Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

BUSRA 44 canım daha yenı gordum gecmıs olsun bayadır ınternete gıremıyodum kromozzom bozuklugu pek cıkmıyo canım yaama rahımdekı perde boyle bıeye sebep olabılır vallla ne dıyecegımı sasırdım rabbım yardımcın olsunn rabbım hayırlı saglıklı bebısler nasıp etsın ınsalllahhh

Saol canım.
Doktor bebeğin kalbinin durmasının rahimdeki perdeyle ilgili olacağını sanmıyorum dedi pıhtılaşmayla ilgisi olduğunuda sanmıyorum dedi krozonlarınızda sorun olabilir dedi ve beni çok korkuttu inşallah öyle birşey çıkmaz.

Saol canım.
Doktor bebeğin kalbinin durmasının rahimdeki perdeyle ilgili olacağını sanmıyorum dedi pıhtılaşmayla ilgisi olduğunuda sanmıyorum dedi krozonlarınızda sorun olabilir dedi ve beni çok korkuttu inşallah öyle birşey çıkmaz.

geçmiş olsun arakadaşım bu sıkıntıları hepimiz yaşadık kendini bırakma sakın.bu dönemde güçlü olunmuyor ama zaman herşeye ilaç oluyor.kromozomlarda birşey yoktur içini ferah tut testlerini yaptır.

gecmis olsun büsra 44 birdaha yasatmasin rabbim benimde bebegimden parca alinmisti saglikli birkiz cocugu dediler peki saglikliydida neden beni birakip gitti rabbim hepimize sabir versin insan böyle durumlarda tamamen caresiz kaliyor rabbim hayirlisiyla verecek kucagimiza ins baska cocugun varmi?

bkalecim
canım az kaldı haa korkma canımm inşalh bi sancıyla doğuruverirsin sezaryan olmaması daha iii allahım sağsağlim kucağına versin inşlah
büşracım
canım benim inanki son düşüğümde bende öle diyordum ama 1 ay geçtikten sonraaa yine aynı hasretle istemeye başladım canım inanki kendini toparlayınca böyle düşünmiceksinnn allahım hayırlısını versin herşey cok normal ama belki daha zamnı gelmedii kromozom testlerindede inşlah kötü bişi cıkmaz dr.lar hep böledirr hiç ümit vermezler insanaaa sen yinede moralini yüksek tutmaya çalış canımmm

kızlar topiciğimiz neden ilerlemio yaa önceden yetiştiremezdim okumayaaaa birazzz ayaklanınnn canlarrr yaaaa kaydirigubbakcemile2

Herkese meraba ...
Bugün içimde büyük bir sıkıntı var :KK43: Sebepsiz yere ağlama krizine girdim :KK43: Yarın için sevk aldım , doktora gideceğim , bebeğimi görmek istiyorum...
Aslında 2 gündür doktora gidicem ama randevu alamadım , yarına kaldı o yüzden...

Büşracım , çok üzgünüm canım :KK43: Ne diyeceğimi bilmiyorum...Allah sabır versin arkadaşım...

ıyi akşamlar

Umut sevgim
nasılsın canım?
Aşı sormuşsun sanırım tetenoz aşısını sordun, ben de bugün vuruldum, kolum da biraz acıyor ama çok değil allahtan. Bi arkadaşım kendisininkinin çok acıdığını falan anlatmıştı bana, gözüm korkmuştu ama benimki acımadan ziyade zonkluyor şu an, umarım ağrımaya falan başlamaz.

Büşra canım biliyorum henüz çok yeni ve by nedenle de çok zor herşey...Ama elbetteki allahım sabrını da verecek, uğraşlarının sonucunda güzel bir bebek de inşalah:Saruboceq:

Limburg canım benim nasılsın, oğluşun nasıl? Hareketlerini artık net olarak hissediyorsundur sen de...Ben her defasında seviçten deli oluyorum, ne güzel bir hismiş değil mi? Allahım isteyen herkese yaşatsın inşallah:)

Çalıkuşu dualarım seninle güzelim, umarım tedavin güzel sonuçlanacak:1hug:

Lidya canım karşılaşamıyoruz pek ama aklımdasın, öpüyorum seni çokopuyorumnanaktan

Arkadaşlar listeyi güncellemek istedimm...
Kahvelokumcum , canım , tuğçe8 inde bebeği tedaviyle sağlıkla doğmuş ( listenin en altında )...Senin listende , ''bebeklerimiz'' kısmına onuda ekleyelim canım...
Tuğçe8 , canım bebeğin kaç aylık ,diğer listemize ekleyince bu bilgiyide yazmak gerekiyoda...

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT(11HAFTALIK KALBİ DURDU BAŞARISIZ

(nergis60) PAI 4G /5G MTFHR677 HETEZİGOT..............ELEVİT+FOLBİOL hamile kalınca Fraxiparin 0.3

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

(özpor) 677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

(zeynom_10)genetikler yapılmadı protein s eksikliği troid.................100mg aspirin,folic plus,hamile kalınca iğne

(seydam) Protein s eksikligi..........................asprin + folik asit+magnezyum hamile kalmadan basladim ama basarisiz)

(tuğçe8) heterozigot gen mutasyonu,faktör 5 leiden,protein c ve s bozukluğu......................................aspirin+folbiol+frexiparine0,3+magnezyum+elevit+gyno ferro sanol (sonuçelif sena:)))

melekcim
ağlama krizlerinn hamişliktendirrrr duygusalsın yaaa aklına kötü bişi gelmesin canımcım kalbini ferahh tutttt bebişinede el salla bizler için utrasonda gördüğündeeee:sm_cool:

Herkese meraba ...
Bugün içimde büyük bir sıkıntı var :KK43: Sebepsiz yere ağlama krizine girdim :KK43: Yarın için sevk aldım , doktora gideceğim , bebeğimi görmek istiyorum...
Aslında 2 gündür doktora gidicem ama randevu alamadım , yarına kaldı o yüzden...

