Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 16 Eylül)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........9 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....3 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (10 eylül)
sido ......................Doruk bey annesinin kollarında..(dünyaya hoşgeldin Doruk.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (11 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................Taha bey annesinin sıcak ve güvenli göbişini bırakmak istememiş.. keyfine pek düşkün anlaşılan :)
meryemmeryem...........37 haftalık (erkek)
çiçeklara......................36 haftalık (kız)
funda1980....................35 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................34 haftalık (kız)
sılaya..........................33 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............29 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........26 haftalık (kız)
smmm06.....................25 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................17 haftalık
limburg1985.[arzu]........16 haftalık
umutsevgim.[sibel]........15 haftalık
nilüfersahh....................14 haftalık
kardelen86.....................10 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
gulsummm....................9 haftalık
_beray_.........................7 haftalık
göbete.........................7 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
melek76.......................5 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim
canderya200..........--1 haftalık (bende şöle ilişiverdim)

Canım teşekkür ederim , görmemişim kusura bakma nolur..Bir de ben herkesten alıntı yaparak cevaplama nasıl yapılıyor hala bilmiyorum. Okurken not alıyorum öyle yazıyorum. Bazen de görüyorsun aniden çıkman gerekiyor sonra da yazmayı unutabiliyorsun. Bilerek olmadı inan ki , hatta ben bana yazılmayan mesajlara bile üstüme vazife olmadan cevap yazan biriyim.Sana cevap yazamamışım , çok özür , darılma bana tamam mı ? Öpüyorum canım...

Melekcim teşekkür ederim canım..

Canım Osman bey bana da aynı şeyi söylemişti. Hamilelğiniz boyunca takip edelim demişti. Özellikle 16haftada bi değerlendirme yapmak lazım demişti. Ben de bu son hamileliğimi öğrenir öğrenmez Lütfü beye gittim 6. haftada , aynı gün Osman beye de randevu almıştım. Lütfü beye , burdan Osman beye gideceğimi söyledim . Bence hiç gerek yok dedi. Osman beyin gelmemi istediğini söyledim , gerekiyorsa gideyim dedim. Ben 16. 20. haftalarda ultrasondan değerlendiricem bence hiç gerek yok , gene de siz bilirsiniz dedi. Hoca böyle söyleyince biz de vazgeçtik , gitmedik. Zaten ilk gidişimde bütün pıhtılaşma tetkikileri yapılmıştı , iğne dozu da belirlenmişti.( Osman bey tarafından )

Buradaki doktorum da aynı Lütfü bey gibi düşündü , 16. ve 20, haftalarda rahmin sağ ve sol atardamarlarındaki kan akımına , dirence baktı. 20. hafta daha önemli demişti. Ondan sonra da hemen her gidişimde kan akımı kontrolü yapıyor. Bugün de bebeğin göbek kordonundaki kan akımına baktı. Bazı doktorlar hamilelik boyunca bazı testler istiyorlarmış galiba , benim doktorum 3 defa tam kan tahlili istedi , orda trombosit sayımı da var. Trombosit sayısında artış olursa pıhtılaşma fazlalaşmış demekmiş , ona göre iğne dozunu gözden geçirmek gerekebilir belki. Benimki normal çıkmıştı. Benim doktorum bunun dışında başka bi tetkik istemedi. Hatta Lal de yazmıştı , onun doktoru da perinatolog. Sadece ultrasondan takip etmiş , hematolojiye yönlendirmemiş , tetkik de istememiş.

Yani bence hematolologla takip şart değil gibi geliyor canım. Lütfü beyin bana söylediği de aynen öyleydi. Eğer doktorun iyi bi doktorsa , renkli dopler ultrasonu varsa zaten ultrasondan değerlendirilebiliyor kan akımı. Hatta en iyi ultrasondan değerlendiriliyor. Rahme giden damarlardaki , kordon bağındaki akım görülebiliyor. Benim doktorum son derece titiz biri , riskli gebelik uzmanı , perinatolog , pıhtılaşmayla ilgili çalışmaları da olmuş. Hematolog takibi gerekseydi mutlaka yönlendirirdi diye düşünüyorum.

Bence hematolog ilk başta hamile kalmadan önce pıhtılaşma faktörlerini - düzeyini belirlemede önemli. İğne dozuna da hematolog karar vermeli . Kadın-doğumcular bu konuda deneme -yanılma yapıyorlar , belli bi görüşleri yok , sen hangi iğne dozunda ısrar edersen ona tamam diyorlar. İğneye başlama zamanı konusunda da belli görüşleri yok. Ben hematolog bu doza karar verdi , hamileliği öğrenir öğrenmez başlamamı istedi diye ikna etmiştim Lütfü beyi.

Ama hamileliğin takibinde , kadın-doğumcun titizse , ultrasonu kan akımını değerlendirmeye müsaitse bence gerek yok canım..Umarım bi fikir verebilmişimdir. Çok öpüyorum..Sevgiler...

Meraba büşracım , nasılsın ? Bir süredir göremedim seni , aklımdaydın...Her şey yolunda değil mi?

