Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhaba arkadaşlar, önceleikle hgepinizin geçmiş bayramını kutluyorum. Beni papatyasüreyyacım gibi bazı eski arkadaşlar tanırlar, uzun zamandır sizleri çok takip edemedim, çokda kalabalık olmuş sayfa, kayıpları olanlara çok geçmiş olsun, bebek bekleyenlere ve kavuşmuş olanlara da gözünüz aydın diyorum. Bende pıhtılaşma sorunu sebebiyle 4 kayıptan sonra, Allahımın izniyle bu sefer kavuşucam galiba dedeğim bir hamilelik yaşıyorum. Benim pıhtılaşmam bağışıklık sistemi ( antikorlar) , haşimato troidi ve protein c eksikliğinden kaynaklanıyor, düşüklerimin 3 tanesini 7. haftada kalp atımının alınamaması sonucu yaşadım, şimdi ise 10. haftaya geldik çok şükür. Yanlız yüksek doz fragmin ( 10 000 UI ) ve aspirin kullanıyorum şuan. En son kaybımda 0,5 (5 000 UI) artı aspirin kullanmıştım.

beliz seni gördüğüme çok sevindim canım.. papatya da ben de kaç defa sorduk seni, (bu arada ilk zamanlar benim nickim cananla idi) mesajlar yazdık ama hiç cevap alamadık.. güzel haberlerle dönmüşsün, çok sevindim.. gözün aydın.. artık bizimlesin değil mi? seni de ekliyorum listeye.. papatyada çok sevinecek seni gördüğüne eminim...

off kahvelokumcum evet ayynen öyle...ben hep sohbet etmek dertleşmek istiyorum ama o bu konuyaştık falan diyimce saçlarım diken diken oluyor sanki!!! yani ne var çayımızı koyup iki kelam etsek halleşsek.yok yok yok!! işte bile geriline geliyor ağzını bıçakaçmıyor!!anlat be adam!!yookk!!

ah cerrycim ahhh, ben de uzatıyorum. bir de yanaştığımda terslerse vay haline, unutamıyorrummm!!

işte kadınlar ve erkekler, tammaaaamen farklı tamamen.elden gelen birşey yok.

duymamazlıktan gelmek en iyisi..ben maalesef herşeyi maaşallah pek güzel duyuyorum, kapa be kadın azcık kulaklarını di mi ama :-)) amin, allahım gerçekten de bize yardım et ve sükunet sakinlik ver :Saruboceq:

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 23 Eylül)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........9 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........1 haftalık

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
meryemmeryem...........38 haftalık (erkek) (25 eylül)
çiçeklara......................37 haftalık (kız)
funda1980....................36 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................35 haftalık (kız)
sılaya..........................34 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............30 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........27 haftalık (kız)
smmm06.....................26 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................18 haftalık
limburg1985.[arzu]........17 haftalık
umutsevgim.[sibel]........16 haftalık
nilüfersahh....................15 haftalık
kardelen86.....................11 haftalık
simge............................10 haftalık
aslghh...........................10 haftalık
gulsummm....................10 haftalık
beliz79+........................10 haftalık
_beray_.........................8 haftalık
göbete.........................8 haftalık
umutluyuz ....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................7 haftalık
büşra44........................6 haftalık
melek76.......................6 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 3 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

MERYEMCİMM listeyimi çıkardın ayyy çok süpersin sen ya nerden aklına geldi bacımmm:))) çokkk teşekkür ederim şimdiden duaların için. bu aralar herkes bana o kadar dua ediyoki benim kendi kendime hamile kalmam lazım bu kadar duaya aha aha aha:)))) şaka bir tarafada güzel haberlerini en kısa sürede burdan duyarız inşallah canım.

ne yapayım böyle çözüm buldum aklıma gelmeyen isim felan olur karıştırmayayım heyecandan panikten diye herkesin ismini çıktı aldım :)

Meryemmeryem arkadaşım Allah kurtarsın canım.Doğuma çok az kalmış.Heyecanını anlıyorum.İnşallah Allah kucağına almayı nasip etsin canım.Doğumun sezeryan mı olacaktı senin?

