Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Aaa sido seni görmek ne güzel nasılsın canım eskilerdensin burda gel canım kendinden ve bildiklerinden mahrum bırakma bizi...

SıDOCUM yanılmıyorsam geçmişi okuduğum kadarıyla sen doğum yaptın... bebişin nasıl ikinizinde sağlığınız iyidir inşallah...

merhabalar hoşgeldin... canım ben bu karyotip anlamadım kromozomlarmı sevindiğine göre iyi birşey... maşallah inşallah herşey gönlünce olsun...

benim 2 bebeğimde karnımda oldü.dr.eşimden ve benden gen haritamıza bakılmasını istedi.eğer yapısal bir bozukluk çıksaydı hiç bebek sahibi olamayacaktım.allah esirgedi sonucumuz iyi çıktı.ama kadın doğumcum ihmaller yaptı.düşükten sonra bebeğin genetiği incelense ölüm nedeni %90 belli oluyormuş.bize söylemedi .bizde bilmiyorduk.hepsi 1 günde oldu bitti.araştıracak vaktimde olmamıştı.durum bu arkadaşım.dr.aklıma geldikçe sinirleniyorum.
ilgin için cok teşekkür ederim.
hepimize tatlı bebişler inşallah.

melek aspirin bi sorun yaratmadı dimi... bi de senin cinsiyet öğrenmene ne kadar var malum bilmiyorum bu işlerin cahiliyim

Canım asprinden problem olmazmış...Haftaya salı randevum var...haftaya lütfü beye sorucam cinsiyetini ,aslında 16. haftada netleşiyor cinsiyet ama 11. haftadan itibaren ultrason iyi ise doktorlar tahminde bulunabiliyormuş...Önceki bebeğimi 12+0 da öğrenmiştim...inşaallah söyler lütfü bey...

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

(hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) paı:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT

(nergis60)PAI 4G /5G , MTFHRC677 HETEROZİGOT.....................şimdilik coraspin 100+folbiol+b12 , hamile kalınca 0,3 ml fraxiparine

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

(özpor) 677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

(zeynom_10)genetikler yapılmadı protein s eksikliği troid.................100mg aspirin,folic plus,hamile kalınca iğne

(seydam) Protein s eksikligi..........................şimdilik asprin + folik asit (hamile kalınca belki iğne , henüz belli değil )

(tuğçe8) heterozigot gen mutasyonu,faktör 5 leiden,protein c ve s bozukluğu......................................aspirin+folbiol+frexiparine0,3+magnezyum+elevit+gyno ferro sanol (sonuçelif sena:)))

(tulun ) PT Homozigot, MTHFR Heterozigot........................................ şimdilik folik asit ve coraspirin, hamile kaldıktan sonra iğneye başlanacak

(umutluyuz) protein s yüksek...................................................0,45 innohep+ coraspin+folbiol

( 1emine1) FAKTÖR XIII V34L HETEROZİGOT, B FİBRİNOJEN-455G-A HETEROZİGOT VE GPIIIaL33P HETEROZİGOT .................................................tedavi şekli belli değil.karyotip sonucları bekleniyor

(gelevera ) protrombin heterezigot , faktör 13 heterezigot ,mthfr677 heterezigot...........................şimdilik folbiol + coraspirin 100 mg , hamile kaldıktan sonra bunlara ek olarak 04 cleaxane

MELEK VE KAHVELOKUM ne haber?
iyiyim canımm , sen nasılsın ? Benim troidlerim normal çıkardı , bugün sonuçlarımı aldım tsh çok düşük , t3 ve t4 normal aralıkta çıkmış...İnşaallah problem çıkmaz...Yarın sorucam doktoruma ...Offf ne çok ayrıntı var , biraz moralim bozuldu...
Bu konu hakkında bilgin var mı canım senin...

melekcim canımm benim aspirinden bişi olcağını sanmıyorum canım nedense içimden senin oğluşun olacakmış gibi geçiyo canım tabi öncee allahım hayırlısını versin inşalhhhhhh tez zamnda kucağına versin kuzunuuu

melekcimmm
canım benimm yandakilerde cıkan sonuçlarınmı
canımm yazdım bi kenara bende dr.uma gösterecem ama şu alttakiler hamilelilkta yapılması gereken testler sanırımm ölemiii
Canım benimmm , benimde içime oğlan gibi doğuyor , hayırlısı inşaallahh...Allah seninde tez zamanda bebeğini sağlıkla verir inşaallahhhhhh...

Canım gönderdiğim tahlillerde ana başlıklarını yazıp , yanlarına hangi testleri içerdiği yazdımm...Yanlardaki her bir değer için sonuçlar çıkıyor...
melekcim gözün aydın, birşey olmazmış bak gördün mü tatlım opuyorumnanaktan

bu arada ben ravzayı çook merak ediyorum, nsaıl ulaşabiliriz ki??cebi var mı kimselerde??
Canımm çok teşekkür ederimmm...
Keşke ravzaya ulaşabilsekk...

