kanser ve çevrenin tepkileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendini bırakıp onları mı teselli ediceksin
Gereksiz duygusallıktan hiç hoşlanmam
Bugüne kadar sana bayılıyolar mıydı da birden aşırı üzülür kahrolur oldular?
Bence madem hastalığının ardına sığın bi güzel azarla. Yasak bana üzülmek böyle moral bozacaksanız aramayın görüşmeyelim de
Kırılan kırılsın
Bu ne yahu, kendi derdini bırakıp onlara dertleniyosun

Üzülürken bile insanlar sidik yarıştırıyor, kim en çok ağlarsa/kendini paralarsa o sanki en çok üzülen, en çok önemseyen oluyor. Çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşmesini diliyorum.

Bu arada yeni fark ettim, "iyileşmeni" yazacağıma senden 3. tekil şahıs gibi bahsetmişim ehehe. Şu sıralar kafam çok dolu yassycim, salaklığıma ver.

Kemo almiyorsan suan seni yatiracak bi rahatsizliginda yoksa sen zaten hasta degilsin ki niye üzülesin niye maaile üzülsün. Gez toz eğlen elin ayağin tutuyor. Ameliyat oldun gecti gitti hayata devam. Fazla duygusallar, alışırlar bu surecte uzak dur. Mesajda anlatmistim oglumla ilgili. durumunda belirsizlik vardi. o donemde gecmis olsuna gelenler oldu. kendi aralarinda espri yapip guluyorlardi. ben cok uzgundum. Onlar gozume batti kovasim gelmisti. Yani aksi olunca da olmuyo bazen.

kanser olduğumu ilk öğrendiğimde "aa moral bu hastalığın ilacı, heyy çok pozitifim, vuuu uçuyorum" filan tepkileri vermiştim. üzerinden yaklaşık 3 hafta geçti ve ben çatlamak üzereyim.

ameliyat olduktan birkaç gün sonra kanser olduğumu öğrendim. babama önce "şaka mı yapıyorsun abi ben eğlenmedim şu an" filan dedim. baktım baya ciddi ciddi anlatıyor adam belgelerle konuşuyor. o zaman da "tamam hadi çık o zaman odadan ben biraz yalnız kalayım" diyerek gönderdim hepsini.

düşündüm taşındım. ağlamamaya karar verdim. ağlarsam yenilirim, üzülürsem kaybederim filan dedim. buradan bir kişi aradı onunla konuştuk, iyi hissediyordum ve gerçekten üzülmeyeceğime söz verdim kendi kendime.

uzun süre de üzülmedim aslında. "kemoterapi yok, hastanede yatma yok, sadece bir hapla tedavi olacaksın sen şanslısın, senden kötüleri de var, haline şükretmen lazım" dedim sürekli.

ama şu an türkiyedeyim ve küçük bir cehennem yaşıyor gibiyim. anneannem, babaannem, teyzelerim, halam ve hayatımda iki kelime konuşmadığım kuzenlerim beni görünce ağlıyor. babama "baba sen beni mi koparıyorsun lan doğru söyle bak yine bir şey saklıyorsan seninle konuşmam" diyorum, "hayır onlar kendileri hassas oldukları için ağlıyorlar. onları duyma, görme" diyor. ama nasıl yapabilirim bunu?

ilacın ilk dozunu babamın gözetiminde alıp daha sonra okulumun olduğu yere gideceğim ve tedavim orda olacak. ama gerçekten o güne kadar nasıl sabrederim bilmiyorum.

ağlayan insanlar görmek istemiyorum, mutsuz insanlar görmek istemiyorum, onları görünce modum inanılmaz düşüyor. o yüzden babama veya anneme gitmek istemiyorum.

kendi kendime veya arkadaşlarımla takılırken gayet iyiyim hiçbir sıkıntım yok. düşünmüyorum hastalığı cidden. ama iş aileye gelince herkesin ben ölmüşüm gibi davranması bilmiyorum çok garip hissettiriyor.

bununla nasıl başa çıkabilirim, nasıl pozitif olabilirim bilmiyorum. babama söylersem hepsinin kalbini çok fazla kırar. ben söylüyorum "böyle yapmayın ağlamayın" diye, o zaman da "yok biz sana ağlamıyoruz ya biraz şey olduk" filan diyorlar. ben bencillik mi ediyorum yani? ağlayabilirler mi aslında?

bilmiyorum cidden aşırı doluyum ne yazdığımı bile bilmiyorum. aslında burada bahsetmeyecektim bile ama bazı insanların bana karşı olan hak etmediğim tavırları sonrasında aslında karşılarında sağlıklı bir ruh halinde olmayan bir insanın olduğunu bilmelerini ve biraz da içimi dökmek istedim. çünkü annem, babam, sevgilim üzülmesin diye her şeyi içimde yaşamak beni çok yoruyor.
Bizim milletimiz çok densiz . Gereksiz sorularla dibine darı ekerler. Bu hastalığın ilk başlarında , kendini bırakır millete sinir olursun . Sana moral vermeye çalışanlar konuştukça batar. Hayatında hiç görmediğin tiplerin ağlamasına da şaşırmıyorum. Yapmışlardır . Olayı dramatize etmeye gerek Yok . Evet kanser adı kötü bir hastalık da olsa artık kronik hale geldi . Her an hepimizin başına gelebilir . Hele öyle kemoterapi filan yoksa , gerçekten yaşayacağın süreç çok daha hafif . Herşey geçer , yeterki başımıza gelen musibetleri doğru karşılayalım . Tez zamanda şifa diliyorum

S sassyassyy geçmiş olsun.Kemoterapi almayacağına göre çok başında yakalamışsınız:)

teşekkür ederim.

evet çok başında fark edildi, hatta doktorum başta emin olamadı bile. ama sanırım sonradan fark edilse de kemoterapi almaz yine bu tedaviyi olurdum, kemoterapiyi düşündükçe içim cız ediyor o insanlar için.

teşekkür ederim.

evet çok başında fark edildi, hatta doktorum başta emin olamadı bile. ama sanırım sonradan fark edilse de kemoterapi almaz yine bu tedaviyi olurdum, kemoterapiyi düşündükçe içim cız ediyor o insanlar için.
Evet zahmetli bir süreç ama hayat için değer sanırım:)

Akrabalar boyle. Bak ben senin uzuluyorum seni seviyorum haberin olsun. Kardesimin tedavisi mumkun olmayan bir durumu var sadece semptomlar durdurulabiliyor ama annem hep yaninda aglar. Dr bile moral iyi gelir derken annem hem herkesten gizlememiz gerektigini soyler hemnde hep aglar. Ne diyebilirim ki. Bagir cagir derdini anlat. Bencil degilsin. Hakkin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X