Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

celen35 bak benle uğraşma diyer forumlarda...
biz buraya moral bulmaya geliyoruz sen
kalkmış başka forumlarda bana laf sokup duruyorsun.
herkes düşüncelerini söylemekte özgür.
sen benim yada başkalarının düşüncelerini hargılayamazsın.
tekrar bu tarz tavırlarda bulunur isen ben bu foruma girmek istemiyorum.
herkesin derdi var.
bak senin profilinde de eğitimciyazıyor.eğitimcilere yakışır davran bence...

BU DURUMUN DOĞRU OLDUĞUNU SVUNMUYORUM;FAKAT HATA YAPMAK İNSANA MAHSUSTUR.
BAZI DURUMLARDA İNSAN KINAMAK YERİNE NE YAPABİLİRİM DEMELİ.
O BÖLÜME GİRDİM KIZAĞIZA VERMİŞ VERİŞTİRMİŞLER:eek:lmaz:
OLMAMALI BÖYLE BİR DURUM.
KIZ ORAYA YARDIM ALMAK İÇİN YAZMIŞ :eek:lmaz:BELLİ Kİ.
VE YARDIMA İHTİYACI VAR
BİZİM BU DURUMDA ONU SORGULAMAMIZ YERİNE YARDIMCI OLMAMIZ GEREK.BİZ Bİ ANDA NAMUS ABİDELERİ OLARAK DİKİLİYORUZ HEMEN.HERKES KENDİNDEN SORUMLUDUR.NERDEN BİLİYORSUNUZ Kİ O KIZCAĞAZIN BELKİ MÜKEMMEL BİR KİŞİLİĞİ EĞİTİMİ VAR.
CİNSEL YAŞANTI KENDİ SEÇENEĞİ.YAŞI 15 DAHA KÜÇÜK AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIM ANNELERİMİZ BİZLERİ KAÇ YAŞINDA DOĞURDUyerimseniben
SAYDAM CIM SAKIN YANLIŞ ANLAMA CANIM LAFIM SANA DEĞİL ORADA YORUM YAZAN KİŞİLERE.
SEVGİLER CANIMŞeniz

canım kusura bakma ama bende celen gıbı dusunuyorum bence kız ılk defa ılıskıye gırmıyo baksana sevgılım pezarpatıfı unutmus falan dıyo tabıkı kınamıyorum buyukde konusmuyorum rabbım hayırlı evlatlar versın bıde okadar rahatkı kurtaj fıyatları nekadar dıyo resıt bıle degıl yaa burdakı arkadslara ve kendıme bakıyorum bı cocuk ıcın neler yapmıyozkı neler yasamadıkki ama herkesın bı sınavı var bu dunyada eger hamıle kalırsa ona degıl masum yavruya acırımm.....

İnşallah canım
Gerçekten sizler bana çok iyi geliyorsunuz buraya girince sizlerle konuşunca çok rahatlıyorum.
Başka insanlar çok sinirlerimi bozuyor akrabalarımız arıyor geçmiş olsuna moralimi daha çok bozuyolar yok bir sene bekliyecekmişiz tekrar hamile kalmak için çok acele etmişiz sanki kendileri doktor 4ay ara verdim ki doktor 2ay yeterli demişti
yok acelemiz neymiş daha çok küçükmüşüz neremiz küçükse ben 25 yaşındayım eşim 30yaşında yok kürtaj olurken bebeğin parçalarını gördünmü neye benziyodu bebeği parçalayıpmı aldılar yoksa bütün halindemi
ay valla artık kimseyle konuşmak istemiyorum geçmiş olsuna kimse gelmesin istemiyorum telefonları korkarak açıyorum
insanlar neden bu kadar anlayışsız nedennnnnn
Zaten benim derdim bana yetiyo birde insanlarla uğraşıyorum herkes doktor kesildi başıma

canım benım yaa gercekten bazen en yakın bıldıklerın canını o kadar acıtıyolarkı bılır bılmez konusuyolar banada neler soyledıler yok ıyı dr gıtmıyomusuz yok ara vermıyosuz oooo hele bı arkadasım vardı berabr hamıle kaldık o dogurdu ben yıne kurtaj oldum benı zıyarete geldıgınde sen ıyı dayanıyosun ben olsam ıntıhar ederdım dedii bende benımkı degılkı ALLAHINKI dedım ben boyle olmasını ıstermıyım yarın ne olacagımız bellı olmaz dedım o ana ıcımden kızı kalkıp bogmak geldıı ooo daha neler kulagını kapayacaksın rabbım guzel ınsanlarla karsılastırsın rabbım hayırlı ve saglıkı evlatlar nasıp etsın canımmmm

