Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

büşra geçmiş olsun... sakın uğraşma iişlerle.. erkekleri alıştırıyoruz böyle, sonra her şey üzerimize kalıyor.. yat.. sakın kalkma.. boşver ev pis olsun, yemek olmasın... önemli olan sensin şu an... umarım kanaman durur kısa zamanda...

[

canım çok teşekkür ederim.
Ya ev pisken ben yatamıyorumki keşke yatabilsem ama içim içimi yiyo ya birisi gelirde evi böle görürse diye sonrada dayanamayıp kalkıp yapıyorum. Ama çok ağır işler yapmıyorum kendime dikkat etmeye çalışıyorum.

Canım eğer iğne kullanmana rağmen pıhtılaşma yüzünden yaşıyorsan düşüklerini acaba iğnelerin mg mımı düşük kalıyor peki bir hemetoloji doktoruna göründünmü bu konuda onlar daha bilgili belkide iğnen yetersiz kalmıştır

yok gitmedim bunuda burda duydum hemetoloji ye gidildigini eşimle konuşup gitmem gerek bu konuda daha bilgiliyseler gitmem gerek birde bazı arkadaşlar hamile kalmadan ilaç kullanıyolar onuda anlamış deyilim kafam bu akşam okadar çok karıştıki:1no2::1no2::1no2:

Canım geçen kontrolümde doktor keseyi gördü ama daha bebeğin kalp atışlarını duyamadı oda normal 8.haftayı bekleyelim dedi
Ama benim yine kanamam başladı doktorum düşük olabilir dedi mafoldumben
mümkün olduğunca evde yat dedi birde internetimiz yoktu
5gündürlü ondan hiç giremedim nete
Şimdilik evde yatıyorum canım bugün biraz kanamam azaldı ama devam ediyor
Allahım herkesin bebeğini korusun tekrar bebeğimi kaybetmek istemiyorum:gitme:

büşracım geçmiş olsun Allah bebeğini size bağışlasın canımmm biliyorum çok zor benimde 4.hamileliğim ve doğuma kadar hep kafamda soru işareti olacak acaba bebişimiz iyi mi diye..Allah kucagımıza almayı nasip etsin...bu güzel günlerin hürmetine...:nazar::nazar::nazar:

yok gitmedim bunuda burda duydum hemetoloji ye gidildigini eşimle konuşup gitmem gerek bu konuda daha bilgiliyseler gitmem gerek birde bazı arkadaşlar hamile kalmadan ilaç kullanıyolar onuda anlamış deyilim kafam bu akşam okadar çok karıştıki:1no2::1no2::1no2:

Canım genelde pıhtılaşma sorunu olanlara doktorlar gebelikten 3ay önce coraspirin ve folic asit veriyorlar senin doktorun vermedimi gebelik öncesi bunları sana
Zaten düşükten sonra 3ay ara verip o arada bu ilaçları kullanman gereekiyordu

CANDERYA200 canım geçmiş sayfaları okuyordum yeni gelebildim son sayfaya nasılsın canım yatmaya gidiyorum demişsin iyi geceler canım bende çıkıyorum
hepinize iyi geceler arkadaşlar

büşracım geçmiş olsun Allah bebeğini size bağışlasın canımmm biliyorum çok zor benimde 4.hamileliğim ve doğuma kadar hep kafamda soru işareti olacak acaba bebişimiz iyi mi diye..Allah kucagımıza almayı nasip etsin...bu güzel günlerin hürmetine...:nazar::nazar::nazar:

Amin canım inşallah allahım sanada bir daha bu acıyı yaşatmaz
İnşallah bu sefer bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız

Canım genelde pıhtılaşma sorunu olanlara doktorlar gebelikten 3ay önce coraspirin ve folic asit veriyorlar senin doktorun vermedimi gebelik öncesi bunları sana
Zaten düşükten sonra 3ay ara verip o arada bu ilaçları kullanman gereekiyordu

folic asiti verdi coraspirini vermedi

galevera maşallah çok güzelmişsin allah kocişine bağışlasın
teşekkürler bitanem
Merhaba arkadaşlar ,

Çalıkuşum , Fundacık , Kahvelokumcum , Dinamiscim , Tuluncum ( yazmayı unuttuğum arkadaşım olmamıştır umarım ) teşekkür ederim canlarım moral verdiğiniz için..

Pazartesi günü değerim yüksek çıkınca çok moralim bozuldu.Diyete çok dikkat etmeme rağmen böyle çıkınca üzüldüm , üstelik son zamanlarda zorlanmaya başladım , bol meyve yiyorum ama canım ille de tatlı istiyor , nefis işte .O kadar sıktım , tek bebeğime zararı olmasın diye. O gün çok ağladım , eşime ben bebeğime çok alıştım , onu seviyorum diye diye ağladım. O da saçmalama sanki bişey olmuş gibi ağla bakalım , sınırı geçmedin sonuçta , asıl üzüldüğün için yükselecek şekerin filan dedi.

