Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

nergis60 canım arkadaşım üzülme mutlaka başka bi sebebi vardır düşüğün hemen iğne kullandım gene olmadı diye düşünüp üzülme belki bambaşka bi sebebi var sende troit yada guatr sorunu varmı canım hiç baktırmadıysan bi baktır derim bende var ve biliyorsunki troit düşüğün en büyük sebeplerinden çok geçmiş olsun canım

Nergiscim , çok geçmiş olsun , çok üzüldüm canım .Canım iğne kullanmama rağmen düşük oldu , umutsuzluğa düşüyorum demişsin. Hiç öyle düşünme. Benim de 3. hamileliğim iğneye rağmen devam etmedi , 5. haftada düşük oldu.Düşüklerin pek çok sebebi olabiliyor , sağlıksız bi sperm ya da sağlıksız bi yumurta bi araya gelmiş olabilir , eğer rahimde bi sorun varsa bebek o sorunlu yere yerleşmiş olabilir.Bana Lütfü bey bu kaybınızı pıhtılaşmaya bağlamayın , sağlıksız bi gebelik oluşmuş demişti , kendiliğinden olması da sizin için büyük şans demişti. Hematolog da eğer sorununuz sadece pıhtılaşmaysa bu bizim için hiç problem değil , kolaylıkla aşarız , yeter ki düşükleriniz bilinmeyen başka sebeplere bağlı olmasın demişti. Bunu birkaç defa belirtti. O yüzden ben buradan hep ısrarla yazmaya çalışıyorum , düşüğü olan eşime dostuma da , çok ayrıntılı araştırma yaptırın hemen diyorum. Yani düşüğe neden olabilecek tüm nedenler üzerinde etraflıca araştırma yapılmalı. Rahmin durumuna bakılmalı , rahim filmi çekilmeli ya da gerekirse histereskopi yapılıyor , hormonal testler ( tiroid filan gibi ) , bağışıklık testleri , pıhtılaşma testleri , eşin sperm durumu hepsi yapılmalı .Tüm önlemler alındıktan sonra gebeliğe izin verilmeli. Çoğu doktor maalesef yeniden dene , düşük olursa bakarız anlayışında.3 kez düşük olursa anca araştırma yapan doktorlar var.Ben düşük yaptığını duyduğum tüm arkadaşlarımı hemen uyarıyorum . Benim ikinci bebeğim 2 aylık olmuştu ve Allahın takdiri tabii ki ama iğne kullansaydım yaşayacağına inanıyordum.Sağlıklı bi hamilelikti çünkü , kalp atımı filan vardı.

Neyse canım çok uzatmayayım , demek istediğim sakın umutsuzluğa kapılma , birçoğumuzun başına aynı şey geldi , sonra yeniden hamile kaldık , devam ettiriyoruz çok şükür. Senin de öyle olacak.Çok şükür operasyona gerek kalmadan atlatacaksın , bi dinlenme dönemin olacak zaten , o dönemde yapılmamış araştırmalarını yaptır , önlemlerini al , öyle hamile kal , daha huzurlu olacaksın.Çok geçmiş olsun tekrar.

Son düzenleme:
çalıkuşum nasılsın ne alemdesin bebiş için her şeyi hazırladınmı bayram sonundamı başlayacaksın işallah her şey yolunda gider sende meleğine kavuşursun canım allah bu yolda allah yardımcın olsun dualarım seninle

canım çok geçmiş olsun rabbim birdaha yaşatmasın çok zor burda hepimiz yaşadık bunları mafoldumbeninşallah enkısa zamanda sağlıklı bir bebiş gelir .bu mübarek günde dualarım seninle ve diğer arkadaşlarımla rabbim hepimizin kucağını doldursun .:Saruboceq:

selam arkadaşlar hepinize hayırlı cumalar herşey gönlünüzce olsun inşallah..
herşey yolundadır umarım arkadaşlar .

