Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bugün doktora gittim...Bebişimin kolları , bacakları , kafası ayırt edilebiliyor artık ...Doktor haftasına göre her şey normal dedi:nazar:Bebeğimi görünce rahatladım...Çok şükür her şey için...

canım benım cok sukur.... ınsallah rabbım kucagımıza alamayıda nasıp etsınn.....

Herkese Merhaba
Uzun zamandır forma giremiyorum işlerden dolayı.İki düşüğüm vardı daha doğrusu iki kürtajla sonlandırılan hamileliğim.Lütfü hocaya bende gittim.Çok değişik bir muayenesi var.projeksiyon aletiyle ultrasyonu duvara yansıtmış.Hoca da gayet ilgiliydi.Benim hoşuma gitti.Bazı testler istedi.çünkü bende çocuğun genetik incelemesi normaldi,kan pıhtılaşması yoktu.Şimdi de eşler de kromozon analizine baktırıyor.Diğer kan tesleriyle birlikte tekrr konuşup beraber bir plan çizeriz dedi.Bende burdaki arkadaşlardan okuduklarım üzerine lütfü hocayı tercih ettim.Konusunda başarılı bir doktor.Bakalım inşallah hayırlısı olur.Yanlız ben hamile değilim.Sordular bende hamile değilim dedim.Jinekolojik muayene dediler 230 tl aldılar.Bilgilendireyim dedim.

canım bilgilerin için tşk ederim.bende gidicem önümüzdeki ay lütfü hocaya inşlh umut verici bişeyler söyler neysevereliniortak

canım arkadaşlarım herkese merhaba nasılsınız hepinizi çok özledim....

doğum yapan arkadaşlar allah analı babalı büyütsün sağlıklı sıhhatli iyi günlerde inşallah....ravzacım senin bebiş biraz aceleci davranmış galiba inşallah sağlığı sıhhati yerindedi ....

ben iyiyim son dönemler gerçekten zormuş .... azar azar sancılar gelmeye başladı bir kaç gündür bebek hareketlerinde azalma vardı bugün doktora gittik herşey normaldi allaha şükür bugün daha hareketli bebeğim salı tekrar kontrolüm var nstye giriyoruz sürekli en az 2-3 kez giriyoruz bir günde bizim oğlan açlığa dayanamıyormuş nasıl bir açlık anlamıyorum süreklide yiyorum ama zaten göbüşüde büyük çıkıyor anlaşılan yemeyi seven bir oğlum olacak inşallah:nazar::nazar: blake papatya süreyya sılaya sizleri merak ediyorum blake seninle aramızda bir hafta vardı .... son günler geçmek bilmiyor... allah inşallah hepimize hayırlı doğumlar sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah ....hepinizi çok öpüyorum fırsat buldukça gireceğim ....... inşallah hep güzel haberler duyarız......

çalıkuşum sen ne yaptın sanırım tüp bebek koydular inşallah tutar burdan bayram ederiz tüm dualarım senin için bitanem allah gönlünün muradını versin hayırlısıyla çok öpüyorum ..... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: allaha emanet ol....

hepinizi teker teker öpüyorum ŞenizŞeniz

Celen canım nasılsın?
Minik hanfendi nasıllar?

Düşünüyorum da 22. haftaya girdik şimdi kızımla ve bunda senin verdiğim destek de çok önemli..Kanama geçirdiğim günlerde sen, papatya ve diğer arkadaşlar olmazsa o kadar moral bulamazdım.
Çünkü insan başkalarının da aynı şeyleri yaşadığını ama atlattığını bilince daha bi sıkı inanıyor kendisinin de atlatacağına.

İyi ki varsınız:1hug:

canım allah doğumunu da nasip etsin.:Saruboceq:
iyiki sizler varsınız.Şeniz
ben burada çok şey öğrendim.
keşke yüzyüze de görüşebilseydik:1hug:

CANDERYA nasıl gidiyor çalışmalar.

14.güne kadar tam gaz.
ama artık en son dün akşam yani 14.gün çok zorla yaptım adamla
mahfoldu adamckafamçokkarıştıaazz
ama dün riske atamazdım.
inşallah bu ay tutar.
13. gün hafif bir akıntım oldu beyaz sümük gibi uzadı böle bakınca alimle kontrol ettim.
acaba yumrtlama günümmüydu:uhm:

Papatya canım benim de bir arkadaşımda gördüğüm bir yöntem vardı göğüs uçları için bir dene istersen.
Arkadaşımın da çok yara olmuştu ve kremler iyi gelmezken ayva çekirdeği ile durumu çözdü:)