Canlarım , ben hamileliğimin başından beri Tıp Fakültesinden bi hocaya devam ediyorum , çok da memnunum . Yalnız doğumu Fakültede istemediğim için geçen hafta doğumu yapmasını istediğim başka bi doktora , onun olduğu özel hastaneye gittim. En son şeker tahlilini bu doktor tokluktan bir saat sonra yaptırmamı istemişti . Sınırda yüksek çıktı. Bugün hamileliğimi başından beri takip eden Hocaya gittim. O da tokluktan 2 saat sonra tahlil vermem gerektiğini , o yüzden biraz yüksek çıktığını , dünyanın her yerinde 2 saat sonra bakıldığını söyledi. Boşuna üzülmüşsün dedi. Neyseki moralim düzeldi. En kötü ihtimalle insülinle düşeceğini biliyorum , iğnesini acısını hiç düşünmüyorum , hiç sorun değil ama onda da doz ayarlaması çok önemliymiş , hatalı doz fazla düşürüp bebeğe zarar veriyormuş. İnsülinden o yüzden korkuyorum. Zaten heparin iğnesinde uygun doz bulana kadar canımız çıktı , bi de insülin dozu girseydi gündeme hepten canım sıkılacaktı.

İşte böyle arkadaşlar .

Dinamiscim 3 lü testinin iyi çıkmasına çok sevindim.Gözün aydın canım..

Smmo6 , canım inşallah 100 lük yüklemen iyi çıkar , 50 lik de çok yüksek çıkmamış zaten Benim 170 çıkmıştı. Senin 100 lük normal çıkar inşallah.

Geleveracım , mesaj yazıp da cevabını alamayınca darıldığın kişi ben değilimdir umarım. Ben bana yazdığını görmedim ama insanlık hali canım . Çünkü eşim akşam interneti açarken süre veriyor 15 dakikan var diyor . Bazen mesaj yazarken bile kapatıyorum artık hadi bakalım filan diyor , ben de mesajım yarım kalacak nolur diye acele acele yazıp çıkıyorum. Bazen de geçmiş sayfaları okurken sana yazılan mesajı gözden kaçırabiliyorsun , bi defa melekle , kahvelokumu öyle kaçırmıştım ben..O yüzden bilmeden öyle bişey olduysa kusura bakma nolur.

Bu arada Gülaycığımı da tebrik ediyorum. Nasıl bi heyecandır kimbilir , Allah mutluluğunu daim etsin...

Melekcim senin de gözün aydın canım , darısı kalp atımlarına , sonra da tekmelerine olsun.

BAHARCIM naaptı acaba , kaç defadır aklıma geliyor ? Operasyonu nasıl geçti kızcağızın acaba , umarım iyidir. Celencim sen haber alırsan yaz olur mu ?

Canlarım böyle işte , çıkıyorum ben. Herkese teşekkür ediyorum tekrar , beni merak etmeyin. Herkes kendisine dikkat etsin . Allaha emanet olun. Çok sevgiler...
canım öncelikle allah sağlıkla devam ettirsin senin ve bebeğin sağlığı öncelikli olan elbette rabbim ikinizide korusun inşallah herşey güzel devam eder... duacınım...
sanada seslendiğim oluyor ama sen değilsin kızgın olduğum canım hem kızdığım arkadaşada geçti öyle o an sinirlenmiştim... mesajları kaçırdığımız oluyor hepimizin benimde oluyor aamaaaa seni de hatırladığım zaman soruyorum canım sevgiler
Herkese meraba...
Geleveracım hemen profiline baktım ama göremedim resmini:KK43: Bana ne ben de istiyorum işte...
...
tamam koycam orda kalacak yarın bakarsın....
ne dedim ben sana çatlama gününü bekleme bakim :eek:lmaz:gün aşırı çok çalışlülülülülülü
yaaaaaaaaaaa bananeeeeeeeeee sıkılıyorum öyle istikrarlı şekilde... sen merak etme bu ay ikimizde inşallah :jeyyar:
[gelevera dua için teşekkürler. allahım hepimizin dualarını kabul etsin... sen nasılsın iyisindir umarım.

bu arada dün giremediğim için kutlayamadım herkesin kandili mübarek olsun.

