Karakolda panik atak geçirdim. Kendimi çok bitkin hissediyorum.

duruguzel

Only positive vibes 💕
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
7.423
24.567
İyi günler arkadaşlar. Olabiliğince özet anlatacağım. Şu an kendimi çok bitkin hissediyorum.
Bazılarınız biliyor. Bilmeyenler için ailemle 1 senedir miras davası yaşıyoruz. Bu süre zarfında bana ekonomik ve psikolojik şiddet uyguluyorlar.
Dün yaşadığım olaya gelince 80m2 evde yaşıyorum ve evimde adım atacak yer yok. Fazla gelen eşyalarımı otele koymak için nakliye çağırdım. 10 bin tl para verdim. Eşyaları tam indirdik, yerleştiriyorduk ki ablam polis çağırmış. Polis ikimizi de karakola götürdü. Ben ekip arabasıyla gittim. Ablam şahsi arabasıyla geldi. Önce sağlık ocağına gittik. Darp olmadığına dair rapor aldık. Sonra da karakola gittik.
Ablam onun sukunetini bozduğum için benden şikayetci olmuş. Komiser soruyor. "Herhangi bir tehdit, hakaret oldu mu" "yok diyor karşılaşmadık. Onun buraya gelmesi benim huzurumu bozuyor." Ben bekleme salonundayken komiser geldi. "Bir fiilin yok. İsterseniz birbirinizden şikayetçi olmayın" dedi. Ben o an panik atak geçirdim. En son geçen sen geçirmiştim. Sakinleşmem 10 dk sürdü. Sonra ağlayarak beni her hafta bir sebep uydurarak karakolluk ettiklerini, esas amacın beni işlerden uzak tutmak olduğunu, 8 aydır asgari ücret harici para yollamadıklarını, ablamın "sana o da çok" dediğini söyledim. Otelde bana oda vermediklerini. En son eşyalarımı koymama dahi müsade etmedikleri söyledim. Eşyalarım asansörün önünde kaldı öylece.
Ablam hakkında "Aile hukukundan doğan yükümlülüğün ihlali" maddesinden işlem yaptılar. İnşAllah savcı beni mağduriyetimi anlar ve bu yaşadığım kabus son bulur.
Olayın üzerinden 24 saat geçti ama ben hala çok bitkin hissediyorum. Bir an önce nasıl toparlayabilirim. Bana bir yol gösterir misiniz
Vakit ayırıp mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

Eklentiler

• IMG_5805.jpeg
    174,6 KB · Görüntüleme: 1.103
Çok üzüldüm. Ablanızı karşınıza alıp konuşamıyor musunuz? Neden böyle yaptıklarını sorun. Aile arasında polislik olmak ne demek ya. Üzüldüm gerçekten

Ablan senden şikayetçi oldu mu?

Kuşum ya ne çilen varmış , Allah yardımcın olsun çok üst üste geldi

Çok geçmiş olsun, ablanız o halinizi gördü mü? Orada sizin de hakkınız var. Polis çağırmaya gerek yok ki, otelin deposu vardır mutlaka oraya koyardınız. Sakinleşmek için sarı kantaron çayı iyi gelir. Allah yardımcınız olsun.

hakkınız olan birseyde sizi nasıl engelliyorlar aklım almıyor. satılmasını istemiyorlarsa verecekler aylık hakkınızı ne münasebet ya? ailede böyle muamele görmek çok üzücü ve yıkıcı bir durum. geçmiş olsun inşallah en kısa sürede düzelir

Ablan daha doğrusu ailen niye bu kadar düşman sana ya geçmişte birşey mi yaşadınız onun kini mi bu? Orda seninde hakkın var istediğin gibi girersin de yaşarsında. İyi bir avukat bul makul bir para versinler her ay asgari ucretle mi geçinilir zaten boşanma aşamasındasın iyi davranacaklarına durulmaları gerekirken yaptıklarına bak.

Ablam ben kendimi bildim bileli bana düşmandı. Babam beni sever, sayardı. Onu hazmedemezdi.

Psikiyatrisle görüşün,gerekirse ilaç başlayın.
İlaç yazdı aslında ama ben sürekli ilaç kullanmak istemiyorum. Beni yavaşlatıyor ama böyle zaman zaman nükseden krizler beni çok yoruyor. En iyisi dediğiniz gibi psikiyatriste yeniden sormak.

Çok üzüldüm. Ablanızı karşınıza alıp konuşamıyor musunuz? Neden böyle yaptıklarını sorun. Aile arasında polislik olmak ne demek ya. Üzüldüm gerçekten
Konuşamıyoruz. Geçen bana bir ton hakaret etti. "Burası senin alıştığın pislik yerlere benzemez. Cahilsin sen. Bizle uğraşacağına git boşanmana bak. Sen hep sorunluydun. Benim sicilim temiz" hatırlayamadığım daha bir sürü şey söyledi.

İlaç yazdı aslında ama ben sürekli ilaç kullanmak istemiyorum. Beni yavaşlatıyor ama böyle zaman zaman nükseden krizler beni çok yoruyor. En iyisi dediğiniz gibi psikiyatriste yeniden sormak.

kusura bakmayın. bu yazdığımın sonucunda banlanacaksam da yazacağım. dediğiniz çok cahilce. psikiyatrik ilaçlar konusundaki en büyük önyargılarından bi tanesidir. bu alanda çok geniş bir spektrumda ilaç varken ilaçların sizi yavaşlatacağınızı varsaymanız ve sırf bu sebeple tedaviniz için elzem olan ilaçtan uzak durmanız korkunç bir durum.

Ben de cipralex düşük doz da olsa kullanıyorum.Kim ilaç kullanmak ister ki normalde.Sizin bu durumlarda öngörerek hareket etmeniz lazım.Eşyalarını otele götürdüğünüzde olay çıkacağı aşikardı.Tabiri caizde ailenizle artık kanlı bıçaklı olmuşsunuz.Avukatınıza danışmadan adım atmayın derim

kullandım sigrid. Gyrex ve cipralex kullandım. Çocuklarım bakamaz hale geliyorum. Ağlıyor uyanamıyorum.

toplumda genel olarak böyle bir kanı var.Hala sıradan bir antidepresan kullanana deli ,akli dengesi bozuk yaftası yapıştıran kendini bilmezlerle dolu bu toplum.Oysa ki akli dengesi yerinde olmayan birinde stres bozukluğu gelişmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…