Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

dinamis nasılsın canım? sakın sıkma canını sen önceki pıhtıyıda atlattın bunu da atlatırsın.hem bebiş bu arada büyüdü ve 13 haftalık oldu sen sürekli bebşinle konuş ve moralini bozma..bunları atlatacaksın ve ileride biz gibi çömezlere tecrübelerinle yardımcı olacaksın bize diyceksin ki "bendede olmuştu ama atlatılıyo sakın moralini bozma" falan diyceksin bak...

ıyi akşamlar kızlar, bu saate kadar kalkmadım, şimdi biraz sizleri okuyayım, güzel dileklerinizle moral bulayım dedim:)
Çalıkuşu, Şen, Melek, Limburg, Bkale, Papatya,Side, Nergis, Meryem ve diğer tüm arkadaşlarım hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Dualarınız, güzel dilekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim.
Allah şükür kanamam olmadı, umarım bu 10 gün içinde kendiliğinden kaybolur o pıhtı.
Dediğiniz gibi umutlu olmaya, ve bebeğimle konuşup kendimi de onu da motive etmeye çalışıyorum:)

Nergiscim çok çok geçmiş olsun canım, allah bir daha yaşatmasın. Ama iğne kullandığım halde olmadı diye üzme kendini lütfen. Benim doktorum erken dönem kayıpları olduğunda büyük ihtimalle bebekte bir sağlık sorunu olmuş olacağını söylüyor hep.
ınşallah bir dahaki gebeliğin sağlıkla, güzellikle yaşanacak canım benim.

kahvelokumcum o listede olabilmek için neler vermezdim
artık beni silebilirsin
meleğim ebedi evi olan cennetine gitti yine
bu 4. oldu inşallah bundan sonra bir daha olmaz
kürtaj olurken yaşadıklarım sanki benimle dalga geçilir gibiydi
ben ağlaya ağlaya kürtaja giderken
yanımda başka bir kadın sırf kendi keyfi için 2.kez 1 ay arayla bebeğini aldırıyordu
isyan etmiyorum ama allahım hiç kolay bi imtihan değildi
hele o kürtaj sıramı beklerken yanımda ntsye bağlanan hanımın bebeğinin kalp atışları ne kadar güzeldi ne kadar canlıydı
dinlediğimiz ezgilerden melodilerden daha da güzeldi
inşallah bende bebeğimin o güzel kalp atışlarını duyabilirim
inşallah bende anne olabilirim
umutlarımı yitirsemde azda olsa ümidim var
mafoldumben

canım benim yalnız değilsin,aynı acıları ve aynı duyguları yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum kolay değil yaşadıklarımız ama bu da bir sınav ve bunca yaşanan şeyden sonra güzel günlerin geleceğine ve dualarımızın kabul olacağına yürekten inanıyorum o yüzden moralini yüksek tutmaya çalış

merhaba kızlar
dün canım bebişim düştü.bi damla kan geldi hemen dr gittim. sağolsun çok ilgilendi ama yapacak bişey yok 1 saat içinde düştü... iğnelerime 3 haftalıkken başlamıştım.5 haftalıkkende düştü.iğne kullnmama rağmen düşmesini drum açıklayamıyor.umutlarım azalıyor...
iğne kullanırken düşüren arkadaşlar varmı acaba?

canım çok geçmiş olsun Allah bir daha aynı acıyı yaşatmasın seni çok ii anlıyorum.

kızlar gecmişi pek okuyamadım ama son bikaç msj can sıkıcı, canlarım benim, birgün hepimizde birer çocuk olacak o zamanda pıhtılı anneler kulübü acacaz :)

dinamis gecmiş olsun, sen elinden geleni yapıyorsun zaten, bol bol dua et.
fransiyum ümidini yitirme canım, kısmet de, ileriye bak. bi kaç doktorla daha görüş,

bende tahmin edeceginiz gibi ugraşıyorum kızlar.

celennnn nasılsın? evde problemler var demişsin canım hayırdır? umarım düzelmiştir

offf nergiscim, ne denir ki...söylenebilecek herşeyi söylemiş arkadaşlar, papatyasüreyya ya katılıyorum canım, çok erken dönem kayıplarının pıhtılaşma dışında da nedenleri olabiliyor...kendini toparlar toparlamaz araştırmaya devam...inşallah bu son acın olur, tez vakitte rabbim isteğine kavuştursun....bol sabır diliyor, öpüyorum...

fransiyum, umudunu yitirmek yok, burada hemen hepimiz aynı acıları defalarca yaşadık ama birçoğumuz hayallerimize kavuştuk, hepiniz için duacıyız, umutla sabırla denemeye devam,yılmak yok öyle...sonunda alacağın mükafatın güzelliğini düşün hep canım....kucaklarınızın dolduğu haberlerinizide almak nasip etsin rabbim inşallah...sevgiler

merhaba kızlar
dün canım bebişim düştü.bi damla kan geldi hemen dr gittim. sağolsun çok ilgilendi ama yapacak bişey yok 1 saat içinde düştü... iğnelerime 3 haftalıkken başlamıştım.5 haftalıkkende düştü.iğne kullnmama rağmen düşmesini drum açıklayamıyor.umutlarım azalıyor...

geçmiş olsun canım çok üzüldüm ....Allah büyük umudumuzu yitirmemeye çalışalım yine de..:Saruboceq:

lal cim, egemiz nasıl??herşey yolundadır umarım...oy yerim tombik yanaklarını onun...maşallah..başladı mı agular gugular? öpüyorum canım...

merhaba kızlar
Canım çok geçmiş olsun...Umutların sakın azalmasın , her şey daha güzel olacak , sağlıkla gelecek bebişin inşaallah...

