Karakolda panik atak geçirdim. Kendimi çok bitkin hissediyorum.

Saglik ocaklari Cumartesi acik oluyor mu?

Burda pek çok üye de yazmıştı sana eşinden ayrıldığını duyunca annen geri adım atar dye ama yapmadı yapmıyorlar gidebilecekleri kadar ileri gidiyorlar.
Ben defalarca annemin kini bana karşı, eşimle alakası yok dedim ama bir kesim ikna olmadı. O gün otelde annemde varmış. Ablam bağırıyor "Anne yukarı çık" diye. Normal bir anne o da benim çocuğum nesi var diye düşünür ama annem diğer kardeşlerimin kuklası olmuş. Zaten hiçbir dönem kendine ait fikri olmayan bir kadındı. Babam yaşarken onun uydusuydu, şimdi de kardeşlerim yönetiyor.

Bana bir mesaj atabilir misiniz mesaj kutunuz kapali da

Öncelikle geçmiş olsun. Ailenizin tarzı, size karşı tavrı, duruşu en başından beri aynı. Eşyalarınızı kabul etmeyecekleri sizin için az çok tahmin edilebilir bir şeydi ne yazı ki. Sizinkisi biraz yılanın deliğine çomak sokmak gibi olmuş maalesef. Bence en azından şu dava süreci sonuçlanana kadar mental ve ruhsal sağlığınız açısından bu kişilerden olabildiğince uzak durun. Bir an önce insafa gelmelerini dilerim.

Benim aslında profesyonel olup, onlar ne kadar beni dışlamaya kalksalarda işlere müdahil olmam lazım. Ama parasız kaldığım için çocuklardan başımı kaldıramıyorum. Ve onların tahriklerine kapılıyorum. Yaptıkları bir kaç üsulsuzlükten şüpheleniyorum (yazmam doğru olmaz) Bizden ayrılan, daha doğrusu kaçan bir çalışanımızda destekledi tahminlerimi. Onları kanıtlayabilirsem gerçekten başları büyük belada demektir.

Anladım ama siz yine de çok dikkatli olun. Aileniz kendi çıkarları için her türlü kötülüğü yapabilecek kişiler gibi duruyorlar. Iki çocuğunuz için daha temkinli olmak durumundasınız. Bir kavga anında galeyana gelip bu durumdan bahsetmeyin sakın. Onlar için hepten tehdit unsuru olmus olursunuz. En kısa zamanda feraha kavuşursunuz inşallah.

Rabbim ikimizinde geçtiği zorlu yollarda bizlere kuvvet versin yesilim

Benim anlamadığım bu otel kimin üzerine? Mal paylaşımı yapamadınız diye kalmış aklımda dolayısıyla mirasçısı olduğun yerden seni nasıl çıkarabiliyorlar Nihal?
Lütfen doktora git,ilaç kullanman gerekiyorsa da kullan,zor bir dönemden geçiyorsun, çocukların çok küçük henüz,sana ihtiyaçları var. Sen iyi olacaksın ki onlarda iyi olsun.
Ablana,annene diyecek birşey bulamıyorum,umarım en kısa zamanda ne hakkın varsa mirastan alırsın ve hiçbiriyle muhattap olman gerekmez.

Benim anlamadığım bu otel kimin üzerine? Mal paylaşımı yapamadınız diye kalmış aklımda dolayısıyla mirasçısı olduğun yerden seni nasıl çıkarabiliyorlar Nihal?
Veraset intikal oldu. Mal paylaşımı yapılmadı. Hepsinde hala %25 benim hissem var. Onlar bana maddi manevi baskı kurup, çaresiz bırakmaya çalışıyorlar. Tekliflerine razı gelmemi bekliyorlar.
Zaman geçtikçe bana karşı nefretleri daha büyüyor. Haziran ayında genel kurul toplantısı yapıldı. Bana 1 gün öncesinden teblig edildi. Ben sırf genel kurul yapılabilsin diye avukatım olmadan katıldım. Kardeşlerim avukatlarına vekalet verdiler. Ama kendilerininde bizzat katılması gerekiyormuş. O yüzden genel kurul toplantısını onaylatamamışlar. Kendi avukatları bu kadar mı cahil bunu bilmeyecek kadar.
Aslında zaman onların alehine işliyor. Ben geçim derdi çekiyorum ama ilerleyen günlerde tedbir konulunca onlar ticari faaliyetlerini de sürdüremeyecek. O yüzden benim avukatım mücadelemize devam edeceğimizi, her ne olursa olsun kontrolümü kaybetmememi tembih ediyor.

Yani çok saçma. Benimde kardeşimle ortak evim var babamdan kalan,şimdi annem yada kardeşim bu eve giremezsin diyemez ki. Polis çağırsa polise evin yüzde 25'i benim zaten,kimin evinden kimi kovuyorlar derim. Sizin olayda nasıl karakola kadar gitti mevzu anlamadım. Ablanın cesareti,futursuzluğu da inanılmaz. Sanki kendi oteli. Sonuçta seninde payın var,onlar kabul etsin etmesin. Gerekiyorsa satıp birine yine alırsın payını. Yerinde olsam ben tüm hisselerimi,nerde ne payım varsa satıyorum,satın alan kişiyle uğraşırsınız artık diyerek resti çekerdim,korksunlar biraz manyak birine satarsa ne olur diye.
Ölüm hak miras helal yani tabi ki alacaksın hakkını.

İstanbul'daki avukatım 3 ay önce bunu dedi zaten. Baktı uzlaşma yönünde makul hiçbir teklif sunmuyorlar, herşeyi yokuşa sürüyorlar. İhtar yollayalım, satalım. Alabiliyorsanız siz alın, alamıyorsanız başka birine satacağız diyelim. Senle muhattap olmak kolay. Bilmedikleri birinden korkarlar dedi.
Ama Batmandan gelen daha yakın olan arkadaşım mahkeme yoluna gidelim. Bizim elimize kozlar geçecek dedi.
Sabah İstanbul'daki avukatımı aradım. Daha dönüş yapmadı. Bu olanları anlatacağım kendisine. Bir karar vermem gerekiyor.

Yanlış hatırlıyor veya başka üyeyle karıştırıyor olabilir ama
Sanırım mirası eşi yesin istemiyorlardı. Eş düzgün değildi gibi aklımda kalmış

Yanlış hatırlıyor veya başka üyeyle karıştırıyor olabilir ama
Sanırım mirası eşi yesin istemiyorlardı. Eş düzgün değildi gibi aklımda kalmış
Evet eş kişisi de düzgün değil istenmiyor ama tek sebebi bu değil belliki. Ki kadın boşanma aşamasında sorun adam olsaydı düzelirdi. Babaları çocuklar arasında ayrımcılık yapmış konu sahibine daha yakınmıştı. Büyük ihtimalle onlar eksik hissederek büyüdü. İnşallah düzeltirler, herkes hakkını alır

Aslında hisselerini mafyaya satacaksın. Sonra gör şenliği

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…