Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

galeveracım bende 23 haftalık hemileyim ve 0.3 lük dozdan günde 2 tane yapıyorum evet gerçekten zor oluyo druma sordum 0.6 günde tek doz yapsam dedim olmaz dedi daha önceden derin ven trombozu geçirdiğim için riskli olur dedi mecburen 2 tane yapmaya devam ettim ilk zamanlar zor olmuyodu ama şimdi kollarda iğne yapcak yer kalmıyo baya zorlanıyoruz ama geçici bi süre bebişlerimiz için katlancaz allah kucağımıza almayı nasip etsin

haydi celen haydi celen haydi tam zamanı tam zamanı şimdiiiiiiiiiiiiii... opuyorumnanaktan

..
kaydirigubbakcemile3 :kedi: opuyorumnanaktan
günaydın kızlar dün internette sorun vardı giremedim BAHAR I merak edip durdum baktım hiç hbr yok var mı hbri olan....BAHARRRRRR seni bekliyoruz hayırlı haberlerleeeee....

msndede yok :çok üzgünüm:

gelevera ve feryadcım çok teşekkür ederim azda olsa yüreklendirdi mesajlarınız beni.
geleveracım kürtajdan sonra eşimin köyüne gittik 1 haftalığına kafa dinlemeye kimseyi görmek istemedim.kimsenin ayy uyy vahh tüh yazık demesini duymak istemiyordum.
geldim ama nedense giremedim topiğe 1 kaç defa haber almak için bi daha da giremedim.
inşallah gelicem ara ara

Merhaba tum guzel hanımlar
baharcım hayırlı haberlerını beklıoruz canım
celencım sende onun nosu vardı sanırım bı arasan bızede haber versen tatlım
dınamısscım evet canım drma gorebu hafta ıcınde bırakmam gerekıyordu ama ben ona gore aspırın artık yeterlı olacakmıs bende kullanmazsam ıcım rahat etmıyecek dedım oda kullan o zaman dedı bende devam edıorum hersey yolunda cok sukur
yaa kızlar bırde bır ruya gordumkı anlatamammm yatakan kalkmak ıstemedım gercek gıbıydı sankı ruyamda dogum yapmısım 4subatmıs normal zamanım nasıpse mart 1 neyse akca pakca pamuk gıbı bı oglum olmus oyle tatlıkı sıkıyorum kokluyorum hıckırarak aglıyorum ne kadar gectı o kadar zaman da sen dogdun dıyorum oda bana guluverıo sankı cok guzeldı yaaa allahım hayırlara cıkarsın ınsallah

dınamısscım evet canım drma gorebu hafta ıcınde bırakmam gerekıyordu ama ben ona gore aspırın artık yeterlı olacakmıs bende kullanmazsam ıcım rahat etmıyecek dedım oda kullan o zaman dedı bende devam edıorum hersey yolunda cok sukur
yaa kızlar bırde bır ruya gordumkı anlatamammm yatakan kalkmak ıstemedım gercek gıbıydı sankı ruyamda dogum yapmısım 4subatmıs normal zamanım nasıpse mart 1 neyse akca pakca pamuk gıbı bı oglum olmus oyle tatlıkı sıkıyorum kokluyorum hıckırarak aglıyorum ne kadar gectı o kadar zaman da sen dogdun dıyorum oda bana guluverıo sankı cok guzeldı yaaa allahım hayırlara cıkarsın ınsallah

Çok güzel bir rüya , hayırlısı olur inşaallah...Oğluşun mu olacak yoksa...

hayır olsun canım çok güzel bir rüya

rabbım hayırlara cıkartsın ınsallah ruyanı cınsıyetını gostermedımı kız senıkı bebeıse ve kıb caanımm baharı cok merak ettım ya valla hıc aklımdan cıkmıyo..........

