Çok yanlış bişey yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadının düşmanı yine kadındır diye boşuna dememişler
Nasıl kötüsünüz ya pişmanlığımı dile getirdim
Şu ab haklı gördüğüm her şeyde kendimi sonra haksız görebilirim dedim
Şu an hastanedeyim berbat psikolojimi daha berbat hale getirdiniz
Ne diyeyim
İyi olmadığımı anlatamadım mı
Çaresizliğimi anlatacak kadar katran olmuş ben hastaneyi birbirine katmadım saldırmadım yanlış cümleler kurdum ve tek başıma ağladım ağladım ağladım
Biri yazmış doktor söylediklerinden rencide olmamıştır diye
Ama ben sizin yüzünüzden rencide oldum
Yine ağlıyorum ağlıyorum
Sizin soyledikleriniz yüzünden doktor rencide olmuyorda burda insanlar haksizsiniz yazınca siz mi rencide oluyorsunuz?

Ben hiçbir doktora görevini yaptığı için hakaretler edip şikayet edip hakkına girmedim, kötülük budur, buna da kötüsün desenizya
burnu akan ateşi olan boğazı acıyan birine nasıl ki hasta olduğunu sanıyorum diyebiliyorsam canımı emanet ettiğim doktora bunları yapana da hastasın sanırım diyebilirim
Hastalık bir ayıp değildir bunu size kimse öğretmedi mi
Keşke konu sahibinin karakteri böyle olmasa da bir hastalığı nedeniyle böyle davranmış olsa gidip tedavi olsa hem kendi hem doktorlar kurtulsa
Ben hakkımı sizden almıyorum ki bana sınır çizebilesiniz
Ben çoooooook kötüyüm, konu sahibesi ise özellikle acildeki doktora karşı bir melaike
O doktor hiç umurunuzda değil değil mi
Bence burada böyle bir konuda bu kadar yükselmek de sağlıklı bi tutum değil. Siz de hastasınız sanırım?

İstikrar önemlidir, pişman oldum olmadım oldum olmadım hastayım hastayım hastayım pişman oldum aynı zamanda tek ben haklıyım herkes haksız pişman olmadım aynı zamanda tek ben haklıyım herkes haksız……bunun tercümesi nedir?

yooo küfür beddua senin karakterine yakışır
Bana yakışsaydı yapardım zaten olmayan birşeyi bana sıçratamazsınki
Koşa koşa gittiğin doktora ağzına geleni saydın, bana hakaret ettin ama bana yakışır öyle mi
İstikraaaaaaar bak valla çok önemli

Doktora karşı olan tavrında haksız olduğunu dile getiriyor konu sahibi ve doktor hasta isteğiyle ilaç yapmamakta sonuna kadar haklı .
Ancak panik atak geçiren ve o an sağlıklı düşünmeyen sadece öleceğim hissine kapılmış bir insan var bu yaptıklarını haklı çıkarmaz elbette ama şuan üstüne gidilmesini çok yanlış buldum.
O an kadın sadece öleceğim kalp krizi geçireceğim diye düşünüyor sağlıklı ve mantıklı hareket edemez o ilacın onu sakinleştirecegini bu histen çıkaracağını düşündüğü için ısrar etmiş .
Karşılıklı şikayetler oluşmuş konu sahibi kendinizi iyi hissedince oturur düşünürsünüz şimdi kendi sağlığınız ile ilgilenin haksız olugunuz yönleri zaten biliyorsunuz .

Bence burada böyle bir konuda bu kadar yükselmek de sağlıklı bi tutum değil. Siz de hastasınız sanırım?
Evet hastayım. Birden çok hastalığım var. Sizin umurunuzda bile olmayan konu sahibesinin hakaretler edip şikayet ettiği o acil doktoruna her hafta muhtaç olacak kadar hastayım hem de, hadi yine iyisiniz doğru bildiniz mutlu oldunuz mu yoksa konu sahibesi gibi ağlaya ağlaya ağlaya demagoji yapıp çektiğim acıları filan mı anlatayım, nasıl daha mutlu olursunuz? Her ay evladımdan ayrı hastanede bir başıma yattığımı filan da anlatayım mı mutluluğunuz zirveye çıksın.
Böyle insanlığa yakışmayacak davranışlar haksızlıklar edepsizlikler karşısında daha da yükselmeliyiz, biz bunlara tepkimizi göstermezsek adaletsizliğe haksızlığa iftiraya dur demezsek hasta ve yakınları tarafından öldürülen darp edilen doktorlar her gün artıyor. Sizin umrunuzda olmayabilir ama benim insanlığıma ters, canımı emanet ettiğim canımı kurtaran insanlara bunu yapmaya kimsenin hakkı yok, siz destekleyin ben kınıyorum. Sağlıklı olup olmaması umrumda değil gayet doğru bir tutum olması benim için yeterli