kahvelokumcum o listede olabilmek için neler vermezdim
artık beni silebilirsin
meleğim ebedi evi olan cennetine gitti yine
bu 4. oldu inşallah bundan sonra bir daha olmaz
kürtaj olurken yaşadıklarım sanki benimle dalga geçilir gibiydi
ben ağlaya ağlaya kürtaja giderken
yanımda başka bir kadın sırf kendi keyfi için 2.kez 1 ay arayla bebeğini aldırıyordu
isyan etmiyorum ama allahım hiç kolay bi imtihan değildi
hele o kürtaj sıramı beklerken yanımda ntsye bağlanan hanımın bebeğinin kalp atışları ne kadar güzeldi ne kadar canlıydı
dinlediğimiz ezgilerden melodilerden daha da güzeldi
inşallah bende bebeğimin o güzel kalp atışlarını duyabilirim
inşallah bende anne olabilirim
umutlarımı yitirsemde azda olsa ümidim var
mafoldumben

canım benim..
duygularını o kadar güzel ifade etmişsinki
ne desek boş biliyorum üzülmemek elde değil tabiki
ama hepimiz o kadar çok acılar üzüntüler yaşadıkki
burada bulunan her arkadaşımız, bebekleri olanlar, olacak olanlar hiçte kolay bulmadılar bebeklerini..
bende dah aönce bebeğimi kaybettiğimde doktorumun yanına gittiğimde orada sıradaki hamile bayanlara imrenerek bakardım ağlamamak için kendimi ne çok tuttum çoğu yerde ve zamanda..kimseyle paylaşamaz eşime bile anlatamazdım içimi,kaç gece ağlayarak uyanırdım geceleri uykuyu unutmuştum çoğu zaman...vs vs ..
acını üzüntünü bizler çok iyi anlıyoruz canım
ama gerçekten belki önemsiz bir söz gibi gelecek sana ;gerçekten umutsuzluğa karamsarlığa kapılma lütfen
bak bizlerde ne ümitsiz anlara düşmüştük,bak allah kısmet ederse bir süre sonra bebeğimize kavuşucaz

allahım en kısa zamanda bu üzüntüleri yaşayan tüm arkadaşlarımıza sağlıklı gebelik ve bebekler nasip etsin.. bebek uğruna yapılan duaları,açılan elleri geri çevirmesin rabbim..

kendine çok iyi bak canım,öpüyorum

canım bende lutfu beye gitmiştim gecen hafta rahim filmi içistemişti film için adetımı beklerken hamile olduğumu oğrendım 6 ay korunmadık bu ay birkere korunmasz ilişkıye girdik allhım hayrlısını versın rahım filmine gerek kalmdı lutfu bey benı hematoloğa yonlendrmişti kansızlık ve kan pıhtılaşması vardı bende geniş caplı arştrılsın die canım sence bu araştrmöalar hamişken yapılmazmı ?

bundan 2 sene evvel 7. bebeğimin patoloji sonucu almaya gittiğim gün geldi aklıma mafoldumben elimde raporla doktorun yanına gittim.o sırada doğumdan cıkmıs kadını yatağına yatırıyorlaerdı..herkes onunla ilgilenirken o yanda beşikte yatan meleğine bakıp ağlıyordu.cok kötü olmustum mafoldumben doktor yanımda omzumu tuttu üzülme dedi mafoldumben "insanların sevinçlerine daha ne kadar uzaktan bakıcam ne zaman yasıycam ben de bu duyguyu" dedim mafoldumben mafoldumben allahın hikmeti o kadar buyukki 2 sene sonra aynı o odada o yatakta bende meleğimi kucağıma aldım..ve içimnden hep dua ettim isteyen herkese tattırması için allaha mafoldumben kimbilir belki o gün o kadında içinden dua etti :Saruboceq: rabbim cok buyuk sakın ama sakın ümitsizliğe kapılmayın yasakkelime neler var halimize şükredelim :Saruboceq:
nergiscim senide cok ii anlıyorum :çok üzgünüm: allahım sabır versin sabrınında karsılığını versin bitanem allahım tez zamanda gönlünün istediğini versin :Saruboceq:

çokk sağolasın canım. bunu atlatınca diğer eksik tetkiklerimide yaptırcam inşallah...bizimde sağlıklı çocuklarımız olur..

canım yaa gercekten cok guzel ıfade etmıssın bu mubarek gunde dua et bol bol hepımız bırbırımız ıcın dua edelım allah bebeıslerını saglıkla kucagna almak nasıp etsın ınsallah bu mubarek gunlerde

[/COLOR]Dinamis cok gecmis olsun canim. Lütven kendini üzme Sükürler olsun :Saruboceq:bebisin iyiymis önemli olanda bu zaten canim.

