Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım çoook geçmiş olsun. keşke bu gün dinlenseydin.inşallah bişey kalmaz ve bir an önce toparlanırsın.

Saol canım inşallah. Dinlenemedim işte misafirede yok gelmeyin diyemedim ama demediğimede pişman oldum

büşracım senin rahimdeki perdeyi usg de gören doktor kim? bende rahim filmi çekincem ama önce ultrasonda görünüyosa o doktora gideyim diye düşünüyom.kaydirigubbakcemile2

Canım benim usgde görmedi doktorum kürtaj yaparken fark etmiş vajinal ultrasyonun farklı bir yöne gittiğini tesbit etmiş ve ordan anlamış.

Büsracigim gecmis olsun canim, dikkat et kendine daha bir hafta olmus sen onca misafirimi agirladin canim benim ya. insallah rahmindeki o pihtida kaybolur canim

Çok saol canım benim
İnşallah yoksa bir daha kürtaj işlemi ile temizliycem dedi o şeyi bir daha yaşamak istemiyorum hemde anestezi olmadan yapacak.
Misafire gelincede yok diyemedim ama gerçekten çokda pişman oldum

karyotİp ne demek kİcadıarzu

canım ben bildiklerimi yazayım.
karyotip gen haitası demek .bebeklerin %70 i kromozom bozukluklarına bağlı olarak düşüyor veya ölüyor.bu nedenle imkan varsa düşen bebekten parca alınarak inceleniyor ve kromozomlardaki bir bozukluk veya genetikteki bir bozukluktan dolayı düşmüşse sonucu ortaya cıkıyor.eğer bebeğinkine bakılamıyorsa eşlerinkine bakılıyor.eşlerdeki kromozom sayıları ve genetik bir hastalığı olup olmadığı araştırılıyor.ama eşlerinkine bakıldığında bebeğin düşme nedeni anlaşılmıyor.ama eşlerde sorun varsa o ortaya cıkıyor. kromozmlar sayısal ve yapısal bozukluk diye ikiye ayrılıyor.yapısalda bir sorun cıkarsa bebek sahibi olamıyorsun veya özürlü oluyor.sayısal bozukluk ise hamileliğe özgü bir durum.yani bir kere gebeliğin kötü sonuçlansada ikincide de böyle olacak anlamına gelmiyor.yani şans faktörü.
bilmiyorum güzel acıklayabildim mi?

Canim gözün aydin.
Testlerin temiz cikmasina sevindim

Canim doktora henüz gitmedim acikcasi icimdende pek gitmek gelmiyor.
Fertijin hastanesininden Seval Tasdemir ile görüstüm oda, sana bosu bosuna IVF yapmislar o sistem artik eskidi yapilmiyor biz ICSI yapiyoruz isi buraya kadar getiripte sansa birakmamak lazim dedi.
Yani canim ben israr etseydim bu sistemi yapin diye belki yumurtalar döllenecek ve en azinda bir sansim daha olacakti.
Bir daha burda yaptirmak istemiyorum, gercektende Türkiye burdan cokta daha ileride.
Yarin sogan kürüne baslayacagim Insallah yumurta kanallarim kendiliginden acilirda gerek kalmaz tüpe falan, bir ümit onu denicez mecbur. Allahim yardimcimiz olsun.

canım çok teşekkür ederim.
yazını okudum .inşallah kanalların açılır ve tüple uğraşmassın.ama ne olursa olsun denemeye devam .allh isteyen herkese ve cabalayan herkese verecek inşallah.BİZDE ANNE OLACAĞIZ ve burda o güzel duyguyu paylaşacağız.