Limburg canim evet cok sükür gecti ameliyat ,bende simdi gecmisi okuyordum canim.
Korktugum gibi olmadi canim inan 20 dakikada narkosla hallettiler dün o klinikte gördügüm ilgi cok güzeldi. Saolsunlar bana moral vermek icin ellerinden geleni yaptilar.
Önce anestesi doktoru ile görüstüm bayandi kendisi ve cok sicak davrandilar bize.
Sonra benim o ruh dedigim doktor toplama islemini yapti prof. cok cok iyiydi saolsun.
Anestezi doktoru bana en aci cekecegin yer bu igneyi eline batirdigim zaman ve o berbat sandalyeye oturman olucak dedi ondan sonra hicbirsey hissetmeyeceksin dedi ve gercektende öyle oldu gözümü kapatip acincaya kadar hersey olup bitmisti.
Uyandigimda doktor 5 yumurta aldik buda cok güzel dedi.
iki saat falan yattim yatakta cay falan servis ettiler sonrada cikip geldik sonradan biraz agrim oldu hani yumurtlamadan önce kasiklarinda agri olurya iste öyle agri kesici aldim düzeldi. Yani kanama falan olmadi cok sükür.
Pazartesi eger yumurtalar döllendiyse Insallah rahime yerlestirecekler ve ondan sonrada nasipde varsa olsur canim.

ya ben kacırmısımmm valla canım benım ya bende ınanıyorum ınsalllah guzel haberlerle doneceksın ınsalllah uc kısı olarak rabbım herkesın gonlune gore versın canım dualrım butun arkadslarla....

herkesin derdi var.

bu benm eğitimciliğmle alakalı deil canım.yetiştiğim kültürle alakalı..üstelik sana laf sokmak değil niyetim.hele hele düşünceni fikrini yargılamak hiç diel.senin düşüncenin yanında benmkinin nasıl durduğuysa hiç önemlideil.ne yzarsan yaz ne düşürsen düşün ama madem işi eğitimciliğe vurdurmussun sana tavsiyem genclerimize örnek olacak seyler paylaş..

daha duuur celen35 bitmedi.
Türk toplumunun kanayan yarası
erken yaşta kadınların zorla evlendirilmesi,erken cinsel yaşantı,ve bu tarz uzayan liste yazabilirim.
senin profilinde eğitimci yazıyor bilmiyorumne kadar doğru ama ben bir eğitimciolarak
gençliğin bu tarz hatalarını herkesin seninde yaptığın gibi kınamadan ezmeden
çözüm yolları bulmaya çalışıp doğruya yönlendirmektir.
senki kalkmış "yazıklar olsun,ben sana derdimde neyse vs"gibi ithamlarla
yargılayıp ezmek çabasındasın.
bu tarz düşünceler ile gençleri ezerek yaptıkları hataları kafalarına vurarak
bu gençlerin evden kaçmalarına,intiharlarına hatta ve hatta kötüyola düşmelerine kadar sebepolunmakta.
bizimannelerimiz eskiden 12-13 yaşlarında evlendirilip erken yaşta bebeklerikucaklarında olmuş anneler.
yalan mı? değil.
sen hangi dünyadan geldin
burası iran mı?
utanmasan
şeriatı getirelim gebertelim bu gençleri diceksin.kendine gel bakalımsen biraz.
onlar bizim geleceğimiz gençler.onları bir hataları yüzünden ezemezsiniz kimse ezemez.
tüm gün okulumda kollarını jiletleyen dah 3.sınıfa giden sigara içen uyuşturuc kullanan gençlere ders vermekteyim.
onları elimin tersiile itmelimiyim böylelerdiye.HAYIR :eek:lmaz:
BıZLER EĞıTıMCıLER ONLARA SAHıPÇIKMALIYIZ YARGILAMDAN ÖNCE HERKESŞÖYLE BıRSıLKıNSıN BAKALIM.
BURASI ıRAN DEĞıL...
ayrıca benimlemuhatap olmanı istemiyorum.
çünkü ben bu siteye bilmediklerimiöğrenmekbildiklerimi de benimgibi düşük yaşayan anne adaylarına aktarmakiçin burdayım.:kızgın:

İnşaallah canım , hep birlikte...

