Karakolda panik atak geçirdim. Kendimi çok bitkin hissediyorum.

Babaları çocuklar arasında ayrımcılık yapmış konu sahibine daha yakınmıştı. Büyük ihtimalle onlar eksik hissederek büyüdü.
Evet ben babamın gözde çocuğuydum. Erkek olurum diye umut etmiş, adımı Kürşat koyacakmış. Doğduktan sonra da beni erkek gibi yetiştirdi. Çok sevdiği Beşiktaş'ın maçlarına beni götürürdü. Galerilere beni götürdü. Sonra da ona iftihar ettiği bir damat getirdim. Babam eşimi o kadar sayar ve benimserdi ki, insanlar beni gelin sanırdı. Bu süreçlerde annem mutfakta yemek yapar. Ablam sürekli bir sorun çıkarır. Yılın yarısında depresyon geçirirdi. Kardeşim zaten bizden 10 yaş küçüktü.
Geçmiş yılların hırsını alıyorlar benden.

Evet ben babamın gözde çocuğuydum. Erkek olurum diye umut etmiş, adımı Kürşat koyacakmış. Doğduktan sonra da beni erkek gibi yetiştirdi. Çok sevdiği Beşiktaş'ın maçlarına beni götürürdü. Galerilere beni götürdü. Sonra da ona iftihar ettiği bir damat getirdim. Babam eşimi o kadar sayar ve benimserdi ki, insanlar beni gelin sanırdı. Bu süreçlerde annem mutfakta yemek yapar. Ablam sürekli bir sorun çıkarır. Yılın yarısında depresyon geçirirdi. Kardeşim zaten bizden 10 yaş küçüktü.
Geçmiş yılların hırsını alıyorlar benden.
Eşin çalışmıyordu nasıl iftihar etti ki.

Canım ya ablan hakkında işlem başlatmaları yazındaki tek güzel şey olmuş. İnşallah ama inşallah şu pisliklerden bir an önce kurtulur daha doğrusu hakkını alırsın. Koca desen bi işe yaramaz, aile desen yok teksin Allah sana merhamet etsin güç kuvvet versin inşallah çocukların için ayakta dur

Muhatap olmadan şikayetçi olun demek ki bunu istiyor avukatlar konuşacak demek ki otelde hakkınız var nasıl almaz sizi

Canım ya ablan hakkında işlem başlatmaları yazındaki tek güzel şey olmuş. İnşallah ama inşallah şu pisliklerden bir an önce kurtulur daha doğrusu hakkını alırsın. Koca desen bi işe yaramaz, aile desen yok teksin Allah sana merhamet etsin güç kuvvet versin inşallah çocukların için ayakta dur
Balımm ❤️ Dün akşama doğru normale döndüm çok şükür. Sabahtan iki avukatımı da aradım. Batman'daki döndü. O da biraz üzgün. Uzlaştırabileceğini düşünüyordu. Çok uğraştı. Sırf bizim dava için 3-4 kere Ankara'ya geldi. Ona da dedim. "Üzülme. Sen elinden geleni yaptın" O da "pes etmeyelim. Mücadeleye devam edelim" diyor.
Eş kişisinden kurtulalıdan beri rahatladım. Bütün bu mevzular yetmiyormuş gibi bir de onun dandinisiyle uğraştım. Enerjimi emiyordu.
Kızlarım iyi ki var. Allah'a şükürler olsun. 🙏🏻 Onların varlığı bana güç veriyor. Onlar sağlıklı olsun, evelallah Zeyna gibi anaları var 🙂
Seni seviyorum ❤️ Hep bana destek oldun. Minnettarım

Eşi düzgün değil diye birinin hakkına konmak doğru değil ki. Konu sahibinin yaşadığı hayat ablasını ilgilendirmez ki.

Evet ilgilendirmez bence de.
Belki babamın emeğini hayırsız damat yemesin diye düşünüyorlardır.
Hatırladığım kadarıyla konu sahibi de kocasına yedirmeyecek birisi değildi sanki. Ona buna peşkeş çekilsin istememişlerdir. Haklılar demiyorum ama ne psikolojiyle bunu yapıyorlar tuhaf

Not: boşanma aşamasında olduğunu bilmiyordum. Durumun düzelmesi gerekirdi. Kimin malını kimden esirgiliyorlarsa

Eşi düzgün değil diye birinin hakkına konmak doğru değil ki. Konu sahibinin yaşadığı hayat ablasını ilgilendirmez ki.
Ben peşpeşe 2 çocuk doğurduım. Maksat babamın mallarını kocama yedirmek olsa bana başka türlü yardım edemezler miydi? Annem kızım sen yoruluyorsun, ben sana yardım edemiyorum ama bakıcı tutalım, evinin işlerine yardımcı tutalım diyemez miydi? Toplamda 60 kadar personel çalışıyor işletmelerimizde. Ama ben çocuklardan başımı kaldıramıyorum.
Onlarınki kin, öfke. Allah ıslah etsin hepsini.

