Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Calısıkusum kahvelokum sımge hepınızı opuyorum kızlarrrr
bende seni öpüyorum canim benimŞeniz

Çalıkuşum , soğan kürü adetin en erken 7. günü başlanıyor ama hormon ilaçları alıcam diyosun...Hemen 15 eylül gibi tüp bebeği yerleştirebiliyorlarmıymış ? Öyleyse eğer 10 günlük bir şey o zaman tüp bebek , sonra da bekleme sürece galiba...Canım yaaaa istersen tüp bebek tutmazsa öyle başla , ne olur ne olmaz...Ben kürü uyguladım çünkü doğum yaptığım için rahim daha çabuk toparlansın istedim...Senin öyle bir durumun yok nasıl olsa...Birde miyom alındıktan sonra kendini yeniliyormuşya , soğan kürü yenilemesini önlüyormuş...Biraz da bu nedenle uygulamıştım...Hemotoloğun ne dedi ki ? merakettim...

Melekcigim haftaya persembe doktora imzalanmis kagitlari falan götürecegim ve adetimin 20.gününde yani Eylülün 17. falan ignelere baslayacagim 3 hafta vurulacagim yani tekrar adet oluncada devammm sonra adetin 12. yada 13. yumurta toplanacak ve birkac gün sonrada döllenmis yimirtalari rahime yerlestirecekler Insallahhhh iste böyle canim onun icin ben sogan kürüne en iyisi tüp bebekten sonra baslayayim eger tutmassa tabi

Melekcim açıkçası senin sonuçlarını da merakla bekliyorum. Çünkü benim de protein s, prıtein c nin normal, Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal, sadece MTFHR de sorun var. (MTHFR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot.)

Ve ben düşük doz iğne kulanıyorum, 0.2 celaxane. Bana başka bir doktor sadece aspirin yeterli demişti ama doktorum bu dozun zararı olmayacağını, önlem için kullanmam gerektiğini söyledi.
Ama hamileliğimin 7. haftasında kan pıhtısı oluştu rahmimde onu atlattık ama sonra bir kere daha oldu. Şimdi de halen var ama küçüldü.
Ve doktorum iyi ki iğneye başlamışız, iğneler olmasa bu pıhtılar daha çok daha büyük olabilirdi, büyük ihtimal gene düşük yaşardın dedi.
Bu nedenle madem zararı yok, sen de iğne kullanımını bir sor istersen canım. Bwen şimdi iyi ki iğne kullanıyormuşum diyorum çünkü.

ınşallah hepimizin gönlüne göre gelişir herşey:Saruboceq:

Melekcigim haftaya persembe doktora imzalanmis kagitlari falan götürecegim ve adetimin 20.gününde yani Eylülün 17. falan ignelere baslayacagim 3 hafta vurulacagim yani tekrar adet oluncada devammm sonra adetin 12. yada 13. yumurta toplanacak ve birkac gün sonrada döllenmis yimirtalari rahime yerlestirecekler Insallahhhh iste böyle canim onun icin ben sogan kürüne en iyisi tüp bebekten sonra baslayayim eger tutmassa tabi

Canım inşaallah ilk seferde tutar ...Sakın 3 tane döllenmiş yumurta yerleştirmesinler haaa , üçüz filan diyoruz ama şaka tabiki :) İkiz olsun diye dua ederim ama bak , ayyyyyyyyyyyyyyy ne güzeelll olurr , haberini alır almaz ilk halaya başlayan ben olcam ona göre haaaa :)

Bende hacettepe hemotoloji bölüm başkanından bu pazartesiye randevu aldım sonunda...Sonuçları paylaşırım sizlerle...

Canim ben orda ismini hatirlayamadim Ilhami Osman diye bir doktorada mesaj attim bakalim cevap yazacakmi sen hangisine gidicen

Canım değerlerimiz aynı , Lütfü beyde bana asprin+folbiol yeter demişti.Hayırlısı olsun arkadaşım...Önlem amaçlı belki bende 0,3 ml kullanırım...Bakalım pazartesi ne diyecek bana hemotolog...Gerçi ben sonucumu ona söylemicem...Yeniden baktırcam aynı değerlere...İçimde kaldı çünkü , belkide bir yanlışlık vardır :Saruboceq:...

Lütfü beye ben gecen sene sordugumda banada yeterli demisti ama ben ona 4. bebiste bunlari kullandim ama yine olmasi ve bu igen bana mantikli geliyor deyince , peki ozaman kullan dedi.
Ayy bu ne ya valla bu doktorlar normal degil birinin dedigini digerinin degi tutmuyor.
En iyise sen arastir ve dogru bildigini yap canim.
Sen yine yaptir canim ama normalde ayni cikiyor bende doktoruma ikinci kes yapalim deyince bu insanda ya vardir ya yoktur degismez dedi canim benimde icimde kalip acaba demistim ama sen yaptir tekrar bakalim.

