülü görüşüyorum yemek yapıyorum akşama doğru ders çalışıyorum akşam yemek çay haberler vs biraz müzik dinliyorum günü kapatıyorum.

Herkese merhaba.
Şimdi bu evde karantina beni de sizleri de bunalttı.
En çok zorlandığımız taraflarını burada paylaşırsak biraz rahatlarız belki.
En zorlandığım yanı, herşeyin aniden başlaması sanırım. Hiç ihtimal vermiyordum . Kimin aklına gelirdi zaten. O yüzden psikolojik olarak hazır değildim bu durumuma.
Annem hastanede çalışıyor. 66 yaşında. Ben kronik hastayım. Evde ikimiz kalıyoruz. Bu hafta üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorum. ( evet hem de böyle zamanda nasıl başardım bilmiyorum)
Sizlerin en çok zorlandığı tarafı ne oldu.
kolaylaştırmak için yaptığım şeyler
. Balkona çıkmak
. Çok fazla haber takip etmemek ( yeteri kadar araştırıyorum )
. Telefonla yakınlarımla iletişime geçmek . Onlara da moral vermek için hep gülerek konuşuyorum. Ne kadar bunaldığımı hissettirmemeye çalışıyorum.
Ben hava güneşli olunca eve sığamıyorum oturup ağlayasım geliyo
Yağmurlu olduğu günler öyle değilim ama

Beni en zorlayan şey evimin kendisi oldu
Her yer eski püskü evin konumu yeri karanlık ruhu daraltıyor
Bildiğiniz gün ışımıyor evde
Banyo fayansları sökülüyor mutfak çekmecesi raydan çıkıyor sürekli temizlik yapman gerekiyor
İşe giderken bu kadar gözüme batmıyordu ama şimdi resmen enerjimi emen bir evde kukumav kuşu gibi oturuyorum

Hamur mayalanma süresine bile tahammül edemeyen ben artık hamur mayalayıp uğraşıyorum kendimce...

Öğlene kadar uyuyorum sonra bi ortalık toplama kahvaltı vs rutinden sonra eğzersiz yapmaya çalışıyorum ailemle görüntülü görüşüyorum yemek yapıyorum akşama doğru ders çalışıyorum akşam yemek çay haberler vs biraz müzik dinliyorum günü kapatıyorum.

Marketlerde maya kalmaması da olay bir durum evde bir iki tane vardı Allah'tan

Beni en zorlayan şey evimin kendisi oldu
Her yer eski püskü evin konumu yeri karanlık ruhu daraltıyor
Bildiğiniz gün ışımıyor evde
Banyo fayansları sökülüyor mutfak çekmecesi raydan çıkıyor sürekli temizlik yapman gerekiyor
İşe giderken bu kadar gözüme batmıyordu ama şimdi resmen enerjimi emen bir evde kukumav kuşu gibi oturuyorum
Ben de bundan once oyle bir evde yasadim.
Kirilan ve surekli tamir ettigimiz esyalarimiz,surekli borusu su kaciran mutfak,rutubetlenen zemin.
Psikolojiyi gercekten etkiliyor.
Fakat simdi onceligimiz saglik,her zamankinden daha fazla.
Bu gunler gecsin de birer birer yenilersiniz insallah.

20 aylık kızım var. Her gün dışarıya çıkarırdım birden eve tıkıldık. Dediğiniz gibi aniden oldu ve bu süreç bitmicekmiş gibi geliyo. Anksiyetemde var bu aralar ilaç kullanmama rağmen arttı. Kitap okuyamıyorum elişi yapamıyorum kızım hep yanımda. Annem arka bloğumda 50 yaşında tansiyon dışında bi hastalığı yok ama oraya bile gitmek istemiyorum. Bu aralar pasta poğaça yapıp evdekilere yediriyorum rahatlatıyo biraz hamurla uğraşmak.
Neden annenize gitmek istemiyorsunuz ?

Bankaciyim calisiyorum.evinde kalmayan sıkıldıkça şubeye gelen insanlara sinirleniyorum.oglum 2,5yasinda kresi kapalı doğal olarak.esim bakıyor ben isteyken aklim çocukta kalıyor.sevgi dışında bişey veremiyor cocuga :) buna da şükür.eldiven maske kullanıyorum sağlık calisanlariyla durumum tabi kıyaslanamaz ama bunlardan bunaldım.ellerim dezenfektan ve kolonyadan kurudu çatladı her dezenfektan ve kolonyadan sonra canım yanıyor.aksam eve girer girmez banyoya girmek sonra mutfagi yemek yapabilecek hale getirinceye kadar toparlamaya çalışmak yemek yapmak ve yorgunluktan bitap dusmekteyim.hepsi geçecek inşallah.memleketime de en son Ekim ayında gitmistim.baba evini de özledim.belirsizlik çok bunaltıcı .yine sukur hergun görüntülü konuşuyoruz .sukredecek çok şey de var hamdolsun.bundan geriye koymasın Allah'ım
Bende ocakin ilk yarısından beri görmüyorum yaşça 65 ustundeler
İçim çok tuhaf

En zorlandım şey, marketten gelen gıdaları dezenfekte etmek.
Tahin kavanozunun içine sabun kacirmisligim, paketli çikolatayı sıcak suda yıkarken eritmisligim var temizleyeceğim derken 😄🤣🤪

Dışarı çıkmaya niyet etsek eldiven, maske takmak, kıyafetleri balkonda soymak, bu süre zarfında hiçbir yere dokunmamak gibi gibi..

