Karantina... en çok zorlandığımız şeyler

Allah yardımcınız olsun.Dualarimiz sizinle.Bugunler geçecek inşallah.Sabir dua ve umutla

Bilemedim, hastayım çok kötüyüm deyip gecistirseniz belki korkup gelemezler.Ya da rahatsız etmeyelim derler,sonuçta hastasiniz.Yuzlerine söylemekte zorlanıyorsanız başka bir çözüm bulun. Yorgunum deyip bırakmayın ,bir yol bulun derim, durum ciddi Allah korusun.insanlar çok dusuncesizler ya

İnsan ırkının doğanın dengesini bozması çok etkili oldu.
sayısı fazla artan memeli hayvanlar için doğa Nüfus azaltmak için patojen üretir. Sadece bu salgın için demiyorum. Salgınlar hatta diğer hastalıklar.
İnsan bir memeli hayvandır. Başımıza aynı şey geldi. Bitki örtüsünü yok ettik , denizler ne halde hepimiz biliyoruz. Bitki örtüsü denizler gidince hayvanların yaşam alanları gitti.
Tabi hepimiz insanız. Asla başımıza gelenleri hak etmiyoruz. Tek bir insan bile acı çekmeyi hak etmez. Sadece bu felaketlerle Başetmeye çalışırken doğa ananın kanunlarını unutmadan yapmalıyız. Doğanın dengesini yeniden kazanmasını sağlamalıyız. Kendimiz için gelecek için .
aslında bu konuyla ilgili yazılacak çok şey var. Makaleler çıkar.

En cok zorlandigim sey her sabah kalkip hastaneye gitmek, eşimin hastanede riskli birimlere gidecek olmasi, annemin ve kardesimin çalıştığı icin evde oturmuyor olmasi.. En cok zorlandigim sey bu! En cok sinirimi bozan sey de oturdugu evin kiymetini bilmeyip simariklik yapanlar..

En zorlandığım şey evde kalamamak...
Biz çalışıyoruz eşimde bende, benim doğum iznim yeni bitti 3,5aylık oğlum var maalesef rapor alma vs durumum yok. Hergün 5te kalkıyorum emzirme Tekrar uyutma hazırlanma derken 7:30evden çıkıp 8de oğlumu anneme bırakıp işe gidiyorum. 12:00de öğle tatili tekrar anneme 13:30işe dönüş 17:00 çıkış oğlumu alma ve sonunda ev derken korkuyla bir günü daha evde bitirmiş oluyoruz. Bu kadar korkmaktansa evde kalabilmeyi tercih ederdim

Can sağlığı olsun yeterki elbette geçecek bu günler .. bunalsakta onunlâ kalsın yeterki.
Balkon ,çocuğuma faaliyetler ,kendi hobilerim falan derken geçiyor günler. ..
Benim üzüldügüm nokta geç yatıp çok geç kalkiyoruz düzenimiz bozuldu. Ki çocuğumu hep düzenli yatırırdim ona çok uzulüyorum. Bugün dev utumu yapip yarından itibaren düzene geciricem ailemizi..

İnşallah en kisa zamanda atlatiriz bu günleri..

Ben zaten normalde de sürekli evde olduğum için karantina hakkında bende değişen bişey olmadi diyebilirim
Onun dışında 20 aylık bir oğlum var onun için elbette korkuyorum eşim mecburen ise gidip geliyor endişemi yenmek için dediğiniz gbi arada balkona çıkıp hava alıyoruz zaten günümün çoğu oğlumla geçtiği için oyun kurmaya çalışıyorum onla uyudugu zamanda dua ediyorum tesbihat yapıyorum temizlik yapıyorum tedbir bizden takdir Allah'tan. Yapacak birsey yok hakkımızda hayırlısı olsun inşallah..

market sonrası eve gelmek ve disaridayken ruh hastası modunda olmak . Hastaliktan kaçayım derken cigerim solacak kolonya,dezenfktan, domestos üclüsü yüzünden.Yoksa evde oturup delirmeye razıyım yeterki corona olmayalım