Çalıkuşu canım hem oruçsun hemn yoruluyorsun, inşallah bu mübarek ayda ettiğin dualar kabul olur canım :)
Sen de önlem amaçlı kullanımda ısrarlı ol güzelim. Çünkü bana diğer doktor kullanma gerekli değil demişti, ama işte yukarıda da yazdığım gibi kendi doktorum "iyi de dedi hamilelikte zaten kan yoğunluğu artıyor, sizde de pıhtılaşmaya meyil var, önlem olsun başlayalım" dedi.
Öpüyorum seni çok :1hug:

Melekcim açıkçası senin sonuçlarını da merakla bekliyorum. Çünkü benim de protein s, prıtein c nin normal, Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal, sadece MTFHR de sorun var. (MTHFR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot.)

Ve ben düşük doz iğne kulanıyorum, 0.2 celaxane. Bana başka bir doktor sadece aspirin yeterli demişti ama doktorum bu dozun zararı olmayacağını, önlem için kullanmam gerektiğini söyledi.
Ama hamileliğimin 7. haftasında kan pıhtısı oluştu rahmimde onu atlattık ama sonra bir kere daha oldu. Şimdi de halen var ama küçüldü.
Ve doktorum iyi ki iğneye başlamışız, iğneler olmasa bu pıhtılar daha çok daha büyük olabilirdi, büyük ihtimal gene düşük yaşardın dedi.
Bu nedenle madem zararı yok, sen de iğne kullanımını bir sor istersen canım. Bwen şimdi iyi ki iğne kullanıyormuşum diyorum çünkü.

İnşallah hepimizin gönlüne göre gelişir herşey:Saruboceq:

Canım değerlerimiz hemen hemen aynı...Homotolog 41 değere bakıyomuş , geçen elif bahsetmişti...Aman başka şeyler çıkmasında ... Sırf iğne gerekip gerekmediği söylesin ve içim daha da rahatlasın diye gidiyorum zaten...Sen iyiki başlamışsın canım , inşaallah bir daha pıhtı filan oluşmaz...

Evet canım ben sayısını bile hatırlamıyorum bakalım değerlerin, sonuç kağıdı 5-6 sayfadan oluşuyordu.
Gerçi ben hemotologa gitmedim, sağolsun doktorum baktırdı hepsine.
ınşallah sen de en doğru tedaviyi bulur ve sonra da en kısa zamanda hamile kalırsın canım :)

Canim ben orda ismini hatirlayamadim Ilhami Osman diye bir doktorada mesaj attim bakalim cevap yazacakmi sen hangisine gidicen

Prof. dr osman ilmahi özcebeye gidicem canım i şeninde doktoru aynı zamanda ...Aynı kişiden bahsediyoruz heralde...

Lütfü beye ben gecen sene sordugumda banada yeterli demisti ama ben ona 4. bebiste bunlari kullandim ama yine olmasi ve bu igen bana mantikli geliyor deyince , peki ozaman kullan dedi.
Ayy bu ne ya valla bu doktorlar normal degil birinin dedigini digerinin degi tutmuyor.
En iyise sen arastir ve dogru bildigini yap canim.
Sen yine yaptir canim ama normalde ayni cikiyor bende doktoruma ikinci kes yapalim deyince bu insanda ya vardir ya yoktur degismez dedi canim benimde icimde kalip acaba demistim ama sen yaptir tekrar bakalim.
Evet yaaa dokktorlar herkese farklı davranıyor...Zaten bizim durumumuzda olan arkadaşlar doktorlarına ısrar ettikleri için kullanıyorlar iğneyi...Bu durumun net olmaması beni çoooook düşündürüyor...Prof olunca güvenmek istiyorum ama yaşanılmış örnekleri de görünce iyice bunalıma giriyorum valla...

Canım inşaallah ilk seferde tutar ...Sakın 3 tane döllenmiş yumurta yerleştirmesinler haaa , üçüz filan diyoruz ama şaka tabiki :) İkiz olsun diye dua ederim ama bak , ayyyyyyyyyyyyyyy ne güzeelll olurr , haberini alır almaz ilk halaya başlayan ben olcam ona göre haaaa :)
Melek canimsin benim cok tesekkür ederim, burda sadece iki tane koyuyorlar 3 tane istersen sorumlulugu aldigina dair kagit imzalatiyorlar

Çalıkuşu canım hem oruçsun hemn yoruluyorsun, inşallah bu mübarek ayda ettiğin dualar kabul olur canım :)
Sen de önlem amaçlı kullanımda ısrarlı ol güzelim. Çünkü bana diğer doktor kullanma gerekli değil demişti, ama işte yukarıda da yazdığım gibi kendi doktorum "iyi de dedi hamilelikte zaten kan yoğunluğu artıyor, sizde de pıhtılaşmaya meyil var, önlem olsun başlayalım" dedi.

