Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar şimdi doktordan geldik son kontrolümüzdü,herşey yolunda bebek doğmaya hazır dedi doktorum :)
cuma günü sabah 7 de sezeryan doğum olacak tarihimiz iyice kesinleşti..hastanede 1 gece kalıcam cuma günü yatıcam doğum olacak cumartesi çıkıcam
kızlar doktordan çıktım çıkalı ağlıyorum şimdide devam ediyor
anlatamayacağım duygular yaa çok garip oldum
şuana kadar doğumu düşündükçe çok rahattım herşeye güzel bakıyordum ama şimdi sadece 2 gece kaldı doğumuma oğluma kavuşmama
hem ağlıyorum hem yazıyorum hemde dualar ediyorum kendime de sizlerede
allahım herkese sağlıklı gebelik doğum ve bebek nasip etsin
inşallah güzel bir doğum geçiririm ve sizlere güzel şeyler yazarım..

iyi akşamlar kan pıhtılaşması olan hamilelerin mutlaka riskli gebelik doktoruna gitmesi gerekiyormu çünkü bendede kan pıhtılaşması var ben normal doktora gidiyorum iyi ilgileniyor ama ne bileyim sürekli aklıma takılıyor bu soru okuduğum kadarıyla kan pıhtılaşması olanlar riskli gebelik doktoruna gidiyor ben vanda yaşıyorum araştırma hastanesini aradım riskli gebelik doktoru diye birşey yok dedi profesöre gitsem olurmu?aranızda normal doğum uzmanına giden yokmu ne olursunuz bana yardımcı olun bebeğime çok zorluk çekerek kavuştum ve onu kaybetmek istemiyorum

canım ben hamile kalmadan önce gittiğim doktorum normal uzman doktor kadın hast ve doğum uzmanı prof değil..
hani eskiden beri tanıdığım gittiğim bir doktor hamile kaldım düşük yaptım sonra kan pıh. teşhisi kondu hala aynı doktoruma gittim
sonuçta doktorumdan çok memnunum ve inanılmaz ilgili birisi hiçte bir sorun yaşamadım
aynı zamanda gerekli gördüğünde prof arkadaşlarına gönderdi beni onlarda beni takip etti

yani demek istediğim bence doktorun iyiyse ister uzman olsun ister prof
çok proflar gördüm ben canım hiç ilgilenmiyor rastgele iğne kullandırıyor

önemli olann bence ünvanlarından çok ilgili ve bilgili olmalarıdır

kısaca demek istediğim benim doktorum normal doğum uzmanı ve iki gün sonra doğum yapacam herşey sağlıklı ve güzel gitti hamilelğimde doktorumun payı var bunda..benim riskli durumumu bilip ona göre davrandı hep..

umarım sende iyi bir doktor bulur ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin..

canım seni görmek iyi geliyor bize fırsat buldukça yaz haberdar et kendinden..
umarım bu yorucu günleri bir an önce atlatırsın
gerçi yorucuda olsa tatlı günlerdir dimi bebeğin kucağında ne güzel
allah herkese nasip etsin

teşekkür ederim canım inşallah doğumunda rahat bir şekilde geçer ve bebeğini hayırlı sağlıklı bir şekilde büyütürsün doktoruma güvenim tam inşallah bir aksilik çıkmaz bende bebeğimi sağsalim kucağıma alırım

canım benim ya... çok iyi anlıyorum seni... ben de heyecanlandım yazdıklarını okudukça.. inş her şey yolunda gidecek ve oğluşunu alacaksın kucağına.. bizi habersiz bırakma.. merak ederiz..

okuyun kızlar
kızlar ya ne diycem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bugün ünv.hastanesine tahlillerim çıkmışmı diye uğradım çıkmamış.
tesadüf kapıda doçent doktorumla karşılaştım aspirin ve folbiole devam et dedi
bende iğnenin dozajını artırıcaz mı diye sordum hayır 0.4 lüğe devam bunun tedavisi bu dediCADIARZU
çok şaşırdım çünkü aramızda bu dozları günde iki kere vuranlar var.
sonra bana araştırıcam bu konuyu dedi.
bende şimdi bu doktora güven kalmadı.
napıcam bilmiom
geçen gebelikte 0.4 lük yetmedi 11 haftalık kalbi durdu..
e bende haklı olarak dozajın artmasını istiyorum hamile kalınca.
napıcam yaaaaaaaaaaa..
bişeyler yazın kızlar!!!!!!

