Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ya evet canım cananla yım.. ben nicikim değiştirdim ama bunu unuttum tabi, aynen devam ettim yazmaya :) bu konuda herkesten özür dilerim.. canım lupus la ilgi aynı ilaçları kullanmaya devam ediyorum.. bariz bi şikayetim yok ama ilaçlar hep hayatımda.. lupus hamile kalmayı da hamileliği devam ettirmeyi de engelliyor maalesef.. 11 aydır uğraşıyoruz ama maalesef tutturamadık.. en son histeroskopi oldum.. şimdi yeniden başladık çalışmalara.. geri sayımdayım.. ama hiç belirti yok.. gene olmadı galiba..
çok sevindim aramıza dönmene .. hatırlıyorum senin eşinde askerdeydi.. sonra dönmüştü falan :sm_cool: özlettin kendini ama verdiğin iyi haberle moral verdin bize... hep güzel haberler vermen dileğiyle.. diğer rahatsızlıkların için takip ediliyorsun değil mi?
sevgiler...[/QUOTE]

Olur inşlallah canım, inanki herşey zamanını bekliyor sadece, bize düşen sabredebilmek.... Belirtilere takılma canım çok yanıltıcı oluyor, asıl belirtiler hamileliğini öğrendikten sonra başlıyor. Evet eşim askere gidip geldi senin eşinde aynı zamanlarda askerdeydi galiba, Allaha şükür o meseleyi bari çıkardık aradan.. Takip ediliyorum canım troit testlerim falan sık sık takip ediliyor.

Merhaba arkadaşlar ,
Bugün kontrolümüz vardı , çok şükür bebeğimin kalp atımlarını duyduk.6+1 im fakat ultrasondan 6+3 göründü bebeğim...Bu arada asprin + folbiole devam dedi doktorum...Birde 0,3 ml fraxprin iğne verdi.Gerçi iğneyi 1 aylık verdi , 1 ay sonra tekrar değerlendiricez dedi...
Benim mthfr677t heterozigot , diğer değerler normal...Kızlar bu değere göre 0,3 ml fazla değilmi...Koruyucu amaçlı verdiğini söyledi doktorum...( kilom 56 bu arada )
Dinamiscim , senin homozigot ama sen 0,2 ml kullanıyorsun değil mi?Asprinde kullanmıyorsun bildiğim kadarıyla...Şu an için her şey yolunda , pıhtılaşma yok , bişey olmaz dimi ...
Benimle değeri aynı olan arkadaşlarım , hepiniz 0,2 ml mi kullanıyorsunuz acaba ?Merak ettim...

canım gözün aydın 6+1'de kalp atışlarını görmek çok süper yaa:)) valla bizim burdaki ultrasonlarda 8 haftaya kadar göremedikleri oluyo bu lütfü hocanın ultrasonu süperrrr:))genelde lütfü hoca zaten kalp atımını duyduktan sonra iğneye başlıyo. bence senin kilon için 0,2 ve 0,3'lük iğne veriliyo canım. bu ikiside koruma amaçlı olan. bence fazla değildir canını sıkma. hem bak ne güzel bir ay sonra değerlendirecekmiş hoca. ultrasona falan bakarken çok konuşmuyo biliyosun ultrasonda görmüştür o herşeyi ona göre iğne başlatmıştır sonuçta fazla doz iğnenin de düşük yapıcağını bizim kadar o da çok iyi biliyodur dimi:))) ultrasonda kan akışıyla ilgili değişik birdurum gördüyse vermiştir sana bu iğneyi daha önce gerek görmemişti ya canım bence içini ferah tut. bana bile 0,4 verdi ama ben ne yazıkki 70 kiloyum:KK43:(( ve benhamile kalır kalmaz hemen kullanıcam senin gibi kalp atımını falan beklemiycem ben. halbuki seninle aynı değerlerdeyim sadece kilo hariç:))bence burda kafanı çok karıştırma hocaya güven vedediklerini yap. biz araştırmamızı yaptık ve en doğru hocayı bulduk ona güven canım. tabi önce allah sonra lütfü hocaya güvenmeliyiz. içini ferah tut sonuçta adam koskoca prof eğer hala içinde soru işaretleri varsa hocaya mail at orda korkularını dile getir. yada keşke gittiğinde sana bu dozda iğne verdiği zaman bu korkularından bahsetseydin. sonuçta burdaki bazı arkadaşlarla değerlerimiz aynı olsa bile herkesin herkesle bünyesi, kilosu farklı artı farklı hastalığı olanlar var ne biliyim canım hepimiz farklıyız. tek bir pıhtılaşma değeriyle olayı yorumlamamak gerekiyo sonuçta bize bir sürü tahlil uygulandı ve herkesinkide farklı değilmi. stres yapma herşey olucağına varıyo allahım onu sana nasip ettiyse 0,2liklede gelirrrrrrrr 0,3lüklede:)))) öptüm