Dinamis haklisin canim bende senin gibi düsünüyorum
Daha öncede yazmistim ben tesadüfen bir bayan tanidim ve onunda 1 oglu dogmus sonra 3 tane düsük ve bu kiza herseyi normal olmasina ragmen bile igne vermisler ve suan bebisi kucaginda ve oda burda almanyada, zaten ben ondan sonra sehir sehir bana bu igneyi yazacak doktor aradim ve sükürler olsunki buldum. Adam baktiki benden kurtulus yokkaydirigubbakcemile3 ve kac tane doktor gezmisim, ben sana yazayim bari dedi, Yani önem vermesem oda yazmayacakti bende acik acik dedim ben bu igleleri yazacak bir doktor ariyorum sizde yazmasiniz baska birine giderim :mymeka:

Evet canım ben sayısını bile hatırlamıyorum bakalım değerlerin, sonuç kağıdı 5-6 sayfadan oluşuyordu.
Gerçi ben hemotologa gitmedim, sağolsun doktorum baktırdı hepsine.
İnşallah sen de en doğru tedaviyi bulur ve sonra da en kısa zamanda hamile kalırsın canım :)

İnşaallah canım , 10 gün sonra filan birlikte kutlarız hamileliğim :)...
Çalıkuşum bir üste doktorun adını yazdım ama arada sıkışmış...Belki görmezsin diye tekrar yazıyorum...Prof.dr. osman ilhami özcebe

Arkadaşlar ben çıkıyorum , yemek yapmaya başlasam fena olmaz...Oruç oruç anca yetiştiririm valla...Hepinizi öpüyoruuum...

Bu hafta yiyorum orucu cokacimcoook adetim. kaydirigubbakcemile3 ama inan oruc gibiyim is yerinde vaktim olmuyor evdede kocisin önünde yemek istemiyorum yani yemek yaparken ne bulursam atiyom agzima :roflol:
Kocisi oruc tutuyor kaydirigubbakcemile3 ay hic dayanamiyor ayilip bayiliyor akannehir bana birsey olmuyor dayaniyorum diyede dahada :mymeka: cok sinirleniyor tabiki gururu inciliyo herhalde , galiba sanursam .
Ay ben orucu cok seviyom hatta esime keske daha gec acsak orucu diyince bana söyle bir ters ters bakti kaydirigubbakcemile3

İnşaallah canım , 10 gün sonra filan birlikte kutlarız hamileliğim :)...
Çalıkuşum bir üste doktorun adını yazdım ama arada sıkışmış...Belki görmezsin diye tekrar yazıyorum...Prof.dr. osman ilhami özcebe
Hah iste bende ona gönderdim zaten yakinda bütün doktorlar benim adimi biryere kaydedecekler ve bir dahada kimse bakmayacak :mymeka:herkese e-mail atiyom kaydirigubbakcemile3

selvihancım burdasın canım bebişin nasıl oldu sarılığı düzeldimi sana bişey sormak istiyorum hacettepede doğum için ne kadar ödedin özel oda falan ne kadar tuttu hastane masrafları

Iki Profda bana yazdiklari sunlar : Sizin sadece MTHFR Mutation C677T Heterezygot oldugunuz icin heparin almaniza gerek yok :eek:lmaz: burda önemli olan yüksek dozda alinmasi gereken Folikasit.
Buraya gelirseniz bunlari daha detayli konusuruz.
Bende tekrar cevap yazip önce bana cevap verdikleri icin tesekkür edip vereliniortak malesef onlara cok uzak bir sehirde oturdugumu gelemedigim icin Mesajla yardim istedigimi yazdim :gitme: ve benim 4.bebek kaybettigimi hatta 4. bebegimde yüksek dozda Folikasit aldigimi ama yinede bir naneye yaramadigini :umursamaz: bebegimin gelisimini yinede durdugunu yazdim ve en azindan önleyici olarak kullabilirmiyim diye sordum delikafadulden sonucta kaybedecek artik birseyim yok dedim.mafoldumben
Saolsunlar bana tekrar cevap yazdilar :teselli: ve hatta bir tanesi tabiki cevap yazacagiz biz sizler icin burdayiz onun icin doktorluk okuduk bunca sene buyrunnnnnnnnn diye yazinca cok duygulandim arkadaslar opuyorumnanaktan, neyse gelelim verdikleri ikinci cevaba aynen ikiside önce karsi cikti bu igneye :mymeka: sonrada ben önleyici amaclidami kullanamam diye tekrar sorunca , peki ozaman kullanabilirsiniz a.s ama sizin icin kesinlikle 0,3 ml geterli Faktor 5 , 2 yada baska thrombophile problemi ciksaydi ozaman kiloya bakilip igne vermemiz gerekiyordu ve hatta bu kisiler kesinlikle tekrarlayan düsüklerde fraxiparin kullanmalari gerekiyor diye yazmislar.
Sizinle paylasmak istedim, digerlerinden henüz bir cevap gelmedi gelince yine yazarimkaydirigubbakcemile2

