Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

iyi akşamlar

umut sevgim
nasılsın canım?
Aşı sormuşsun sanırım tetenoz aşısını sordun, ben de bugün vuruldum, kolum da biraz acıyor ama çok değil allahtan. Bi arkadaşım kendisininkinin çok acıdığını falan anlatmıştı bana, gözüm korkmuştu ama benimki acımadan ziyade zonkluyor şu an, umarım ağrımaya falan başlamaz.

büşra canım biliyorum henüz çok yeni ve by nedenle de çok zor herşey...ama elbetteki allahım sabrını da verecek, uğraşlarının sonucunda güzel bir bebek de inşalah:saruboceq:

limburg canım benim nasılsın, oğluşun nasıl? Hareketlerini artık net olarak hissediyorsundur sen de...ben her defasında seviçten deli oluyorum, ne güzel bir hismiş değil mi? Allahım isteyen herkese yaşatsın inşallah:)

çalıkuşu dualarım seninle güzelim, umarım tedavin güzel sonuçlanacak:1hug:

lidya canım karşılaşamıyoruz pek ama aklımdasın, öpüyorum seni çokopuyorumnanaktan

evet canım benım ya harıka bır hıs eskıden uzuluyordum hergun hıssedemıorum dıye sımdı bırak aradayı gun ıcınde sayısız kere hıssedıyorum artık gobek delıgımın arkasına da bısıyler vuruyor bazen donuomus gıbı bazen de elı kolu carpmıs gıbı oluyor rabbım bu guzel hıısı herkese yasatsın canım denızcıgım nasıl ıyımı kızım rahat durmuordur artık senıde onuda opuyoruz canım

dinamiss geçmiş olsun canım benim, evet pek karşılaşamıyoruz.

Akşamları spor yapıyorum çoğu zaman, yemek yap duş aşl derken geçmişi okuyabiliyorum ama tam cevap yazacakken uyuyakalıyorum mecalim kalmamış oluyor opuyorumnanaktan

büşracım, ben de düşükten sonraki ilk 1-1.5 ay aynı hisleri besledim.ama insanoğlu çok ilginç işte allah büyük zaman en güzel ilaç....sonra aynı hevesle devam etmek istiyorsun allahın izniyle tatlım. Perdeyi görmeleri iyi olmuş, bak bu da bir vesile bence...sen içini ferah tut, o doktorlara da pek bakma, herşeyi bilemiyorlar maalesef, allah büyük, sabır dilerim canım benim.

Limburgcum tatlım oğlişle allaha emanet olun :saruboceq:

Melekcim, güzel haberlerle inşallah tatlım:saruboceq:

çalıkuşum hep duamdasın, yarın için bool bol şans herşey yolunda gidecek tatlım allahın izniyle :saruboceq:

saol canım benım nerelerdesın ya eskısı kadar vaktın olmuyor gırmeye ozluorum amaa

lidya ve celen tesekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.
celencim yarın 6 ay dolacak inşallah. ne zormuş diş çıkarmak, geceleri aglayarak uyanıyor. bi tane çıktı ama hala huzursuz. acaba digeride arkasından hemenmi çıkacak? cemre nasıl canım. hastaymış geçmiş olsun nasıl oldu?

lidya ve celen tesekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.
celencim yarın 6 ay dolacak inşallah. ne zormuş diş çıkarmak, geceleri aglayarak uyanıyor. bi tane çıktı ama hala huzursuz. acaba digeride arkasından hemenmi çıkacak? cemre nasıl canım. hastaymış geçmiş olsun nasıl oldu?

saol lalcim biz grip olduk ama şükür atlattık antibiyotik saolsun.şimdi gerye kuru bir öksürük kaldı.buna şükür.
canım ilk dişten sonra en gec bir hafta içinde ötekisi gelio genelde.1 aya yakında üst dişler.ağrısız sızısız cıksa keske :KK43:(
bebekler dişleri cıkarken dermiş ki : annem cektiğim acıyı bilse beni pamuklara sarardı senağlama

