Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım merak etme yalnız değilsin :1hug: burdaki arkadaşların hepsi aynı dertle uğraşıyo. bende senin gibi çok araştırdım. arkadaşlardan allah razı olsun beni ankarada lütfü hocaya yönlendirdiler. iyi bir hoca tavsiye ederim. sonuçta hacettepe gibi bir üniversite hastanesinin prof.u. birde osman hoca var. hemetelog. onada yeni gittim gayet memnunum tavsiye edebiliim canım

umutsevgimm canım benimde şaşırdı işte osman hoca. olmaması lazım dedi. şimdi napıcaz bilmem bu konuyu lütfü beyle inşallah hamile kalırsam konuşucam. hangi hastaneninkine güvenicez bilmiyorum. senin hangi sonuçlarda problem çıkmıştı. bu arada sendedemi tiroid sorunu var canım ya(

valla inşallah şu osman hoca tiroidlerlede ilgileniyordurda başka doktor aramama gerek kalmaz. valla kızlar bu osman hoca hemetolojiye baktığı gibi aynı zamanda iç hastalıkları uzmanı. bakarmı acaba tiroidlere ne dersiniz. asıl tiroidlerle ilgilenen bölüm iç hastalıklarının endokroloji bölümü. ama hacettepenin bu bölümündeki hocalara baktım anam hepsi taş devrinden kalma gibi. hiç biri güven vermedi ya. hele ki tiroidlerle ilgili bir prof var. teyze ananem yaşında napsak bilmem:))

umutsevgimm canım benimde şaşırdı işte osman hoca. olmaması lazım dedi. şimdi napıcaz bilmem bu konuyu lütfü beyle inşallah hamile kalırsam konuşucam. hangi hastaneninkine güvenicez bilmiyorum. senin hangi sonuçlarda problem çıkmıştı. bu arada sendedemi tiroid sorunu var canım ya(

valla inşallah şu osman hoca tiroidlerlede ilgileniyordurda başka doktor aramama gerek kalmaz. valla kızlar bu osman hoca hemetolojiye baktığı gibi aynı zamanda iç hastalıkları uzmanı. bakarmı acaba tiroidlere ne dersiniz. asıl tiroidlerle ilgilenen bölüm iç hastalıklarının endokroloji bölümü. ama hacettepenin bu bölümündeki hocalara baktım anam hepsi taş devrinden kalma gibi. hiç biri güven vermedi ya. hele ki tiroidlerle ilgili bir prof var. teyze ananem yaşında napsak bilmem:))

canım benimde ilk yapılan tsh ım yüksek çıktı doktor telaşlandı endokronolojiye gönderdi oradada test yapıldı tabi daha detaylı tsh normal çıktı doktor bu gibi hormonların stresten etkilendiğini söyledi içinin rahatlaması için iyi bir endokronoji uzmanına gidersen sanırım daha iyi olur

Arkadaşım inan ki çok haklısın.Ben de trakya da oturduğum için İstanbul'da dr'a gidiyoruz.Ben ne kadar söylediysem bana çapa tıp fakültesinde bu testleri yapmadılar.Cerrahpaşada da eksik yaptılar.Biz trombofili paneli olarak yapmıyoruz diyorlar.Ben de özele gidip yaptırdım ama orada da sadece 3 taneye bakmışlar.Ben de İstanbulda iyi bir dr arıyorum ama daha ben de bulamadım.Burada Fransinyum diye bir arkadaş vardı.iğneye rağmen düşük yaşamıştı kısa süre önce.O bahsediyordu geçen Şişlide bir dr ismi bulmuştu.Ama daha gitmemişti.Gidince haber vericekti ama bayağıdır yok o da.Dr'un adı Yavuz CEYLAN.Gerçi hemotolog değil de Riskli gebelik uzmanıymış arkadaşım.

kızlar maalesef
tahlilde
hamile olmadığım çıktı.
daha 19.günüm ondan mı ki?
cuma gene gel dedi doktor.
hcg oranım 0.23 çıktı CADIARZU
kasık ağrısı ve göğüslerde dolgunluk val ma.
kısmet bakalım...

