Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ya bana kimse cevap yazmamış arkadaşlar hemozigot nasıl bişey tehlikelimi hangi hastaneye gidiyosunuz

Canım ilk mesajını göremedim ama çok da tehlikeli birşey değil eğer tedavimizi olursak tabii ki..
İstanbul'da olmadığım için hastane ism isöyleyemeyeceğim, ama üniversite hastaneleri eminim ilgileniyodur.
Bizim durumumuzda olanlar (ben de dahil olmak üzere) genelde hamilelik öncesi 3 ay süre ile bebe aspirini ve folic asit kullanıyoruz. Hamile kalınca da kan sulandırıcı iğnelere başlıyoruz.
Eğer forumun geçmiş sayfalarını okursan bu şekilde tedavi olarak bebeklerini kucaklarına alan arkadaşlarımız olduğunu göreceksin.
Bu nedenle korkma ama tabii ki hamile kalmadan önce en uygun tedavi şeklini de araştır.

evet canım .. sen ne zaman tekrar deneyeceksin bebiş için?:emir_bebek:

:sm_confused: canım ben tam karar vermiş değilim ama doktor başlayın derse o zaman başlarım herhalde istemeye..... bu da ayın 28 inden sonra belli olacak.. kısmet inşallah.....
senin herşey yolundadır inşallah keyfin nasıl.... kaydirigubbakcemile2 :1hug:

ya bana kimse cevap yazmamış arkadaşlar hemozigot nasıl bişey tehlikelimi hangi hastaneye gidiyosunuz

selam canım homozigot kötü birşey mi :uhm: iyinin varlığına göre değişir... heterezigota göre kötü ama faktör 5 e göre iyi.... doğru zamanda doğru tedavi uygulanmasıyla inşallah herşey iyi olur tatlım...... senin değerin ne ??????? :teselli:

iyisayılırım canım ama içimdeki acı hiç bitmiyooo. o yüzden bir an önce tekrar bebek istiyorum. ama önce rahim filmi çekinmem gerekiyo... bayramdan sonraya inşallah çektirip sonucuna görede tekrar başlamayı düşünüyorrum canım sen ne dersin ... hala günde 1 posta hıçkıra hıçkıra ağlıyorum... bu yüzden böle bisey düşündüm...

Nergis cim canım benim seni o kadar iyi anlıyorum ki...
ınan ki ben hala düşürdüğüm bebeğim aklıma geldikçe (ki kalbi bile atmamıştı, gelişmi 5. haftada durmuş) canım acıyor...Ben de çok ağladım, çok dar ettim kendime hayatı ama çare değil ki güzelim.
Bazı insanlar daha bir duygusal oluyor işte.
Biliyor musun benim bir arkadaşım var, düşük yapmıştı ve doğru düzgün umursamamış bile.
Ben ona şaşıyordum nasıl üzülmedin diye o bana şaşıyordu neden bu kadar üzülüyorum diye..
Ama inan bana hafifleyecek canının acısı...Hep daha beterini düşün ve halimize şükret canımın içi..
Biliyor musun bir tanıdığım 3 düşüğün ardından 4. bebeğini dünyaya getirdi ve bebek doğduktan 1 saat sonra öldü..
Üstelik her şeyi normal gözüküyordu hamilelik boyunca...
Kimsenin acısından sevinç çıkar demiyorum sakın yanlış anlama..
Ama inan başka acıların yanında bizimki bazen küçük kalabiliyor.
Ama inşallah yeniden hamile kalacaksın o zaman o sevinç sana bu ağlama nöbetlerini unutturacak.
Ama yapılması gereken tüm kontrollerini yaptırmadan çok dikkatli ol canım benim..Bir daha hamile kaldığında için rahat ben elimden gelen herşeyi yaptım demen için bu şart..Gerisi elbette allahın takdiri..
Lütfen elinden geldiğince metin olmaya çalış canım.
Eğer kafanı şişirdirsem kusuruma bakma, sadece seni çok iyi anladığım için ben de düşüncelerimi yazmak istedim.