canım harikasın çok teşekkür ederim.aynen yapıcam dediklerini. Sütümün hemen gelmesini çook istiyorum hep dua ediyorum.bi de göğüs pompası aldım , hemen gelmezse pompayla çekince süt kanallarını açıyormuş .şu humana still-tea den aldım , hastane çantasına koydum. Doğum olduğu gün içmek için.hurma ve kayısıyı da hazırlarım doğumdan önce.suyundan da küçük termosa koyarım. Göğüs uçlarını hiç sorma , ben 4. Aydan beri her gün yağ sürdüğüm halde uçlar felaket çatladı , yara oldu.lansinohla aynı içerikte bi çatlak kremi aldım , bi de bepantene krem aldım. Bugün bebek kıyafetlerimiz yıkanıp ütüleniyor. Allahım herkesin yardımcısı olsun inşallah. Evladı olanların , hamilelerin ve isteyenlerin , herkesin yardımcısı olsun inşallah. çok öpüyorum canım..

Aklına geldikçe yazmayı unutma tamam mı ?

papatyacım ne mutlu sana yaaa ne guzel hazırlıklar baslamıs bıtmek uzere cok az kaldı canım sen boyle yazdıkca kendımı dusunorum ıcım kıpr kıpr oluyor ınsallah bızde o gunlerı goruruz canım allah hayırısıyla kurtarsın kucaklayıp op kızını

saol lalcim biz grip olduk ama şükür atlattık antibiyotik saolsun.şimdi gerye kuru bir öksürük kaldı.buna şükür.
Canım ilk dişten sonra en gec bir hafta içinde ötekisi gelio genelde.1 aya yakında üst dişler.ağrısız sızısız cıksa keske :KK43:(
bebekler dişleri cıkarken dermiş ki : Annem cektiğim acıyı bilse beni pamuklara sarardı senağlama

cok gecmsı olsun cemreme kıyamam ona ben ama cok sukur atlatmıssın keyfınız ıyıdır ınsallah canım opuyoruz sızı oglumla

Calıskusum bugun yumurta toplanıcaktı canım hayırlısıyla gel ınsallah

ravzacım salı gunu gorusecektın kızınla nasılsınız bır haber hepımız merak edıoruz canım

papatyacım demek biyik gün yaklaştı canım? ne zaman dogum? nasılsın? evde güzel bi telaş vardır şimdi, ne güzell...yerinde olmak isterdim canım. o günlerin tadı başka bence. öpüyorum seni

kızlar sizlerle hep hematoloji kkonusunu konustuk. bende yaklaşık 3 hafta önce hematologa gittim. banada aynı şeyleri söylediler. uzun yolculuklar ameliyatlar vs igne kullan dedi. metionin diyetinin bi faydası olmuyor dedi. homosistein tahlili istedi ama homosistein normal düzeyde çıktı. herhangi bi ilaç alıyormusun dedi, hayır dedim eger kanında pıhtılaşma varsa homosistein bu kadar normal çıkmaz dedi. öyle oluncada mthfr testini yeniden istedi, şimdi onun sonucunu bekliyorum.

birde TSH degerim çok yüksek çıktı. normal sınır 1 - 4 arasında olmalıymış, benimki 94 çıktı! hemen endokrine gönderdi. orada troit bezi usg istedi ve baska troit tahlilleri yapıldı. troidit çıktı. hamileyken torit bezim iltihaplanmış, vücudun savunma hücreleri de oraya saldırmış ve sonuçta geri dönülemeyen tahribat oluşmuş. ömür boyu hormon ilacı kullanacakmışım :1no2:

endokrin doktoru ilaç başlamadan önce ekg istedi birde ilacı 1 hafta kullandıktan sonrada istedi onları karşılastırdı. ekgde sorun çıktı ( bişey de normal çıksa şaşardım zaten kaydirigubbakcemile3)) kardiyolojide gittim o da tahlil istedi birde eko. onların sonucunda da kalpte ciddi bi durum olmadıgını söyledi. ancak kolesterol 332 ve LDL kolesterol 260 yani ikiside çok yuksek cıktı. onlar içinde ilaç verdiler. 2 ay sonra hem endorine hemde kardiyolojiye kontrole gidecem..

bunların hepsi ben hamileyken oldu kızlar.. zaten pıhtılasma vardı birde troidit ve kalpte yolunda gitmeyen bişeyler çıktı. sanki vücudum bebek yapmamak için benimle uğraşıp durmuş kaydirigubbakcemile3

işte böyle kızlar. birde kardesim 2hafta önce ayagını kırdı, hergün ona gidiyorum elimden geldigince yardım ediyorum. biryandan da oglum ege grip oldu, ateşlendi, bugunde diş çıkardı teyzeleri kaydirigubbakcemile2

meşgülüm yani ve çok yorgunum... sizler nasılsınız???