Pardon yanlışlıkla iki kez göndermişim.O arada sen yazıyormuşsun zaten.Daha çok erken bence.Cuma günü daha kesin çıkar tahlil sonucun.Çünkü embriyo rahime tam tutunmadığı zaman beta hcg salgılamıyor.O günler de hiç belli olmuyor.Bazen adetin 20-21.günleri de tutunabilir.Üzülmek için daha çok erken canım.

Pardon yanlışlıkla iki kez göndermişim.O arada sen yazıyormuşsun zaten.Daha çok erken bence.Cuma günü daha kesin çıkar tahlil sonucun.Çünkü embriyo rahime tam tutunmadığı zaman beta hcg salgılamıyor.O günler de hiç belli olmuyor.Bazen adetin 20-21.günleri de tutunabilir.Üzülmek için daha çok erken canım.

canderyaaaa gülümmmmmmmmmm acele ediyosun daha:)))) adetine 1 hafta kala kesin çıkıyo o zaman dene olurmu:)))

hülyacım sendeki pıhtılaşma probleminin açılımı nedir acaba? bir de şu an hamilemisin özür dilerim sorduğum için çünkü ben daha bikaç gündür giriyorum bu foruma, herkesi çok iyi tanımıyorum, dolayısıyla hikayeleriniz de bana henüz yabancı:hulya:

Çalıkuşu arkadaşım nasılsın canım.Sana tüp bebek topiğinde yazdığım cevabı okudun mu acab?Seni çok merak ettim.Biraz dah iyisindir umarım canım.

canderyacım ben gebelik sonucumu alalı o kadar erken oldu ki bu yüzden seni çok iyi anlıyorum normalde 21 ekimde adet görmem gerekiyordu ve benim gebeliğim ancak 5 gün önce çıktı ama bi dahakinde progestan hormonuna da baktır çünkü ben ilk bthcg baktırdığımda çok erkendi doktor bu kadar erken dönemde gebelik çıkmaz dedi ve progestan seviyesinide ölçülmesi için işaretledi ve o yüksek çıkmıştı ve dedi ki bu hamilelik oluşması için anlamlı bi değer muhtemelen oluşucak bi kaç gün sonra yine gel, tam 5 gün kala yine gittim ve öğrendim ki içimde minik bi melek var :)

Benim yaptırdığım testlerde canım daha hiçbirşey çıkmadı.Genetik testlerde normal çıktı.Sadece fibrinojen ve protrombin değerlerim biraz yüksek çıkmıştı.Yanlız benim 3 tane gelişmeyen gebeliğim oldu.Kalp atışlarını alamadık hepsinin.Bir de sadece bebe aspirini kullanarak bir oğlum dünyaya geldi fakat oğlum özürlü.Dr'lar hiçbirşey bulamadılar her yönden araştırdılar hiçbir sebebi de yok oğlumun durumunun.Neyse uzun olucak yine.Ben şu an hamile değilim ama yaştan dolayı şu anda tüp bebek yaptırıyorum.Ben de tahlil sonuçlarımı Ankaradaki lütfü hocaya mail attım.Bana bir günde cevap yazmış sağ olsun.Sadece coraspin 100'lük ve folbiol kullan diyor bana .ğne fazla gelebilirmiş.

Birde hematoloğumu sormuşsunuz Prof Ali Ünal ve anti faktör xa diye bi test var artık heparin yararlılığını ölçebiliyorlarmış onunla iğneyi vurulduktan tam dört saat sonra baktırıyorsunuz aynı gün çıkıyor ona göre doz belirleniyor herkesin bilgisi olsun hepiciğinizi öptüm iyi akşamlar.

geçmişe şöyle bir göz attığımda yanlış okumadıysam bir ara kanda pıhtılaşma sorunun çıktığını yazmışsın ama ne olduğunu yazmamışsın, mesela mthfr, protein c, s, faktor v leiden testlerini yaptırdın mı mesela. ayrıca yaşında da problem olduğunu düşünmüyorum, ben senden daha yaşlıyım ve de gittiğim doktorların nerdeyse tamamı hamile kalman imkansız bir ay bile beklememelisin çünkü bir sonraki aya bu yumurtalarını da bulamayacaksın hemen tüp bebeğe deyip beni bunalıma soktular, ama işler hiç te onların dediği gibi gitmiyor gerçek hayatta, ayrıca biz de bir de sıfır morfoloji vardı bonus olarak eşim de benden 10 yaş büyük yani herşey için ibre imkansızı gösteriyordua.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…