Evet sonuna kadar haklısınız, ben de aslinda hep diyorum annelerimiz cogumuzu bizim cocuklarimizla ilgilendigimiz gibi ilgiyle buyutmemislerdir eminim, benim oyle en azindan kendi halimde buyudum, yeterli olduğumu düşünüyorum... dışarıdan bakamamışım yardımcı oldunuz tekrar teşekkürler :)

Benim takildigim konu gelmelerinden öte , ne zaman eşim gelse gelmeleri aslinda. Cunku dinlenebildigim tek zaman diliminde insanlarin kahve icmek.! Adı altinda baslayan aksam oturmalarindan cok skldm. Sonucta insaniz tabiki evde bunalabiliriz. Ama bunu gunduze cekmek onemliii... hastayim desem geçmiş olsuna..! Cocuk hssta desem cocuga geçmis olsuna.! Uyuyorum desem uyandiktan sonra.! Cok yorgunum desem dinlendikten sonra.!
Virus var desem kendilerini dezenfekte ettikten sonra.! Esimle vakit geciriyorum desem , esim uyuduktan sonra..!!!
Gelicekleer nasilsa.!!!

Evden çalışan bir insanım, o yüzden aslında karatina beni çok zorlamadı ama iki de çocuğum var. Biri 4 yaşında, kreşe gidiyordu, şimdi gidemiyor, öteki 16 aylık. Bütün gün onları idare etme kısmı en yorucu olan. Eşim de evden çalışmaya başladı neyse ki. O da evde olmasa, iki çocukla delirebilirdim. Yani en zor kısım çocuklar. Kızım öğretmenimi, arkadaşlarımı özledim diyor, onu teselli etmek bile ayrı iç burkucu.

Bir de doktora gitme konuları nasıl olacak bilmiyorum. Çocukların kontrolleri, aşıları, tahlilleri filan vardı. Ama virüsle kıyaslayınca hiçbirinin hayati önemi yok gibi geliyor, ama diğer yandan sağlıklı gelişimleri için de şart. Hadi biraz bu işleri erteleyelim desek, nereye kadar belirsizliği insanın elini kolunu bağlıyor.

Ay bir de feci şımarıklık ama dışarıdan pizza söylemeyi özledim ya. Az önce ünlü bir pizza markasından sms gelmiş, el değmeden, kilitli kutularla gönderiyoruz pizzalarınızı diye. İyi de nasıl güvenelim. El değmeden dediğiniz, taktığınız eldivenleri çıkarmadan kim bilir kaç çeşit iş hallettiniz diye eşimle bir akıl yürüttük. Hala dışarıdan yemek siparişi veren var mı merak ettik sonra. Hayatlarımızda ne çok lüks varmış da farkında değilmişiz.

Evde tıkılıp kalmışken 3yaşındaki yaramaz oğlumla baş etmek bu yetmez gibi bencil kendi dünyasında yaşayan bir kocayla olmak bunalmak hayattan bıkmak...

Bunu algılamak bile yoruyor insanı. Korkutuyor. Hayat durdu birçok açıdan. Dışardan araba bile geçmiyor. Sessiz inanılmaz heryer. Korkutuyor.
istanbuldayım ben ve dışarısını hayalet şehir gibi görmek ürpertici evet.ama bi yandan da diyorum ki oh be girin evinize oturun şöyle de daha çabuk atlatalım şu dönemi, yaza sarkmasın.

Ben de insanlarin surekli bir seyler pisirmesini anlayamadim. Hayir bitmiyor mu o malzemeler. Stok yapmanin amaci ilerde daha zor gunler de kullanmak icin degil miydi yahu ben mi olayi yanlis anlamisim Surekli markete gidip takviye yapiliyorsa nasil karantina bu. Evde yemek varken eksatra kek, poğaça falan neden yapiliyor.
Ben de bunlari dusunuyorum asffagahh.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…