valla helal olsun egeye bunca dert arasında masallahh zıpkın gıbı cıkıp geldı allaha sukurr kız cok tatlı masalllahhhh rabbım bızede nsaıp etsın ınsalllahhh..........

iyiyim canım şimdi çok sağol sabaha kadar karnım ağrıdı ama sabah 7 gibi geçti çok şükür kasığım ağrımadı allahtan midem çok kötüydü yediğim birşey dokundu sanırım doktorumu aradım tedirginsen gel dedi ama iyiyim şimdi gitmicem
canım bazen oyle bır agrı olabılıyo bızlerde herseye dogeal olarak telaslanıyoruz rabbım yardımcımız olsun bebeklerımızı korusun ayaklarını sıkı gıyın usutmeee....

arkadaşlar tetanoz aşısı hangi aylarda vuruluyor bir sakıncası yoktur değil mi
19-20 haftalarda vuruluyo canım bı zararın oldugunu dusunmuyorum burdakı arkadslar yaptırdıı...

[

merhaba herkese bi soru sormak istiyorum da pıhtılaşma tanısı koyulması için hangi testler yapıldı benim plt 318 çıkmıştı sınır 480 risk varmı yardımcı olursanız tesekkurler

Canım harikasın çok teşekkür ederim.Aynen yapıcam dediklerini. Sütümün hemen gelmesini çook istiyorum hep dua ediyorum.Bi de göğüs pompası aldım , hemen gelmezse pompayla çekince süt kanallarını açıyormuş .Şu Humana Still-Tea den aldım , hastane çantasına koydum. Doğum olduğu gün içmek için.Hurma ve kayısıyı da hazırlarım doğumdan önce.Suyundan da küçük termosa koyarım. Göğüs uçlarını hiç sorma , ben 4. aydan beri her gün yağ sürdüğüm halde uçlar felaket çatladı , yara oldu.Lansinohla aynı içerikte bi çatlak kremi aldım , bi de Bepantene krem aldım. Bugün bebek kıyafetlerimiz yıkanıp ütüleniyor. Allahım herkesin yardımcısı olsun inşallah. Evladı olanların , hamilelerin ve isteyenlerin , herkesin yardımcısı olsun inşallah. Çok öpüyorum canım..

Aklına geldikçe yazmayı unutma tamam mı ?

Papatya canım benim de bir arkadaşımda gördüğüm bir yöntem vardı göğüs uçları için bir dene istersen.
Arkadaşımın da çok yara olmuştu ve kremler iyi gelmezken ayva çekirdeği ile durumu çözdü:)

Ayva çekirdeklerini çıkarıp az bi gülsuyu ile birlikte bir cezvede kaynatıyorsun canım. Bu böyle jelimsi bişe oluyor, buzdolabında da 3 gün falan saklanabiliyormuş.Arkadaşımın göğüs uçlarını çabucak iyileştirmişti, inşallah sana da faydası gelir tatlım:)

canım bazen oyle bır agrı olabılıyo bızlerde herseye dogeal olarak telaslanıyoruz rabbım yardımcımız olsun bebeklerımızı korusun ayaklarını sıkı gıyın usutmeee....

19-20 haftalarda vuruluyo canım bı zararın oldugunu dusunmuyorum burdakı arkadslar yaptırdıı...

[

sağol canım daha varmış tetanoz aşısına o zaman.... ayaklarımı sıcak tutmaya çalışıyorum sağol canım