canım bende olan 2 no dan biri eşinin diğeri kendisinin eski no su..yeniden aramıstı beni.bende kaydetmemişim :mymeka: silinmiş :mymeka: yoksa aramam mı be güzelim :çok üzgünüm:
rüyan hayırlara vesile olsun..benm bi arkadasım rüyada ne görüdğün değil ne hissettiğin önemlidir demişti..sen de cok rahatlamıssın sakinleşmişsin sevinmişsin...cok gzl bir rüya :asigim:

kısslarrr, tayinim çıktı, bugün sabah kesinleşti artık, hayırlı olur inşallah...

güzel dilekleriyle destek veren buradaki tüm dostlarıma sonsuz teşekkürler, umarım dediğiniz gibi olur, herşey yolunda gider..

öpüyorum hepinizi...

Canim Insallah hersey istedigin gibi olur. a.s.

Çalıkuşuuuummm pek girmiyorsun bir kaç gündür...Tüpler için uyguladığın kür nasıl gidiyor...Soğan kürüne başladınmı tatlım...Bende rahim temizlensin diye 3 ay önce filan soğan kürünü uygulaşmıştım ...Benden sana tavsiye , soğan suyunu içerken nefesini iyiceeee tut ve iç , 20 saniye filan burnundan nefes al , ağzından nefes ver :) Böyle olunca kokusunu hiç almıyosun :)

Canim benim henüz uygulamadim, :1no2: kafam cok karisik,:uhm: biliyorsunuz ben Allah izin verirse Eylül ayinin ortasinda Tüpbebege basliyorum yani bu sogan kürüne vaktim kalmadi acaba diyorum tüp bebege baslamadanmi uygulasam yoksa egerki bebis tutmassa sonrami baslayalim. fisfisfis. Zaten haftaya persembe doktora gidecegim ve hormon ignelerine baslayacagim sonrada zaten yumurta toplancak ve tüpbebek konulacak.
Ne yapsam acaba fisfisfis

iyi geceler kızlarrr........ uzunca bir maratonun nihayet sonucuna yaklaştım... sizleri takip etmeye çalışıyorum ama malesef yazamıyorum.... sağ bacağımda ve ayağımda 32. haftadan bu yana başlayan şişmelerden dolayı sandalyede oturamıyorum ... o nedenle ne sevinçlerinize ortak olabiliyorum nede kederlerinize destek olabiliyorum....bu nedenle hepinizden hem anlayış bekliyor hemde özür diliyorum....

bugün lütfü beyde son kontrolüm vardı..... oğlum 3 kilo 40 gram olmuş....10 eylül perşembe sabahı saat 8.30 da hacettepede inşallah sezeryanla dünyaya gelecek....doğuma lütfü bey kendisinin gireceğini , doğumdan bir hafta önce aspirini 1 gün öncede iğneyi kesmemi söyledi.... gece 12 den sonra hiçbişey yemiyecek içmeyeceksin sabah aç olarak geleceksin dedi.....benim PAI -1 testimin sonucu heterezigot çıkmıştı.... bu sonuca göre doğum sonrası 6 hafta kadar daha iğne kullanmam gerekecekmiş... ama buna kesin olarak kalp -damar uzmanları karar veriyor... hastaneden çıkarken sana söyleyecekler dedi.....

son defa onun muaynehanesine gitmek ve çıkarken bir sonraki ay için tekrar randevu almamak çok güzel bir duyguydu....yarın sabah tekrar tam kan ve tam idrar tahlili için kan ve idrar vericem.... en son 10 eylülde ameliyathanede görüşürüz diye ayrıldım hocanın yanından.....

lütfen benim için dua edin....bende doğumda burda tanıdığım herkes için dua edicem....allahım inşşallah bunca emeğin sonucunu mutlu sona ulaştırır....
Ecesem canim ne güzel sende yolun sonuna geldin. Insallah hayirlisiyla Rabbim kucagina almayi nasip eder.

inşallah canım,kontrole bir hAfta sonra gidicem bugğnde doktora iğne için ısrar etmeye gidiyorum iğne vermiyorlar.