Balımm ❤️ Dün akşama doğru normale döndüm çok şükür. Sabahtan iki avukatımı da aradım. Batman'daki döndü. O da biraz üzgün. Uzlaştırabileceğini düşünüyordu. Çok uğraştı. Sırf bizim dava için 3-4 kere Ankara'ya geldi. Ona da dedim. "Üzülme. Sen elinden geleni yaptın" O da "pes etmeyelim. Mücadeleye devam edelim" diyor.
Eş kişisinden kurtulalıdan beri rahatladım. Bütün bu mevzular yetmiyormuş gibi bir de onun dandinisiyle uğraştım. Enerjimi emiyordu.
Kızlarım iyi ki var. Allah'a şükürler olsun. 🙏🏻 Onların varlığı bana güç veriyor. Onlar sağlıklı olsun, evelallah Zeyna gibi anaları var 🙂
Seni seviyorum ❤️ Hep bana destek oldun. Minnettarım
Tatlım benim, gözlerimi yaşarttın keşke sana bir nebze yardımcı olabilseydim, dinledim ve yorum yaptım sadece. Tez zamanda ferahlığa kavuşucaksın inanıyorum❤️ güçlü azimli ana:) ben de seni çok seviyorum💕

ya arkadaş bu otelde senin de payın varsa ki olması lazım , senin de belli oranda söz sahibi olman lazım
eşyan da maksimum 1 odayı falan kaplar onun için de depo gibi belki kullanılmayan durumda bi alan illa ki vardır
müşterilerin odalarından birini işgal edecek halin yok
nolmuş yani eşyanı koysan ?
valla insan kardeşi için polis çağırıyorsa en azılı düşmanı olmuş demektir
ben hep derim düşman her zaman uzaktan çıkmaz diye
bazen böyle bununun dibinden, kanından canından çıkıveriyor düşmanlar
yeşim salkm'ın mıydı neydi bi sözü var benim hiç yabancı düşmanım olmadı hepsiyle bir kahve içmişliğim var diye
bu da o hesap

bu arada ilaç konusunda şunu söyleyeyim muhtemelen ilacın dozunda bi sorun vardı ya da sana fazla geldi
ya da ilaçtaki bi madde iyi gelmemiş olabilir, o madde her ilaçta olmayabilir
her ilaç aynı etkiyi yaratmıyor yani her ilaç alan insan sersem gibi veya işlevsiz biçimde gezmiyor, ilaçlar insanların hayatına engel olmuyor
eğer bu tarz durumlar varsa acilen ilaca müdahale edilmeli, doz azaltılır veya değiştirilir vs

Tatlım benim, gözlerimi yaşarttın keşke sana bir nebze yardımcı olabilseydim, dinledim ve yorum yaptım sadece. Tez zamanda ferahlığa kavuşucaksın inanıyorum❤️ güçlü azimli ana:) ben de seni çok seviyorum💕
Olur mu öyle şey. Benim derdimi dinlemeniz, benim için dua etmeniz o kadar güç veriyor ki bana. 🙏🏻 Bir sıkıntım olduğunda "off yine başladı" demeyeceğinizi bilmem, filtresiz kendimi açmak benim için hayatta en büyük lütuflardan biri. Teşekkür ederim bunun için 🥰

ya arkadaş bu otelde senin de payın varsa ki olması lazım , senin de belli oranda söz sahibi olman lazım
eşyan da maksimum 1 odayı falan kaplar onun için de depo gibi belki kullanılmayan durumda bi alan illa ki vardır
müşterilerin odalarından birini işgal edecek halin yok
nolmuş yani eşyanı koysan ?
valla insan kardeşi için polis çağırıyorsa en azılı düşmanı olmuş demektir
Zemin altında 2 kat daha var. Depo var, toplantı odası var kullanılmayan.
Bana söz hakkı kesinlikle hiçbir konuda verilmiyor. Onlar çoğunluk olduğu için birlik olup karar alıyorlar. Haziran'daki genel kurul toplantısında kar payını dağıtın dedim. Kabul etmediler. 5 bin tl üzerindeki bütün para akışından beni de bilgilendirin dedim. Yapmadılar. Bunlar aslında zorunda oldukları şeyler ama amaçları sadece beni parasız bırakıp kendi istediklerine razı getirmek. Karakolda panik atak geçirmemin sebebi de aylardı mücadele etmenin verdiği tükenmişlik.
Düşman konusuna gelince başımdan 2 evlilik geçti. Erkek arkadaşlarım oldu. İyi-kötü ilişkilerim bitti. Hiçbiri bana bu denli nefret, kin duygusu beslemedi. Özellikle ablamın bana duyduğu nefret başka bir boyut. Kafamı telefonla darp etmişti hatırlarsan. Telekonferansla katıldığı uzlaşma görüşmesinde "o bana soda ile saldırdı. Ben kendimi savundum. Annem üzülmesin diye şikayetçi olmadım" dedi. Paranoyak sanırım. Bakışları çok korkunç.