Canım geçen kontrolümde doktor keseyi gördü ama daha bebeğin kalp atışlarını duyamadı oda normal 8.haftayı bekleyelim dedi
Ama benim yine kanamam başladı doktorum düşük olabilir dedi mafoldumben
mümkün olduğunca evde yat dedi birde internetimiz yoktu
5gündürlü ondan hiç giremedim nete
Şimdilik evde yatıyorum canım bugün biraz kanamam azaldı ama devam ediyor
Allahım herkesin bebeğini korusun tekrar bebeğimi kaybetmek istemiyorum:gitme:

slm kızlar ben dört senelik evliyim benim 3 tane düşük ve 1 tanede kürtaj oldum en son ki gebeligimden önce bende kanpıhtılaşması cıktı ama gebe kaldıgım zaman ignelerimi vuruldum ama yine düşükle sonuçlandı aranızda benim gibi olan varmı cevap yazarsanız sevinirim

çok geçmiş olsun canım sakın kalma ve devamlı yat birtek lavoba ihtiyacını karşıla gerisini bırak eşin yapsın

Çok geçmiş olsun büşracım , inşallah atlatırsın bu badireyi , nasıl bişey olduğunu biliyorum. Moralini yüksek tut , dua et ve dinlen. Başka elimizden bişey gelmiyor. Birçoğumuz kanama atlattık. Sakın umutsuz olma . Allah yardımcın olsun canım..

çok geçmiş olsun canım sakın kalma ve devamlı yat birtek lavoba ihtiyacını karşıla gerisini bırak eşin yapsın

canım ya eşim ev işlerinde çok beceriksiz aynı zamanda yapmazda zaten onun için mecbur kalkıyorum. Ama ağır işler yapmıyorum

Canım ya bu arada senin pıhtılaşma değerin ne ve ne kadarlık iğne kullandın
acaba düşüklerin pıhtılaşma yüzündenmi oluyor

Canım ya moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama olmuyor çok beceremiyorum
Kanamam biraz artsın hemen ağlamaya başlıyorum
bu seferdemi bebeğimi kaybetcem diyemafoldumben
2 bebeğimi üst üste kaybedince pskolojim çok bozuldu
İnşallah bende sizler gibi atlatırım bu kanamlarıda
Her seferinde aynı duayı ediyorum allahım benim ve sizlerin bebeklerinizi korusun
Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin
Desdeğin için çok teşekkür ederim canım a.s.

Sevgili leylim , öncelikle geçmiş olsun. Aramızda senin gibi olan var hem de çok. Benim de 3. hamileliğim iğneye rağmen devam etmemişti , boş gebelikti. Bütün düşükleri pıhtılaşmaya bağlamamak lazım. Gene bi arkadaşın Sülal arkadaşımızın , iğne kullanmasına rağmen düşüğü olmuştu , sonra tiroidi olduğu anlaşıldı. Reis devrim arkadaşımız vardı , o da son hamilelğinde iğne kullanmıştı , maalesef düşüğü oldu. Sonra histereskopide rahimde septum olduğu anlaşıldı , bu da bi düşük nedeni. Bazen de hiçbi neden yokken hatalı sperm ya da yumurtadan tesadüfi de olabiliyor. O yüzden iğneye rağmen düşük olması umudunu kırmasın. Hormonal , genetik , rahmin durumu , düşüğe neden olabilecek her konuda araştırma yaptır , sonra inşallah tedbirli olarak hamile kalırsın . Çok sevgiler..

Evet canım seni çok iyi anlayabiliyorum , inan üzüntünü hissetttim biliyor musun.Ama üzülmenin bi faydası olmuyor canım , aksine üzüntü rahimde kasılma yapar daha kötü olur. Allaha havale edelim canım , inşallah Yarabbim atlatırsın , inşallah canım...

olsun bırak eşin nekadarını yaparsa yapsın senin egilip kalkmaman lazın tuvalet ihtiyacıını bile klozette görmen gerekcanım doktorun kalemle cizdigi yeri yazıyorum
hastada,B-Fibrinogen-455 G>A GENİNDE HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR.yazıyoren sonki gebeligimde öncekiler pıhtılaşma nedeniyle düştügünü ögrendik ama ensonki gebeligimde ignemi vuruldugum halde düştü vuruldugum igneninde numarası 0.4

KIZLAR YA BU KOCA BENı PEŞıNDEN KOŞTURUYOR kaydirigubbakcemile
GEBERTıCEM ONU.ÖFFF YA:umursamaz:
BAYRAMDA TAM 12-14.GÜNLERE DENK GELıYOR.ELıMDEN KAÇIRMAMAM GEREKLı KOCıŞı.YAKALADIĞIM YERDE ATLICAM VALLA :kedi::hooray::lepi:

Canım içten duan için çok teşekkür ederim bende sürekli dua ediyorum sonuçta rabbim ne dediyse o olacak yapacak başka bişey yok ama dediğin gibi çok üzülmiycem artık

büşra geçmiş olsun... sakın uğraşma iişlerle.. erkekleri alıştırıyoruz böyle, sonra her şey üzerimize kalıyor.. yat.. sakın kalkma.. boşver ev pis olsun, yemek olmasın... önemli olan sensin şu an... umarım kanaman durur kısa zamanda...

[

Canım eğer iğne kullanmana rağmen pıhtılaşma yüzünden yaşıyorsan düşüklerini acaba iğnelerin mg mımı düşük kalıyor peki bir hemetoloji doktoruna göründünmü bu konuda onlar daha bilgili belkide iğnen yetersiz kalmıştır

ben en sonki gebeligimin düşmesini ignelere baglamıyorum neden düştü onuda bilmiyorum bende burda bunu ögrenmek istiyordum yani düşük olmasına sebebb olan başka sorunları ögrenmek istiyorum ben düşükten sonra doktora gitmedim neden düştü bilmiyorum aslında doktorum cagırdı ama ben gitmedim bayramdan sonra gitmeyi pilanlıyorum

BÜŞRA44,
LEYLıM
PAPATYASÜREYYA
REVZA
hepinizi öptüm
ben yatıom.yarın sabah okuldan girerim nete orda görüşürüz.:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…