Merhaba arkadaşlar ,
Bugün kontrolümüz vardı , çok şükür bebeğimin kalp atımlarını duyduk.6+1 im fakat ultrasondan 6+3 göründü bebeğim...Bu arada asprin + folbiole devam dedi doktorum...Birde 0,3 ml fraxprin iğne verdi.Gerçi iğneyi 1 aylık verdi , 1 ay sonra tekrar değerlendiricez dedi...
Benim mthfr677t heterozigot , diğer değerler normal...Kızlar bu değere göre 0,3 ml fazla değilmi...Koruyucu amaçlı verdiğini söyledi doktorum...( kilom 56 bu arada )
Dinamiscim , senin homozigot ama sen 0,2 ml kullanıyorsun değil mi?Asprinde kullanmıyorsun bildiğim kadarıyla...Şu an için her şey yolunda , pıhtılaşma yok , bişey olmaz dimi ...
Benimle değeri aynı olan arkadaşlarım , hepiniz 0,2 ml mi kullanıyorsunuz acaba ?Merak ettim...

canım aynı değerdeyiz seninle,ben öğrendiğim günden beri 0,3 lük kullanıyorum,aspirin folbiol 7-8 aydır zaten.yarın kontrolğm var bakalım.11+4 olduk bugün

kızlar şimdi doktordan geldik son kontrolümüzdü,herşey yolunda bebek doğmaya hazır dedi doktorum :)
cuma günü sabah 7 de sezeryan doğum olacak tarihimiz iyice kesinleşti..hastanede 1 gece kalıcam cuma günü yatıcam doğum olacak cumartesi çıkıcam
kızlar doktordan çıktım çıkalı ağlıyorum şimdide devam ediyor
anlatamayacağım duygular yaa çok garip oldum
şuana kadar doğumu düşündükçe çok rahattım herşeye güzel bakıyordum ama şimdi sadece 2 gece kaldı doğumuma oğluma kavuşmama
hem ağlıyorum hem yazıyorum hemde dualar ediyorum kendime de sizlerede
allahım herkese sağlıklı gebelik doğum ve bebek nasip etsin
inşallah güzel bir doğum geçiririm ve sizlere güzel şeyler yazarım..
Canım her şey gönlünce olsun , sağlıkla bebeğini kucağına alacaksın inşaallah :)Güzel haberlerini bekliyoruz...

okuyun kızlar
kızlar ya ne diycem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bugün ünv.hastanesine tahlillerim çıkmışmı diye uğradım çıkmamış.
tesadüf kapıda doçent doktorumla karşılaştım aspirin ve folbiole devam et dedi
bende iğnenin dozajını artırıcaz mı diye sordum hayır 0.4 lüğe devam bunun tedavisi bu dediCADIARZU
çok şaşırdım çünkü aramızda bu dozları günde iki kere vuranlar var.
sonra bana araştırıcam bu konuyu dedi.
bende şimdi bu doktora güven kalmadı.
napıcam bilmiom
geçen gebelikte 0.4 lük yetmedi 11 haftalık kalbi durdu..
e bende haklı olarak dozajın artmasını istiyorum hamile kalınca.
napıcam yaaaaaaaaaaa..
bişeyler yazın kızlar!!!!!!
Canım durumunu lütfü hoca mail atarak sorsana , bildiğim kadarıyla bütün maillere cevap veriyor , aklında soru işareti kalmaz...

cok sukur canim ne guzel yaaa bizde ilk kalp atislarini duydugmuzda 6+1 bir hafta sonra kontrolumuz vardi 8+2 di nasil oldu o bilmiyorum ondan sonraki gidisilerimizdde iki gun onden gitti simdi normal artik her gidisimiz bildigimiz tarih oluyor
Canım belki erken döllenme olduğu için öyle görünmüştür diye düşünmüştüm ben , belkide bebişim şimdiden uzun boyludur :)

Canım benim öncelikle tebrikler, ne güzel kalp atımını da görmüşsün, allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah melek :)

Canım benim MTFHR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot ama bunlar dışındaki tüm değerlerim normal (protein s, protein c nin normal, Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal vs. diğerleri normal yani)
Ben 0.2 clexane kullanıyorum.
Yalnız hamilelikten önce 3 ay düzenli olarak günde 2 tane folic asit ve günde 1 tane bebe aspirini kullandım.
Hamilelikte de 7. haftada kanama geçirene kadar bebe aspirinine devam ettim. Ama kanama olunca aspirini bıraktırdı doktorum ve geri de başlatmadı. Pıhtı oluşmuştu ben de ama çok şükür ikinci oluşan pıhtı dışarı bile vurmadan kendi kendine dağıldı gitti.
Şimdi sadece iğne ile devam ediyoruz, doktorum bendeki değerler için 0.2 lik cexane nın yeterli olacağını söylüyor, 19. haftamıza kadar geldik böyle, bebeğimin gelişimi de çok güzel gidiyor. :nazar:

Ama sen de bu kadar uzman doktorlara gittin, iğne dozun için endişelenme bence, çok farkı yoktur belkide bilemedim ama...
İçini rahat tut canım benim inşalllah bu kez bebeğin sağlıkla kollarına gelecek:Saruboceq:
Dinamiscim çok teşekkür ederim...bildiğim kadarıyla mthfr677 , mthfr1298 e göre daha çok pıhtılaşmaya neden oluyo...Belkide ondan benimki 0,3 ml dir...Bugün raporumu çıkarttırıp , iğnemi ilk kez vurulcam...Hayırlısı inşaallah...
canım hayırlı olsun ne guzel ayyy ben daha hıc duymadım kalp atıslarını ınsallah allah banada hayırlısıyla nasıp eder ınsallah bebegının oynadıgı hareket ettıg zamanlarıda gorurusun.

ıgnenın dozu banada fazla geldı ama bılemıyorum tabı doktorun en ıyısını bılıyodur mutlaka benım 2 degerım heterozıgot bana burdakı doktorum 0,2 ml verdı lutfu bey 0,3 veya0,4 luk baslarız dedı artık bende ne yapacagımı bılmıyorum.

bırde canım sen keseyı ne zaman gordun yanı 4+? tı?
Canım teşekkür ederim...İnşaallah seninde bu ay bebişin konmuştur göbüşüne...Canım ben keseyi 5+0 da gördüm ama öncesinde gitmedim doktora...Adetime 7 gün varken idrarımda çıkmıştı ama hamileliğim...

canım gözün aydın 6+1'de kalp atışlarını görmek çok süper yaa:)) valla bizim burdaki ultrasonlarda 8 haftaya kadar göremedikleri oluyo bu lütfü hocanın ultrasonu süperrrr:))genelde lütfü hoca zaten kalp atımını duyduktan sonra iğneye başlıyo. bence senin kilon için 0,2 ve 0,3'lük iğne veriliyo canım. bu ikiside koruma amaçlı olan. bence fazla değildir canını sıkma. hem bak ne güzel bir ay sonra değerlendirecekmiş hoca. ultrasona falan bakarken çok konuşmuyo biliyosun ultrasonda görmüştür o herşeyi ona göre iğne başlatmıştır sonuçta fazla doz iğnenin de düşük yapıcağını bizim kadar o da çok iyi biliyodur dimi:))) ultrasonda kan akışıyla ilgili değişik birdurum gördüyse vermiştir sana bu iğneyi daha önce gerek görmemişti ya canım bence içini ferah tut. bana bile 0,4 verdi ama ben ne yazıkki 70 kiloyum:KK43:(( ve benhamile kalır kalmaz hemen kullanıcam senin gibi kalp atımını falan beklemiycem ben. halbuki seninle aynı değerlerdeyim sadece kilo hariç:))bence burda kafanı çok karıştırma hocaya güven vedediklerini yap. biz araştırmamızı yaptık ve en doğru hocayı bulduk ona güven canım. tabi önce allah sonra lütfü hocaya güvenmeliyiz. içini ferah tut sonuçta adam koskoca prof eğer hala içinde soru işaretleri varsa hocaya mail at orda korkularını dile getir. yada keşke gittiğinde sana bu dozda iğne verdiği zaman bu korkularından bahsetseydin. sonuçta burdaki bazı arkadaşlarla değerlerimiz aynı olsa bile herkesin herkesle bünyesi, kilosu farklı artı farklı hastalığı olanlar var ne biliyim canım hepimiz farklıyız. tek bir pıhtılaşma değeriyle olayı yorumlamamak gerekiyo sonuçta bize bir sürü tahlil uygulandı ve herkesinkide farklı değilmi. stres yapma herşey olucağına varıyo allahım onu sana nasip ettiyse 0,2liklede gelirrrrrrrr 0,3lüklede:)))) öptüm
Canım yaa , sağol rahatlattın beni...Dediğin gibi ultrasona bakarken hiç yorum yapmıyo :) Ama her şey beklediğimiz gibi dedi .Hala pıhtılaşma yok ama çok küçük bir pıhtılaşma olursa , o bile bebeiğin kaybedilmesine neden olabliyo dedi...Normalde bu iğneler 3 aylık yazdırılabiliyo diye biliyorum ama bana 1 aylık yazılsın dedi (Hemşiresi halledecek iğne ve rapor işini , birazdan gidicem )...Şu an için test yaptırmıyor , sırası gelince yaptırıcam dedi...Hemotologda benden haber bekliyor , yarınada randevu alıcam ondan , bakalım o test isteyecekmi?
canım aynı değerdeyiz seninle,ben öğrendiğim günden beri 0,3 lük kullanıyorum,aspirin folbiol 7-8 aydır zaten.yarın kontrolğm var bakalım.11+4 olduk bugün
Canım çok teşekkür ederim...Yarına güzel haberlerini bekliyoruz...