valla melekcim lütfü hocada farketmemişim test sonuçlarını sonradan bir karşılaştırıyım dedim. baktımki gazide yapılan testlerin hepsini lütfü hoca tekrar istemiş. gazide mthfr677 heterozigotken hacettepenin tahlillerinde normal çıkmış. pa-1 e bakılmamıştı bir tek o da heterozigot çıkmış. diğer protein s ve c aktiviteleri aptt falan hep sınırın üstünde. yani 80-10 olması gerekirne benim 200 falan gibi yani. bunu sordum osman hocaya onlar o kadar önemli değil yüksek olması daha da iyi. pıhtılaşmanın az olduğunu gösterir dedi. ve bu değerler zaman zaman değişirmiş ama asıl bu genlerin değişmemesi gerekirmiş. o da şaşırdı gazi bu konuda iyidir hata yapmaması gerekir dedi. bu pa-1 genide son 2 yıldır moda oldu o zamandan beri bakılıyo dedi. sonuçta çok önemli bir kan pıhtılaşmam yok ama bana kiloma göre 0,6 kullanıcaz hamile kalınca dedi. bana biraz fazla gibi geldi ısrarla sordum senin kilon için koruyucu olan doz bu dedi. daha lütfü hocaya bir şey demedim. o iğne dozunu hamile kalınca karar vericek. allah nasip ederse hamile olarak oraya gitmek kısmet olursa o zaman tahliller arasındaki farkı sorarım hemde osman hocanın iğne dozunu anlatırım. lütfü hocanın kontrolünde osman hocaya şimdi gitmene gerek yok ben ilerde gerek görürsem gönderirimdemişti. ben hocayı dinlemedim gittim. o yüzden diyemiyorum :KK43:( lütfü hoca zaten iğne dozunu hamile kalınca karar vericek. kilonu falan tartarız. keseyi rahimde görürüz dış gebelik olmadığından emin oluruz öyle başlarız dedi.

haa birde kızlar bu iğneye erken başlamak ne kadar doğru bilmiyorum. çünkü hem lütfü hoca olsun hem osman hoca olsun erkenden iğneye başlama taraftarı değil. lütfü hoca adetin 3-4 gün geçince kanda betahcg baktır. hamilelik çıkınca beni ara birkaç gün sonra ankaraya muayene gel dedi. bebeği görmeey gerek yok keseyi görelim bizim için yeter dedi. keseyi rahimde görünce iğneye başlarız diyo. osman hocada anne ile bebek arasındaki kan alışverişinin hemen hemen bebeğin plesantasının gelişmeye başladığı 7 ve 8. haftalarda daha yoğun olduğunu bundan önce düşükle sonuçlanan hamileliklerin kan pıhtısından olup olmadığının tartışmalı olduğunu söyledi. benim ilk gebeliğim 8. haftada kalbi durmuştu biz iki hafta sonra öğrendik bunun kan pıhtılaşma problemiyle bağlantılı oludğunu ama 2. gebeliğin söz konusu olmadığını büyük ihtimalle rahimdeki perdeye tutunmuş olabileceğini, son gebeliğinde ultrasonda kese ve bebek görünmediği için büyük ihtimalle kimyasal gebelik olabileceğini ve bunu düşükten saymamamız gerektiğini söyledi. o yüzden başta canderyam olmak üzere erkenden hamileliği öğrenmeye gerek yok arkadaşlar. sağlıklı bir gebelikse kan zaten 8. haftaya kadar yetiyomuş. keseyi görmeden iğneye başlamak daha riskli diyo lütfü hoca. benden bilgiler böyle kızlar. umarım sizi çok sıkmamışımdır.
hayatım inan hep merek ettiğim soruların yanıtını sende buldum çok teşk ederim verdiğin derin bilgiler içnin.:CüvCüv:

Günaydınlar:)

Gelevera canım teşekkür ederim. Sen fena halde kayboldun ortalardan, artık dön aramızaopuyorumnanaktan
ınşallah güzel haberlerle dönersin gelevera cım, dualarım seninle ve bebiş isteyen tüm arkadaşlarımla.

calikusu1978 kullanıcısından alıntı
Canim gözün aydin.
Testlerin temiz cikmasina sevindim