Ayva çekirdeklerini çıkarıp az bi gülsuyu ile birlikte bir cezvede kaynatıyorsun canım. Bu böyle jelimsi bişe oluyor, buzdolabında da 3 gün falan saklanabiliyormuş.Arkadaşımın göğüs uçlarını çabucak iyileştirmişti, inşallah sana da faydası gelir tatlım:)
Canım . çok teşekkür ederim , bitkisel çözümlere her zaman açığım , merakım da var.Hamileyken sürekli yağ sürmeme rağmen nasıl böyle çatladı yara oldu anlamış değilim. Bir de aklında bulunsun canım . Bu göğüs çatlak kremlerini hamileyken kullanmamak gerekiyormuş , erken doğumu tetikleyebiliyormuş , göğüs uçlarını kesinlikle uyarmamak , masaj yapmamak gerekiyormuş , o da erken doğumu tetikliyormuş. Bazı göğüs kremlerinin kullanım uyarılarında yazıyor zaten. İlerki aylarda , inşallah olmaz ama çatlağın -yaran olursa bile krem kullanma. Ben yazdığın bitkisel karışımı doğumdan önce yapacağım inşallah. Teşekkür ederim tekrar ...Çok öpüyorum..

Bugün doktora gittim...Bebişimin kolları , bacakları , kafası ayırt edilebiliyor artık ...Doktor haftasına göre her şey normal dedi:nazar:Bebeğimi görünce rahatladım...Çok şükür her şey için...

allah doğduğu günüde nasip etsin inşallah:Saruboceq:

canim oncelikle bebegin hayirli olsun.
insallah saglikla kucagina alirsin cok stresli bi donem biliyorum
bu sitede adimi panik sultan koymuslardi ilk aylar.
ama cok sukur simdilik iyiyim. daha once 3 kayibim oldu.
bu defa dopler cihazi aldim surekli doktora gidiyodum.
rabbime cok sukur gecti. canim insallah sende atlatirsin bu donemleri
bebegini buyuk kayip ettigin icin korktum panikledim yine .
ama cok tesekkur ederim rahatlattin beni.
rabbim hepimizin yuzunu guldursun.
saglikla sihhatle kucagimiza almayi nasip etsin canim.
:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

melekcim gözün aydin cnm bebegini gördün bak hersey yolundaymis demi allaha emanet olsun bebisinde sende böylede tatli bi bebisin olur ins

aman maşallah maşallah :nazar: allaha emanet :Saruboceq:
canım arkadaşlarım herkese merhaba nasılsınız hepinizi çok özledim....

doğum yapan arkadaşlar allah analı babalı büyütsün sağlıklı sıhhatli iyi günlerde inşallah....ravzacım senin bebiş biraz aceleci davranmış galiba inşallah sağlığı sıhhati yerindedi ....

ben iyiyim son dönemler gerçekten zormuş .... azar azar sancılar gelmeye başladı bir kaç gündür bebek hareketlerinde azalma vardı bugün doktora gittik herşey normaldi allaha şükür bugün daha hareketli bebeğim salı tekrar kontrolüm var nstye giriyoruz sürekli en az 2-3 kez giriyoruz bir günde bizim oğlan açlığa dayanamıyormuş nasıl bir açlık anlamıyorum süreklide yiyorum ama zaten göbüşüde büyük çıkıyor anlaşılan yemeyi seven bir oğlum olacak inşallah:nazar::nazar: blake papatya süreyya sılaya sizleri merak ediyorum blake seninle aramızda bir hafta vardı .... son günler geçmek bilmiyor... allah inşallah hepimize hayırlı doğumlar sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah ....hepinizi çok öpüyorum fırsat buldukça gireceğim ....... inşallah hep güzel haberler duyarız......

çalıkuşum sen ne yaptın sanırım tüp bebek koydular inşallah tutar burdan bayram ederiz tüm dualarım senin için bitanem allah gönlünün muradını versin hayırlısıyla çok öpüyorum ..... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: allaha emanet ol....

hepinizi teker teker öpüyorum ŞenizŞeniz
:asigim: canım benm yaaaa :asigim: rabbim sağlıkla kucağına almanı nasip etsin paşayı :Saruboceq:
melekcim gözün aydin cnm bebegini gördün bak hersey yolundaymis demi allaha emanet olsun bebisinde sende böylede tatli bi bebisin olur ins

ay inşallah :Saruboceq: allaım iseyen herkesin kucağına bööle tatlı bişicik versin :asigim:

Kahvelokum canım teşhis ve tedavilerin olduğu listeye beni ekleyebilirmisin PT Homozigot, MTHFR Heterozigot şimdilik folik asit ve coraspirin, hamile kaldıktan sonra iğneye başlanacak.

tulun, o listeyi ben tutmuyorum canım.. ama inş kısa zamanda benim hamileler listeme eklerim seni...

