kanser ve çevrenin tepkileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle geçmiş olsun canım.
Bu insanları anlamıyorum gerçekten. Sanki kendileri ölümsüz, başlarına hiç hastalık gelmeyecek gibi başkalarına üzülüyorlar. Bugün bana yarın sana halbuki. Hiç takma canım, biliyorum zor bir süreç. Ama geçici bir durum. Güçlü ol iyileşeceğine inan sevgiler..

cok hasta var canım ve coguda yaşıyor şükürler olsun.Sende yeneceksin hayatı bırakma mücadele et lütfen.Zamanla daha cok alışacaksın ve tedavi ile istediğin olacak inşallah.

Rabbim şifa versin . Benim annemde rahatsız. Ne yazık ki akrabalara yakın oturuyoruz. Haliyle annem eskisi gibi olmak istiyor onları görünce. Kendi evimiz alışkanlık olmuş orda oturmak. Taşınmayı kabul etmiyor masraflar çok diye. Uzak olması en iyisi. Özellikle babaannemden çok çekti gençliğinde. O gelip yanında oy şuram ağrıyor oy ölüyorum demesine katlanamıyor annem. 80 küsür yaşında yaşlılık haricinde hastalığı yok. Ama dersiniz annenden daha hasta.

Bize gelince biz kızları hiç bu hastalığı taşımamış gibi davranıyoruz. Dikkat etmesi için arada uyarıda bulunuyoruz çünkü insanlarla tokalaşması düğün vs de kulaklarına konuşmasını engellemesini istiyoruz onun haricinde ağlama sızlanma yok. Elimizden gelse kendisine iyi gelmeyen kişilerle görüştürmeyiz ama akraba olunca zorunda kalıyor insan.
Sizde boşverin millet olarak böyle durumlara vahvah tüh tüh demeyi kendimize borç biliriz sanki üzülmesek ayıp edecez.(!) moral en etkili ilaç siz boşverin onları Allah size şifa versin rahatınıza kendinize çok iyi bakın

Seni yazılarından tanıyorum ve çokça hoşuma gidiyor anlatış tarzın bu hastalığıda kendi tarzında yine anlatmışsın zaten çok iyi hissettiğini yazmışsın insanlar hep düşünür hep konuşur aman boşversene sen zaten güçlü bir kadınsın geçmiş olsun atlatacağına kazananın sen olacağına eminim ! :KK19:

Annenle iletişimin çok iyi değildi sanırım, babanla daha iyiydin yanlış hatırlamıyorsam, baban annene kızımın yanında kimse ağlamasın, bir şey yokmuş gibi devam ediyoruz desin ve annenin de kardeşlerini yeğenlerini uyarmasını sağlayamaz mı?

Yani ağlak birini görünce benimde bir şeyim yokken modum düşer.

Ne biliyim ya baban olmasa bile bi ahbap arkadaş bile olur, farkında değiller belki de davranışlarının?

Ben iyi olacağına yürekten inanıyorum bu arada Doğum günüdaşım, allahım iyilik sağlık versin tez zamanda güzel haberler ver bize.

Annenle iletişimin çok iyi değildi sanırım, babanla daha iyiydin yanlış hatırlamıyorsam, baban annene kızımın yanında kimse ağlamasın, bir şey yokmuş gibi devam ediyoruz desin ve annenin de kardeşlerini yeğenlerini uyarmasını sağlayamaz mı?

Yani ağlak birini görünce benimde bir şeyim yokken modum düşer.

Ne biliyim ya baban olmasa bile bi ahbap arkadaş bile olur, farkında değiller belki de davranışlarının?

Ben iyi olacağına yürekten inanıyorum bu arada Doğum günüdaşım, allahım iyilik sağlık versin tez zamanda güzel haberler ver bize.

babamın maalesef olanlardan pek haberi yok. bir kez karşılaştı bu durumla onun dışında zaten eve pek gelemiyor bu sıra çok yoğun. iş çıkışı eğer ben uyumamış olursam bana uğruyor görüşüyoruz o kısıtlı zamanda da açıkçası moralini bozmak istemedim onun. biraz daha böyle devam ederse söyleyeceğim sanırım.