Hep umutlu ol arkadaşım lütfen, unutmaki tüm bu emeklerimizin karşılığını inşallah sağlıklı bebeklerimizle alacağız:)

Son düzenleme:
benim derdimi anlayan sadece sizlersiniz...destekleriniz için çok teşekkür ederim...inşallah güzel günlerde görecez ama ben bu gün acı çekiyorum ve acımı dibine kadar yaşıyorum...
dinamis canım sana iyi gecelr bitanem hadi yat dinlen artık bebişinde dinlensinkaydirigubbakcemile5

Sana da iyi geceler birtanem.
ınşallah acın en kısa zamanda, sorunsuz geçecek bir hamilelik ve arkasından gelecek nurtopu gibi bir bebekle diner.:Saruboceq:

allahım kimseye yaşatmasın böyle acıları.. benim 3 düşüğümde kalbi atmadan gerçekleşti. sanırım tam o kısımda problem var sanırım. daha ileriki dönemlerde kaybetmiş olsaydım kesinlikle çok daha fazla zor olurdu benim için. Her zaman rabbimden hayırlısı istedim. istemeye devam edecem. yazdığın her kelime bile benim için çoook değerli...ağlamak ta iyi geliyo rahatlıyorum. hepinizi çoook öpüyorumbuyrunnnnnnnnn

papatyacim selam canim once sonuclarina uzuldum canim bana sormamissin ama cevap vereyim istedim
ben hem annemi hemde dayimi sekerden kaybettim ustelik ablamda da cikti hepside insulin kullaniyorlardi doktorum banada gebeligimde sekerimin yuksek oldugunu ve diyetisyene gitmem gerektigini bebegimin seker hastasi olabilecegini yani risk altinda oldugunu soylemisti tabi ben unuttum gitmeyi diyetisyene bir dahaki ay sordu gittinmi diye bende unuttum dedim ve ben sadece tatlilari kestim baskada hicbir sekilde diyet yapmadim sonuc cok sukur hicbirsey yok bebegimde biliyorsun ustelik bebegim 4 kilo dogdu bence sende tatli ve hamur islerini kes ve sakin kafana takma canim biliyorsun stres sekerin bas dusmani bak gor kendiliginde gececek dualarim seninle bitanem guzel haberlerini insallah alicaz opuyorum seni :1hug:
Margueritecim , teşekkür ederim canım .Benim de annem -babam , teyzelerim-dayım , halam filan hep şeker hastası. Teyzemi şekerden kaybettik sizin yakınınızda olduğu gibi. Bende de kalıtımsal ve gebeliğe bağlı yüksek çıktı herhalde. Canım evet ben de şekeri-karbonhidratı kısıtlıycam haklısın. 10 gün sonra düşüceğini umuyorum. Eşim belki dönemlik bişeydir , düşücek göreceksin diyor.İnşallah öyle olur. Moral verdiğin için çok sağol. Çok öpüyorum seni.

allahım kimseye yaşatmasın böyle acıları.. benim 3 düşüğümde kalbi atmadan gerçekleşti. sanırım tam o kısımda problem var sanırım. daha ileriki dönemlerde kaybetmiş olsaydım kesinlikle çok daha fazla zor olurdu benim için. Her zaman rabbimden hayırlısı istedim. istemeye devam edecem. yazdığın her kelime bile benim için çoook değerli...ağlamak ta iyi geliyo rahatlıyorum. hepinizi çoook öpüyorumbuyrunnnnnnnnn

geçmiş olsun benimde 3 düşüğüm oldu sonuncusu 11 haftalıktı kalbi durdu.protein c eksikliğim var ekimde tekrar deniycez.20 temmuzda kürtaj oldum daha yeni atlatabildim.senin durumun tam ne bilmiyorum ama ne tedaviler gördün ne ilaçlar aldın???