canım bende butun tesler yapıldı fakat kan pıhtılasması cııkmadı 3, hamıllelıgımde dr onlem olarak ,3 kullanalım dedı olmadı 4 hamılelıgımde lutfu beye gıttım senın aspırın bıle kullanama gerk yok dedi olmadı ve 5, gebelıgımde hep bır arayıs ıcınde oluyo ınsan baska bı dr gıttım yıne bırsuru testler falan yıne bısey cıkmadı dr deneme yanılma yolu yapcaz deyınce cok kızdım sankı cok basıtmıs gıbı cektıgımız sıkıntıları bır bız bılırız kaybedecek bıseyım yoktu ve 0,4 kullandım bugunlere geldık cok sukur rabbım kucagımıza almayıda nasıp etsın ınsalllah bu surecte sunu anladım rabbım ol dıyecek ve olacakk su ramazan gununde dılerım sende bızlerde dıledıgıne bır an once kavusursun rabbım yardımcımız olsun canımmmm

canım bende butun tesler yapıldı fakat kan pıhtılasması cııkmadı 3, hamıllelıgımde dr onlem olarak ,3 kullanalım dedı olmadı 4 hamılelıgımde lutfu beye gıttım senın aspırın bıle kullanama gerk yok dedi olmadı ve 5, gebelıgımde hep bır arayıs ıcınde oluyo ınsan baska bı dr gıttım yıne bırsuru testler falan yıne bısey cıkmadı dr deneme yanılma yolu yapcaz deyınce cok kızdım sankı cok basıtmıs gıbı cektıgımız sıkıntıları bır bız bılırız kaybedecek bıseyım yoktu ve 0,4 kullandım bugunlere geldık cok sukur rabbım kucagımıza almayıda nasıp etsın ınsalllah bu surecte sunu anladım rabbım ol dıyecek ve olacakk su ramazan gununde dılerım sende bızlerde dıledıgıne bır an once kavusursun rabbım yardımcımız olsun canımmmm

Evet canim haklisin Tabiki önce Rabbim nasip edecekki olsun.
Düsüklerin sebebini zaten kimse bilemiyor biz sadece önlem olsun diye bu kadar doktorun pesinden kosuyoz. Biz önlemimizi alalimdan taktir yaradanindir.:Saruboceq:
Insallah Allahim her isteyene nasip eder helede bukadar cile aci cekmis bizlere.
Bizim imtahinimizda buymus demekki. Allahim kötüsünden korusun

pıhtıdaşlarım sizlerle paylaşmazsam stresten patlıyacam..
bildiğiniz gibi bu ay korunmadık,adetime 5 gün var stresten patlıyacam hiç umudumda yok ama bhcg yaptırıp rahatlasam mı diyorum ne dersiniz..
hiç bu kadar stres olmazdım ben iğnelere başlayacak olmamdan heralde bu merakım ne tavsiye edersiniz yarın gidip bhcg baktırıyım mı??hamile değilsem daha çok mu üzülürüm??:emir_bebek:

KIZLARRRR Bahardan haber yok mu sayfaları okurken ben mi atladım haberiiii ne oldu acaba haber alan olursa paylaşsın lütfennnn...

ESRABEN bu kadar merak edeceğine yaaptırsana tatlım kan testini. içini rahatlatırsın en azından... bende merak edicem yoksaaaaa :)

yaaa yaptırıyım mı ???valla benimde içim gidiyo gaza ihtiyacım var :ecrin_bebek:ya çıkmazsa çok üzülmez miyim

bu arada dünden beri bahardan haber var mı diye giriyorum ama nafile atlamadın esercim haber yok :Saruboceq::Saruboceq:

X