saol canım herkese nasip etsin allah..evet canım sezeryan olacak doktorum normalde yapabilirsin ama bebek vücuduna göre biraz büyük çok zorlanırsın dedi..gözüm korktu benimde normal yapmaya çalışıp yapamazsam birde son anda sorun yaşamak istemedim..

meryemcim hadi az kaldı. heyecan doruktadır doğal olarak. allah sağlıklı sıhhatli doğumlar nasip etsin canım. oğlunla kavuşma vakti geldi ne güzelll... bizi de unutma noolur :))

saol canım unuturmuyum hiç geceden başlarım dualara ben.

meryemcim, büşracım, reiscim yaa kızlar siz olmasanız ben ne yapardım bilmiyorum
çok duygulandım, bu topikteki herkesten allah binlere razı olsun..haklısınız, çabuk bunalıyorlar, ve onlar da ilgi ve sevgiyi hakediyor, evliliğin de tadını çıkarmam lazım, işime gücüme evime sarılmam lazım.sağolun canlarımm.

büşracım yarın güzel haberlerle gel inşallah canım benim.

resicim sana da şimididen iyi kontroller canım benim.

meryemcim allaha emanet olun bebişle

iyi ki VARSINIZ

canım benim hepimiz her dafasında söylüyoruz ya ; bizi en iyi anlayan burdakiler,yanıbaşımızdaki en yakınımız dediklerimiz bile çoğu zaman bizi anlamıyorlar ..o yüzden iyiki varız hepimiz :)

canım çok tatlısın ya.. demek listeyi çıktı aldın.. Allah dualrını kabul etsin canım.. bizim dualarımızda seninle.. problemsiz, sorunsuz kucağına alırsın inş oğlumuzu...
a.s.

:) ne yapayım kimseyi unutmayayım panik yapıp karıştırmayayım diye elimde bulunsun istedim:KK66:

Merhabalar :)

Meryemmeryem gerçekten süpersin canım opuyorumnanaktan

Sen de dualarımızdasın, inşallah kolaylıkla sağlıkla gerçekleştireceksin doğumunu:Saruboceq:

off kahvelokumcum evet ayynen öyle...ben hep sohbet etmek dertleşmek istiyorum ama o bu konuyaştık falan diyimce saçlarım diken diken oluyor sanki!!! yani ne var çayımızı koyup iki kelam etsek halleşsek.yok yok yok!! işte bile geriline geliyor ağzını bıçakaçmıyor!!anlat be adam!!yookk!!

ah cerrycim ahhh, ben de uzatıyorum. bir de yanaştığımda terslerse vay haline, unutamıyorrummm!!

işte kadınlar ve erkekler, tammaaaamen farklı tamamen.elden gelen birşey yok.

duymamazlıktan gelmek en iyisi..ben maalesef herşeyi maaşallah pek güzel duyuyorum, kapa be kadın azcık kulaklarını di mi ama :-)) amin, allahım gerçekten de bize yardım et ve sükunet sakinlik ver :Saruboceq:

ben de hiç gelemem. hemen celalleniyorum. naapayım amaaannn...:kızgın:

meryemmeryem
saol canım unuturmuyum hiç geceden başlarım dualara ben.

sağol canım benim süppeerrrsiiinnn hihoyyyt
:nazar: bu da sana

Sido Allah bağışlasın çocuğunu canım.Analı babalı büyüsün.Seni her zaman takip ettim.Daha önce yazamadım kusura bakma olur mu?Ayrıca geçmiş olsun.Doruk bebek sarılık olmuş.ınşallah geçmiştir.Anneliğin tadını çıkar canım.Öptüm

beliz seni gördüğüme çok sevindim canım.. papatya da ben de kaç defa sorduk seni, (bu arada ilk zamanlar benim nickim cananla idi) mesajlar yazdık ama hiç cevap alamadık.. güzel haberlerle dönmüşsün, çok sevindim.. gözün aydın.. artık bizimlesin değil mi? seni de ekliyorum listeye.. papatyada çok sevinecek seni gördüğüne eminim...