Merhaba Melekçim. bilmiyorum hatırlıyor musun ama seninle durumlarımız hemen hemen aynı.. ben de 37. haftada kaybetmiştim bebeğimi 8,5 ay önce :KK43:(( hala kendimi toparlayamadım ve çok zor günler geçiriyorum. daha önce hiç düşüğüm yok. Neyse yapılan araştırmalar sonucu mthfr 677t homozigot olduğum çıktı ortaya. diğer bütün ileri tahlillerim de yapıldı ve homosistein dahil herşey normal. bebeğimde herhangi bir gelişim geriliği filan da yoktu. hatta onu kaybetmeden 3 gün önce nts ye girmiştim ve herşey normaldi.....
ben istanbulda yaşıyorum ve burada 2 prof. dr a gittim. ayrıca sinan beksaç a gittim. hepsi kan pıhtılaşması ve iğne kullanmam gerektiğini söylediler. en son geçen hafta bir hemotoloji prof. üne gittim. bu alanda uzmanmış. dr bana büyük ihtimalle bebeğimi bu sebepten kaybetmediğimi mthfr nin tek başına (diğer değerlerin normal olması durumunda) kan pıhtılaşmasına sebep olmayacağını söyledi. faktör V ve Prothrombin kan pıhtılaşmasına sebep olurmuş. ama mthfr değil.
Ama yine de önlem olarak koruma amaçlı 0,2 lik iğne kullanacağımızı söyledi. Bu arada gittiğim diğer bütün dr lar (benim dr umda perinatolog) düşük doz iğnenin yeterli olacağı konusunda hemfikirler.
umarım sana biraz olsun fikir verebilmişimdir ve umarım biran önce bebişlerimize kavuşuruz. isteyen herkeste tabii ki.....

çok uzun yazdım özür dilerim ama aylardır hiçbirşey yazmamıştım. bütün haklarımı bir seferde kullandım :)

Merhaba canım...

Seni çok iyi anlıyorum ve hatırlıyorum , yazmıştın bana durumunu...

Canım benimde 5 ay geçti üzerinden , bende çok zor günler geçiriyorum...Aklımdan hiç çıkaramıyorum bebeğimi...Bana da kan pıhtılaşmasından dolayı olduğunu sanmıyorum dedi doktorum ( lütfü bey )

Canım bende 4 gün öncesinde bebeğimin hareketleri azaldı diye gitmiştim doktora...Nst ye girdim ve her şey iyi dediler...2 gün sonrasında kaybetmişim bebeğimi :KK43: Ve ben bu şekilde , bilmeden 2 gün daha geçirdim...Hareketlerini duyamıyorum diye tekrar gittim doktora , pazar günüydü :KK43: ve öğrendim ve sonrası sezeryan...Seninde sezeryandı hatırlıyorum...en az 6 ay demişlerdi , sen korunmayı bırakmışsındır...İnşaallah canım en kısa zamanda gelir bebişin sağlıkla...Ben biraz riske girdim ve korunmayı daha öncesinden bıraktım...Hamile kalamadım gerçi , belkide iyi olmuştur sezeryan yarası açısından tabi...Öncesinde ilk istediğimde olmuştu ve benimde ilk düşüğüm olmadı...

Canım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...Bende bu hafta içi hemotoloğa gideceğim , testlerimide yenileteceğim , ne olur ne olmaz diye...Sana mutlaka yazarım ne dediğini...Belkide bana da düşük dozda iğne önerecekler...Sağlıkla gelsinde bebişlerimiz , başka bir şey istemiyorum...

Canım asıl ben çok uzun yazdım :) Çünkü beni çok iyi anlayacağını biliyorum ...

Sezeryan yaran nasıl canım ...Benim ilk günden beri pek ağrım olmadı...Şu anda iyi görünüyo...Belli belirsiz iz kaldı...Sırf bebeğime daha çabuk kavuşayım diye elimden geldiğince kendime iyi bakmaya çalıştım...17 kilo verdim , 3 kilom kaldı...Her gün en az 1,5 saat yürüyüş hatta son zamanlarda koşmaya bile başladım ki hayatım boyunca hiç koşmayan birisiydim...Allah emeklerimizin karşılığını verir inşaallah...Ayyy yazdıkça yazıyorum...Aslında sana anlatacağım o kadar çok şey var ki...Burayı daha fazla meşgul etmeyeyim olmazsa...öptüm canım , görüşürüz...

baharçelik ten alıntı:
şencim gülüm hoşgeldin yine döktürmişsin doçent oldun valla şu yazılarını toparlama işini bence ciddiye alabilirsin gerçekten birçok kişiye yol gösterici bir kaynak olabilir diye düşünüyorum seni ve minik prensesi çoookkk öpüyorum

baharım,
hoşbulduk canım, tatil işlerini tamamladık, akşam kızı uyutunca gelmeye çalışıyorum...
he doçent olcaz hepimiz valla:) benim koca akademisyen geri kalmiim dedim ondan, o araştırdı ben araştırdım...bizde seni kocaman öpüyoruz teyzoşumuz...