Merhaba kızlar şunu belirteyim yaptığımın doğruluğunu asla savunmuyorum
4 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım hala tedavim devam ediyor eskisi kadar sık aralıklarla olmasa da arada bir gelen ataklarım oluyor
Bi kaç gündür tansiyonum yükseliyor bu gece yine saat 1 gibi 14/10 oldu tansiyonum yüzüm uyuşmaya midem bulanmaya başlayınca apar topar acile gittim
Orada da tansiyonum aynı çıktı
Doktor bişey yok dedi hocam nefes alamıyorum dedim
Tansiyonla nefesin ilgisi yok satürasyon 100 zaten dedi
Bende panik atak hastasıyım iyi değilim göğüsüm sıkışıyor dedim
A ile başlayan iğneyi yaptırmak istedi
O ilaç bana hiç iyi gelmiyor bi kaç kez bu iğneyi olunca çıldıracak gibi yerimde duramaz bi hale geldim
Psikiyatri doktoruma o zaman bu durumu söyleyince o ilaçların atak dönemine hiç faydası yok malum ismini yapmayacağım o sakinleştirici iğneyi olmanı gerektiği söyle dedi
Bu ilaç evet ağır bağımlılık yapan kontrolsüz verilmemesi gereken bi ilaç türü
En son 2021 Ağustos ayında acilde bu iğneden yapmışlardı o zamandan bu zamana atağım olmadı
Neyse doktora bunu söyledim yapamam dedi
Durumu burada yazdığım gibi izah ettim yapamam dedi bende kişisel görüşünüzle değil ihtiyacım olan tedaviyi bana sunmasını istedim o korku panik ölüm korkusu vs derken yapacaksınız dedim çık dışarı tedavi etmiyorum dedi
Bende edeceksiniz dedim çıkmadım
Beyaz butona basmış
Bende daha tedirgin oldum ve gerizekalı vs gibi söylenmemesi gereken cümleler sarfettim
Sonra dışarıda katıldım nefes alamadım gözümü bi açtım 3-4 güvenlik görevlisi ve polisler
Bende karşımda doktor beklerken onları görünce daha tedirgin oldum ve ağlama krizleri yaşadım 1-1,5 saat öylece yapayalnız bırakıldım
Sonrası karakola gittim ve bende şikayetçi oldum
Şu an hala hiç iyi değilim
Bozuk bir anlatım olmuş olabilir
Normal şartlarda olsaydı evet çok yanliş davranmışsiniz derdim.
Ama panik atak anında insan bazen ne dediğini ne yaptiğini bilmiyor.
Bir arkadaşım atak anında altına yapmişti hastanede ama ordaki doktorlar hemşireler okadar yumşak davrandiki kadın utanmak yerine rahatlamışti.
Sizde kendinize kontrol edemez duruma gelmişsiniz .
Asıl doktor daha çok yumşak ve sakin davranması gerekiyordu.
Oraya bir hasta olarak gitmişsiniz ve psikolojik rahatsızlığıniz olduğunu belirtmişsiniz.
Duruma göre doğru davranmayan doktor,onlar eğitiliyor .
Kendinize suçlamayın unutun gitsin.
Geçmiş olsun