Celenim canim bitanem cok tesekkür ederim inan banimde icim cok rahatladi testin iyi cikmasina. Biz evlendigimizden beri Esimde ikiz diye diye Insallah birdün olur canim. Teyzosu cemrecigi öpüyor canim opuyorumnanaktan

Lidyacigim iyi tatiller canim benim yerimede tatil yap bana bu sene tatil yok

Melekcigim ücüz biraz fazla kafamçokkarıştı benim gücüm herhalde en fazla ikize yeter, ay kiz inan birtaneyede raziyim. Saglikli olsunda :Saruboceq:

Limburg canim benim banada burdaki doktorlar 23. haftaya kadar igneleri kullanirsin demislerdi ama eger hamile olursam inan bende doguma kadar igneleri kullanmayi israr ederim :umursamaz: Bence bu ignelerin kari var zarari yok bende fraxiparin 0,3 ml kullandim. Zaten hic kan pihtisi ile problem olmayan hamilerlerde bile pihti meydana gelebiliyormu. Burda ben bir arkadas taniyorum alman, onunda 3 düsügü olmus ve tüm sonuclarin iyi olmasina ragmen igne verdiler ve suan saglikli bir cocugu oldu. yani kizin pihtilasma problemi falan yoktu.
Birde senin neden sonuclarini yazili olarak vermiyorlar canim. Belcikadasin ama o kagitlari almak senin hakkin. Benim evdeki dosyamda doktorda hangi testler varsa mutlaka kopyalari var hatta tüm düsen bebeklerimin ultrason resimleri bile var. Dosyayla yatinmedim tüm bilgileri CD ye aldim. Bence iste mutlaka doktorundan canim buraya yazarsin bilen arkadaslarim yardimci olur.

Fundacigim cok saol canim, Burdaki doktorda tüp bebege kadar vitamin depola dedi. Hatta ben bu ameliyattan sonra folik asiti birakmistim. zemuszemus Kesinlikle hergün 0,5 gr alman lazim dedi bu senin icin igneden daha önemli dedi.:mymeka:

Papatyacigim bitanem benim, Insallah o günleri görürüm canim.Şeniz
Rabbim Insallah banada sizlerden hamileligimde , ay sunumu yapsam ,yada bunumu yapsam fisfisfis diye cevaplar aldigim günleri gösterir.:Saruboceq:

Sidocugum iyi dileklerin icin cok tesekkür ederim canim
opuyorumnanaktan

Nergis canim benim ne diyecegimi inan bilemiyorum. Acini yürekten paslasiyorum. Insallah bunuda en az yaralarla atlatirsin canim.

fransiyum seni okadar iyi anliyorumki canim :teselli: bende tam 4 defa kürtaj oldum.:gitme: Insan baskalarinin hamile kalipta cocuk sahip olup ve bunun hicmi hic kiymetini bilmedikilerini görünce zoruna gidiyor ama unutma onlarin daha baska baska dertleri var. Rabbim herkesi bir sinavdan geciriyor, demekki bizim sinavimizda cocukmus canim. Beterin beteri var yinede hersey icin cok sükürler olsun. Kendini biran önce toparla canim. Benimde bazen hey heylerim gelince hic bir hamile kadin yada cocuk görmek istemiyorum, cünkü bana benim meleklerimi hatirlatiyorlar bogazim dügümleniyor ama sonra bir sekilde aglayip zirladiktan sonra senağlama kendimi toparlayip degermi kendini üzmeye diye teselli ediyorum:dilcikar: . Rabbim bizim yardimcimiz olsun canim sinavimiz cok zor. Ama tüm zor sinavlarin sonunda cok güzel seyler var canim yeterki sabretmesini bilelim.opuyorumnanaktan

