Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım sağol hacettepenin doktoru özeline gidiyorum. genel olarak iyi bir yaklaşımı vardı hep ama dün fena yaptı bizi. neyseki biraz toparlandım.

canım yaa bak size ne güzel tamam demiş bize neden öyle davrandı hala eşimle anlayamadık. bir görmen lazımdı saydığı lafları duyman lazımdı. zaten birşey söylemedim diye içime dert oldu. ama o anda şok oldum hiç beklemediğim bir davranışla karşılaşınca sadece gözlerim doldu ve içime attım.hepsi aynı bu doktorların dişimi sıkmaktan başka yapacak birşey yok biraz daha sabredeceğim. ama hem doğru düzgün ilgilenmesin hem bi dünya lafı saysın üstüne 250 tl de para ver bu çok koyuyor. :umursamaz:

premete canım benim, acını taa yürekten paylaşıyorum.
allahım bir daha yaşatmasın, allahın izniyle sağlıkla alırsın inşallah yavrunu kucağına :Saruboceq:

bkalecim canım gerçekten üzüldüm, yani zaten hassas şu hamilelik bri de doktor davranışı böyle olunca....
kendni çaresiz hissetme, içine hiç sinmezse neden değiştirmeyesin..ama lütfü beye ben de gidiyorum, ve deneyimine çok inanıyorum canım benim...onun ters bi gününe denk gelmiştir arkadaşların dediği gibi...gönlünü alır bir dahaki kontrole gör de bak...

canım zaten hekimliğine ve bu alandaki bilgisine saygım büyük sadece davranışı hoş değildi bilmiyorum bu saatten sonrada değiştirmek zor çünkü 30 haftamız bitiyor 31 olacağım neredeyse. bakalım zaten bir dahaki kontrolde ağzımı açmayacağım belki anlar ama sanmam eminim hatırlamaz bile.

canım benım degerım senınkınden yuksektı.100 lukte 230 195 165 146 ıdı. sonra banada senın gıbı dıyetısyen yolu gozuktu.elıme verdıler bı lıste.tamam herseyden var.ama ozgurce yıyemıyosun sonucta.bıde seker olcum aletı aldım.ogrettıler.olcuyodum.bundan yaklasık 1 ay sonra farketmeden kılo vermıstım.ve o kontrolumde bebk gelısımını yavaslatmıs dedı doktorum.coook uzuldum.dusunsene 15 gunde sadecec 150 gr almıstı.normalde 1 haftada 200 250 yı buluyo cunku.nerdeyse ceyregı yanı.cok korktum.dedım baslarım sekerınede dıyetınede.arastırdım seker yuksek olunca sadece tombık bebek olabılıyomus.dıger durumlar cooook nadır goruluyomus.dedımkı kendı kendıme eskıden seker yukleme testımı varmıs.teyzeler yıyıp yıyıyp douruyolarmıs.bosver dedım.bebegım zayıf kalıyo.bıraktım.9 gun sonra kontrole gıttım 350 gr almıstı.10 gun sonra bı kontrol daha ve bı 350 gr daha.su an acıgını yenı kapattı kuzum.ben ınanmıyorum o dıyetlere.beslenemıyosun ıste.ama tabıkı tatlı serbetlı seyler recel yıne yemıyorum.ekmegede dıkkat edıyorum.ama dıyet falan yok.kalan herseyı yıyorum canım.ıste boyle.ama belkı senın dıyetın metoboolızman farklıdır.sende once dıyetı dene bence.ben denedım.kotu sonuc aldıgım ıcın bıraktım.sen belkıde ıyı sonuc alırsın.bellı olmazkı.kafanada takma sakın...gecıcek ınsallah....opuyorum senı

premete canım benim, acını taa yürekten paylaşıyorum.
allahım bir daha yaşatmasın, allahın izniyle sağlıkla alırsın inşallah yavrunu kucağına :Saruboceq:

Teşekkür ederim canım. Allah hepimizin çektiği acıları sıkıntıları sağlıklı hayırlı evlatlarla ödüllendirsin inşallah.

bende yapmadım diyet papatyacım.sadece baklavayı vb tatlıları kestim.cok ta yemiyordum zaten.malum kız olunca limon erik vs gitti hep bende kaydirigubbakcemile3 üstelik benm tombiş bir bebeğimde olmadı.38. haftada 2880 gr doodu cemre yerimseniben ama uymadığım içinde hep acaba vardı aklımda.ya bişe olursa die :sinifsinif: bence diyetine uy..ben insüline gerek kalıcaanı sanmıyorum.
ya bide değerlerimi hatırlamıyorum papattyacım.ve o kağıdıda almadık biz :çok üzgünüm:

Kızlar merhaba benım ıyne yerım morarmaya baŞladı gÖbegımden yaptılar ve sızlıyor Önemlı bır Şey olabılırmı Öylen 12de vurdurdum ıyneyı ve ınceden sızlıyor hastaneye gıdeyımmı sızlerde bÖyle oldumu

Papatyacım umarım diyetin işe yarar canım, güzel sonuçlarını bekliyoruz, seni de bebeğini de korusun allahım.