Canım teşekkür ederimmmm...

İnşaallah canım...Bu ay seninde güzel haberlerini alıcaz tatlım ...14. güne kadar çalışmışsınızya , bence bundan sonra 16 , 18 , 20. günlerdede çalışın , geç yumurtlamış olma ihtimaline karşı ...Kesinleştirelim yani dimi :)

Canım iyi dileklerin için çok teşekkür ederim ...
İyi olmana ve rahatlamış olmana çok sevindim...Az kaldı bebişini kucağına almana , koklamana , dokunmana :) Allah hepimizin yüzünü güldürsün canım...

Evet canım her şey yolundaymış...
Gönderdiğin resmi görünce çok şaşırdımmmmm...
Dün öğlen , bu resmi görmüştüm , gözüm takıldı ve uzun uzunnn baktımmmm...İçimden geçirdim , böyle bir bebeşim olur inşaallah diye...Kalbimi okumuşsun resmennnnn...Canımm benimmmmm , dileğim kabulmü olacak neee :)

Sağol tatlımmm...Senin bebeşinede maaşallah...1 yaşına girmiş güzel bebeğimiz...Nice güzel , sağlıklı yıllara canımm...

Canım yaaaa , çok sağolll...Yeee valla kolları , bacakları ama banada bırak tamam mı :))

Canım sağolll...Sende hamileliğinin yarısını geçmişsin , sizede kocaman bir maaşallah:nazar:

canım inşallah bu ay olucak.dediğin günlerde çalışıcam.
ama bu foruma girmekte artık sitresli yapıyor beni.insanlar sürekli bir savaş içinde ve bir birlerini ezmek niyetinde.
bu sitresle hamile kalınır mıbilmem.
belki bu tarz durumlar devamederse
siteden üyeliğimi silicemve girmiycem.

daha duuur celen35 bitmedi.
Türk toplumunun kanayan yarası
erken yaşta kadınların zorla evlendirilmesi,erken cinsel yaşantı,ve bu tarz uzayan liste yazabilirim.
senin profilinde eğitimci yazıyor bilmiyorumne kadar doğru ama ben bir eğitimciolarak
gençliğin bu tarz hatalarını herkesin seninde yaptığın gibi kınamadan ezmeden
çözüm yolları bulmaya çalışıp doğruya yönlendirmektir.
senki kalkmış "yazıklar olsun,ben sana derdimde neyse vs"gibi ithamlarla
yargılayıp ezmek çabasındasın.
bu tarz düşünceler ile gençleri ezerek yaptıkları hataları kafalarına vurarak
bu gençlerin evden kaçmalarına,intiharlarına hatta ve hatta kötüyola düşmelerine kadar sebepolunmakta.
bizimannelerimiz eskiden 12-13 yaşlarında evlendirilip erken yaşta bebeklerikucaklarında olmuş anneler.
yalan mı? değil.
sen hangi dünyadan geldin
burası iran mı?
utanmasan
şeriatı getirelim gebertelim bu gençleri diceksin.kendine gel bakalımsen biraz.
onlar bizim geleceğimiz gençler.onları bir hataları yüzünden ezemezsiniz kimse ezemez.
tüm gün okulumda kollarını jiletleyen dah 3.sınıfa giden sigara içen uyuşturuc kullanan gençlere ders vermekteyim.
onları elimin tersiile itmelimiyim böylelerdiye.HAYIR :eek:lmaz:
BİZLER EĞİTİMCİLER ONLARA SAHİPÇIKMALIYIZ YARGILAMDAN ÖNCE HERKESŞÖYLE BİRSİLKİNSİN BAKALIM.
BURASI İRAN DEĞİL...
ayrıca benimlemuhatap olmanı istemiyorum.
çünkü ben bu siteye bilmediklerimiöğrenmekbildiklerimi de benimgibi düşük yaşayan anne adaylarına aktarmakiçin burdayım.:kızgın:

o kadar laf kalabalığı yapmıssın ki eminim sen bile ne yazdığını hatırlamıyorsıun..lafı daha fazla uzatmak istemiyorum.burdaki arkadaslarıma haksızlık etmiş olurum.zaten uzatırsam seni muhatab almıs olurum..anlasılan sen yeni gelmişsin buraya.ya da burda kimin kim olduğunun farkında deilsin.neyse zamanımı senin gibi sorunlu birine laf anlatarak geciremem..yolun bahtın acıkolsun...sen istediğin paylasımı yap..ben snein gibbileri cok gördüm burda..inşallah hakkında hayırlı olanlar cıkar karsına..