canım benım degerım senınkınden yuksektı.100 lukte 230 195 165 146 ıdı. sonra banada senın gıbı dıyetısyen yolu gozuktu.elıme verdıler bı lıste.tamam herseyden var.ama ozgurce yıyemıyosun sonucta.bıde seker olcum aletı aldım.ogrettıler.olcuyodum.bundan yaklasık 1 ay sonra farketmeden kılo vermıstım.ve o kontrolumde bebk gelısımını yavaslatmıs dedı doktorum.coook uzuldum.dusunsene 15 gunde sadecec 150 gr almıstı.normalde 1 haftada 200 250 yı buluyo cunku.nerdeyse ceyregı yanı.cok korktum.dedım baslarım sekerınede dıyetınede.arastırdım seker yuksek olunca sadece tombık bebek olabılıyomus.dıger durumlar cooook nadır goruluyomus.dedımkı kendı kendıme eskıden seker yukleme testımı varmıs.teyzeler yıyıp yıyıyp douruyolarmıs.bosver dedım.bebegım zayıf kalıyo.bıraktım.9 gun sonra kontrole gıttım 350 gr almıstı.10 gun sonra bı kontrol daha ve bı 350 gr daha.su an acıgını yenı kapattı kuzum.ben ınanmıyorum o dıyetlere.beslenemıyosun ıste.ama tabıkı tatlı serbetlı seyler recel yıne yemıyorum.ekmegede dıkkat edıyorum.ama dıyet falan yok.kalan herseyı yıyorum canım.ıste boyle.ama belkı senın dıyetın metoboolızman farklıdır.sende once dıyetı dene bence.ben denedım.kotu sonuc aldıgım ıcın bıraktım.sen belkıde ıyı sonuc alırsın.bellı olmazkı.kafanada takma sakın...gecıcek ınsallah....opuyorum senı
Sidocum , teşekkür ederim canım , senin değerlerin daha yüksek olmasına rağmen kontrol altına alabilmişsin , iğneye gerek kalmamış , bu bana moral verdi. Canım yalnız sana verilen diyet nasıldı bilmiyorum , belki düşük kalorili bi diyetti. O yüzden gereği gibi beslenememiş olabilirsin canım. Bana verilen 1800 kalorilik ve oldukça doyurucu , bir gün içinde bütün besin gruplarına yer veren güzel bi diyet. Yani diyet deyince sanki az yedirip kısıtlayan bi diyet akla geliyor haklı olarak ama gerçekten öyle değil. Hatta fazla geldiği için doyduğum halde kendimi zorlayıp , diyete tam uymam lazım diyip yiyorum. O açıdan bebeğin kilosuna -gelişimine zararı olmaz aksine faydalı olur gibi geldi bana. İnşallah öyle olur. Şu an bebeğinin gelişiminin iyi olmasına çok sevindim. Maşallah canım. Allah bebeklerimizi korusun inşallah. Öpüyorum.

geçmiş olsun benimde 3 düşüğüm oldu sonuncusu 11 haftalıktı kalbi durdu.protein c eksikliğim var ekimde tekrar deniycez.20 temmuzda kürtaj oldum daha yeni atlatabildim.senin durumun tam ne bilmiyorum ama ne tedaviler gördün ne ilaçlar aldın???

mtfhrc677t heterezigot ve paı 4g 5g var bende. gebeliğimin 3. haftasından itibaren 0.3 lük fraxıparin+elevit kullanıyordum. ama 5+4 günlük kken düştü.3 düşüğümden kendiliğinden olduç hiç kürtaj olmadım.
sanada geçmiiş olsun canım. en kısa zamanda hamile kalırsın ve sağlıklı sıhatli bir şekilde kucağına almak nasip olur.

BAHARCIM , güzel çiçeği burnunda hamilemiz , iyi dileklerin için çok sağol canım . Bana bişey sormuştun sana bu mesajı dün yazmıştım ama bağlantı sorunu yaşayıp gönderememiştim. Kopyalamıştım , sonra göndermek için. Şimdi yolluyorum canım ;

Baharcım , canım bahsettiğim cihazla 9-10. haftadan itibaren bebeğin kalp atımlarını evden dinleyebiliyorsun. Hatta adını vermekte sakınca yok herhalde çünkü cihazla ilgili başlık bile vardı. Angel sounds-fetal kalp atımı dinleme cihazı.

Canım , bence şu an doktora gitmekte acele etme , kararsızım diye yazmışsın ya.Bence cumartesi günü git. O zaman sanırım 6. haftaya mı giriyorsun.Ben bu son hamileliğimde özellikle karar verdim 6. haftaya kadar gitmedim doktora. Gidicem yok keseyi göremedik bi daha gel , tekrar gidicem kese göründü , bebek görünmedi tekrar gel , sonra kalp atımı aldık alamadık tekrar gel demesinler diye, çünkü çok stres oluyor.Tuttum kendimi zaten iğneye başlamıştım.6. haftanın ilk günü gittim ve Allahıma şükürler olsun o gün hem keseyi , hem bebişi , hem kalp atımlarını gördüm. Zaten kalp atımından sonra bi daha ikili teste kadar çağırmıyor doktor. O ara çok merak edersen o cihazdan alırsın , ya da ultrasona girersin.Cihazı da çok kullanma , ultrasona da çok girme. ıradeli ol. Merak etme herşey yolunda gidecek. Bu bebeğin gönderilişinin bi anlamı var bence. Güçlü bi bebek , seni bırakmayacak merak etme. Dualarım seninle canım . Çok öpüyorum.