Canım harikasın çok teşekkür ederim.Aynen yapıcam dediklerini. Sütümün hemen gelmesini çook istiyorum hep dua ediyorum.Bi de göğüs pompası aldım , hemen gelmezse pompayla çekince süt kanallarını açıyormuş .Şu Humana Still-Tea den aldım , hastane çantasına koydum. Doğum olduğu gün içmek için.Hurma ve kayısıyı da hazırlarım doğumdan önce.Suyundan da küçük termosa koyarım. Göğüs uçlarını hiç sorma , ben 4. aydan beri her gün yağ sürdüğüm halde uçlar felaket çatladı , yara oldu.Lansinohla aynı içerikte bi çatlak kremi aldım , bi de Bepantene krem aldım. Bugün bebek kıyafetlerimiz yıkanıp ütüleniyor. Allahım herkesin yardımcısı olsun inşallah. Evladı olanların , hamilelerin ve isteyenlerin , herkesin yardımcısı olsun inşallah. Çok öpüyorum canım..

Aklına geldikçe yazmayı unutma tamam mı ?

ay canım.. küçük hanımın kıyafetlerimi ütüleniyormuş.. ay ne güzeldironlar şimdi, minik minik... rabbim güzel günlerde giydirmeni nasip etsin...

melekcim ne güzel, gözün aydın.. sverim ben onun kollarını bacaklarını...

14.güne kadar tam gaz.
ama artık en son dün akşam yani 14.gün çok zorla yaptım adamla
mahfoldu adamckafamçokkarıştıaazz
ama dün riske atamazdım.
inşallah bu ay tutar.
13. gün hafif bir akıntım oldu beyaz sümük gibi uzadı böle bakınca alimle kontrol ettim.
acaba yumrtlama günümmüydu:uhm:

canım, inş bu çabalarının sonucunu alacaksın...

kahvelokum kullanıcısından alıntı
Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:14 Ekim)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........4 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 3haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............kuzusu kollarında... ikiside iyiler maşallah... (kız) (8 Ekim)
ravza1818(feride)......yağmur.... (küçük hanım sırayı bozdu, erken geldi... dualarınızı eksik etmeyin..)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................38 haftalık (kız)
sılaya..........................37 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............33 haftalık (kız)
smmm06.....................29 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................21 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........20 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........19 haftalık (kız)
nilüfersahh....................18 haftalık (erkek)
kardelen86.....................14 haftalık
simge............................14 haftalık
aslgkh...........................14 haftalık
gulsummm....................13 haftalık
_beray_.........................12 haftalık
göbete.........................11 haftalık
umutluyuz ....................11 haftalık
gülay30........................10 haftalık
melek76.......................10 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................9 haftalık
kelebek01.....................8 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................6 haftalık
hummu85......................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

yılmayacağız büşra herkes gibi bizimde bebişlerimiz olacak.bende 2 kayıp verdim.40 gün geçti ama birde bana sor unutulmuyor ama hafifliyor acısı.geçecek arkadaşım hepsini unatacağız inşallah.

Canım benim çok geçmiş olsun sanada allahım bir daha yaşatmasın dediğin gibi acı unutulmuyor ama zamanla azalıyor birazda olsa onun için daha mantıklı düşünmek için zamana ihtyacım var galiba

kızlar hepinizi kocaman öpt.büşracım kendini üzme o kadar bizler varız kader arkadaşların herzaman yanındayız sabredelim az kaldı anne olmamıza ne yapalım bizim bebekler biraz nazlılar.kaprisleri bittiği zaman onlar bize hiç beklemediğimiz zamanda biz geldik anne diyecekler...

Çok saol canım benim iyiki sizler varsınız derdimi sizlerden başka kimse anlamıyor sizlerle konuşunca çok rahatlıyorum.opuyorumnanaktan

yazdıllarını okuyunca cok ama cok üzüldüm büşracım.rabbim sabır versin sabbrınında karsılığını versin.ama lütfen inancını kaybetme.zira allah cok buyuk onun isteyipte yapamıycağı sey yok.verende o alanda :çok üzgünüm: bak ben 7 kere kaybettim bebeğimi mafoldumben her seferinde yıkıldım kahroldum mafoldumben bunları yazarken bile hatta bir bebeğe kavsmusken bile gözlerim doluor mafoldumben allahım hiç bir kadına böyle acılar yasatmasın :Saruboceq: hiç ummadığın bir anda eminim senin meleğinde gelicek o sıcacık mis kokulu kucağına :1hug: ve sen mükemmel bir anne olucaksın :1hug: burdan güzel haberlerini okuycaz :1hug:

İnşallah canım benim ama 3kaybı üst üste yaşayınca inancımı kaybettim canım çok yandı ama dediğin gibi herşey allahtan birgün inşallah sağlıklı bir bebek vererek bugünlerin acısını unutturur bana

BÜŞRACIM , öncelikle geçmiş olsun. Çok üzgünsün , bundan sonrası için korkuyorsun anlıyorum. Ama sakın umutsuz olma , bizlere bakıp daha umutlu , cesaretli olabilirsin.