Merhaba kızlar şunu belirteyim yaptığımın doğruluğunu asla savunmuyorum
4 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım hala tedavim devam ediyor eskisi kadar sık aralıklarla olmasa da arada bir gelen ataklarım oluyor
Bi kaç gündür tansiyonum yükseliyor bu gece yine saat 1 gibi 14/10 oldu tansiyonum yüzüm uyuşmaya midem bulanmaya başlayınca apar topar acile gittim
Orada da tansiyonum aynı çıktı
Doktor bişey yok dedi hocam nefes alamıyorum dedim
Tansiyonla nefesin ilgisi yok satürasyon 100 zaten dedi
Bende panik atak hastasıyım iyi değilim göğüsüm sıkışıyor dedim
A ile başlayan iğneyi yaptırmak istedi
O ilaç bana hiç iyi gelmiyor bi kaç kez bu iğneyi olunca çıldıracak gibi yerimde duramaz bi hale geldim
Psikiyatri doktoruma o zaman bu durumu söyleyince o ilaçların atak dönemine hiç faydası yok malum ismini yapmayacağım o sakinleştirici iğneyi olmanı gerektiği söyle dedi
Bu ilaç evet ağır bağımlılık yapan kontrolsüz verilmemesi gereken bi ilaç türü
En son 2021 Ağustos ayında acilde bu iğneden yapmışlardı o zamandan bu zamana atağım olmadı
Neyse doktora bunu söyledim yapamam dedi
Durumu burada yazdığım gibi izah ettim yapamam dedi bende kişisel görüşünüzle değil ihtiyacım olan tedaviyi bana sunmasını istedim o korku panik ölüm korkusu vs derken yapacaksınız dedim çık dışarı tedavi etmiyorum dedi
Bende edeceksiniz dedim çıkmadım
Beyaz butona basmış
Bende daha tedirgin oldum ve gerizekalı vs gibi söylenmemesi gereken cümleler sarfettim
Sonra dışarıda katıldım nefes alamadım gözümü bi açtım 3-4 güvenlik görevlisi ve polisler
Bende karşımda doktor beklerken onları görünce daha tedirgin oldum ve ağlama krizleri yaşadım 1-1,5 saat öylece yapayalnız bırakıldım
Sonrası karakola gittim ve bende şikayetçi oldum
Şu an hala hiç iyi değilim
Bozuk bir anlatım olmuş olabilir

Şikayetini geri aldın mı?

Yani hastanelerde güvenlik öyle her tartışmaya dahil olmuyor, siz baya olay çıkarmışsınız ki böyle güvenlikler toplanmış hem de 3-4 tane. Birde polisler gelmiş.

Şimdi evime geldim daha sakin bir şekilde yazacağım
Ben konuya hakaret ettiğim için pişman olduğumu dile getirip sizinle durumu paylaştım
Atak halinde durumumu bilmediğiniz için böyle yazıp çizmek size son derece basit geliyor
Ben atak halinde sedyeye yatıp tedavi olamayacak kadar şiddetli korku yaşayan her an son nefesimi verecek şiddetli bir ölüm korkusu yaşıyorum tedavi için gidip tedavi olmaktan korkuyorum ama yine de gidiyorum bu duygumun ne tarifi var ne de anlatacak cümlelerim var
Çaresizlik doktora ve çevredekilere güvensizlik
Doktora gidiyorsun ama doktordan da korkuyorsun tuhaf bir duygu ama atak vakitleri yaşıyorum bunu
Taksiyi hastaneye gitmek için çağırıp taksiye binip ölmekten korkuyorum uçsuz bucaksız korkular bunlar
Kendimi anlattım ifade ettim ettim izah ettim ağır depresyon geçmişim var
Aynı gün 3-4 hastane gezip tedavi olmak için çırpındığım dönemler oldu
O an ki korku ile söylediğim bi kaç hakaretten son derece üzgünüm
Çünkü asla bu zamana kadar hiç bir kuruma bu tarz hakaretim olmadı
Tek pişmanlığım bu
Ha ilaç mevzusuna gelince
Evet o an yapmasın ama göğsüm ağrıyor nefes alamıyorum dediğim vakit şikayetimi ciddiye alsaydı
Çaresizim çare arıyorum ama size bomboş bakan yapın novaljin diyen bi doktor o an dese tamam gözetim altındasın gerekirse yaparı dese bile yeter savunmasız hissediyorum bunduyguyu anlamamış bu kadar mı zor
Sadece kendimi güvende hissetmek istedim