mtfhrc677t heterezigot ve paı 4g 5g var bende. gebeliğimin 3. haftasından itibaren 0.3 lük fraxıparin+elevit kullanıyordum. ama 5+4 günlük kken düştü.3 düşüğümden kendiliğinden olduç hiç kürtaj olmadım.
sanada geçmiiş olsun canım. en kısa zamanda hamile kalırsın ve sağlıklı sıhatli bir şekilde kucağına almak nasip olur.
sanırım gebeliklerin küçük diye kürtaja gerek olmamış.ne güzel ama dr lara kalsa kesin kürtaj gerek deerlerdi.ilkinde bende kürtaj olmadım hiçbirşey olmadı allahtan.ama 5 haftalıktı o nedenle parça kalmadı sanırım.umarım sende biran önce tekrar hamile kalıp bebişini bir an önce kucağına alırsın.
ben 0.4'lük kleksan kullandım. Dün bir dr'a mail attım 0.6'lık fraksparin'e kadar doz yükseltilebiliomuş??
valla kafam karışık ne kullansak iyi gelicek doz ne olmalı? bunlar hep soru işareti!!
insan bundan sonra şansa bırakmak istemiyor:KK43:

FUNDACIM , napıyosun canım nasılsın ? Ne zamandır yazmak istiyorum sana. Takip ediyorum mesajlarını , iyisiniz herşey yolunda çok şükür. Selvihandan sonra sırada sen ve bkale varsınız ayy inanamıyorum ya bugünlere çok şükür gerçekten.

Canım isim konusunda kararsız olduğunu yazmışsın , haklısın isim bulmak zor oluyor hakkaten. Tınısının güzel olması , kulağa hoş gelmesi lazım , anlamının güzel olması lazım. Hem küçükken hem büyüdüğünde rahat kullanabileceği bi isim olması lazım.Biz de çocuk isimleri ansiklopedisi aldık , ordan bakıyoruz , eşim de ben de hoşumuza gidenleri yazıyoruz sonra birbirimize soruyoruz.Bazen onun beğendiğini ben beğenmiyorum , bazen benim beğendiğimi o beğenmiyor filan. Bi de eşim Mitoloji Sözlüğünden bakıyor , çok güzel erkek isimleri var , yalnız kız isimleri çok yok diyor , bakabilirsin bence.Benim ortanca kardeşim çok okuyan , isim-kelime dağarcığı yüksek olan biri. Ben eski Türk isimlerini de çok sevdiğim için , abla Divan-ı Lügat-i Türk ten bakalım , güzel bişey bulabiliriz diyor , bakıyor bakalım. İsim konusunda anne-babaya baskı yapılmasına karşıyım ben , isim koymak bizim hakkımız.Kayınvalidemle -kayınbabama çok saygım var , çok da kıymetli insanlar ama sırf saygı olsun diye isimlerini koymayı hiç düşünmüyorum. Zaten çok saygılı hürmetliyiz , isimkoymakla ölçmemek lazım. Yalnız oğlum olursa eşimde çok emeği olan bi aile büyüğümüzün adını , benim de çok sevdiğim bi isim olduğu için koymayı düşünürdüm. Biz anneyiz-babayız , o kadar sıkıntı çekiyoruz , çocuğa içimize sinen sevdiğimiz ismi koymamız lazım , bizim hakkımız bu değil mi ama ?

Canım kararsız olduğun için sana fikir vermek açısından , en son bi arkadaşım oğluna ASİL ismini verdi . Çok hoşuma gitti , son zamanlarda duyduğum en güzel erkek isimlerinden. Büyüdüğünde de çok karizmatik taşıyabileceği bi isim. Başka aklıma gelen olursa yazarım.

Önce bebeklerimizi hayırlısıyla kucaklayalım , hayırlısıyla doğup isimleriyle yaşasınlar inşallah.Çok öpüyorum canım , yazamasam da takip ediyorum aklımdasın bunu bil. Çok öpüyorum canım..

CELENCıM , cevapladığın için çok teşekkür ederim. Düşürücem inşallah şekeri diye düşünüyorum. Cemreciğimize tekrardan geçmiş olsun diyorum. En kısa zamanda iyileşsin , fotoğraflarındaki gibi tatlı tatlı gülsün inşallah. Çok öpüyorum canım.

Dınamısscım bebısının ıı olmasına cok sevındım canım bak ıse bıle baslıycaksın bı sorun olsa baslatmazdı zaten drun opuyoruz sızı cok canım.papatyacım ınsallah seker sorunun duser bıdakıne ıcın daha rahat eder sızıde opuyoruz cok ısmını yazamadıgım tum arkadaslarım umarım hepnız cok ıısınızdır herkese hayırlı aksamalr canlarım

X