Günaydın kızlar :))

Biz bugün 19. haftaya girdik, haftaya kontrolümüz var gene..Ama sanırım iyiyiz hatta yanılmıyorsam geçen gece seğirme şeklinde bebişimi hissettim:) Ama emin de olamadım, o yüzden sanırım diyorum.

gunaydın canım masalllah dıyeyım ıkınıze cınsıyetı tam olarak bellı oldumu bızımkı gostermedı daha hareketlerınıde duymak ıcın sabırsızlanıyorum rabbım bıızede herkese de kucagına almayı nasıp etsın opt

canım hayırlı olsun ne guzel ayyy ben daha hıc duymadım kalp atıslarını ınsallah allah banada hayırlısıyla nasıp eder ınsallah bebegının oynadıgı hareket ettıg zamanlarıda gorurusun.

ıgnenın dozu banada fazla geldı ama bılemıyorum tabı doktorun en ıyısını bılıyodur mutlaka benım 2 degerım heterozıgot bana burdakı doktorum 0,2 ml verdı lutfu bey 0,3 veya0,4 luk baslarız dedı artık bende ne yapacagımı bılmıyorum.

bırde canım sen keseyı ne zaman gordun yanı 4+? tı?

gunaydın canım masalllah dıyeyım ıkınıze cınsıyetı tam olarak bellı oldumu bızımkı gostermedı daha hareketlerınıde duymak ıcın sabırsızlanıyorum rabbım bıızede herkese de kucagına almayı nasıp etsın opt

...

kızlar benim hemotoloji doktorum ayda bi gelip kan vereceksin dedi kanına bakacagız sizlerde hae ay kan veriyormusunuz tam kan sayımı birde ayak parmaklarda morluk olursa burundan bi damla bile olsa kan gelirse ve vucudumun herhangi bi yerinde morluk olursa hemen geleceksin dedi vucuttaki morluk eyer biryere vurmadıysan çarpmadıysan tabiki kendiliginden oluşan bi morluksa dedi sizlere söylendimi

ayy kızlarrr ben yanlıs sekılde sordum heralde soruları pardon ya hamıle degılım yanı su anda hıcbısey

bılmıyorum cunku daha 1 hafta var adetıme beklıyorum bakalım ınsallah vardır bırseyler.2 gundur sol

kasıgıma bır seyler gırıp cıkıyo ama belırtımı degılmı bılmıyorum 1 hafta sonra hersey ortaya cıkcak bklm.

ya ben sımdı hamıle oldugumda keseyı gorur gormez ıgneye baslıycam ya sımdı en erken ne zaman bellı oluyo dıye arastırıyorum hemen keseyı gorup ıgneye baslamk ıstıyorum ınsallah eger tabı bu ay olduysa ole bıseyler??????

ya ben sımdı hamıle oldugumda keseyı gorur gormez ıgneye baslıycam ya sımdı en erken ne zaman bellı oluyo dıye arastırıyorum hemen keseyı gorup ıgneye baslamk ıstıyorum ınsallah eger tabı bu ay olduysa ole bıseyler??????

canım benim kesenin gözükmesi kişiye göre deyişir kiminin ki 3cü haftasında gözükür kimininki benim gibi 5haftasında kasık agrıların iyne batması gibimi nasıl

sol kasıgımda arada boyle bı cekılme gıbı bı acı oluyo arada oluyo ama sureklı degıl ya dıyorum usuttum yada ............?

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 23 Eylül)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........9 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........1 haftalık

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
meryemmeryem...........38 haftalık (erkek) (25 eylül)
çiçeklara......................37 haftalık (kız)
funda1980....................36 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................35 haftalık (kız)
sılaya..........................34 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............30 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........27 haftalık (kız)
smmm06.....................26 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................18 haftalık
limburg1985.[arzu]........17 haftalık
umutsevgim.[sibel]........16 haftalık
nilüfersahh....................15 haftalık
kardelen86.....................11 haftalık
simge............................10 haftalık
aslghh...........................10 haftalık
gulsummm....................10 haftalık
_beray_.........................8 haftalık
göbete.........................8 haftalık
umutluyuz ....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................7 haftalık
büşra44........................6 haftalık
melek76.......................6 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 3 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)
kahve lokum benim bebeklerinde kalp atışları gözüktü teyzesi

inanılmaz bi duygu anlatamam hele 2tane olunca bu duygu yogunlugunu dahada artıyor ikisinin birden kalp atışlarını görmek allahım ne eylerse güzel eyler

X