Gülaycım geçmiş olsun canım, bende kendim vurmayı denediğimde becerememiştim, heralde iğneyi çok titrettim ve morartmıştım, ama sızlama falan olmadıydı. Sonra eşim öğrendi yapmayı bir daha da bi sıkıntı yaşamadık.
Eğer çok sızlıyorsa bi gösterin derim ben ama başıma gelmediği için de bilemedim açıkçası.

Kızlar bu arada bizim kontrolümüz iyi geçti sayılır. Yani allaha şükür bebeğimiz çok iyi, ama kan pıhtımız halen var. Ancak güzel olan geçen hafta pıhtının boyu 44 mm, eni 12 mm idi. Bu hafta ise eni aynı kalmış ama boyu 32 mm ye inmiş. Yani yaklaşık 1 cm lik bir küçülme var.
Doktorumuz bu iyiye işaret dedi, rapor yazmadı. zaten masa başı çalışıyorsun, işe başlayabilirsin ama gezmek, yürümek, yorulmak, fazla hareket etmek gene yasak dedi. Zaten iş çıkışı falan da eşim araba ile alacak beni, otobüzlerde falan çok sarsılmam yani. Ben de sevindim, doktorum durumu çok tehlikeli görse başlatmazdı işe çünkü:)
Sadece ekstra bir sancın, lekelenmen olursa hemen gel dedi. Ama böyle bir durum olmazsa 15 gün sonra gel, üçlü testi de yapalım dedi.

ışte ben de bebeğimde durumlar böyle kızlar, inşallah hepimiz bu süreci sağlıkla tamamlarız

herkese hayırlı aksamlar hayırlı ramazanlar allah ınsallah bu mubarek ayda butun herkseın hayırlı dualarını kabul eylesin...
gülaycım merhaba canım demek ıgnelere basladın hadı bakalım ınsallah hayırlı olur. benım son hamılelıgımde ıgneyı hep göbegımden yaptı esım sızlama morarma hepsi oluyordu göbegımın heryerı mosmor olmustu 4 gunde bıldıgım kadarıyla sıkayetlerın normal canım ama ters bı durum varsa zaten arkadaslar yazacaktır.

dinamisscim ıyı olmana sevindim ınsallah daha büyük sıkıntılar yasamazsın bebegın saglıkla dogar umarım sen yınede kendını cok yormadan calıs riske atma bebişini o annesını cok sevıyor demekkı seni hiç bırakmak ıstemıyor ınsallahh....

Teşekkür ederim krizantemcim, sağolasın.
Ben de riske atmak istemiyorum ama neredeyse rapor hakkımın tamamını kullandım. Ve allaha şükür ki işyerim deki müdürüm de oda arkadaşım da bayan ve bu konuda bana karşı çok anlayışlılar.
E zaten masa başı çalışıyorum, yani doktorumda eğer gidiş geliş de de sıkıntı yoksa ha evde oturmuşsun ha işte dedi. ışte de ayakta falan değilim hep masamda, bilgisayardayım.
Zaten çok uzak değil, ve eşim şu an müsait, akşamları da o gelip alacak.
Bu nedenle başlamak en iyisi sanırım.
ınşallah sağlıkla alırız kucaklarımıza hepimiz.

çok sevindim inşallah böyle sorunsuz devam edr hamileligin dinamiscigim saglıkla sıhatle kucagına alırsın allahın izniyle inşallah

teşekkür edrim ben panik yaptım sanırım ilgilendigin için sagol eyer sizlerdede plduysa panik yapacak bi durum yok demektir

bahar cım çok teşekkür ederim ben şuan kent hastanesinde prof. namık demire gidiyorum ama kararsız kaldım gerçi çok ilgilendi cvd testi sonucunda kesin teşisi o koydu diğer doktorlar bu teslerden hiç bahsetmemişti direk iğnelere başlıyacaklardı coraspin içiyordum hamile kalana kadar ama namık bey gerek yok dedi.test sonuçlarım faktör v h1299r heterozigot beta fibrinojen-455 g-a heterozigot mthfr a1298c homozigot

kıyamam ben sana kaydirigubbakcemile3 daha dur ne morarmalar olucak gülaycım korkma hiç bişicik olmaz.yanlıs yerdn vurulmus olabilir.benm doktorum önemli olan ilacın içeri gitmesi derdi.morarmalar ve kanamalr içinse kasa denk gelmiştir senin canın yanar baska da bişicik olmaz derdi yerimseniben içini ferah tut sen :1hug:
cok sevindim hersey yolunda cok şükür :Saruboceq: allaha emanet olun minicik bebişinle :Saruboceq:

Çok sağol celencim.
Sen de güzel kızında allaha emanet olun, hiçççç hasta olmasın, rahatsızlanmasın tatlişkomuz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…