İyi günler arkadaşlar. Olabiliğince özet anlatacağım. Şu an kendimi çok bitkin hissediyorum.
Bazılarınız biliyor. Bilmeyenler için ailemle 1 senedir miras davası yaşıyoruz. Bu süre zarfında bana ekonomik ve psikolojik şiddet uyguluyorlar.
Dün yaşadığım olaya gelince 80m2 evde yaşıyorum ve evimde adım atacak yer yok. Fazla gelen eşyalarımı otele koymak için nakliye çağırdım. 10 bin tl para verdim. Eşyaları tam indirdik, yerleştiriyorduk ki ablam polis çağırmış. Polis ikimizi de karakola götürdü. Ben ekip arabasıyla gittim. Ablam şahsi arabasıyla geldi. Önce sağlık ocağına gittik. Darp olmadığına dair rapor aldık. Sonra da karakola gittik.
Ablam onun sukunetini bozduğum için benden şikayetci olmuş. Komiser soruyor. "Herhangi bir tehdit, hakaret oldu mu" "yok diyor karşılaşmadık. Onun buraya gelmesi benim huzurumu bozuyor." Ben bekleme salonundayken komiser geldi. "Bir fiilin yok. İsterseniz birbirinizden şikayetçi olmayın" dedi. Ben o an panik atak geçirdim. En son geçen sen geçirmiştim. Sakinleşmem 10 dk sürdü. Sonra ağlayarak beni her hafta bir sebep uydurarak karakolluk ettiklerini, esas amacın beni işlerden uzak tutmak olduğunu, 8 aydır asgari ücret harici para yollamadıklarını, ablamın "sana o da çok" dediğini söyledim. Otelde bana oda vermediklerini. En son eşyalarımı koymama dahi müsade etmedikleri söyledim. Eşyalarım asansörün önünde kaldı öylece.
Ablam hakkında "Aile hukukundan doğan yükümlülüğün ihlali" maddesinden işlem yaptılar. İnşAllah savcı beni mağduriyetimi anlar ve bu yaşadığım kabus son bulur.
Olayın üzerinden 24 saat geçti ama ben hala çok bitkin hissediyorum. Bir an önce nasıl toparlayabilirim. Bana bir yol gösterir misiniz 🙏🏻
Vakit ayırıp mesaj yazan herkese teşekkür ederim.
Bu miras işleri gerçekten çok sıkıntılı işler Allah yardımcımız olsun. 🥺

Bu miras işleri gerçekten çok sıkıntılı işler Allah yardımcımız olsun. 🥺
Ben mahkemeye gitmeyelim de demiyorum. Ama mahkeme seneler sürüyor. Bilirkişi atanıyor. Taraflar itiraz ediyor. Bu mahkeme sürecinde bana geçinebileceğim para versinler istiyorum. Onu yapmıyorlar. Herşeyi üsule uygun yapsalar bu kadar kavga, olay da çıkmaz.
Senin miras payın nedir ?
Benim payım %25 Annem var ve 3 kız kardeşiz.

Kendi ailelerinden mal para kaçırıyorlar ya sonunda onu elalem yiyor iyi oluyor. Yani benzer bir durum yaşayacağımı düşünüyorum gelecekte. Ulan birinci ikinci derece yakınından neyi sakinirsin yani. Şeytanlar yesin inşallah

Zemin altında 2 kat daha var. Depo var, toplantı odası var kullanılmayan.
Bana söz hakkı kesinlikle hiçbir konuda verilmiyor. Onlar çoğunluk olduğu için birlik olup karar alıyorlar. Haziran'daki genel kurul toplantısında kar payını dağıtın dedim. Kabul etmediler. 5 bin tl üzerindeki bütün para akışından beni de bilgilendirin dedim. Yapmadılar. Bunlar aslında zorunda oldukları şeyler ama amaçları sadece beni parasız bırakıp kendi istediklerine razı getirmek. Karakolda panik atak geçirmemin sebebi de aylardı mücadele etmenin verdiği tükenmişlik.
Düşman konusuna gelince başımdan 2 evlilik geçti. Erkek arkadaşlarım oldu. İyi-kötü ilişkilerim bitti. Hiçbiri bana bu denli nefret, kin duygusu beslemedi. Özellikle ablamın bana duyduğu nefret başka bir boyut. Kafamı telefonla darp etmişti hatırlarsan. Telekonferansla katıldığı uzlaşma görüşmesinde "o bana soda ile saldırdı. Ben kendimi savundum. Annem üzülmesin diye şikayetçi olmadım" dedi. Paranoyak sanırım. Bakışları çok korkunç.
peki neden bu düşmanlık ? onların da bi noktadan sonra bıkmış olması gerekmez mi ?
hani insan bi yerden sonra hay lanet olsun al payını beni rahat bırak uğraştırma falan der en azından
bunlar onu da demiyorlar
sen parasız kaldığında ellerine ne geçiyor ?