Canim olmassa baska bir doktora git igneler icin
canlarım bende ınsallah cumartesıyı beklıyorum.doktorum nst sonucuma ve muayeneye gore sezecik tarıhımızı verıcek ınsallahhhhh....cooooooooooook heyecanlyım.cok ozledım bebısımı daha gormeden...dualarınızı esırgemeyın olurmu :)

Hadi hayirlisi sidocuguma.s.

Kislar bahardan haber yok demi mafoldumben
Birkac gündür cok yogunum, :çok üzgünüm: isyerine yeni ögrenciler basladi, meslek ögrenmek icin, onlarla ilgilendim kafamçokkarıştı. Bogazimda tükürük kalmadi konusmaktan.kaydirigubbakcemile3
Eve gidincede iftar hazirligi falan derken mirmirmirmir
Ama bu hafta orucu astim delikafadulden adetcik geldi Pazar günü.
Kizlar ben burda birkactane Hematolog profa. e-mail attim ve sordum benim durumumu yazdim iki tanesinden cevap geldi

Çok güzel bir rüya , hayırlısı olur inşaallah...Oğluşun mu olacak yoksa...

hayır olsun canım çok güzel bir rüya

rabbım hayırlara cıkartsın ınsallah ruyanı cınsıyetını gostermedımı kız senıkı bebeıse ve kıb caanımm baharı cok merak ettım ya valla hıc aklımdan cıkmıyo..........

canım bende olan 2 no dan biri eşinin diğeri kendisinin eski no su..yeniden aramıstı beni.bende kaydetmemişim :mymeka: silinmiş :mymeka: yoksa aramam mı be güzelim :çok üzgünüm:
rüyan hayırlara vesile olsun..benm bi arkadasım rüyada ne görüdğün değil ne hissettiğin önemlidir demişti..sen de cok rahatlamıssın sakinleşmişsin sevinmişsin...cok gzl bir rüya :asigim:

canlarim cok sagolun ama hala etkisindeyim cok guzeldi yaaaa
melekcm gonlumden oglan gecio ama RABBIM eli ayagi duzugun saglikli versin

umut sevgim enson gitigimde 12+2di dr kucuk dedi cinsiyet icin onumuzdeki sali gidicez nasipse o zaman 15+3olucak insallah ogreniriz o zaman

celencim gercekten cok huzurlu ve mutluydum bi an once haber verse baharcimda bizde meraktan kurtulsak

HEPINIZDEN ALLAH RAZI OLSUN KIZLARopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Çalıkuşum , soğan kürü adetin en erken 7. günü başlanıyor ama hormon ilaçları alıcam diyosun...Hemen 15 eylül gibi tüp bebeği yerleştirebiliyorlarmıymış ? Öyleyse eğer 10 günlük bir şey o zaman tüp bebek , sonra da bekleme sürece galiba...Canım yaaaa istersen tüp bebek tutmazsa öyle başla , ne olur ne olmaz...Ben kürü uyguladım çünkü doğum yaptığım için rahim daha çabuk toparlansın istedim...Senin öyle bir durumun yok nasıl olsa...Birde miyom alındıktan sonra kendini yeniliyormuşya , soğan kürü yenilemesini önlüyormuş...Biraz da bu nedenle uygulamıştım...Hemotoloğun ne dedi ki ? merakettim...