canım kusura bakma ama bende celen gıbı dusunuyorum bence kız ılk defa ılıskıye gırmıyo baksana sevgılım pezarpatıfı unutmus falan dıyo tabıkı kınamıyorum buyukde konusmuyorum rabbım hayırlı evlatlar versın bıde okadar rahatkı kurtaj fıyatları nekadar dıyo resıt bıle degıl yaa burdakı arkadslara ve kendıme bakıyorum bı cocuk ıcın neler yapmıyozkı neler yasamadıkki ama herkesın bı sınavı var bu dunyada eger hamıle kalırsa ona degıl masum yavruya acırımm.....

evet canım 15 yaş çok erken bende katılıyorumbuna
ama ben o yada herhangibir kadının 15 yaşında bir hata yaptı diye asılıp kesilip toplumdan dışlanmasına karşıyım. bu insanla güzelce konuşulup doğruya yönlendirilmesi gerek.
ailesi sıkıyorki böyle bir davranış sergilemiş.o nedenle bu durumu birdeailesine anlatırsa hayatı biter. bence başka bir yakınından yardım alsın veya sevdiği bir öğretmenlerinden diye düşünüyorum.
ama bazıkişiler asmak lazımkesmek lazım tarzında yargılıyorlar.
bu hatalıbir tavırdır.
herkes namus abidesi olmasın silkinsin kendine baksın önce.
türk toplumunu iyice karanlığa iter gençlere bu tarz dışlamak ve yargılamak.
yargılıycaklarına yardımetsinler...
sizinde bir gün evladınızın başına gelebilir.işte o zaman napıcaksın bir odaya tıkıp ölene kadar saklıycakmısın.doğruolan bu mu?
silkinsin bakalım bu düşünce de olanlar.kendilerine gelsinler.
bizler bu ülkenin gençlerini elimizden geldiğince doğru yolu bulmaya yönlendirmeliyiz.
örümcek beyinlerin ezmesine razı gelmeyiz.:eek:lmaz:
onlar bizimgeleceğimiz

o kadar laf kalabalığı yapmıssın ki eminim sen bile ne yazdığını hatırlamıyorsıun..lafı daha fazla uzatmak istemiyorum.burdaki arkadaslarıma haksızlık etmiş olurum.zaten uzatırsam seni muhatab almıs olurum..anlasılan sen yeni gelmişsin buraya.ya da burda kimin kim olduğunun farkında deilsin.neyse zamanımı senin gibi sorunlu birine laf anlatarak geciremem..yolun bahtın acıkolsun...sen istediğin paylasımı yap..ben snein gibbileri cok gördüm burda..inşallah hakkında hayırlı olanlar cıkar karsına..

evet benle muhatap olmamakla iyi edersin.zaten sen bu yazdıklarımıda algılayamazsın...
senin gibi örümcekleşmiş bir beyni :1ninca:benim gibi bir eğitimci bile eğitemez :eek:lmaz:
allah sana akılfikir versin:Saruboceq:

Son düzenleme:
evet benle muhatap olmamakla iyi edersin.zaten senin gibi örümcekleşmiş bir beyni :1ninca:benim gibi bir eğitimci bile eğitemez :eek:lmaz:
allah sana akılfikir versin:Saruboceq:

bundan daha güzel bir dua olabilirmi.can-ı gönülden amiiinn diyorum.cümlemize..