Ravza canim evet herseyim hazir tüplerim bos sadece kaydirigubbakcemile3 Insallah Ramazandan sonra baslayacagiz canim hepinizin dualrina ihtiyacim var.Şeniz

Kusura bakmayin bayagi yer kapladim :kedi:

nergis canım benim çok üzüldüm bitanem lütfen kendini üzme demekki böylesi hayırlıymış burda bir sürü arkadaş iğne kullanarak bebeklerini kaybettiler ama daha sonra tekrar hamile kaldılar ve maşallah hamilelikler sürüyor bence düşükle ilgili diğer tahlillerinide yaptır bu arada kendine bol bol moral depola allaha emanet sakın kendini üzme olurmu

mrb.arkadaşlar.6 ay arayla 2defa 4.5 haftalık düşük yaptım..bana sadece bu toxoplazma testleri falan yapıldı.sonuç temiz.bir de şey yapıldı. parmağaına jilet gibi bişiy batırıp kanın akışına baktılar.bu pıhtılaşma testimi arkadaşlar.bilen varmı?

Merhaba Melekçim. bilmiyorum hatırlıyor musun ama seninle durumlarımız hemen hemen aynı.. ben de 37. haftada kaybetmiştim bebeğimi 8,5 ay önce (( hala kendimi toparlayamadım ve çok zor günler geçiriyorum. daha önce hiç düşüğüm yok. Neyse yapılan araştırmalar sonucu mthfr 677t homozigot olduğum çıktı ortaya. diğer bütün ileri tahlillerim de yapıldı ve homosistein dahil herşey normal. bebeğimde herhangi bir gelişim geriliği filan da yoktu. hatta onu kaybetmeden 3 gün önce nts ye girmiştim ve herşey normaldi.....
ben istanbulda yaşıyorum ve burada 2 prof. dr a gittim. ayrıca sinan beksaç a gittim. hepsi kan pıhtılaşması ve iğne kullanmam gerektiğini söylediler. en son geçen hafta bir hemotoloji prof. üne gittim. bu alanda uzmanmış. dr bana büyük ihtimalle bebeğimi bu sebepten kaybetmediğimi mthfr nin tek başına (diğer değerlerin normal olması durumunda) kan pıhtılaşmasına sebep olmayacağını söyledi. faktör V ve Prothrombin kan pıhtılaşmasına sebep olurmuş. ama mthfr değil.
Ama yine de önlem olarak koruma amaçlı 0,2 lik iğne kullanacağımızı söyledi. Bu arada gittiğim diğer bütün dr lar (benim dr umda perinatolog) düşük doz iğnenin yeterli olacağı konusunda hemfikirler.
umarım sana biraz olsun fikir verebilmişimdir ve umarım biran önce bebişlerimize kavuşuruz. isteyen herkeste tabii ki.....

çok uzun yazdım özür dilerim ama aylardır hiçbirşey yazmamıştım. bütün haklarımı bir seferde kullandım :)

bana cevap yokmu arkadaşlar.yardım edin lütfen....

nergis, fransiyum, lidya sizlere de çok geçmiş olsun... allah bir daha yaşatmasın inşallah.

doğum yapan tüm arkadaşları da tebrik ediyorum. allah sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlat etsin inşallah.

hamilelerimize de sağlıklı doğumlar diliyorum..
bekleyenlere de hayırlısıyla en kısa zamanda bebiş diliyorumm....

bana cevap yokmu arkadaşlar.yardım edin lütfen....

merhaba çağla. öncelikle geçmiş olsun... allah bir daha yaşatmasın inşallah.

pıhtılaşma testlerini normal kan alarak yapıyorlar. ama pıhtılaşma zamanına bakıp öyle birşey çıkartmaya çalışabilirler mi onu bilemiyorum. belki bir problem varsa ileri testleri yapacaklar.. ama bilemiyorum inan hiç duymadım bu şekilde araştırma yaptıklarını

teşekkürler yorumun için.ben en iyisi doktor değiştireyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…