Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

celen ve dinamisis kızlar çok sağolun inanın çok kötü birşey. hocanın hekimliğine ve bilgisine zaten saygımız sonsuz ve güveniyoruz bende anlam veremiyorum neden böyle yaptı diye. celencim dediğin gibi herhalde işine karışıldığını düşündü ama sadece kayıt verecek misiniz diye sordu eşim inanın başka ağzımızı açıp ta bişey demedik. ayyyy o anları düşündükçe ağlıyorum yaaa çok etkilenmişim.mafoldumben

canım ilgin için sağol daha önceki muyanelerinde hoca ne derse dinliyorduk sorularımızı sorup cevabımızı alıyorduk herhangi hiç bir talepte falan bulunmadık hatta ilk gittiğimde çok memnun kalmıştım. ama dün öyle olunca tüm iyi bildiklerim aklımdan uçtu gitti. seninle de kötü olmuş ayyy bu doktorları anlamıyorum elimiz mahkum hiç iyisine denk gelmeyeceğim herhalde:umursamaz:

günaydın canlarım....hepimize hayırlı ramazanlar diliyorum.Allah su mübarek ayın yüzü suyu hürmetine hepimizi bebişlerimize saglıcakla kavustursun ınsallahhhhh.....bu ay ıcınde doguracagım ıcın cok mutluyum...dualarınızı esırgemeyın nolur.............

canlarım selvıhanı arıyorum ama kapalı hep.ulasınca yazarım hemen.ınsallah ıkısıde cok ıyıdır ve bol bol koklasıyolardır :)))

bkalecım sakın uzulme.doktora gıdemeyen ne cok kadın var hamıleyken.ayrıca benım kontrollerımde kısa surer hep ustelık oyle 3 boyutlu yada 4 boyyutlu falanda deıl.sımsıyah bı ekran ıste.ama ben nedense hıc takmıyorum kafamı buna.cunku onemlı olan o sırada doktorumun agzından cıkanlar.yanı bı terslık olsa ama sen kuzunu yarım saat ızlesen nolur bı dusunsene.hamılelık duygusallıgı bızımkı.bende zaman zaman kızarım doktoruma.ama su an ıcın onlara ıhtıyacımız var.hem gercekcı bakarsak onlarda haklı.ıslerı bızım gonlumuzu hos etmek deıl sonuc olarak.uslubu bıraz kırıcı olmus haklsın.ama bu saatten sonra ne kendını nede esını uzme.uslu uslu gıt doktoruna bosver gerısını.kndını de uzme bakeeeemmm:))) bak bebiş ıyıymıs.hem bak ben buyuk bı sehırde oturup hastalıgımızla yakından ılgılenen bı profa gıdebılmeyı ne cok ısterdım.sen bu avantaja sahıpsın ne güzel..boyle dusunursen rahatlarsın canım....

HERKESE HAYIRLI RAMAZANLAR....

sidocum canım sağol doğru söylüyorsun önemli olan bebeğim ama işte insan daha fazla bilgi almak istiyor. üstelik bu cd de kayıt işini biz hocaya ilk gittiğimizde bi çifte vermiş bizde görmüştük eşimde cd veriyormusunuz diye sormuştu. hoca da evet zamanı gelince vereceğim demişti. bunun üzerine dün tekrar sordu eşim yoksa cd deki görüntü olsa da olmasa da çok önemli değil yeterki bebeğim iyi olsun. neyse canım çok öptüm seni a.s.

canım ya bozma moralini bende lütfü beye gidiyorum biliyosun 22.haftamdayım 20.haftada kendisine gittiğimde dediğin gibi 5 dk. ulturasonda baktı bende çok rahatsızım bu durumdan ama heralde diyorum önemli bişey olsa söyler sonuçta yılların hekimi baştan savma yaparak bu riski göze almaz sadece geçen sefer gittiğimde 3 lü taramamda bi değerimde sorun olduğunu benim kafama çok takıldığını söylediğimde ilk defa herşeyini göstererek anlatmıştı onuda çok kısa anlattı sanırım pek bişey söylenmesinden hoşlanmıyo ama sonuçta bizde herşeyini bilmek için her ay 250 veriyoruz yoksa ssk dr una gideriz sanırım dün canı sıkkındı size patladı çünkü genel anlamda sakin bi dr açıkcası öyle bi tepki bende beklemem ve açıkcası cd işini bende sormak istiyodum sormam bu olaydan sonra canım bide ben eyüp ekiciyede gittim 20. haftada ayrıntılı baktı 20 dk falan oda cd falan vermedi sinir olmuştum bişeyde dememiştim kendine iyi bak böyle şeyler içinde bebişini strese sokma

selvihancım seni merakla bekliyoruz... güzel haberlerini duymak için

hepinizin ramazanı mübarek olsun arkadaşlar. hayırlı ramazanlar diliyorum.

HAYIRLI RAMAZANLAR öncelikle ...kızlar bu dr.larıda sıcak mı çarpıyo ne :) bende yat yat sıkıldım valla :) bölede beklenmiyo zaman :) bende dünden beri acayip bir açlık var bir türlü doyduğumu hissetmiyorum sizde var mı böle durum. bide bebek acayip kasılmaya başladı acep erken mi geleccek neee dün geceden beri gittikçe sıklaşıyo kasılmaları.... öptüm hepinizi