Kahvelokumcum, cananlamısın demek sen, seni hatırlıyorum canım lupus problemin vardı senin demi yanılmıyorsam, şuan durumun ne hangi aşamadasın... kusura bakma canım çok sık takip edemiyorum, arada bakıyorum ama sayfalarda çok hızlı geçiyor çok kalabalık olmuş. Çok teşekkür ederim.Benim güzel haberlerimden sende verirsin inşallah en yakın zamanada canım, a.s.listeye eklediğin içinde teşekkür ederim. a.s.

ben de hiç gelemem. hemen celalleniyorum. naapayım amaaannn...:kızgın:

şiş... öyle asabiyet yapmak yok bakiyim... hımm. azdırmayın hormonları... rahat olmak lazım her anlamda :)

Kahvelokumcum, cananlamısın demek sen, seni hatırlıyorum canım lupus problemin vardı senin demi yanılmıyorsam, şuan durumun ne hangi aşamadasın... kusura bakma canım çok sık takip edemiyorum, arada bakıyorum ama sayfalarda çok hızlı geçiyor çok kalabalık olmuş. Çok teşekkür ederim.Benim güzel haberlerimden sende verirsin inşallah en yakın zamanada canım, a.s.listeye eklediğin içinde teşekkür ederim. a.s.

ya evet canım cananla yım.. ben nicikim değiştirdim ama bunu unuttum tabi, aynen devam ettim yazmaya :) bu konuda herkesten özür dilerim.. canım lupus la ilgi aynı ilaçları kullanmaya devam ediyorum.. bariz bi şikayetim yok ama ilaçlar hep hayatımda.. lupus hamile kalmayı da hamileliği devam ettirmeyi de engelliyor maalesef.. 11 aydır uğraşıyoruz ama maalesef tutturamadık.. en son histeroskopi oldum.. şimdi yeniden başladık çalışmalara.. geri sayımdayım.. ama hiç belirti yok.. gene olmadı galiba..
çok sevindim aramıza dönmene .. hatırlıyorum senin eşinde askerdeydi.. sonra dönmüştü falan :sm_cool: özlettin kendini ama verdiğin iyi haberle moral verdin bize... hep güzel haberler vermen dileğiyle.. diğer rahatsızlıkların için takip ediliyorsun değil mi?
sevgiler...

merhaba kızlar ben fragmin iğnesi kullanıyorum iğnenin vurulduğu yerde sertleşme oldu bu konuda ne yapabilirim bilgisi olan varmı

canlarım yazamıyorum su sıralar hiç...bebeişimiz sarılık oldu.hastanede yattık.ama hala tam olarak gecmedı.bıde gaz problemımız var.uyku yok tabı :) ama bınlerce sukurleer olsunkı yavrum kucagımda. ve bekleyen ısteyen herkese nasıp olsun ınsallah.amın. bu arada gecmısı okuyamadım yıne..sanırım sırada meryem vardı allah guc kuvvet versın kolaylıkla kurtulsun ınsallah... hamısler bebeıslere ıyı bakın.ve calısanlar allah en kısa zamanda sızede kısmet etsın.yazamasamda aklım ve dualarım sızlerle canım arkadaslarım.Doruk bıraz buyusun donucem yıne aranıza...

gecmıs bayramınız kutlu olsun....

canlarım yazamıyorum su sıralar hiç...bebeişimiz sarılık oldu.hastanede yattık.ama hala tam olarak gecmedı.bıde gaz problemımız var.uyku yok tabı :) ama bınlerce sukurleer olsunkı yavrum kucagımda. ve bekleyen ısteyen herkese nasıp olsun ınsallah.amın. bu arada gecmısı okuyamadım yıne..sanırım sırada meryem vardı allah guc kuvvet versın kolaylıkla kurtulsun ınsallah... hamısler bebeıslere ıyı bakın.ve calısanlar allah en kısa zamanda sızede kısmet etsın.yazamasamda aklım ve dualarım sızlerle canım arkadaslarım.Doruk bıraz buyusun donucem yıne aranıza...

gecmıs bayramınız kutlu olsun....

sido, merhaba güzel ama uykusuz annemiz.. doruk bebeğe geçmiş olsun.. inş bi an önce iyileşir, annesi de bize onun resimlerini gönderir... güzel teleşlar bunlar.. Allah kolaylık versin. sen de bizim dualrımızdasın, sağlıkla büyüsün doruk bebek, annesini hiç üzmesin diye..