Büşracım , çok üzgünüm canım :KK43: Ne diyeceğimi bilmiyorum...Allah sabır versin arkadaşım...

Melekcim tatlım, git gör bebeğini ama gidene kadar bile olsa stres yapma..
Bence ağlamak güzel, rahatlatıyor insanı...
İnan bana hamilelikte benim kadar ağlayan azdır heralde, sürekli ağlamaya hazırım, herşey bahane oluyor bana..
Ama ağlayınca insan açılıyor rahatlıyor sebepsiz yere bile olsa iyi geliyor.

Seninkinin de bir sebebi olduğunu sanmıyorum, yarın gidip bebişini göreceksin sakın üzme kendini de bebişi de canım tamam mı:1hug:

melekcim
ağlama krizlerinn hamişliktendirrrr duygusalsın yaaa aklına kötü bişi gelmesin canımcım kalbini ferahh tutttt bebişinede el salla bizler için utrasonda gördüğündeeee:sm_cool:

Canım benim , içimi ferah tutmaya çalışıyorumm...Ultrasonda gördüğümde el sallicam , söz :) ( tabi , doktor görmeden yapmam lazım :)) )

Kızlar sağ kolum zonkluyor aşıdan dolayı yazarken zorlanıyorum. Bu nedenle çıksam daha iyi, iyi akşamlar hepinize:))

Herkese meraba ...

slm cnm sebepsiz yere aglama krizleri deyince kendimi hatirladim hamilelikte cok normal aslinda sen yinede bebisini görür rahatla allah hayirlisini versin cnm :1hug:

canım cok geçmiş olsun tetenoz ağır bi ilaç olduğundan 2 yada 3 gün kolda ağırlık yapabiliyo geçer inşlahhh

Arkadaşlar listeyi güncellemek istedimm...
Kahvelokumcum , canım , tuğçe8 inde bebeği tedaviyle sağlıkla doğmuş ( listenin en altında )...Senin listende , ''bebeklerimiz'' kısmına onuda ekleyelim canım...
Tuğçe8 , canım bebeğin kaç aylık ,diğer listemize ekleyince bu bilgiyide yazmak gerekiyoda...

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT(11HAFTALIK KALBİ DURDU BAŞARISIZ

(nergis60) PAI 4G /5G MTFHR677 HETEZİGOT..............ELEVİT+FOLBİOL hamile kalınca Fraxiparin 0.3

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

(özpor) 677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

(zeynom_10)genetikler yapılmadı protein s eksikliği troid.................100mg aspirin,folic plus,hamile kalınca iğne

(seydam) Protein s eksikligi..........................asprin + folik asit+magnezyum hamile kalmadan basladim ama basarisiz)

(tuğçe8) heterozigot gen mutasyonu,faktör 5 leiden,protein c ve s bozukluğu......................................aspirin+folbiol+frexiparine0,3+magnezyum+elevit+gyno ferro sanol (sonuçelif sena:)))
MELEKCIM YA SU LISTEDE BASARISIZ OLARAK BI BEN VARIM AYY KÖTÜ OLDUM :sinifsinif:ALLAH BÜYÜK RABBIM BENI VE DIGERLERIMIZIDE GÖRÜR INS:Saruboceq:

Melekcim tatlım, git gör bebeğini ama gidene kadar bile olsa stres yapma..
Bence ağlamak güzel, rahatlatıyor insanı...
İnan bana hamilelikte benim kadar ağlayan azdır heralde, sürekli ağlamaya hazırım, herşey bahane oluyor bana..
Ama ağlayınca insan açılıyor rahatlıyor sebepsiz yere bile olsa iyi geliyor.

Seninkinin de bir sebebi olduğunu sanmıyorum, yarın gidip bebişini göreceksin sakın üzme kendini de bebişi de canım tamam mı:1hug:
Sağol tatlımm , bebişimi görünce rahatlicam...Dediğin çok doğru canım , ağladıktan sonra insan rahatlıyor...Benim ağlamalarım olurdu ama bugünki krizim biraz fazla oldu , resmen yüksek sesle ağladım , neyseki kimse yoktu yanımda , kimsenin beni o halde görmesini istemem doğrusu...

Canım ne güzel , bebişinin hareketlerini duymaya başlamışsın...Vakit çok çabuk geçiyor gerçekten , bir bakmışsın bebeşin kucağında...Ben 12 gün sonra lütfü beye gideceğim , ikili testim yapılacak ...Sanırım cinsiyet hakkındada bir fikir üretir lütfü bey...Erkek gibi hissediyorum ama psikolojik olabilir çünkü ilk bebeğim erkekdi...

melekcimm
amaaaaann dr.da görsünnn canımcımm bebişimiz yok ilk defa gelicek seviniyoruz haliyle ben olsam öpücük bilem atardımmmmm bebişimeee Şeniz

X