Evet hastayım. Birden çok hastalığım var. Sizin umurunuzda bile olmayan konu sahibesinin hakaretler edip şikayet ettiği o acil doktoruna her hafta muhtaç olacak kadar hastayım hem de, hadi yine iyisiniz doğru bildiniz mutlu oldunuz mu yoksa konu sahibesi gibi ağlaya ağlaya ağlaya demagoji yapıp çektiğim acıları filan mı anlatayım, nasıl daha mutlu olursunuz? Her ay evladımdan ayrı hastanede bir başıma yattığımı filan da anlatayım mı mutluluğunuz zirveye çıksın.
Böyle insanlığa yakışmayacak davranışlar haksızlıklar edepsizlikler karşısında daha da yükselmeliyiz, biz bunlara tepkimizi göstermezsek adaletsizliğe haksızlığa iftiraya dur demezsek hasta ve yakınları tarafından öldürülen darp edilen doktorlar her gün artıyor. Sizin umrunuzda olmayabilir ama benim insanlığıma ters, canımı emanet ettiğim canımı kurtaran insanlara bunu yapmaya kimsenin hakkı yok, siz destekleyin ben kınıyorum. Sağlıklı olup olmaması umrumda değil gayet doğru bir tutum olması benim için yeterli
Hayır mutlu olmadım neden olayım. Hissedildiği kadarıyla ve doğal olarak siz de bunun beyan edilmesinden mutlu olmadınız.

Belki yanlış anlayabilirsiniz ama siz hastasınız diye etrafınızdaki herkes ona göre davranmak zorunda değil. Doktor size bir tedavi uygulamak istemiş ama siz kendinizin doktoru olmaya çalışmışsınız. Evet şu an sağlıklı düşünemiyor , davranmıyor olabilirsiniz ama bu sizi haklı yapmaz ki ?

Ayrıca özür dileyip şikayeti geri çekmemek çok çelişkili geldi. Tam da yorumları okumadım ama anladığım kadarı ile yorum yaptım.

Şikayetini geri aldın mı?

Yani hastanelerde güvenlik öyle her tartışmaya dahil olmuyor, siz baya olay çıkarmışsınız ki böyle güvenlikler toplanmış hem de 3-4 tane. Birde polisler gelmiş.
Güvenlik gelme sebebi hakaretten önceydi
Bana çıkın dedi hayır beni tedavi edin dedim sonra güvenlik gelince hakarette bulundum

Güvenlik gelme sebebi hakaretten önceydi
Bana çıkın dedi hayır beni tedavi edin dedim sonra güvenlik gelince hakarette bulundum

Öyle kuru cümlelere güvenlik gelmez. Daha büyük bir olay bağrış çağrış olmuş. Siz şikayeti geri aldınız mı?

Belki yanlış anlayabilirsiniz ama siz hastasınız diye etrafınızdaki herkes ona göre davranmak zorunda değil. Doktor size bir tedavi uygulamak istemiş ama siz kendinizin doktoru olmaya çalışmışsınız. Evet şu an sağlıklı düşünemiyor , davranmıyor olabilirsiniz ama bu sizi haklı yapmaz ki ?

Ayrıca özür dileyip şikayeti geri çekmemek çok çelişkili geldi. Tam da yorumları okumadım ama anladığım kadarı ile yorum yaptım.
Özürüm hakaret için
Neden şikayetimi çekeyim herkes yaşadığını bilir
Adli makamlar versin bunun kararını

Konuyu önce okuyun
Sonra yorum yazın
Ben doktoru rencide ettim dedim
Burada biri emin ol olmamıştır dedi
Okumadan anlamadan yazıyorsunuZ
Okudum anladım yok size siz haksizsiniz. İnşallah dava eder doktor sizi. Hem özür diliyorsunuz hem şikayetçiyim şikayetim devam ediyor diyorsunuz. Maşallah şuan herkese de gayet yetecek çeneye sahip olacak kadar iyisinizde.

Özürüm hakaret için
Neden şikayetimi çekeyim herkes yaşadığını bilir
Adli makamlar versin bunun kararını
Adli makamlar karar verince konu sahibine gelecek olan pişmanlık hissi 😏😁😁
Adli makamlar kimi haklı bulur sizce? Tabiki doktor haklı. Dua edeyim beni şikayet etmesin diyeceginize hala pişkin pişkin yazıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X