MELEKCIM cok sevindim herseyin yolunda olmasina cnm yarinda ben gidiyorum dktra esimle özel bir hastaneymis düsük nedenim arastirilacak bakalim aslinda hersey yapilmisti ama burasinin daha gelismis oldugunu söyledi doktorun bide ora görsün hayirlisi bakalim öptüm seni:emir_bebek: bebiside yerimseniben
Canım çok sağoll...Canım tekrardan araştırılması iyi olmuş bence ...Hayırlı haberlerini bekliyoruz...

Melek 76,
Canım taramayı tunalı hılmıde bı laboratuvar var ısmını unutdum orda yaptırıyoruz.Sekreter yerını tarıf edıyor.Yerı kolay yerde.Sonucu 3 gün sonra cıkıyor.Hocaya gıdıyor telefonla bılgı alıyon.
Canım düzen laboatuvarından istemiştir heralde...Orada ücretli yapmıyorlar mı ?
Ben aradım , 11+0 da yani haftaya salı çağırdılar beni...Sonucun çıkınca mutlaka yaz canım...Öpüyorummmm...

sağol arkadaşım.şimdi eşim aradı benimde eşiminde karyotip sonuçları normal çıkış.uçuyorum sevinçten.:sm_cool:
desteğin için çok teşekkür ederim.

gözün aydın canım... inşallah bundan böyle heeeeep güzel haberler, olulu gelişmeler paylaşısın..opuyorumnanaktan

Melek 76
Canım bugün aradım sonucum cok sukur normal cıkmıs.Darısı sana ınsallah.Düzen laboratuvarı paralı ama hoca orda yaptır dıyor.Bisey dıyemıyosun.Dıger kan testlerını hacettepede yaptırırsın dıyor.

iyiyim canımm , sen nasılsın ? Benim troidlerim normal çıkardı , bugün sonuçlarımı aldım tsh çok düşük , t3 ve t4 normal aralıkta çıkmış...İnşaallah problem çıkmaz...Yarın sorucam doktoruma ...Offf ne çok ayrıntı var , biraz moralim bozuldu...
Bu konu hakkında bilgin var mı canım senin...

canım benim bu konuyla ilgili bilgim yok malesef.troid testi bende ikinci gebelikten önce yaptırmıştım dr.herşey normal demişti ama şimdi başka dr.gidecem o ister mi bilmiyorum.
sen sakın moralını bozma.bunlar önemsiz ve tedavisi olan sorunlar.
allah dermansız dert vermesin.

gözün aydın canım... inşallah bundan böyle heeeeep güzel haberler, olulu gelişmeler paylaşısın..opuyorumnanaktan

çokk teşekkürler.mücadelem başlıyor artık.adet olduktan sonra riskli gebelik konusunda uzmanlaşmış bir prof gidecem .bakalım o ne gibi testler isteyecek.
50 gün oldu bebeğim gideli hala hasta olamadım.dr sordum 1 hafta daha bekle bakalım dedi.olsam rahatlayacam .
sen kayıplarından kaç gün sonra adet olmuştun.(yanlış hatırlamıyorsam sende 1 kayıp mı vardı)yanlış hatırlıyorsam alınma .inan kafam bugün allak bullak oldu.

İyi akşamlar kızlar nasılsınız
Bir kaç gündürlü misaifirm olduğu için giremedim kkya
umarım herkes iyidir kimsede bi sorun yoktur

Ben bugün kürtaj olalı 1hafta oldu onun için doktor kontrole çağırmıştı gittim
Rahmimde pıhtı kalmış tekrar ilaç verdi ve yat bugün kalkma dedi
ama bugün 10 kişi yemeğe misafirim vardı hiç yatamadım şuan belim felaket ağrıyor
Cumartesi tekrar gidecem pıhtılar düşmediyse temizliycek
Ondan sonrası içinde hsg istedi aynı zamanda yani rahim filmi
Çünkü kürtajda rahmimde perde olduğunu fark ettti doktorum
onun içinde 1ay bekleyelim rahim kendini bi toparlasın hemde sen kendini biraz toparla dedi
eşinle senin genetik testlerinizide istiycem
bebeğinde genetik incelemesi bitsin sonuç gelsin
tüm sonuçlarını alıp değerlendirip ona göre tekrar deniycez dedi
ama şunu unutmayın tıpın bile açıklayamadığı bir çok şey var dedi
yani bebeklerinin ölüm nedenini bulamayabilirizde dedi
ama biz elimizden geleni yapıcaz bütün testleri istiycez dedi

1emine1 canım çok sevindim karyotip sonuçlarının normal çıkmasına
ınşallah bizimkilerdede bi zorun çıkmaz
en çok korktuğum bu karyotip sonuçlarının kötü çıkması

