Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Aaa renklı1 gene gelmıŞsın canım bır kere de bırŞeyler yaz.
Neden gelıpte hıÇbıŞey yazmadan Çıkıyorsun?

BU DURUMUN DOĞRU OLDUĞUNU SVUNMUYORUM;FAKAT HATA YAPMAK İNSANA MAHSUSTUR.
BAZI DURUMLARDA İNSAN KINAMAK YERİNE NE YAPABİLİRİM DEMELİ.
O BÖLÜME GİRDİM KIZAĞIZA VERMİŞ VERİŞTİRMİŞLER:eek:lmaz:
OLMAMALI BÖYLE BİR DURUM.
KIZ ORAYA YARDIM ALMAK İÇİN YAZMIŞ :eek:lmaz:BELLİ Kİ.
VE YARDIMA İHTİYACI VAR
BİZİM BU DURUMDA ONU SORGULAMAMIZ YERİNE YARDIMCI OLMAMIZ GEREK.BİZ Bİ ANDA NAMUS ABİDELERİ OLARAK DİKİLİYORUZ HEMEN.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.NERDEN BİLİYORSUNUZ Kİ O KIZCAĞAZIN BELKİ MÜKEMMEL BİR KİŞİLİĞİ EĞİTİMİ VAR.
CİNSEL YAŞANTI KENDİ SEÇENEĞİ.YAŞI 15 DAHA KÜÇÜK AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIM ANNELERİMİZ BİZLERİ KAÇ YAŞINDA DOĞURDUyerimseniben
SAYDAM CIM SAKIN YANLIŞ ANLAMA CANIM LAFIM SANA DEĞİL ORADA YORUM YAZAN KİŞİLERE.
SEVGİLER CANIMŞeniz
yok cnm bende üstüme alinmadan zaten benide ilgilendirmez ama sasirmamak elde degil allah herkese akil fikir vermis kendi tercihini kullanmis oda rabbim islah eylesin nediyelim bizim cocuklarimizida korusun ins:Saruboceq:

canderya, ben de kaç defa laf attım renkliye ama hiç bir şey yazmıyor kendisi.. özel mesaj bile attım..sanırım aramıza girmek istemiyor :KK43:

EVET CANIM YA BENDE ARKADAŞLIK FALAN YOLLADIM AMA CEVAP GELMEDİ.ACABA NEDEN GELMEK İSTEMİYOR ARAMIZA:uhm:
DEMEK BİR DERDİ VAR Kİ SİTEYE GİRİYOR AMA BİLMEM Kİ:sm_confused:

yok cnm bende üstüme alinmadan zaten benide ilgilendirmez ama sasirmamak elde degil allah herkese akil fikir vermis kendi tercihini kullanmis oda rabbim islah eylesin nediyelim bizim cocuklarimizida korusun ins:Saruboceq:

EVET CANIM ALLAH ÇOLUK ÇOCUĞUMUZU KORUSUN BÖYLE DURUMLARDAN:Saruboceq:
TABİ BİR GÜN OLURSA:lepi:

Canım hiç bişey demedi salı günü kontrolüm var bakalım ne diyecek
Muhtemelen önce rahimdeki perde için operasyon geçirmen gerekiyor diyecek heralde salıyı dört gözle bekliyom valla

anladım canım.
olsun allah beterinden saklasın.
melek'in 32. haftada gitmiş bebişi bak çok üzüldüm:gitme:
ne zor yarabbim.
allah o kadar büyütüp ölücekse hemen alsın büyümeden alsın diye dua ettim hep ben:Saruboceq:
buna şükredelim.
melekcim de kendini toparlamış bak ne güzel.
hepimiz birbirimize desteğiz.
sende 10 güne toparlanırsın canım.
ve 3-4 aya kadar tekrar bebişin göbişte olur:Saruboceq:inşallahŞeniz

