Kapımız herkese açık buyurun sohbete :)

İnsan vücudundakiler ultra korkunç zaten. Gündelik hayatına girmeye başladıysa fobiye doğru yol alıyor demektir esmerim :26:

İlk nerde karşılaştın ki bu delikli şeylerle interneti demiyorum ondan önce de var mıydı böyle bakıp korktuğun delikli şeyler

karınca yuvaları olur ya, bozuyordum çocukken içim tuhaf oluyordu:KK50:
dalmatçalı köpekleride hiç sevmem :KK14:

ayyy bitkiler var birde :KK30:

sende ürküyormusun o fotolardan :18:

ne yapmam lazım :KK14:

karınca yuvaları olur ya, bozuyordum çocukken içim tuhaf oluyordu:KK50:
dalmatçalı köpekleride hiç sevmem :KK14:

ayyy bitkiler var birde :KK30:

sende ürküyormusun o fotolardan :18:

ne yapmam lazım :KK14:

Aslında sana bir şey yapardım ama çok riskli :KK53:

Taşırma tedavisi denen bir şey ama iznin olması gerekir ben yapamam bir de onu sana :KK70: en güzeli bunlarla yüzleşmen uzun dönem psikoterapiye para ayıramam diyorsan mesela gidip karınca yuvasının yanında dur her insanın belli bir süre kaygısını sürdürebilme gücü vardır. Bazısı için 15 dk bazısı için yarım saat ama bir yerden sonra vücudun gevşemek zorunda kalır bu gevşemeyi belki korktuğun şeylerde daha uzun sürede başarırısın ama illa ki gevşer vücudun. Ben şöyle bir şey yapmıştım bunu kendin de yapabilirsin mesela bunun sende uyandıracağı kaygıları derecelendir. Karınca yuvası üstünde gidiyorum karınca yuvasının resmi, karınca yuvasının uzağında olmak, yakınında olmak, yanımda biri varken karınca yuvasının yanında olmak, karınca yuvasına dokunmak gibi bunları 10 puana kadar derecelendir (esası çok daha uzun puanlara kadar yapılır) burda en düşük puan verdiğinden başlayarak üstüne gitmeye başla. Mesela açıp kaygı düzeyin azalana kadar karınca yuvalarına bakarsın en düşükten başlayarak yüksek puanlı olanlara doğru ilerlersin. Psikoloğa gitsen de yapacağı şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Gevşeme egzersizleri var onları da tavsiye ederim

Benim de fobim var ama hiç uğraşasım yok :18: tahta çubuklardan çok tırsıyorum :18:

Ama şu resimlere baktım ya başıma ağrı girdi ya, iğrenç

Aslında sana bir şey yapardım ama çok riskli :KK53:

Taşırma tedavisi denen bir şey ama iznin olması gerekir ben yapamam bir de onu sana :KK70: en güzeli bunlarla yüzleşmen uzun dönem psikoterapiye para ayıramam diyorsan mesela gidip karınca yuvasının yanında dur her insanın belli bir süre kaygısını sürdürebilme gücü vardır. Bazısı için 15 dk bazısı için yarım saat ama bir yerden sonra vücudun gevşemek zorunda kalır bu gevşemeyi belki korktuğun şeylerde daha uzun sürede başarırısın ama illa ki gevşer vücudun. Ben şöyle bir şey yapmıştım bunu kendin de yapabilirsin mesela bunun sende uyandıracağı kaygıları derecelendir. Karınca yuvası üstünde gidiyorum karınca yuvasının resmi, karınca yuvasının uzağında olmak, yakınında olmak, yanımda biri varken karınca yuvasının yanında olmak, karınca yuvasına dokunmak gibi bunları 10 puana kadar derecelendir (esası çok daha uzun puanlara kadar yapılır) burda en düşük puan verdiğinden başlayarak üstüne gitmeye başla. Mesela açıp kaygı düzeyin azalana kadar karınca yuvalarına bakarsın en düşükten başlayarak yüksek puanlı olanlara doğru ilerlersin. Psikoloğa gitsen de yapacağı şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Gevşeme egzersizleri var onları da tavsiye ederim

Benim de fobim var ama hiç uğraşasım yok :18: tahta çubuklardan çok tırsıyorum :18:

Ama şu resimlere baktım ya başıma ağrı girdi ya, iğrenç

ne güzel yazmışsın çok sağol ama başaramam bunu sanmıyorum :KK14::KK14:

şuan boğazım kurudu benimde başıma ağrı girdi :KK14: seninde tahta çubuktan korkman ilginçmiş :26:

ne güzel yazmışsın çok sağol ama başaramam bunu sanmıyorum :KK14::KK14:

şuan boğazım kurudu benimde başıma ağrı girdi :KK14: seninde tahta çubuktan korkman ilginçmiş :26:

Neden yapamayasın esmerim? zaten düşük puanlılardan başlayacaksın açıp da bakmışsın bile resimlere o resimlerden kaygı duymamayı öğrenene kadar hissizleşene kadar bakarsın bu bile büyük adım :KK31:

Ay evet içim fena oluyor ya böyle tüylerim diken diken brrr

Neden yapamayasın esmerim? zaten düşük puanlılardan başlayacaksın açıp da bakmışsın bile resimlere o resimlerden kaygı duymamayı öğrenene kadar hissizleşene kadar bakarsın bu bile büyük adım :KK31:

Ay evet içim fena oluyor ya böyle tüylerim diken diken brrr

bakamıyorum gözümü kısıyorum hemen konu açıklamasına giriyorummmm....

araştırmak için girdim bir kez onuda bakmadan tıklıyorum makalelere delircem yoksa...

şuan hazır değilim ama hazır hissedince belki :KK25::KK5:

justım güzel arkadaşım başıma ağrı girdi yeminle ben yatayım, Allah razı olsun uğraştırdım seni çok teşekkür ederim, şuan çok fenayım...

öpüyorum canım yarın görüşürüz iyi geceler :KK14:

justım güzel arkadaşım başıma ağrı girdi yeminle ben yatayım, Allah razı olsun uğraştırdım seni çok teşekkür ederim, şuan çok fenayım...

öpüyorum canım yarın görüşürüz iyi geceler :KK14:

Kendine çok yüklenme ben yıllardır yapmıyorum bir şey kaçıyorum resmen tahta çubuklardan iyi geceler ve geçmiş olsun ne uğraştırması kız saçmalama :) Ben seve seve yardım ederim sana :KK16:

X