çokk teşekkürler.mücadelem başlıyor artık.adet olduktan sonra riskli gebelik konusunda uzmanlaşmış bir prof gidecem .bakalım o ne gibi testler isteyecek.
50 gün oldu bebeğim gideli hala hasta olamadım.dr sordum 1 hafta daha bekle bakalım dedi.olsam rahatlayacam .
sen kayıplarından kaç gün sonra adet olmuştun.(yanlış hatırlamıyorsam sende 1 kayıp mı vardı)yanlış hatırlıyorsam alınma .inan kafam bugün allak bullak oldu.[/QUOTE

3 düşüğüm var canım. en son düşüğümde bende geç olmuştum ama 34 ün sonra olmuştum. normalde 30 günde bir olurum.3. düşüğüm tedavi olmama rağmen düşmüştü.iki ay oldu gideli meleğim..:gitme:

1emine1 canım çok sevindim karyotip sonuçlarının normal çıkmasına
İnşallah bizimkilerdede bi zorun çıkmaz
en çok korktuğum bu karyotip sonuçlarının kötü çıkması

sağol büşra.inşallah sizde de birşey çıkmayacak burda hepberaber sevineceğiz.sizin dr hem senden hem eşinden de mi istedi.yoksa sadece bebeiğin karyotipine mi bakacak.karkotip konusunda uzman oldum dr.görüşe görüşe kafana takılan olursa sor.

İyi akşamlar kızlar nasılsınız
Bir kaç gündürlü misaifirm olduğu için giremedim kkya
umarım herkes iyidir kimsede bi sorun yoktur

Ben bugün kürtaj olalı 1hafta oldu onun için doktor kontrole çağırmıştı gittim
Rahmimde pıhtı kalmış tekrar ilaç verdi ve yat bugün kalkma dedi
ama bugün 10 kişi yemeğe misafirim vardı hiç yatamadım şuan belim felaket ağrıyor
Cumartesi tekrar gidecem pıhtılar düşmediyse temizliycek
Ondan sonrası içinde hsg istedi aynı zamanda yani rahim filmi
Çünkü kürtajda rahmimde perde olduğunu fark ettti doktorum
onun içinde 1ay bekleyelim rahim kendini bi toparlasın hemde sen kendini biraz toparla dedi
eşinle senin genetik testlerinizide istiycem
bebeğinde genetik incelemesi bitsin sonuç gelsin
tüm sonuçlarını alıp değerlendirip ona göre tekrar deniycez dedi
ama şunu unutmayın tıpın bile açıklayamadığı bir çok şey var dedi
yani bebeklerinin ölüm nedenini bulamayabilirizde dedi
ama biz elimizden geleni yapıcaz bütün testleri istiycez dedi

canım çoook geçmiş olsun. keşke bu gün dinlenseydin.inşallah bişey kalmaz ve bir an önce toparlanırsın.

büşracım senin rahimdeki perdeyi usg de gören doktor kim? bende rahim filmi çekincem ama önce ultrasonda görünüyosa o doktora gideyim diye düşünüyom.kaydirigubbakcemile2

sağol arkadaşım.şimdi eşim aradı benimde eşiminde karyotip sonuçları normal çıkış.uçuyorum sevinçten.:sm_cool:
desteğin için çok teşekkür ederim.

Canim gözün aydin.
Testlerin temiz cikmasina sevindim
iyi akşamlar bayanlar.... yaa öyle hepinizin mesajlarını okudum ama öyle üşengeç olmuşumki inannım parmağımı kıpırdatasım yok kopyalayım iyi dilekler yazayım... benim bayağı bi enerji depolamam lazım....

ÇALIKUŞU canım sana yeni bir haber olup olmadığın sormuştum varmı yeni bi gelişme yeniden konuştunmu doktorunla ya da başka bir doktorla varmı birşey... sanki güzel haberler duyacaksın gibi geliyor bana... öptüm canım hakkında hayırlısı...
:
Canim doktora henüz gitmedim acikcasi icimdende pek gitmek gelmiyor.
Fertijin hastanesininden Seval Tasdemir ile görüstüm oda, sana bosu bosuna IVF yapmislar o sistem artik eskidi yapilmiyor biz ICSI yapiyoruz isi buraya kadar getiripte sansa birakmamak lazim dedi.
Yani canim ben israr etseydim bu sistemi yapin diye belki yumurtalar döllenecek ve en azinda bir sansim daha olacakti.
Bir daha burda yaptirmak istemiyorum, gercektende Türkiye burdan cokta daha ileride.
Yarin sogan kürüne baslayacagim Insallah yumurta kanallarim kendiliginden acilirda gerek kalmaz tüpe falan, bir ümit onu denicez mecbur. Allahim yardimcimiz olsun.

Büsracigim gecmis olsun canim, dikkat et kendine daha bir hafta olmus sen onca misafirimi agirladin canim benim ya. insallah rahmindeki o pihtida kaybolur canim

X