Son düzenleme:
gelgitcim, nazlım daha önce yazdım mı bilemiyorum yineleyeyim...yağızımızı ve efemizi güle güle büyütün inşallah...allaha hayırlı kul, ailesine, vatanına milletine hayırlı evlatlar olsunlar inşallah...rabbim büyük acılarını hiç göstermesin sizlere...yolları hep açık ve aydınlık olsun, tüm yaşamları boyunca güzellikler onlarla olsun...sizlere de kolaylıklar diliyor tekrar kutluyorum...sevgiler

lal cim, egemiz nasıl??herşey yolundadır umarım...oy yerim tombik yanaklarını onun...maşallah..başladı mı agular gugular? öpüyorum canım...

iyi çok şükür şencim. dogdugundan beri gaz problemyle ugraştık ama çok şüküür çok azaldı. basladı canım agggu, uggggu, ayyyy. son numarası baloncuk yapmak şakkıdı çok komik fındık kadar baloncukalr yapıor. kahkaha atmaya basladı.. yazık gazından dolayı sürekli aglıyordu çocuk, çok şükür artık yüzü gülüyor. ayy ne zormuş yarabbim.
sen nasılsın canım pelincik napıyo? son foto varsa koyarmısın.
ya gelgit dogum yapptımı ben bilmiyordum

lalcim, 3 ayın sonunda genellikle sonlanıyor gaz problemi, bizim öyle olmuştu,bilirim ne zordur az uykusuz gece geçirmedik bizde gaz yüzünden...maşallah başlamış agucuklar sevsinler onu...o baloncukları ek gıdaya geçtiklerinde kötü amaçlı kullanmaya başlıyolar canım, pelinde iyi teyzesi,çok sokakçı oldu hiç eve girmek istemiyo ve tam bir kucak kuşu ölüyoruz kucakta taşımaktan, eşim bana ben ona paslaşıyoruz ...tatilde havuz deniz fotoları var, uygun bi zamanda koyarım canım henüz fotoğraf makinesindeler...
gelgit temmuz sonunda doğum yaptı diye biliyorum...inşallah yanılmıyorumdur...bi süredir sayfa sayfa takip edemiyorum arada kaçırdıklarım oluyo ama yanılmıyorumdur inşallah...
öpüyorum ikinizide...

merhaba kızlar

canım cok gecmıs olsun ne denırkı artık hepimiz biliyoruz bu acıları ınsallah bır daha yasamayalım demekkten baska bır sey yapamıyoruz dusuklerı sadece ıgneye baglamanın yanlıs oldugnu soyledı bana lutfu bey bencede oyle. umutlarını kaybetme ınsallah bızımde bır gun mutlaka bebegımız olacak. gecmıs olsun canım opuyorum.

kahvelokumcum o listede olabilmek için neler vermezdim
artık beni silebilirsin
meleğim ebedi evi olan cennetine gitti yine
bu 4. oldu inşallah bundan sonra bir daha olmaz
kürtaj olurken yaşadıklarım sanki benimle dalga geçilir gibiydi
ben ağlaya ağlaya kürtaja giderken
yanımda başka bir kadın sırf kendi keyfi için 2.kez 1 ay arayla bebeğini aldırıyordu
isyan etmiyorum ama allahım hiç kolay bi imtihan değildi
hele o kürtaj sıramı beklerken yanımda ntsye bağlanan hanımın bebeğinin kalp atışları ne kadar güzeldi ne kadar canlıydı
dinlediğimiz ezgilerden melodilerden daha da güzeldi
inşallah bende bebeğimin o güzel kalp atışlarını duyabilirim
inşallah bende anne olabilirim
umutlarımı yitirsemde azda olsa ümidim var
mafoldumben

canımm ya sanada cok gecmıs olsun boyle haberler almasak keske hıc hep guzel haberler versek ama napalım bunlarda bızım ıcın allah bızlerı ımtıhan edıyor ben oyle ınanıyorum bu ımtıhanın sonunda ınsallah cok guzel hedıyelermız olcak allah bızede nasıp etcek ınsallah.canım bendede aynı sey oldu dusuk yaptıgım gun hastaneye gıttım kadının bırı muayene oluyodu yenı ogrenmıs hamıle oldugunu ama ben ıstemıyordum dıyor bırde. bende o an cok uzulmustum ben cok ıstedıgım halde olmuyor baska bırı ıstemıyor oluyor demıstım allaha ısyan etmıyoruz ama oluyor ıste. tekrar gecmıs olsun tatlım kendını hemen toparlarsın umarım.

X