..
canımmmmmmm sevgiler.... Şeniz

Kızlar,
Bende bugun doktordaydım.Şimdilik Allahaıma bın sukür hersey yolundaymıs.Insallah sonuna kadar hersey yolunda gıder.benım junyır 12 mm olmus.Bı kalp atısları vardı masallah pıt pıt.yerimseniben Buyuyor teyzelerı.....
ay maşallah allah korusun artık hep atsın o kalp inşallah
Canım geçen kontrolümde doktor keseyi gördü ama daha bebeğin kalp atışlarını duyamadı oda normal 8.haftayı bekleyelim dedi
Ama benim yine kanamam başladı doktorum düşük olabilir dedi mafoldumben
mümkün olduğunca evde yat dedi birde internetimiz yoktu
5gündürlü ondan hiç giremedim nete
Şimdilik evde yatıyorum canım bugün biraz kanamam azaldı ama devam ediyor
Allahım herkesin bebeğini korusun tekrar bebeğimi kaybetmek istemiyorum:gitme:
geçmiş olsun canım inşallah sende duycan kalp atışlarını minik kuzunun... inşallah düşmiycek bu sefer...
slm kızlar ben dört senelik evliyim benim 3 tane düşük ve 1 tanede kürtaj oldum en son ki gebeligimden önce bende kanpıhtılaşması cıktı ama gebe kaldıgım zaman ignelerimi vuruldum ama yine düşükle sonuçlandı aranızda benim gibi olan varmı cevap yazarsanız sevinirim

geçmiş olusn burada herkes senin gibi .......... kafamçokkarıştı

CANDERYA200 canım geçmiş sayfaları okuyordum yeni gelebildim son sayfaya nasılsın canım yatmaya gidiyorum demişsin iyi geceler canım bende çıkıyorum
hepinize iyi geceler arkadaşlar

canım kaç haftalık oldun.nasılsın:)))
ben çalışmlara başladım. ekimin başında hamile olup olmadığım belli olurhihoyyyt

KIZLAR YA BU KOCA BENİ PEŞİNDEN KOŞTURUYOR kaydirigubbakcemile
GEBERTİCEM ONU.ÖFFF YA:umursamaz:
BAYRAMDA TAM 12-14.GÜNLERE DENK GELİYOR.ELİMDEN KAÇIRMAMAM GEREKLİ KOCİŞİ.YAKALADIĞIM YERDE ATLICAM VALLA :kedi::hooray::lepi:

canım bunlar genelde böyle oluyo merak etme sadece seninkine özgü bir durum değil yani:umursamaz:bizimkininde normal zamanlarda eli ayağı durmaz ne zaman bebek için çalışmalara başlıycak olsak uykusu gelir adamın kıçını devirir yatar:1ninca:bebek yapıcaz deyince psikolojisi bozuluyomuş adamın kadının hazırlaması gerekiyomuşkaydirigubbakcemilekafamçokkarıştı yazıkkkkkkk dimi -tatlicadiarzu-bizim psikolojimiz nolcak kız bacım bizi düşünen yok:dilcikar:

Sevgili leylim , öncelikle geçmiş olsun. Aramızda senin gibi olan var hem de çok. Benim de 3. hamileliğim iğneye rağmen devam etmemişti , boş gebelikti. Bütün düşükleri pıhtılaşmaya bağlamamak lazım. Gene bi arkadaşın Sülal arkadaşımızın , iğne kullanmasına rağmen düşüğü olmuştu , sonra tiroidi olduğu anlaşıldı. Reis devrim arkadaşımız vardı , o da son hamilelğinde iğne kullanmıştı , maalesef düşüğü oldu. Sonra histereskopide rahimde septum olduğu anlaşıldı , bu da bi düşük nedeni. Bazen de hiçbi neden yokken hatalı sperm ya da yumurtadan tesadüfi de olabiliyor. O yüzden iğneye rağmen düşük olması umudunu kırmasın. Hormonal , genetik , rahmin durumu , düşüğe neden olabilecek her konuda araştırma yaptır , sonra inşallah tedbirli olarak hamile kalırsın . Çok sevgiler..

papatyacım canım benim ne güzel moral vermişsin ve ne kadar haklı konuşmuşsun prof gibisin bacımalkisalkisalkishakikatende herşeyi kan pıhtılaşmasına bağlamamak gerekiyo gerçekten ben hamileliğimi anlar anlamaz hem iğneye başladım hemde 2 günde bir kan akış hızına pıhtılaşma zamanına falan baktırdım herşey normal aralıklardaydı. sonra perde olduğu öğrenildi ve geçen yazındada dediğin gibi ilk önce bir hemetologa gidip iğne dozuna onla karar vermek gerekiyo. sonrasında çokta gerek yok gibi geliyo banada.