Iki Profda bana yazdiklari sunlar : Sizin sadece MTHFR Mutation C677T Heterezygot oldugunuz icin heparin almaniza gerek yok :eek:lmaz: burda önemli olan yüksek dozda alinmasi gereken Folikasit.
Buraya gelirseniz bunlari daha detayli konusuruz.
Bende tekrar cevap yazip önce bana cevap verdikleri icin tesekkür edip vereliniortak malesef onlara cok uzak bir sehirde oturdugumu gelemedigim icin Mesajla yardim istedigimi yazdim :gitme: ve benim 4.bebek kaybettigimi hatta 4. bebegimde yüksek dozda Folikasit aldigimi ama yinede bir naneye yaramadigini :umursamaz: bebegimin gelisimini yinede durdugunu yazdim ve en azindan önleyici olarak kullabilirmiyim diye sordum delikafadulden sonucta kaybedecek artik birseyim yok dedim.mafoldumben
Saolsunlar bana tekrar cevap yazdilar :teselli: ve hatta bir tanesi tabiki cevap yazacagiz biz sizler icin burdayiz onun icin doktorluk okuduk bunca sene buyrunnnnnnnnn diye yazinca cok duygulandim arkadaslar opuyorumnanaktan, neyse gelelim verdikleri ikinci cevaba aynen ikiside önce karsi cikti bu igneye :mymeka: sonrada ben önleyici amaclidami kullanamam diye tekrar sorunca , peki ozaman kullanabilirsiniz a.s ama sizin icin kesinlikle 0,3 ml geterli Faktor 5 , 2 yada baska thrombophile problemi ciksaydi ozaman kiloya bakilip igne vermemiz gerekiyordu ve hatta bu kisiler kesinlikle tekrarlayan düsüklerde fraxiparin kullanmalari gerekiyor diye yazmislar.
Sizinle paylasmak istedim, digerlerinden henüz bir cevap gelmedi gelince yine yazarimkaydirigubbakcemile2

Bende hacettepe hemotoloji bölüm başkanından bu pazartesiye randevu aldım sonunda...Sonuçları paylaşırım sizlerle...

Iki Profda bana yazdiklari sunlar : Sizin sadece MTHFR Mutation C677T Heterezygot oldugunuz icin heparin almaniza gerek yok :eek:lmaz: burda önemli olan yüksek dozda alinmasi gereken Folikasit.
Buraya gelirseniz bunlari daha detayli konusuruz.
Bende tekrar cevap yazip önce bana cevap verdikleri icin tesekkür edip vereliniortak malesef onlara cok uzak bir sehirde oturdugumu gelemedigim icin Mesajla yardim istedigimi yazdim :gitme: ve benim 4.bebek kaybettigimi hatta 4. bebegimde yüksek dozda Folikasit aldigimi ama yinede bir naneye yaramadigini :umursamaz: bebegimin gelisimini yinede durdugunu yazdim ve en azindan önleyici olarak kullabilirmiyim diye sordum delikafadulden sonucta kaybedecek artik birseyim yok dedim.mafoldumben
Saolsunlar bana tekrar cevap yazdilar :teselli: ve hatta bir tanesi tabiki cevap yazacagiz biz sizler icin burdayiz onun icin doktorluk okuduk bunca sene buyrunnnnnnnnn diye yazinca cok duygulandim arkadaslar opuyorumnanaktan, neyse gelelim verdikleri ikinci cevaba aynen ikiside önce karsi cikti bu igneye :mymeka: sonrada ben önleyici amaclidami kullanamam diye tekrar sorunca , peki ozaman kullanabilirsiniz a.s ama sizin icin kesinlikle 0,3 ml geterli Faktor 5 , 2 yada baska thrombophile problemi ciksaydi ozaman kiloya bakilip igne vermemiz gerekiyordu ve hatta bu kisiler kesinlikle tekrarlayan düsüklerde fraxiparin kullanmalari gerekiyor diye yazmislar.
Sizinle paylasmak istedim, digerlerinden henüz bir cevap gelmedi gelince yine yazarimkaydirigubbakcemile2

Canım değerlerimiz aynı , Lütfü beyde bana asprin+folbiol yeter demişti.Hayırlısı olsun arkadaşım...Önlem amaçlı belki bende 0,3 ml kullanırım...Bakalım pazartesi ne diyecek bana hemotolog...Gerçi ben sonucumu ona söylemicem...Yeniden baktırcam aynı değerlere...İçimde kaldı çünkü , belkide bir yanlışlık vardır :Saruboceq:...

X