Canim doktora henüz gitmedim acikcasi icimdende pek gitmek gelmiyor.
Fertijin hastanesininden Seval Tasdemir ile görüstüm oda, sana bosu bosuna IVF yapmislar o sistem artik eskidi yapilmiyor biz ICSI yapiyoruz isi buraya kadar getiripte sansa birakmamak lazim dedi.
Yani canim ben israr etseydim bu sistemi yapin diye belki yumurtalar döllenecek ve en azinda bir sansim daha olacakti.
Bir daha burda yaptirmak istemiyorum, gercektende Türkiye burdan cokta daha ileride.
Yarin sogan kürüne baslayacagim Insallah yumurta kanallarim kendiliginden acilirda gerek kalmaz tüpe falan, bir ümit onu denicez mecbur. Allahim yardimcimiz olsun.

canım inşallah soğan kürü faydalı olur. geçen sene kistim vardı doktor ilaç veremem dedi bende soğan kürünü internetten duymuştum yaptım. bittikten bir hafta sonra muayeneye gittim duruyor dediler. iki ay sonra gittim kist filan yok geçmiş dedi doktor, daha sonraki muayenelerimdede farklı doktorlara gittim ve kistim yoktu. iyi gelecek, şifa olacak diye yaparsan olur inşallah canım.

1emine1 kullanıcısından alıntı
sağol arkadaşım.şimdi eşim aradı benimde eşiminde karyotip sonuçları normal çıkış.uçuyorum sevinçten.

gözün aydın canım.

gulus27, Premete, tulun kızlar günaydınnnnnnnnnnn geçmişi okuyup geliyorummmmm:))

bu aradaozpor n edemek güzelim bende merak ettiğim soruların yanıtını hep bu sitede bulmuştum. arkadaşlardan allah razı olsun hep dua ediyorum onlara. şimdide yardım sırası bizlere geldi. seve seve elimden geldiğince bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla hep burdayım canım benim. öptüm

İyi akşamlar kızlar nasılsınız
Bir kaç gündürlü misaifirm olduğu için giremedim kkya
umarım herkes iyidir kimsede bi sorun yoktur

Ben bugün kürtaj olalı 1hafta oldu onun için doktor kontrole çağırmıştı gittim
Rahmimde pıhtı kalmış tekrar ilaç verdi ve yat bugün kalkma dedi
ama bugün 10 kişi yemeğe misafirim vardı hiç yatamadım şuan belim felaket ağrıyor
Cumartesi tekrar gidecem pıhtılar düşmediyse temizliycek
Ondan sonrası içinde hsg istedi aynı zamanda yani rahim filmi
Çünkü kürtajda rahmimde perde olduğunu fark ettti doktorum
onun içinde 1ay bekleyelim rahim kendini bi toparlasın hemde sen kendini biraz toparla dedi
eşinle senin genetik testlerinizide istiycem
bebeğinde genetik incelemesi bitsin sonuç gelsin
tüm sonuçlarını alıp değerlendirip ona göre tekrar deniycez dedi
ama şunu unutmayın tıpın bile açıklayamadığı bir çok şey var dedi
yani bebeklerinin ölüm nedenini bulamayabilirizde dedi
ama biz elimizden geleni yapıcaz bütün testleri istiycez dedi

Geçmiş olsun canımcım inşallah bir an önce toparlanırsın ne olur üzülme biliyoırum söymesi kolay yapması çok zor hepimiz defelarca yaşadık inşallah bu son olur bundan sonraki meleğin kucağında olur a.s.

günaydın kızlarrr ben dr gidiyorum kanamanın başlamasıyla bitmesi bir oldu bakalım dr ne diyecek gelince yazarım şimlik byeee

günaydın kızlarrr ben dr gidiyorum kanamanın başlamasıyla bitmesi bir oldu bakalım dr ne diyecek gelince yazarım şimlik byeee

şu bi tarafımızdan çektiğimiz kadar başka uzvumuzdan çekmedik galiba:umursamaz:neyse canım hayırlı haberlerle dönersin inşallahhh:Saruboceq:

X