limburg canim evet cok sükür gecti ameliyat ,bende simdi gecmisi okuyordum canim.
Korktugum gibi olmadi canim inan 20 dakikada narkosla hallettiler dün o klinikte gördügüm ilgi cok güzeldi. Saolsunlar bana moral vermek icin ellerinden geleni yaptilar.
önce anestesi doktoru ile görüstüm bayandi kendisi ve cok sicak davrandilar bize.
Sonra benim o ruh dedigim doktor toplama islemini yapti prof. Cok cok iyiydi saolsun.
Anestezi doktoru bana en aci cekecegin yer bu igneyi eline batirdigim zaman ve o berbat sandalyeye oturman olucak dedi ondan sonra hicbirsey hissetmeyeceksin dedi ve gercektende öyle oldu gözümü kapatip acincaya kadar hersey olup bitmisti.
Uyandigimda doktor 5 yumurta aldik buda cok güzel dedi.
Iki saat falan yattim yatakta cay falan servis ettiler sonrada cikip geldik sonradan biraz agrim oldu hani yumurtlamadan önce kasiklarinda agri olurya iste öyle agri kesici aldim düzeldi. Yani kanama falan olmadi cok sükür.
Pazartesi eger yumurtalar döllendiyse ınsallah rahime yerlestirecekler ve ondan sonrada nasipde varsa olsur canim.

cok sevındım canım ne guzel hayırlısı olsun ınsallah sanslıymıssın benım kılerı canlı canlı alıyolardı ve cok acı cekıordum ınsallah dollenırler saglıklı embrıyolar olurlar canım

herşeyin çözümü biraz anlayış biraz hoşgörüdür.
ben böyle düşünüyorum...

ewet canım çok şükür 1 sene önce bir kızım oldu.8 senelik evliyim.bu dönemde 4 dış gebelik 3 kalp durmasıyla öeln 7 hamileliğim var.kızımı 8 . hamileliğimde iğne ve coraspin kullanarak tabi allahın iznyle dünyaya getirdim.bundan önce tüm arastırmalar yapılmıstı.sadece pıhtılasmaya bakılmmamıstı.en son ona bakıldı ve mthfr 677 t hetereizgota rastlandı.kısaca anlatmaya calıstım.yerimseniben

canım ya dediklerin bana çok iyi geldi bende mthfr heterozigotum.ilk bu hastalığı duyduğumda sadece kendimde var diyodum sonra baktımki benden daha fazkla kayıp veren kadınlar varmış.bende de dört düşük var.biri kimyasal gebelik diğeride boş gebelikti diğerlerinin de kalbi durdu.ve 20 gün oldu. enson düşüğümü yapalı.artık denemem diyodum ama sizin gibi kadınları duyunca denemeye değer diyorum.pes etmemenize çok sevindim .ne diyeyim darısı başımıza.bebeğini kocaman öptm.a.s.

Kuzenim aynı sorundan üçkez düşük yaşadı. Doktorar en son tüp bebek yapma kararı aldı. Üçüz hamile kaldı. Birini diğer bebekleri tehlikeye düşürdüğü için sonlandırdılar. Ve ikiz bebeklerle sorun yaşamadan hamilleliğini tamamlamak üzere. Yirmidokuz Ekimde doğuma alacaklar. İnşaallah tüm isteyenlere ALLAH nasip eder..

canım verdiğin bilgiler o kadar önemliki ne demek kusura bakma minnettar kaldık sana canımçok teşekkür ederiz bunları bizle paylaştığın için a.s.benimde değerim mthfr677 heterozigot. bunları öğrenmem çok iyi oldu canım. her hafta kan akışına baktırmayı bilmiyodum mesela. bende ankarada bir prof buldum allah nasip ederde hamile kalırsam ona gitmeyi düşünüyorum. ama benim oturduğum yer ankaraya 6-7 saat uzaklıkta o yüzden kendi yaşadığım ildede bir doktor bulmam lazım her hafta gitmek için sanırım.

canım ya çok güzel şeyler yazmışsın bilgilerin bize umut ışığı oluyor.valla hırslanıyorum daha doktorumun verdiği süre dolmadı dolsa hemen deniycem.:lepi:

