Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

her söylediğine sonuna kadar katılıyorum.
eniştemin anneside bebek düşsün diye neler yapmış.ağaç dalına cıkmış atlamış.en son bir de ilaç içmiş.bak rabbimin işine adam sapa sağlam.herşey allahtan diye boşuna demiyorlar.

kahvelokum,nergis,ravza,ozpor,umutsevgim,çalıkuşu teşekkürler hepinize...

yaaa yeni bir şey okudum paylaşmak istedim... kızlar hepimizin biliği üzre kan pıhtılaşma değerlerinden en kötüsü doktorların felaket diye tabir ettikleri faktör 5 laiden... ama bir bayanın mesajını okudum farklı bir yerden... kadının bir düşüğü olmuş ve tüp bebek tedavisi görüyormuş kendi araştırmalarıyla faktör 5 laidenolduğunu öğrenmiş ve sonraki gebeliğinde kendiliğinden feraxiparin iğneye başlamış doktoru gerekli görmemiş ama devam etmiş 28. haftasında bırakmış iğneyi ve şimdi çok sağlıklı bir çocuğu varmış.. yalnız iğnenin dozunu yazmamış... yani demek ki herşey kısmetten öte yol yokmuş... :umursamaz:

şimdilik hoşcakalın yeni birşeyler öğrenince paylaşırım sizlerdende bekliyorum... bu arada limburgdan haber alamadım alabilsem paylaşırdım.. mafoldumben

büşracım sende burdaymışsın canım ya?yeni gördüm seni nasılsın canım daha iyisindir inşlh..

evet canım iğne dekesin çözüm değilki zaten.çoğu doktor önlem diye veriyo.benim komşum homozigot hastası iğneyi bulamıyo.allah korusun bebeğimi diyo okadar rahatki şimdi 8 aylık oldu.inanın sadece günde 2 defa coraspin alıyo.iğne bile olmuyo.sanırım ne kadar sıkarsak okadar kötü oluyo.bende öyle yapıcam.

kadının maddi durumu bile yok doktora bile gitmiyor..hatta dört tane bebeği öldü.iki dışgebelik yaşadı.ikizleri bile öldü.:1no2:

büşracım sende burdaymışsın canım ya?yeni gördüm seni nasılsın canım daha iyisindir inşlh..

Canım idare ederim kötü haberler alınca çok üzülüyorum ya
Ne oldu bize nazar değidi heralde herkesden tek tek kötü haberler gelmeye başladı
Allahım limburgu korusun inşallah oda bizim gibi üzülenlerden olmasın
Buarada iş yapıyorum onun için yazamıyorum
Ama meraktanda çatladığım için ara gelip okuyup geri işin başına dönüyorum

çalıkuşu canım benim.bende iyiyim senin gibi bende evde pinekliyom ama aynı zamanda donuyorum.izmir cok soğuk.birde sigarayı bırakmaya calışıyorum.çok canım istiyor.sinirlerim tepemde anlayacağın.sürekli ağzıma bir şeyler atıyorum.bu seferde kilo alıyorum zaten 62 kiloyum.az daha yersem davu gibi olacağım.işte böyle.ohh.içimi döktüm rahatladım.

Gelevera canim, burdaki benim cok kizdigim alman doktorlari bana senin bu MTHFR hetereyzgot bir hastalik degil sadece genlerinde olan bir bozukluk oda genetik dediler ve insanlarin 40 % bu var dediler. Sen sadece yüksek dozda folik asit al buna senin vücüdün ihtiyaci var hamile kalinca baskada birseye ihtiyacin yok dediler.
Ben Türkiyeye bu sonuclarimla gittigimde Türkiyedeki doktorlardan ögrendim bu gibi durumlarda igne verdiklerini.
Buraya geldim ve bana bu igneyi hicbir doktor yazmadi sende pihtilasma problemi yok dediler bende sehir sehir doktor aradim.
Bazilari e cok istiyorsan önlem olarak kullanabilirsin bazilarida buna hic gerek yok dediler bende sirf icim rahat etsin , ilerde bunuda kullandim demek icin nihayetinde simdiki doktorumu buldum , adamda bana ben üstüne cok gittigim icin, madem bu senin piskolojini rahatlatacak yazayim sana dedi ama oda ancak 23 . haftaya kadar kullanbilirsin sonradan hic gerek yok dedi.
Yani anlayacagin bu düsüklerin 90 % niye oldugunu burda bulamuyorlar.
Bunun milyonlarca sebebi olabilir dediler bana. Tip bunu bulacak kadar henüz yeterli degil.
Siz bebek tutana kadar deneyin dediler doktorlar.
Yani kismetten ötesi olmuyor. Onun icin hicbirsey icin kendimizi ve eslerimizi üzmeyelim.
Dünya cocuk üzerine kurulmadi belirlli biryasa kadar deneriz gücümüzün yettigi yere kadar.
Kendine iyi bak canim nesenden hicbirsey kaybetme.opuyorumnanaktan

Kizz sen yine ne isi yapiyonnnn sana dinlen demedikmi??:mymeka:
Yatagami baglayalim biz seni hiii lmaz:

Ohhh ye canim afiyet olsun kaydirigubbakcemile3 ben senin kilonda olsamm ooo neler yemezdim valla.cokacimcoook
Bu benim hayalimdeki kilom akannehir . Hem sigarada neymis bakimm lmaz:kaka beeee

Kizz sen yine ne isi yapiyonnnn sana dinlen demedikmi??:mymeka:
Yatagami baglayalim biz seni hiii lmaz:

valla birinin beni bağlaması lazım durmam için kaydirigubbakcemile2
canım ya daha kışlıklarımı çıkarmamıştım onları çıkarıp yazlıklarımı kaldırıyorum
Misafirden fırsat bulamadımki anca yapabiliyorum

Sen nasılsın canım benim

Iyiyim cok sükür, ben yazliklari cokktan kaldirdim burda yakinda kar bile baslar burasi acayip sogudu.
Pazar pazar evdeyim ,kocis yine iste ,bende is yapiyom PC deyim Birazdan küvete sicacik köpüklü su koyup icinde kayip olmak isitiyom.
Burdaki arkadaslara cok üzüldüm burayi her actigimda hep kötü haberle karsilasiyom gercektende nazar deydi buraya ufff mafoldumben

kahvelokumcum yazdıklarını okuyunca eski günler aklıma geldi teste nasıl baktığım:)) kendi kendime güldüm valla. sinemada ben de olsam aynı tepkileri verirdim. evde köşe bucak yaptığım testler geldi de aklıma. günde iki üç. tane ziyan ettiğimi bilirim daha günü gelmeden. Allahım sana en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsi inşallah yürekten diliyorum.öpüyorum seni

geçmişi yeni görüdüm Allahım zor durumda olan tüm arkadaşlarıma yardımcı olsun güzel haberlerle gelsinler inşallah..Allah hepimizin yavrularını korusun. papatyacım az kaldı inşallah seninde. eğer doğumla ilgili aklına takılan birşey olursa sor elimden geldiğince cevaplarım. öpüyoruz güzel kızınla seni Allah ikinizide korusun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…