Bazen canımın istediği şeyleri alıp gelmek, eşime de aldırmak aşırı eziyet geldiği için kendimi yemis sayıyorum 😆

Ha bir de damacana su söyleyip, çamaşır suyuyla aklayip paklamak.
Sanırım en büyük sıkıntım bunlar.
Bende çekirdek paketine köpük kaçırdım.sonra çekirdekleri durulayip ocakta yeniden kavurdum😂😂😂😂 bu arada sıcak su kullanmaman gerekiyor

Dogum yapali 36 gun oldu. Oncesinde hamileligin son aylari cok zor gecti 2.5 ay annem ve kv harici kimseyle gorusemedik 2.5 yasindaki kizimla. 36+6 da erken dogum oldu bebek 1 hafta kuvozdeydi. Sonra malum evdeki ablamiz bebegi kiskaniyor.. korona gelene kadar dedesiyle disari cikiyodu biraz sonrada uyuyodu. Benimse umudum hep 40 cikinca gezmekti. Temmuz ayinda memlekete gitmek 1 yildir tek hayalim. Sadece biraz nefes alabilmek istiyorum
Evde 1 bebek 1cocuk. Ev islerine yetisemiyorum.ev hep daginik.. yeterki oynass ama sadece dagitiyo hep bir sinir krizi hali. Bahcemiz yok, balkon yok. Giriş kattayim gunesi bile goremiyoruz :'(
Güneşi görmek zorundasınız....bebeginiz kucağınızda küçük kızınızı zaptedecek biriyle dışarı cikabilmeniz mumkun...yok mi kimse kızınızi tutup oraya buraya dokundurmadan sizinle güneş almasini sağlayacak biri

Evet hersey cok ani gelisti.Bazen bu yasadiklarim ruya mi diyorum kendi kendime..Sanki uyanacagim hersey eskisi gibi olacsk gibi geliyor.En zorlandigim sey ise kedim ☺ eskiden disarda dururdu gunduzleri tabi hava sicak ise..Simdi eve hapsettim onu da.Cunku disardan virus getirir diye korkuyorum patisi ile..
Bende eşime rüyamı sahi mi deyip duruyorum
Bı tek dayım öldüğünde on yasindaydim rüya mı gercek mi anlamamıştım bikac hafta

Şimdi o durumdayım ve yetişkin olduğumdan bı tarafım rüya olmadığını biliyor .....bu çok acı

Benim keyfim yerinde vallahi allah affetsin. Alıştım hemencecik. İşime bile geldi. Öğrenciler yok ders yok angaryalar yok (araştırma görevlisiyim). Sadece ders çalışıp araştırma yapıp tezimi yazmaya çalışıyorum.
Onun dışında nişanlımla beraber izolasyondayız. O da işe gitmiyor kronik rahatsızlığı olduğu için. Evden çalışıyor. Ev işlerini çoğunlukla hallediyor. Birbirimize vakit ayırabiliyoruz pek yapamadığımız bir şeydi. Dizdize çalışıyoruz vallahi...
Bugünleri avantaja çevirin.
Düğün alışverişi yapmamız lazımdı ama her yer kapalı. Bu şartlarda ne zaman güvenle gelinlik deneyebileceğim hiç bir fikrim yok. Bunlar da dert değil. Geç olsun güç olmasın
Ben gelinliğimi on beş gün kala denedim beğendim olmadı. Kendim çizdim diktirdim bı haftada .
Çok önemli değil gelinlik isi

Ennn zorlandigim sey...
Kizimin koronavirusler bitsin artik disari cjkabileyim oynayabileyim diye duasi...
Evde kalmaktan kmseyi gormemekten skldgndan kapi calsa heyecaniii kosup kapiya gidisi ... dedemleri cok ozluyorum diye aglamasi ...

Bunlara kendi yasadklarmdan dha cok zorlaniyorum...

esim ve ben evden calisiyoruz,
2 de kucuk sipa var evde, buyuk 6 yasinda ama odevlerine yetismek mumkun degil simdiden. Tablet alma isini yaza erteledigime pismanim :63:

Bagirislar esliginde toplanti yapmak sanirim suanki en olduramadigim. Is yerindeki herkes rahat ol anliyoruz seni diyorlar da nasil olabilirim ki.

Onun disinda evde sikilmaya henuz vakit bulamadim, aksam olunca esimle benim ruhsal olarak pestilimiz cikmis oluyor, haberleri bile takip demiyoruz.

He bir de diyet falan hak getire :olamaz:
Çok güldüm bagirislar eşliğinde toplantı demenize.eminim bunu bu kadar kibar doylemiyosunuzdur o an 😂😂😂😂

X