Doktorunun bahsettiği rahimdeki perde seni tedirgin etmiş. Onunla ilgili yazmak istedim. Canım , bende de aynı şeye rastlanmıştı. Rahim filminde görülmüştü. Daha doğrusu Mersinde 100 kere ultrasona girmeme rağmen hiçbi doktor farkedememişti. Ankaradan Timur Gürgan hoca ultrasondan görüp söylemişti , rahim filmi istemişti. 2 defa histereskopi oldum , o perde kesilerek düzeltildi. Perdeyi düzeltmeden hamile kalmama izin verilmedi , çünkü bebek o sorunlu bölgeye yerleşirse düşüğe ve erken doğuma neden olabiliyormuş Allah korusun. Histereskopi anestezi altında yapılan basit bi işlem. Hiç korkmana gerek yok. Kolayca düzeltilecektir Yalnız tecrübeli , iyi bi doktorun yapmasını sağlamaya çalış. Küçük de olsa rahimde hasarlanmaya neden olabilecek bi işlem , eğer iyi bi doktor yapmazsa tabii. Benimkini Lütfü hoca yapmıştı.

Böyle işte canım. Üzüldüğün şeyin çok şükür halledilebilecek bişey olduğunu yazmak istedim. Sakın moralini bozma. Sormak istediğin bişey olursa her zaman yazmaya çalışırım. Çok öpüyorum...

Canım benim çok saol ya içimi birazda olsa rahatlattın benimde doktorum kürtajda gördü salı günü kontrolüm var eğer rahimdeki zarsa makasla kesebilirim ama perdeyse operasyon gerekli dedi anestezi olmadanda yapılabilir dedi ama anestezi olmadan korkarım ben birde rahim filmi çekmeden perde yada zar olduğunu nasıl anlayacak onuda anlamadım neyse salı günü anlıycam inşallah.
Birde benim doktorum bebeklerinin kalbinin durmasının bununla ilgili olduğunu sanmıyorum dedi.

saol canım ama acın cok taze oyle soyleme bak bıraz vakıt gecsın kendını toparla hayırlısıyla en kısa zamnada rabbım sana saglıklı hayırlı bı evlat nasıp etsın ınsallah

Haklısın canım şuan mantıklı düşünemiyorum saçmalıyorum çoğu zaman oda canım çok yandığı için zamanla toparlıycam kendimi ve saçmalamıycam inşallah

büşracım nasılsın canım bende şimdi namazımı kıldım herkes için dua ediyorum.

İdare eder canım arada ağlama krizine giriyorum canım çok acıyo allahtan bunuda atlatmak için sabır diliyorum sadece
birde salı günü gelsede kontrole gitsem aklıma takılanları doktorla konuşabilsem daha rahatlıycam.
Sen nasılsın bu arada dualarında bizleride unutmadığın için teşekkür ederim

celencim hala soktayim bune ya zaman gercekten cok kötü cocuk istiyoruz isterkende tabiki iyi yetistirmek gerkiyor dogurmakla bitmiyor off cok kötü:çok üzgünüm: daha neler duyacagiz

BU DURUMUN DOĞRU OLDUĞUNU SVUNMUYORUM;FAKAT HATA YAPMAK İNSANA MAHSUSTUR.
BAZI DURUMLARDA İNSAN KINAMAK YERİNE NE YAPABİLİRİM DEMELİ.
O BÖLÜME GİRDİM KIZAĞIZA VERMİŞ VERİŞTİRMİŞLER:eek:lmaz:
OLMAMALI BÖYLE BİR DURUM.
KIZ ORAYA YARDIM ALMAK İÇİN YAZMIŞ :eek:lmaz:BELLİ Kİ.
VE YARDIMA İHTİYACI VAR
BİZİM BU DURUMDA ONU SORGULAMAMIZ YERİNE YARDIMCI OLMAMIZ GEREK.BİZ Bİ ANDA NAMUS ABİDELERİ OLARAK DİKİLİYORUZ HEMEN.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.NERDEN BİLİYORSUNUZ Kİ O KIZCAĞAZIN BELKİ MÜKEMMEL BİR KİŞİLİĞİ EĞİTİMİ VAR.
CİNSEL YAŞANTI KENDİ SEÇENEĞİ.YAŞI 15 DAHA KÜÇÜK AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIM ANNELERİMİZ BİZLERİ KAÇ YAŞINDA DOĞURDUyerimseniben
SAYDAM CIM SAKIN YANLIŞ ANLAMA CANIM LAFIM SANA DEĞİL ORADA YORUM YAZAN KİŞİLERE.
SEVGİLER CANIMŞeniz

X