Kan pıhtılaşması ve pozitif doğum hikayem

Ece senay

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
717
451
Buraya kan pıhtılaşması sorunu yüzünden kayıp yaşamış, umutsuzluğa kapılmış endişeli anne adayları için yazıyorum. Forumda genellikle olumsuz sorular, konular okuyan ve içi kararan kadınlar için 2 kez erken haftada (8.hafta) kaydedilmiş gebeliği olan ve genetiğinde homozigot mutasyonlu gen taşıyan ve 2 hafta önce iğne ve ilaçlar vesileyle ama her şeyden önce Rabbimin izniyle bebeğini kucağına almış bir anneyim umarım isteyen, bekleyen herkes bebeğini sağlıkla kucaklar.

Bende de durum aynı. İki tane erken hafta düşüğüm bir tane 26 hafta erken doğumum var. Hiç birinde bu pıhtılaşma sorunundan bahsedilmemişti. Bu son gebeliğimde ortaya çıktı. Bende 3 ay önce doğum yaptım vaktinde ve sağlıklı. Rabbim isteyen hakeden herkese sağlıkla versin inşallah

Allah bağışlasın Amin inşallah

Bende 2 düşük yaptım şuan hamileyim yarın keseyi görmeye gidicez ama koekuyorum
Çok kese gözükürse iğneye başlayacakmışım

Benim görümcem de aynı şekilde 2 düşüğü oldu aynı sorunla fakat sonra bebişini sağlıkla kucağına aldı

Ecopirin ve oksapar başlatacaklar muhtemeln size sağlıkla kucaklayın inşallah. Aklınıza takılan bir durum olursa her zaman sorabilirsiniz yolunuz aydınlık olsun
Aslında aklıma takılan o kadar çok şey var ki
Mutluluğumu yaşayamıyorum hep korkuyla geçiyor doktorum keseyi gördükten sonra başlayacağımızı söyledi onun öncesine vermemiz sıkıntılı olabilir dedi dış gebelik ihtimaline karşı umarım geç kalmamışızdır ve keseyi dolu görürüm diğer iki hamileliğimde keseyi gördük fakat gelişme göstermedi boş dediler evet 4000 doz ve kan sulandırıcı hap kullanacakmışım şuan fitil ve kortizon bide folik asit kullanıyorum

Evet keseyi yerinde görmek zorundalar sulandırıcıya başlamak için banada öyle yaptılar. Ben de 4000 lik kullandım. Sizi çok iyi anlıyorum maalesef diğer hamileler gibi havalara uçamıyoruz ben de çok tedirgindim süreçte. Ama zaten bu durumun tek bir tedavi yolu o var o da iğne ve sulandırıcı ilaç. Allahın izniyle sonuç alacaksınız inşallah

Aynen öyle gerçekten yaşamayan anlamıyor uykularim kaçtı öğrendiğimden beri şu an uygulamada 5+0 gözüküyorum belirt olarak çok bişeyim yok givi sizin nasıldı göğüs uçlarım sıkınca açıyor uyku hali var genel olarak

Benim pai genim homozigottu. Benim de 5 haftada pek belirtim yoktu aslında 7-8 den sonra bulantılar başlamıştı. Olabildiğince rahat olmaya çalışın elimizden geleni yapıyoruz gerisi tevekkül

Benim pai genim homozigottu. Benim de 5 haftada pek belirtim yoktu aslında 7-8 den sonra bulantılar başlamıştı. Olabildiğince rahat olmaya çalışın elimizden geleni yapıyoruz gerisi tevekkül
Evet doğru söylüyorsunuz , yaşınız kaç acaba ? Sizde geç anne olanlardan mısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…