Arkadaşım çok sağol.Bu dr'un adını daha önce hiç duymamıştım.Kendisi hangi hastanede çalışıyor acaba biliyor musun?Bir de bu dr pıhtılaşma sorunu olan gebelikler üzerine mi uzmanmış?

Bakırköy Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışıyormuş
şişlide özel muayenehanesi var özellikle pıhtılşama demediler ama riskli gebelik yaşayan gidenler memnunmuş canım
bende henüz tecrübe etmedim
eşim randevu alıcaktı bakalım inşallah yardımı olur :)

kızlarrr bişey sormak istiyorum şuan 11+1 lik hamileyim iğnelerimi düzenli yapıyorum coraspirini alıyorum ama folic i içemiyorum artık midem kabul etmiyor içrsemde cokkkk fazla midem bulanıyor sonunda kusuyorum...dr elevit verdi 12 haftadan sonra folic i bırakıp elevite başlayabilirsin dedi ama ben folic i bıraktım şimdiden var aynı şeyi yaşayanlar ne yaptınız mideniz için....teşekkürler şimdiden...

Merhaba arkadaşlar ,
Bugün kontrolümüz vardı , çok şükür bebeğimin kalp atımlarını duyduk.6+1 im fakat ultrasondan 6+3 göründü bebeğim...Bu arada asprin + folbiole devam dedi doktorum...Birde 0,3 ml fraxprin iğne verdi.Gerçi iğneyi 1 aylık verdi , 1 ay sonra tekrar değerlendiricez dedi...
Benim mthfr677t heterozigot , diğer değerler normal...Kızlar bu değere göre 0,3 ml fazla değilmi...Koruyucu amaçlı verdiğini söyledi doktorum...( kilom 56 bu arada )
Dinamiscim , senin homozigot ama sen 0,2 ml kullanıyorsun değil mi?Asprinde kullanmıyorsun bildiğim kadarıyla...Şu an için her şey yolunda , pıhtılaşma yok , bişey olmaz dimi ...
Benimle değeri aynı olan arkadaşlarım , hepiniz 0,2 ml mi kullanıyorsunuz acaba ?Merak ettim...

kızlarrr bişey sormak istiyorum şuan 11+1 lik hamileyim iğnelerimi düzenli yapıyorum coraspirini alıyorum ama folic i içemiyorum artık midem kabul etmiyor içrsemde cokkkk fazla midem bulanıyor sonunda kusuyorum...dr elevit verdi 12 haftadan sonra folic i bırakıp elevite başlayabilirsin dedi ama ben folic i bıraktım şimdiden var aynı şeyi yaşayanlar ne yaptınız mideniz için....teşekkürler şimdiden...

Canım pıhtılaşma değerin mthfr ise folik asit alman gerekiyo diye biliyorum...Mthfr normal değerde olmayınca vücut folik asiti tutamıyormuş vücutta..

Merhaba arkadaşlar ,
Bugün kontrolümüz vardı , çok şükür bebeğimin kalp atımlarını duyduk.6+1 im fakat ultrasondan 6+3 göründü bebeğim...Bu arada asprin + folbiole devam dedi doktorum...Birde 0,3 ml fraxprin iğne verdi.Gerçi iğneyi 1 aylık verdi , 1 ay sonra tekrar değerlendiricez dedi...
Benim mthfr677t heterozigot , diğer değerler normal...Kızlar bu değere göre 0,3 ml fazla değilmi...Koruyucu amaçlı verdiğini söyledi doktorum...( kilom 56 bu arada )

melek gözün aydın canım.. çok sevindim...

X