BU DURUMUN DOĞRU OLDUĞUNU SVUNMUYORUM;FAKAT HATA YAPMAK İNSANA MAHSUSTUR.
BAZI DURUMLARDA İNSAN KINAMAK YERİNE NE YAPABİLİRİM DEMELİ.
O BÖLÜME GİRDİM KIZAĞIZA VERMİŞ VERİŞTİRMİŞLER:eek:lmaz:
OLMAMALI BÖYLE BİR DURUM.
KIZ ORAYA YARDIM ALMAK İÇİN YAZMIŞ :eek:lmaz:BELLİ Kİ.
VE YARDIMA İHTİYACI VAR
BİZİM BU DURUMDA ONU SORGULAMAMIZ YERİNE YARDIMCI OLMAMIZ GEREK.BİZ Bİ ANDA NAMUS ABİDELERİ OLARAK DİKİLİYORUZ HEMEN.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.NERDEN BİLİYORSUNUZ Kİ O KIZCAĞAZIN BELKİ MÜKEMMEL BİR KİŞİLİĞİ EĞİTİMİ VAR.
CİNSEL YAŞANTI KENDİ SEÇENEĞİ.YAŞI 15 DAHA KÜÇÜK AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIM ANNELERİMİZ BİZLERİ KAÇ YAŞINDA DOĞURDUyerimseniben
SAYDAM CIM SAKIN YANLIŞ ANLAMA CANIM LAFIM SANA DEĞİL ORADA YORUM YAZAN KİŞİLERE.
SEVGİLER CANIMŞeniz

orda yorum yazanlardan biriyim..maalesef üzülerek yazdım.keske böyle bir sey yasanmasaydı.burdada konuyu cok saptırmama taraftarıyım yeri deil.ama yine yazmadan gecemiycem.
1-yapılan hata diel.bile bile yapılmıs evlilik dısı ilişki üstelik cocuk yasta..bizim kültürümüz hala bu kadar meşrebi genis deil.
2-annelerimizin 15 yaında doğurdunu yazmısın ama sunu unutmusussun.onlar hem dini hem resmi nikahlılardı ve yaptıklarında ters bişey yoktu..bence fazla avrupai olmaktan kurtulup gelenek-görenek ve kültürümğüze sahip cıkmalıyız.
ordada yazdım en son.eleştiri yapılmalı.sonuna kadar yapılmalı hemde.ki kafasında "sevgilimle birlikte olsam ne cıkar"düşüncesi olanlara ibretlik olsun..

anladım canım.
olsun allah beterinden saklasın.
melek'in 32. haftada gitmiş bebişi bak çok üzüldüm:gitme:
ne zor yarabbim.
allah o kadar büyütüp ölücekse hemen alsın büyümeden alsın diye dua ettim hep ben:Saruboceq:
buna şükredelim.
melekcim de kendini toparlamış bak ne güzel.
hepimiz birbirimize desteğiz.
sende 10 güne toparlanırsın canım.
ve 3-4 aya kadar tekrar bebişin göbişte olur:Saruboceq:inşallahŞeniz

İnşallah canım
Gerçekten sizler bana çok iyi geliyorsunuz buraya girince sizlerle konuşunca çok rahatlıyorum.
Başka insanlar çok sinirlerimi bozuyor akrabalarımız arıyor geçmiş olsuna moralimi daha çok bozuyolar yok bir sene bekliyecekmişiz tekrar hamile kalmak için çok acele etmişiz sanki kendileri doktor 4ay ara verdim ki doktor 2ay yeterli demişti
yok acelemiz neymiş daha çok küçükmüşüz neremiz küçükse ben 25 yaşındayım eşim 30yaşında yok kürtaj olurken bebeğin parçalarını gördünmü neye benziyodu bebeği parçalayıpmı aldılar yoksa bütün halindemi
ay valla artık kimseyle konuşmak istemiyorum geçmiş olsuna kimse gelmesin istemiyorum telefonları korkarak açıyorum
insanlar neden bu kadar anlayışsız nedennnnnn
Zaten benim derdim bana yetiyo birde insanlarla uğraşıyorum herkes doktor kesildi başıma

daha bitmediiiiiiiiiii
Yok bu ara çok yorulmuşum bebeğim onun için karnımda ölmüş
yok bebeğimin kalinin durduğu gün kan vermişim tahlil için onun için kalbi durmuş
yok o gün akşama kadar bişey yememişim onun için bebeğimin kalbi durmuş
yok pekmez içmemişim ondan olmuş

Ay kafayı yiycem valla
bir daha hamile kalırsam karnım iyce çıkana kadra kimseye söylemiycem

daha bitmediiiiiiiiiii
Yok bu ara çok yorulmuşum bebeğim onun için karnımda ölmüş
yok bebeğimin kalinin durduğu gün kan vermişim tahlil için onun için kalbi durmuş
yok o gün akşama kadar bişey yememişim onun için bebeğimin kalbi durmuş
yok pekmez içmemişim ondan olmuş

