Karantina... en çok zorlandığımız şeyler

Merhaba, ben asyada yasiyorum, asyada maske takmak cok gundelik bir durum. Ocak sonundan beri de vakalar bizde gozukmeye basladigi icin, %80 ben de maske takiyorum disari cikarken. Ancak maskeyi yikadiginiz anda -ya da islandigi anda- porlari aciliyor. Ozellikle cerrahi maske ise koruyuculugunu yitiriyor. O sebeple ic kismina iki kat kagit havlu koyup onu gunluk degistirirseniz daha cok isinizi gorecektir. Maske ile direkt temas etmediginiz icin terlediginizde de maskenin islanmasini engellersiniz. Kolay gelsin, umarim isinize yarayan bir bilgi olur.
Çok teşekkür ederim bilgi icin

2 yildir Home office calisan biri oldugum icin evde olmak pek zorlamıyor. Bazen disari 1 hafta hic adım atmadigim olurdu. Eşim de 2 haftadır evden çalışıyor ihtiyaçlarımızı gidip aliyor eşim ve kızımla olunca pek sıkıcı geçtiğini veya bunalttigini söyleyemem.

ben kendimi bugün sabah kapana kısılmıs fare gıbı hıssederek uyandım. bugune kadar o kadar da sıkılmamıs hıssedıyordum ama bugun resmen uyandım ama yataktan ckmadım uyuyor ayagına yattım bıraz daha . yasama ıstegım kayboldu. bebegım yenı seyler gorup zekasının gelısecegı bır donemde onuda 3 oda 1 salona kapattık. balkona yemege cıkıyoruz, parka gidiyoruz diye balkona gidiyoruz. :KK70: sinirlerim bozuldu. şimdi eşimle markete gidicem cok heyecanlıyım :KK70:

Bu dönemde nasıl misafir kabul ediyorsunuz.Cocugunuz çok kucuk ve siz doğumdan yeni çıkmış sayılırsınız.Aman lütfen hiç ama hiç kimseyi misafir kabul etmeyin , sizde gitmeyin.Bu dönemde ayıp layık olmaz kimseye.Cocuk küçük korona geçtikten sonra bekliyorum deyin.Kimsr sizin sağlığınızdan önemli değil.Gerekirse doktor kimseyle görüşmeyi diye tembihledi deyin

Insan olana anlatilacak seyler yazdiklariniz. Malesef gelenler insan degiller yani daha nasil anlatilabilir bilmedigimden artik biraktim... cunku gercekten yorgunum. Bundan bir kk konusu cikar ama gelen oneriler hep yuzlerine soyle gelmeyin diye olacagindan soz bitti.

Karantinada olmamıza izin yokki işe git gel..
Sadece çalışanlar işine gitse sorun yok.cani sıkılan bankaya geliyor.cekmeyecegi krediyi hesaplanıyor çektiği krediyi öteletiyor.Allh sağlık çalışanlarının yardımcısı olsun.zira ben aşırı sinirliyim.tahammul edemiyorum gereksiz gelenlere

Olması gerek o, çamaşır suyu ve sabunla yıkayıp güneş olan bşr yerde bırakıp kurutup öyle içeri alacaksınız. Ekmek paketli olmalı yoksa kendimiz yapmamız gerekiyor.
2 saat de bekletiyorum ben paketli ürünleri yıkadıktan sonra dogru mu yapıyorum acaba?Daha mı uzun beklersem acaba bir bilginiz var mı?

Ben calisinca isyerimin kapanmamis olmasina sinirleniyorum ve banada bulasacak diye tedirgin oluyorum. Ama bolca izin günlerim var.. evde oturdugum vakit biraz rahatliyorum ama haberler bunaltmaya basliyor ve hayat disarda durmus hersey bitmis psikolojisine giriyorum. Sonra tekrar ise gidince hayatin tamamen durmadigina seviniyorum ama öte yandan tekrar banada bulasacak diye tedirgin oluyorum :KK70:

2 saat de bekletiyorum ben paketli ürünleri yıkadıktan sonra dogru mu yapıyorum acaba?Daha mı uzun beklersem acaba bir bilginiz var mı?
Normalde silindikten sonra eğer bezleri tekrar tekrar kullanmıyorsanız %99 temizlendiği iddia ediliyor. Ve bir süre bekleyin deniliyor ama süresini söylemiyorlar. Bir yere oda içerisinde, evde değil ama kapalı balkon gibi koyup bir gün beklemek bana daha mantıklı geliyor. Birileri çalışma yapsa da biz de okusak değil mi? Özelikle güneş ışığında kurumaya bırakmak, 60 derece üstünde sabunla paketleri yıkama mantıklı. Dışarıdan gelir gelmez ayakkabıları, kıyafetleri de güneş alan bir yere koymak ve hatta mümkünse yıkamak gerekiyor.

Normalde silindikten sonra eğer bezleri tekrar tekrar kullanmıyorsanız %99 temizlendiği iddia ediliyor. Ve bir süre bekleyin deniliyor ama süresini söylemiyorlar. Bir yere oda içerisinde, evde değil ama kapalı balkon gibi koyup bir gün beklemek bana daha mantıklı geliyor. Birileri çalışma yapsa da biz de okusak değil mi? Özelikle güneş ışığında kurumaya bırakmak, 60 derece üstünde sabunla paketleri yıkama mantıklı. Dışarıdan gelir gelmez ayakkabıları, kıyafetleri de güneş alan bir yere koymak ve hatta mümkünse yıkamak gerekiyor.
Evet yani biri acıklama yapsa bizde kafamıza göre seyler yapmasak. Kıyafetleri direkt yıkıyorum eğer dısarı cıktı isem. Aldıgım ürünleri de yıkayıp 2 3 saat balkonda bekletiyordum. Bir gün beklersem daha iyi olabilir. Çok tşk ediyorum ✌️

X