geçenlerde babamın payına 2 arsa mirası kaldığını öğrendik. şu an ikisi de satılamıyormuş galiba
ama babamın hakkı saklı sonuçta. allah gecinden versin ama vefat ettiğinde bize kalacak
kendi ağzıyla söyledi, şu an satabiliyor olsam bile satmam ben size ev bark veremedim ama en azından bunlar size kalacak diye
biz iki kardeşiz
geçenlerde babam bu arsalar hakkında bilgi verdi. ben çok sevindim ve hemen planı kurdum kafamda
biz varlıklı insanlar değiliz
şu an kıymetsiz gözükse de 10-15 sene sonra oralar yerleşim yeri olacak, belki kardeşimle oraya ev yaptırıp kiraya veririz
4 daire olsa 2 daire ona 2 daire bana kira geliri olur
veya ona gücümüz yetmezse daha farklı biçimde değerlendiririz toprak topraktır diye düşündüm
o yüzden kardeş düşmanlığı bana çok garip gelse de şaşırmıyorum maalesef

İlaç konusunda ilaç kullanan biri olarak ben de yorum yapmak isterim. Çünkü gerçekten bu gibi söylemler yüzünden çoğu insan ilaç kullanımını reddediyor. Tamam ilaç da çok iyi bir şey değil ama arkadaşım annesini kaybetti çok ciddi depresyona girdi. Hayatı etkilenecek diye endişe ettik ama psikiyatriye gitmek istemedi. İşte teyzesi kullanmış pelte gibi olmuş vs gibi düşüncelerden. Şu an toparladi ama 2-3 yıl çok dipte yaşadı.
Ben kimi zaman hafif kimi zaman ağır panik ataklar yaşadım. En son çok ağır evden çıkamayacak seviyeye gelen bir atağım oldu. O dönem ilaç kullanımını bırakmıştım daha ağır bir şekilde nuks oldu.
Öncesinde hafif ilaçlar kullanıyordum hiç bir yan etkisi olmamıştı.
Sonra çok ağır geçirdiğim için hali ile ilaçlar da ağırlaştı. İlk iki ay evet kendimde olmadım. Daha çok za.x nedeniyle hep uykulu oldum. Antidepresan etki edene kadar da tabii bir uyum sureci gerekiyor.
Ama sonra bitiyor. Şu an hala kullaniyorum mesela. Herhangi bir etkisini hissetmiyorum. Dönemsel uyku düzensizliklerim oluyor ama ilaçla ilgili değil.
Sizin için ilaç gerekir gerekmez tabii bunları biz bilemeyiz. Doktor karar verir. Ama genel halini soylemek istedim. İlk 1-2 aya göre yorumlamayın. Vücut alışınca çoğu yan etki geçiyor. Tabii uzun vadede iyi olmadığını doktorlar da söylüyor. Benim doktorum ataksiz geçirilen belli bir süreden sonra ilacı biraktiriyor yavaş yavaş.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Benim aklıma şu geldi.
Tarlalardan yola çıkıyorum bildiğim kadarını anlatıyorum.
Hisseli tapu çıkarsanız herkes kendi hissesini alsa(1 kişinin başvurması yetiyor diye biliyorum) sonra da siz kendi hissenizi onlara ya da başka birine satsanız? Öyle oluyor mu?
Avukatlarınız aynı zamanda arkadaşınızmış mutlaka söylemişlerdir ama aklıma başka bir şey gelmedi, ben olsam ilk böyle düşünürdüm sanırım.

Ben mahkemeye gitmeyelim de demiyorum. Ama mahkeme seneler sürüyor. Bilirkişi atanıyor. Taraflar itiraz ediyor. Bu mahkeme sürecinde bana geçinebileceğim para versinler istiyorum. Onu yapmıyorlar. Herşeyi üsule uygun yapsalar bu kadar kavga, olay da çıkmaz.

Benim payım %25 Annem var ve 3 kız kardeşiz.
Sanki anne 2 çocuk 1 oluyordu yanlış mı biliyorum? Bir tek sizin payda mı sorun çıkıyor? Zaten miras malını otomatik olarak üstünüze alamıyor musunuz neden onlar karar veriyor ?

X