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir tanem
Sen bunun da üstesinden geleceksin. Üzülecek bir şey yok ki çağımızın rahatsizligi durumuna geldi biliyorsun ki. Ağlayanlara bakma sen bilinçli insanlar değiller belli ki. Senin için uzulebilirler ama senin yüzüne aglamamalari lazım bu konuda bilinçsizler. Biliyorsun moral en iyi ilaç. Çevredekiler de senin için uzulduklerindendir hayatım senin kötülüğünü istemiyorlar ya.. Bu da geçecek :dua: Biliyorsun mesaj kutum gerekirse telefon numaram her zaman sana açık S sassyassyy

Bir tanem
Sen bunun da üstesinden geleceksin. Üzülecek bir şey yok ki çağımızın rahatsizligi durumuna geldi biliyorsun ki. Ağlayanlara bakma sen bilinçli insanlar değiller belli ki. Senin için uzulebilirler ama senin yüzüne aglamamalari lazım bu konuda bilinçsizler. Biliyorsun moral en iyi ilaç. Çevredekiler de senin için uzulduklerindendir hayatım senin kötülüğünü istemiyorlar ya.. Bu da geçecek :dua: Biliyorsun mesaj kutum gerekirse telefon numaram her zaman sana açık S sassyassyy
:KK200:

Çok geçmiş olsun:KK200:Bu forumda yorumlarında hep pozitif enerji aldiğım bir üyesin.
Her şey o güzel enerjinle çok iyi olacak buna inanıyorum:KK200:

Gorusmeyin hiçbiriyle. Ailenize de açık açık söyleyin. Tedavi var, iyilesme sansiniz belli ki oldukça yüksek. Yaptıkları kusura bakmayin ama arabesklikten baska birsey değil. Herkes gitsin kendi kosesinde uzulsun arkadaş. Tedavi gören insanin canını sıkmak nedir ya.
Benim yengem de kanser atlattı. Hem de iyileşme ihtimali oldukça düşüktüv ve devamında vucudunun farklı yerlerinde tekrar goruldu hücreler. Tekrar biopsiler tedaviler. Biz hiç adini bile anmadik. Saclari dokulurken gittik biz de sacimizi kestirdik kazittik. Oturduk bunun uzerine geyik yaptık. Tek yaptigimiz kontrol zamanlarıni aksatip aksatmadigini sormaktı. Hala daha da öyle.
Şimdi onlar size çok değer veriyor da biz yengemizi sevmiyor muyuz? Bizim kalbimiz tastan mi? Yok arkadas , o is öyle değil.
Kimsenin ama kimsenin sizi uzmesine hele de durumunuzu öne surerek bir de ay yok biz biraz şey olduk da diye caninizi sikmasina izin vermeyin.
Eminim çok kısa sürede tedaviniz tamamlanacak ve onunuzde mis gibi uzun bir hayat olacak.

Gecmis olsun :KK43: annemde rahatsz ve senin bu kadar guclu olmana o kadar sewindimki insallah gececek bunlar rabbim hepinize sifa versin salla gitsin milleti

Geçmiş olsun Sassy.
Erken teşhiste tıp gayet ileri çözümler sunabiliyor artık biliyorsun, sen bakma ağlayıp dövünenlere. Cahilliklerinden yapıyorlar.

Kimler kimler son evrelerden dönüp geliyor da hiç hastalığı yaşamamış gibi oluyor; kendisine ömür biçilenlerin, mucize yazdığını az işitmedik/okumadık. Aynı hastalığı yenmek için gördüğü terapiler sonucu "Çocuğunuz olmaz" denilenlerin hamile olduğunu da duyduk. Yani bakacağın yön belli kuzum.

Atlatacağına da canı gönülden inanıyorum. Canını kim sıkıyorsa da aralarında durma mümkün olduğunca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X