MELEK 76
canim az oncebi yazini okudum cok uzuldum bebegini cok buyuk kayip etmissin.
nneden kan pihtilasmasi yuzundenmi. igne kullaniyomuydun.
bukadar buyuk bebek kendi kan pompalaya bilir aslinda biraz anlatirmisin canim.
bende once 3 dusuk yasadim phtilasma yuzunden.
4. de igne kullnadim su an 37. haftama girdim ama 1 haftadir igneyi kesti doktorum
cok korkuyorum zaten. bilgilerini paylasirmisin.
allah bidaha boyle aci kayiplar yasatmasin.
hepimizin bebeklerimizi kucagimiza almamamizi nasip etsin.
Amin canım , Hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alıp , sağlıkla yetiştiririz inşaallah...
Canım , benim ilk hamileliğimdi...Sonuna kadar her şey iyi gidiyordu...Asprin yada iğne kullanmadım ilk hamileliğimde...Bebeğimi kaybettikten sonra , lütfü beye gittim , genetik testler yaptırdı , mthfr heterozigot , diğer değerler normal çıktı...Lütfü bey , kan pıhtılaşmasından kaybettiğini sanmıyorum dedi , bir kaza olmuş olabilir , bebeğe anlık oksijen gitmemiştir dedi...şimdiki hamileliğimdede önlem amaçlı olarak iğneye başlattı doktorum...
Canım sakın korkma , benim yaşadığım farklı bir şeydi...Sağlıkla bebeğini kucağına alacaksın canım...Zaten son haftalarda iğnenin kesilmesi çok normal , bütün doktorlar iğneyi bıraktırıyor bildiğim kadarıyla...Sen rahat olki bebişinde rahat olsun...

Amin canım , Hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alıp , sağlıkla yetiştiririz inşaallah...
Canım , benim ilk hamileliğimdi...Sonuna kadar her şey iyi gidiyordu...Asprin yada iğne kullanmadım ilk hamileliğimde...Bebeğimi kaybettikten sonra , lütfü beye gittim , genetik testler yaptırdı , mthfr heterozigot , diğer değerler normal çıktı...Lütfü bey , kan pıhtılaşmasından kaybettiğini sanmıyorum dedi , bir kaza olmuş olabilir , bebeğe anlık oksijen gitmemiştir dedi...şimdiki hamileliğimdede önlem amaçlı olarak iğneye başlattı doktorum...
Canım sakın korkma , benim yaşadığım farklı bir şeydi...Sağlıkla bebeğini kucağına alacaksın canım...Zaten son haftalarda iğnenin kesilmesi çok normal , bütün doktorlar iğneyi bıraktırıyor bildiğim kadarıyla...Sen rahat olki bebişinde rahat olsun...

canım bende de sorun çıkmamıştı ama doktorum önlem amaçlı iğne verdi bana da.....sana kaçlık iğne verdi canım ben 0,45lik kullanıyorum ama bitince dozunu düşürecez 035lik kullanacam

canım bende de sorun çıkmamıştı ama doktorum önlem amaçlı iğne verdi bana da.....sana kaçlık iğne verdi canım ben 0,45lik kullanıyorum ama bitince dozunu düşürecez 035lik kullanacam

Canım benim iğnem 0,3 ml fraxiparine...1 aylık iğne yazdı , 1 ay sonra geldiğinde tekrar değerlendiririz dedi...11+0 da kontrolüm var , bir değişiklik olursa paylaşırım...

Bugün doktora gittim...Bebişimin kolları , bacakları , kafası ayırt edilebiliyor artık ...Doktor haftasına göre her şey normal dedi:nazar:Bebeğimi görünce rahatladım...Çok şükür her şey için...

banada hamile olnda 230 milyon olmayandanda 2oo milyon alıyoruz dedi.bakma bende gidemem ama ne yapalım altın maltın ne varsa bebişime helel olsun.

Herkese Merhaba
Uzun zamandır forma giremiyorum işlerden dolayı.İki düşüğüm vardı daha doğrusu iki kürtajla sonlandırılan hamileliğim.Lütfü hocaya bende gittim.Çok değişik bir muayenesi var.projeksiyon aletiyle ultrasyonu duvara yansıtmış.Hoca da gayet ilgiliydi.Benim hoşuma gitti.Bazı testler istedi.çünkü bende çocuğun genetik incelemesi normaldi,kan pıhtılaşması yoktu.Şimdi de eşler de kromozon analizine baktırıyor.Diğer kan tesleriyle birlikte tekrr konuşup beraber bir plan çizeriz dedi.Bende burdaki arkadaşlardan okuduklarım üzerine lütfü hocayı tercih ettim.Konusunda başarılı bir doktor.Bakalım inşallah hayırlısı olur.Yanlız ben hamile değilim.Sordular bende hamile değilim dedim.Jinekolojik muayene dediler 230 tl aldılar.Bilgilendireyim dedim.

X