Ay kafayı yiycem valla
bir daha hamile kalırsam karnım iyce çıkana kadra kimseye söylemiycem

ahh güzelim bizim toplumumuz daha çoook cahil insan barındırıyor.
sen takma onları.
öyle diyenlerle de bir araya gelmemeye çalış şimdilik.
ve kimseye birşey açıklamak zorunda değilsin.
cehalet çok kötü birşey.o nedenle sen mantıklı akıllı bir insan olarak kendini bir an önce toplamaya bak ve operasyonunu da sağlıklıca geçir.
biz hep burdayız canım.senin yanındaŞeniz
sevgiler:teselli:

herkese iyi geceler arkadaşlar hepiniz iyisinizdir umarım..
büşracım sana daha öncede yazdım ama görmedin sanırsam çok geçmiş olsun canım rabbim birdaha yaşatmasın .hepimiz bunları yaşadık çok zor ama geçicek inşallah canım..
kahvelokum,celen,canderya nasılsınız arkadaşlar?

herkese iyi geceler arkadaşlar hepiniz iyisinizdir umarım..
büşracım sana daha öncede yazdım ama görmedin sanırsam çok geçmiş olsun canım rabbim birdaha yaşatmasın .hepimiz bunları yaşadık çok zor ama geçicek inşallah canım..
kahvelokum,celen,canderya nasılsınız arkadaşlar?

Canım benim görmemişimdir görsem mutlaka cevap yazardım. Desdeğin için çok saol
Allahım bu acıları bir daha hiç birimize yaşatmaz inşallah en kısa zamanda sağlıkla bebeklerimizi kucaklarımıza verir inşallah

Canım benim görmemişimdir görsem mutlaka cevap yazardım. Desdeğin için çok saol
Allahım bu acıları bir daha hiç birimize yaşatmaz inşallah en kısa zamanda sağlıkla bebeklerimizi kucaklarımıza verir inşallah

tabiki görmemişsindir canım önemli değil..
allahım sağlıklı hamilelikler ve bebişler nasip etsin .bunlarıda atlatıcaz biraz zor olsada .ama burdaki doğum yapan arkadaşlar bize teselli veriyor buda çok güzel .inşallah hepimiz birgün anne olucaz..opuyorumnanaktan

Bu takvimde yapmanız gereken şey Ovulation Calendar tıklamanız. Karşınıza ovulation calendar çıkacak. Diğerlerinde olduğu gibi buna da bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Last Period: Son regl günü. Buraya tarihi girerken Ay / Gün / Yıl Şeklinde girin. Mesela 11/3/2007 gibi.

Cycle Length: Regl dönemi uzunluğu

Luteal Phase: Ovülasyonla regl başlangıcı arasındaki dönem, genellikle 14 gündür.

Bütün bilgileri girdikten sonra "compute ovulation" diyorsunuz ve takvim sizin için hesaplama yapıyor.

Bu takvimde de harita işaretleri (legend) var.

Onlara bakalım.

a girl could be conceived this day : bu günde bir kız çocuğa hamile kalabilirsiniz
A boy could be conceived this day : bu günde bir erkek çocuğa hamile kalabilirsiniz
Pembe renkli günler: Your period should be present this day : Bu günler regl olmanız gereken günler
Açık yeşil renkli günler: You are ovulating. Pregnancy is possible : Ovülasyon dönemindesiniz, Gebelik olası
Koyu yeşil gün: This day the egg is released : Bugün yumurtlamanın olduğu gün (yani en muhtemel gebelik günü)

Bu işaretlere göre ovülasyon takviminizi ve en muhtemel gebelik günlerinizi görebilirsiniz. "Previous" (önceki) ikonuna tıklayarak geçmiş aylara, "next" (sonraki) ikonuna tıklayarak önümüzdeki aylara bakabilirsiniz.

KIZLAR BUNU BıR FORUMDAN BULDUM BELKı HAMıŞ KALMAK ıÇıN ıŞE YARAR
kaydirigubbakcemile3

neyse herkese iyi geceler arkadaşlar kendinize iyi bakın benim çıkmam gerek vakit baya geç oldu .sevgiler..

X