canım ya dediklerin bana çok iyi geldi bende mthfr heterozigotum.ilk bu hastalığı duyduğumda sadece kendimde var diyodum sonra baktımki benden daha fazkla kayıp veren kadınlar varmış.bende de dört düşük var.biri kimyasal gebelik diğeride boş gebelikti diğerlerinin de kalbi durdu.ve 20 gün oldu. enson düşüğümü yapalı.artık denemem diyodum ama sizin gibi kadınları duyunca denemeye değer diyorum.pes etmemenize çok sevindim .ne diyeyim darısı başımıza.bebeğini kocaman öptm.a.s.
ozporcum bende cok pes ettim.öyleki hamile kalmadan 4 ay önce evlat edinmeye basvurduk ki hala sıramız ilerliyor :kedi:
cok gecmiş olsun buarada :çok üzgünüm: nasıl bir yürek sızısıdır bilirim :çok üzgünüm: allahım seninde yüzünü güldürsün..ddiğin gibi dünyada tek zannediyordum bende kendimi hatta cok cok önemli bir hastalık olduğunu falan düşünmüştüm..ama benm gibi insanlarla tanısıp bana umut olanlardan destek görmek ii geldi a.s hiç ümidini yitirme.bu sözüm büşrayada allahım onun zamanını yazmıstır.benm kızım hiç ummadığımız hatta umutlarımızı yitirdiğimiz anda geldi..dualarım seninle..
Kuzenim aynı sorundan üçkez düşük yaşadı. Doktorar en son tüp bebek yapma kararı aldı. Üçüz hamile kaldı. Birini diğer bebekleri tehlikeye düşürdüğü için sonlandırdılar. Ve ikiz bebeklerle sorun yaşamadan hamilleliğini tamamlamak üzere. Yirmidokuz Ekimde doğuma alacaklar. İnşaallah tüm isteyenlere ALLAH nasip eder..

6. düşüğümden sonra bende doktoruma demişti tüp bebek yapın die.kendisi dokuz eylül üni. hastanesinn tüp bebek sefiydi.ama o benm hamile kalabildiğimi sadece hamiellikten sonra yasamadığını söyleyip bosuna para harcamamızı syledi.bizde önemli olan hamile kalmak değil sonrası :çok üzgünüm: senin kuzenin mutasyonları ne CADIARZU

herkesin derdi var.
Derya bende katiliyorum celene , bende oraya kendi fikrimi yazdim ve herkes düsüncesinde özgür canim ama lütven birbirimize hakaret etmeden konusup tartisalim.
Tabiki kizi taslayalim demiyoz ama yaptigi seyide gayet dogal normalmis gibi cevaplarsak bu ilerde bunu tekrar yapar. Aslinda ordada belirttigim gibi testiyi kirmadan önce , atmak lazimdi tokati. Ailesi bu kiza bu hale gelmeden önce verecekti terbiyesini.
Hayati mahfoldu kizin bunun farkinda bile degil.
Bu yasta bu kötü tecrübeleri yasayan bir genc kizdan insan ilerde ne bekleyebilirki.
Ve topluma iyi örnek olmuyorlar. Herkesin kardesleri cocuklari var. Biz böyle seylere amaann cokta normal diye davranirsak ilerde onlarda ayni yoldan gider ve " bosver yapayim birsey olursa kürtaj var " diye düsünürlerse.

canım benım yaa gercekten bazen en yakın bıldıklerın canını o kadar acıtıyolarkı bılır bılmez konusuyolar banada neler soyledıler yok ıyı dr gıtmıyomusuz yok ara vermıyosuz oooo hele bı arkadasım vardı berabr hamıle kaldık o dogurdu ben yıne kurtaj oldum benı zıyarete geldıgınde sen ıyı dayanıyosun ben olsam ıntıhar ederdım dedii bende benımkı degılkı ALLAHINKI dedım ben boyle olmasını ıstermıyım yarın ne olacagımız bellı olmaz dedım o ana ıcımden kızı kalkıp bogmak geldıı ooo daha neler kulagını kapayacaksın rabbım guzel ınsanlarla karsılastırsın rabbım hayırlı ve saglıkı evlatlar nasıp etsın canımmmm
ya ben kacırmısımmm valla canım benım ya bende ınanıyorum ınsalllah guzel haberlerle doneceksın ınsalllah uc kısı olarak rabbım herkesın gonlune gore versın canım dualrım butun arkadslarla....
Saol canim benim Insallah

cok sevındım canım ne guzel hayırlısı olsun ınsallah sanslıymıssın benım kılerı canlı canlı alıyolardı ve cok acı cekıordum ınsallah dollenırler saglıklı embrıyolar olurlar canım
Narkoz verilmedimi canim sana

kızlarrrrr
bundan 10 gün önce markette bir çekilişe katılmıştım
1 hafta 5 yıldızlı bir otelde 4 kişilik bedava tatil kazanmışımmmm:lepi:

X