canım bu arada sanada çok ama çok geçmiş olsun sizleri takip ediyorum ama işyerindeki internetin yavaşlığından ve yoğunluktan bir türlü yazamıyorum. herşey iyi olucak merak etme canını sıkma bu zamanlara kadar geldin bak hayırlısıyla bundan sonrada herşey güzel gidicek. bunlarda bizim imtihanımız diye düşünüyorum. bazı şeyleri yaşamamız gerekiyodu ve yaşadık hiç bir şey için keşkelerimiz olmamalı burdanda bütün kızlara sesleniyorum hiç birşey için kendinizi suçlamayın yani ben sigara içtim bebek düştü yada ne biliyim çok hareket ettim bebek düştü. progestonu az aldım bebek öldü.vs.vs.. yok kızlar böyle birşey sağlıklıysa ve bu dünyada görecek günleri varsa geliyo yaramazlar ama kısmet değilse ve bazı şeyleri yaşamak kaderimizde varsa onları yaşıyo insan ne yaparsa yapsın ve ne önlem alırsa alsın. ben 3. düşükten sonra biraz kaderci oldum sanırım:1ninca: ama hastanede o özürlü çocukları görüncede şükrettim allahım sen herşeyin iyisini bilirsin diye. düşünsenize sağlıksız olucak bir bebek yaşasa ömür boyu acı. ama düşüklerin acısını birkaç günde atlatıyoruz o yüzden herşeye şükürler olsun arkadaşlar allah daha beterlerinden korusun inşallah:Saruboceq:

slm kızlar ben dört senelik evliyim benim 3 tane düşük ve 1 tanede kürtaj oldum en son ki gebeligimden önce bende kanpıhtılaşması cıktı ama gebe kaldıgım zaman ignelerimi vuruldum ama yine düşükle sonuçlandı aranızda benim gibi olan varmı cevap yazarsanız sevinirim

canım yalnız değilsin burda hepimiz senin gibiyiz. bende 3 yıllık evliyim ve 2 düşüğüm ve 1 kürtajım var. bir dizi tahliller sonucu ikinci bebekten sonra kan pıhtılaşması çıktı 3. bebekte iğne kullandım ama senin gibi yine düştü. ama pıhtılaşmadan kaynaklanmadığını hep hissettim çünkü 3 günde bir yaptırdığım kanama - pıhtılaşma testlerinde değerlerim normal çıkıyodu. zaten öncesindede aspirin kullanmıştım kanın koyu olmasının imkanı yoktu. zaten benim mthfr677 heterozigot. bu değerlere sahip çoğu insan farkına bile varmadan sağlıklı doğum yapabiliyomuş ve insanların yarısıda bu geni taşıyomuş. neyse 3düşükten sonra gerçek doktorumu ve hastanemi buldum. 2. bebekten sonra gazi hastanesinde boşa zaman kaybetmişim. lütfü hocaya gidiyorumşimdi hacettepede. bir sürü tahlil yaptırdı bana 3 hafta sonra tahlil sonuçları ve histereskopi için kontrole gidicem. sıkıntılarımı anlatınca hoca bana histereskopi yapmak istedi ve iyikide yapmış çünkü rahimde septum çıktı. düşüğe bir numaralı sebep yani. sana tavsiyem iyi bir doktor ve iyi bir araştırma hastanesi. tüm tahlillerini yaptır. kan pıhtılaşmasına detaylı baktır, hormonlara, ne biliyim toksoplazma gibi enfeksiyon hastalıkları, tam kan sayımına, idrar tahlilile ve kültürüne, hormonlarına, eşli olarak kromozomlara, sonra en önemlisi rahime baktır canım. yani bir histereskopi ol derim. ne varsa çıkıyo. öptüm canım tekrar geçmiş olsun.

smilie_girl_176.gif
[/URL][/IMG]

gülayyyyyyy ikizlerin

çalıkuşu kızım süpersin ya nerden buluyosun bunları böyle sırnaşık şeyallah inşallah sanada nasip eder böyle çifter çifter:Saruboceq::emir_bebek::ecrin_bebek:

kızlar selam cuma gününden beri dış gebelik şüpesiyle hastanede yatıyordum şükür dün akşam taburcu oldum vve sıkı durun bebekler ikizmiş ondan geç görünmüşler

süper bir haber bu gülaycım allah tamamına erdirir inşallah:Saruboceq:ikiz bebeklerin geç görünmelerinide ilk defa duydum ama çok ta sevindim açıkcası.hastanede her an dış gebelik şüphesiyle panik içinde yatarken böyle bir haberi alman çok büyük bir süpriz ve o anki durumun kimbilir nasıldı:1shok: doğrusu görmek isterdimkaydirigubbakcemile5 ailenizde ikiz varmıydı canım

günaydınn herkese

reiscim nasılsın?

valla hiç beni soran yok cok kırılıyorum hepinize herkesin hep selam verdiği kişiler belli nedense?

KRıZANTEMcanım merhabalar günaydın. vallahi bizde unutulduk baksana:KK43:(( bizim işyerinde net çok yavaş herkese yazmaya çalışıyorum ama pat diye birden hatlar falan gidiyo. az öncede öyle oldu sırayla yazıyodum kızlara bu sefer elektrikler gitti. naptın canım nasılsın nasıl gidiyo çalışmalar başladımı

X