canim merak etme bazen bendede bezeler oluyor bence normal bir durumdur/haydi bakalim hayirli haberlerle gel insallah yarin

ıyı gclr kızlar sabah ugrastım bı turlu sıteye gıremedım ınsalllah ıyısınızdırrrr valla tatıl burayada geldı heralde bayramda kımsecıkler yoktuu hepınızı opttt...

MERYEM MERYEMMM canım son bı gun sımdı yuregın pır pırdır ınsallah saglıcakla dogumuu yap ve aramıza donup dogum hıkayenı anlatırsın rabbım yardımcın olsunn

Günaydın kızlar :))

Biz bugün 19. haftaya girdik, haftaya kontrolümüz var gene..Ama sanırım iyiyiz hatta yanılmıyorsam geçen gece seğirme şeklinde bebişimi hissettim:) Ama emin de olamadım, o yüzden sanırım diyorum.

Her şeyin yolunda olmasına çok sevindim meryemcim. Dualarım seninle, inşallah sağlıkla kolayca gelecek oğlun kucağına :)
Darısı hepimizin başına inşallah :)

dinamisscim ne güzel hadi bakalım daha nice güzel haftalara diyelim insallah alllah sonuna gelmeyı bebegıne kavusmayı nasıp etsın tatlım.

Bebişine çok çok geçmiş olsun canım benim, inşallah sarılığı da gaz problemi de bir an önce geçer sidocum.
Hem kendine hem bebişine çok dikkat et:)

Canım benim öncelikle tebrikler, ne güzel kalp atımını da görmüşsün, allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah melek :)

Canım benim MTFHR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot ama bunlar dışındaki tüm değerlerim normal (protein s, protein c nin normal, Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal vs. diğerleri normal yani)
Ben 0.2 clexane kullanıyorum.
Yalnız hamilelikten önce 3 ay düzenli olarak günde 2 tane folic asit ve günde 1 tane bebe aspirini kullandım.
Hamilelikte de 7. haftada kanama geçirene kadar bebe aspirinine devam ettim. Ama kanama olunca aspirini bıraktırdı doktorum ve geri de başlatmadı. Pıhtı oluşmuştu ben de ama çok şükür ikinci oluşan pıhtı dışarı bile vurmadan kendi kendine dağıldı gitti.
Şimdi sadece iğne ile devam ediyoruz, doktorum bendeki değerler için 0.2 lik cexane nın yeterli olacağını söylüyor, 19. haftamıza kadar geldik böyle, bebeğimin gelişimi de çok güzel gidiyor.

Ama sen de bu kadar uzman doktorlara gittin, iğne dozun için endişelenme bence, çok farkı yoktur belkide bilemedim ama...
İçini rahat tut canım benim inşalllah bu kez bebeğin sağlıkla kollarına gelecek:Saruboceq:

canım hayırlı olsun ne guzel ayyy ben daha hıc duymadım kalp atıslarını ınsallah allah banada hayırlısıyla nasıp eder ınsallah bebegının oynadıgı hareket ettıg zamanlarıda gorurusun.

ıgnenın dozu banada fazla geldı ama bılemıyorum tabı doktorun en ıyısını bılıyodur mutlaka benım 2 degerım heterozıgot bana burdakı doktorum 0,2 ml verdı lutfu bey 0,3 veya0,4 luk baslarız dedı artık bende ne yapacagımı bılmıyorum.

bırde canım sen keseyı ne zaman gordun yanı 4+? tı?

geçen hafta bugün kürtaj oldum 9+1 de kalbi durmuş ben farkettiğimde 10+4 günlüktü doktorum bende venöz yetmezliği olduğu için kan akışında bir sorun olabilir mi diye düşündü yani pıhtılaşma olmuş olabilir mi diye bakılacak. benim merak ettiğim pıhtılaşma yaşayanların kalp damar rahatsızlıkları var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…