Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar kızlarrr ölleemm miii kaydirigubbakcemile3
ben de burdayım, benim de kociş maç izliyor ekürileriye dışarda
ya da bana öyle dedi lmaz:

tiroid, şeker,kolestrol vs vs terrtemiz çıktı canım pıhtıdaşlarım :dance:
geriye kaldı ANA, Anti DNA, bir de PAI sonucu...

Yalnız folik asidi biraz fazla mı depolamışım ne, üst sınır 17 bende çıkmış 20.koccaman yıldız koymuşlar bu değer fazla diye :mymeka: ama o yıldızı yakama takmaları lazımdı depolarım dolu diye ama bu seferlik affettim :smiley-cool:

oooh oooohhh ne guzelzemuszemus simdilik hersey yolunda gor bak geride kalanlarda boyle olacak canim benim

limburgcum canım benim, konuya direk atlamak istemezdim ama şaka mı bu tatlişkom?
hamilelerin oruç tuttuğunu hiç duymadım, tutan varsa tabii allah kabul etsin, hayrı sevabı herkesin kendine fakat bir de 2. trimestere girdiğin, yediğin etin içtiğin sütün beyin gelişimine bu kadar etkili olacağı bir dönemde beslenme çok önemli hyatım, benim nacizane fikrim...

Papatyacım nasılsın ? Ne yaptın diyetisyene gidebildin mi? Sen de bebişin de iyisiniz umarım:)

Lidyacım demek folic asitin fazla çıktı ama sanırım bu bir sorun teşkil etmez değil mi? Fazla vitamin yani sonuçta :)

Limburgcum oruç konusunda ben de tutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Zaten doktorlar da hatta tv de dinlediğim hocalar da hamilelerin ve emziren annelerin tutmaması gerektiğini söylüyor.

dinamisscim merhaba, valla ben de anlamadım, daha hocaya sormadım ama internette B12 eksikliği olmadığı sürece zararı olmaz diyor, maşşallah b12 de bolca çıktı. hoca da birşey bulmaz bu folik fazlasında sanırım hayatım.

bebiş nasıl annesi, bulantın var mı?yarın pek güzel pek neşeli pek hayırlı bri gün olacak, yepyeni haarikaa güzel güzel haberlerinle geleceksin, dualarımdasın ve hepiniz :Saruboceq:

ya canlarim haklisinizda ne biliym tutmazsam ALLAHA karsi vicdan azabi duyucam tutarsam yavruma kasi bilmiorum.daha o minixik ben ne yersem ondan beslenicek onuda ac birakicakmisim gibi gelio bilmiorum yaniiiiii:1no2:

gibi geliyor değil bir nevi öyle olacak hayatım. biliyorsun artık senin kanınla değil direk plasentadan sen ne yiyor içiyorsan onunla besleniyor küçük kuzucuk.

tabii sen bilirsin ama vicdanını boşuna yoruyorsun tatlım, hem hamişlerin az az ve SIK SIK beslenmesi lazım.ama tabii dedim ya bu senin bileceğin birşey..benim fikrim böyle tatliişkom.

LıMBURGCUM ; Canım merhaba , çok sakıncalı olduğunu düşünüyorum ben.Gün boyu bebeği aç bırakmak doğru değil bence.Zeten 4. aydan itibaren biz ne verirsek , ne yersek onu alabiliyor zavallıcıklar.Zaten şu an normal zamandaki gibi değiliz , çabuk acıkıyoruz , kan şekerimiz , tansiyonumuz daha hassas. Bizim şekerimizdeki , tansiyonumuzdaki değişikliklerden bebek çok etkileniyor. Bak benim biraz şekerim yüksek çıktı , doktor hemen müdahale etti , bugün diyetisyene gittim , bi liste aldım , liste az az sık sık yemek üstüne ve bebeği hiçbi besin grubundan yoksun bırakmamak üstüne kurulu. Hatta listeyi aldım , ben bu kadar yemiyorum bile , daha az bile yiyebilirim dedim diyetisyene. Bana , kesinlikle tam anlamıyla uymamı , kendi kafama göre eksiltmememi , bebeğin ihtiyacı olan kaloriye göre bi liste olduğunu söyledi.

O yüzden canım , zaten Allahım bizlere farz kılmamış.Bol dua hayır -sadaka ile değerlendirmek daha hayırlı diye düşünüyorum ben. Sevap alayım derken Allah korusun bebeğin sağlığını tehlikeye atmak daha günah bence. Bebeklerimiz bize Allahın emaneti , daha sonra borçlarını tutabilirsin. Ha bir de almamız gereken bi sürü ilaç var , folik asit , aspirin -iğne . Yani hiç risk alma bence canım. Ben böyle düşünüyorum. Kendine çok iyi bak , sevgiler.

Son düzenleme:
Evet limburgcum, lidyaya, papatyaya aynen katılıyorum.
Bu konuda lütfen kendine de vicdan azabı yapma, islam dini kolaylıklar ve hoşgörü dini değil mi? Bu konuda da hamileler, hastalar gibi özel durumları olanlara ayrıcalıklar tanınmıştır.
Lütfen kendini üzme ve vicdan da yapma canım, senin önceliğin şu anda bebeğin :)

Yarın akşam beşte randevumuz doktorumuzla, inşallah iyi haberler alırsam önce biraz gezeriz eve gelmeden:)
Bu arada ben de bulantılar son bir haftadır şiddetini azalttı ama gene de devam ediyor. Bulantıların, kusmaların biteceği günü iple çekiyorum valla. Bir yandan bebeğimi hissettiriyor gibi geliyor ama diğer yandan da artık zorluyor. Umarım anneciğime çekmemişimdir, annemin 9 ay kesilmemiş de bulantıları

Herkese meraba , benim eşimde maçta :) Bir bakayım demiştim sizlere...Herkesi keyfi yerindedir inşaallah...

Umut sevgim nasılsın?Bebek nasıl ? Kaç haftalık oldu ?iğne kullanıyorsun değil mi?
Ne çok sordum :) Çünkü seni merak ettim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…