Merhaba arkadaşlar. Benim durumum sizlerden biraz farklı. Ben 29+2 haftalıkken doğum yapmak zorunda kaldım çünkü oğlum artık anne karnında beslenemiyordu (ıUGR). 830 gram doğan yavrum 71 gün küvezde yaşam savaşı verdikten sonra savaşını kaybetti. Daha sonra yapılan genetik incelememde mthfr 1298 heterozigot,PAI 4G\4G, ACE D\D çıktı. Henüz doktora sonuçları gösteremedim çünkü daha hemotolojideki trombofili ile ilgili sonuçlarım çıkmadı ama şimdiden folit asit ve bebek aspirinine başladım. En kısa zamanda tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum çünkü yeniden hayata tutunacak bir dala ihtiyacım var. Siz deneyimli arkadaşlarım bana tavsiyeleriniz var mı? Özellikle ızmir'de yaşayıp da aynı sorunu paylaştığımız arkadaşlar hangi doktora gidiyorsunuz acilen bir doktor bulmam gerekiyor.

ne olursa olsun doktorumun bana vereceği bilgiden çok bana yaklaşım tarzı önemlidir.......bence siz o lütfü bey denilen şahısı çok abartmışsınız........hiç bir doktorun hastasını,heleki bebek bekleyen hastasını,hele hergün bebeğinin sağlığı için iğne vurulup şükreden hastayı----------bir insanı--------azarlamaya hakkı yokturlmaz:

türkiyede ne değerli doktorlarımız var arkadaslar........yaptığı çok ayıp.........ne zaman ona giden birinin yazısını okusam,hep aynı şeyler,5 dk.baktı,cevap vermedi,ilgilenmedi...............o zaman o 250 tl hak ediyor mu yani???

çok sinirleniyorum......moralin ne kadar önemli olduğunu,pozitif yorumlarının insan hayatını ne kadar etkilediğini o kadar iyi biliyorum ki.......böyle şeyleri okuyunca sinirlerim çok bozuluyorbiraz sert oldu ama kusura bakmayın lütfen

Son düzenleme:
selam arkadaşlar
benim 3 tane düşüğüm oldu ilki 5 hafta,ikinci 7,sonuncu ise 11 haftalık.
ikinci düşükten sonra cleksan 0.4 mg iğne ve coraspirin,folbiol kullandım ama genede 11 haftalık iken bebeğin kalbi durdu.
Bugun bir sitede bir dr'a mj attım acaba dozaj arttırılırsa gebeliğin devamının olasılığı artarmı diye oda bana 0.6 mg lık fraxiparin yeterli demiş yani günde iki dozja gerek yok sanırım.
bu konuda bişey bilen ver mı?sizin dozajlarınız ne??

cok gecmişler olsun canım yaaa mafoldumben nasıl üzüldüm anlatamam mafoldumben allahım bir daha yasatmasın :Saruboceq:
tatlım ben mthfr677t heterezigotum..problemimi dokuz eylül üni. hastanesinde buldular.hamile kalmam ve kontrollerim asker hastanesinin doktorunun özelinde oldu.tedavimi o devam ettirdi..inşallah ii bir doktora denk gelirsin :Saruboceq:

canım aramıza hoşgeldim malesef,keşke bu sorun olmasaydı da gelmeseydin.ben izmirde ömer sudekan'a gidiyorum.bilmiyorum duydun mu riskli gebeliklerde uzman.hiçbirşeyi riske atmıyor,haftada 1 kontrole alıyor beni.2 doktor beraber çalışıyolar.ultrasona bakan atilla bey var o da uzman dr. bakarken öncelikle bebeğin iyi olduğunu söylüyor hemen.ondan sonra ayrıntıları anlatır.önceden gittiğim dr.lar bakar bakar bişey demezlerdi.zaten bebek de görünmezdi.ne kadar kalırsan kal yanında istediğini sor.2 doktor da çok anlayışlılar.ben tavsiye ederim gözüm kapalı.bi araştır istersen.

değerin neydi canım senin?

ah be güzelim nasıl üzüldüm,senin yerine olsam o dr'a neler derdim çıkar giderdim ordan.yok mu canım başka dr..
istersen 38. hafta olsun doktor doktordur. bence gitme ona çünkü senin o güzel gününde aklında bu doktorun sana yaptıkları gelecek hep.
bu dr nerenin doktoru hastane mi muaynanesi mi var.biraz bahsedermisin.
ayrıca doktorlar bebeklerin ultrason görüntülerini cd'ya çekip veriyorlar,dktorumuz yıllarca okumuş ama daha teknolojiden haberi yok.cd'ye çekmek için radyo-tv okumasına gerek yok.benim 4 yaşında ki yeğenim bile biliyor cd'ye çekmeyi...laelaelaelaelae

Teşekkür ederim canım. Ömer Bey sadece özel olarak mı çalışıyor yoksa herhangi bir devlet hastanesine de bağlı mı. İlk gebeliğimde küvez bulmak sorun olmuştu. Sırf küvez bulabilmek için Ege'den bir prof'a gitmiştik sorun ortaya çıkınca. Doğumu orada yaptım ama orada boş küvez olmadığı için yine de sorun yaşamıştık. Yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. Allah tekrarını yaşatmasın ama her türlü ihtimali düşünmem gerekiyor.

malesefki sırf özel çalışıyor canım.doğumları ege sağlıkta yapıyor galiba.benim de şimdi iğneler için heyet raporu almam lazım,nereye gitcem bilmiyorum.daha önce yeşilyurt ve urla devlet hastanelerinde 2 doktora gitmiştim.onlar beni oayaladı,bu durumdan haberleri bile yok,tekrar deniceksin diyolardı.

premete çok üzüldüm inan okurken gözlerim doldu allah bir daha yaşatmasın inş ben ege ünv gidiyorum canım bu konuda uzman sermet sağol var prof ben hiç gitmedim ama hamile kalırsam ona gitmeyi düşünüyorum burda nazlının dru da o nazlı memnun du sende bir dene istersen

bahar nasıl gidiyor hamilelik bakim demek biz buluştuğumuzda hamilemişsin de haberimiz yokmuş olsa kutlardık ne güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…