Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

olur canım onlar ama normal regl sancısından çok büyük bir sancı değil..... yani erken dönem düşük fizyolojik olarak insanı çoooook yıpratan birşey değil ama psikolojik olarak yıpratıyor..... allah kolaylık versin canım...... :Saruboceq: opuyorumnanaktan

yok lidyacim ben sebepsiz infertelite grubundaydim sonra dogal yoldan hamile kalmistim 22 ayda fakat bebek 10 haftalikken kalbi durdu( aldilar...
ben de kan pihtilasmasi testlerini yaptirmak istiyorm cunku eminim yine cok zor hamile kalacagim doktorlarin dedigi gb uc dusugu beklersem her iki yilda bir hamile kalip kaybedersem....
canim Insallah cok canin yanmadan en kolay sekilde atlatirsin bugunleri... ne diyeyim, yuregindekileri anliyorum...

merhaba arkadaşlar,
bir haftadır şehir dışındaydık ve takip edemedim sizleri...
dün döndük, gece bi bakayım dedim neler yapıyorsunuz diye...gelevera nın mesaajını gördüm önce ve devam edemedim bakmaya....üzgünüm hemde çokkk geleveracım...ne söylesek faydasız biliyorum ama acını yürekten paylaşıyoruz...uzaklarda tanımadığın ama seninle aynı kaderi aynı acıyı yaşamış birçok arkadaşın olduğunu, senin için ve diğer arkadaşlarımız için her zaman duacı olduğumuzu unutma canım...bol sabır diliyorum rabbimden senin için...tez vakitte sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah sana ve dileyen herkese...

teşekkürler canım ilgine ama alıştım inşallah doğru tedaviyi bulurum ve birdahakine bunları yaşamam canım.... opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

özlemcim canım benim...teşekkür ederim. sen de sakın kendini koşullama, dur bakalım testler belki de iyi çıkacak. hem çıkmasa da tedavimiz var. hem bak infertilite diyorsun ama kendiliğinden hamile bile kalabilmişsin geçen seferde. yani herşey olacağına varacak, doktorlar sadece genel durumlara bakarak sonuçlar çıkarıyor.ümit ve inanç ve sabır....

gelevera, doğumdan önce kullandığım ilaçları sormuşsun canım, gecikmelide olsa cevaplayayım,şimdi gördüm afedersin...

gebelik planladığımız zaman doktorum bir ay öncesinden coraspin başlattı günde bir tane...bemiks(b6-b12 vitaminleri içeriyor) günde bir tane ve folik asit (5 mg) günde bir tane...
coraspin ve bemiksi bir ay öncesinden başladım ama folik asiti çok daha önce başlamıştım zaten...gebelik planladığım ilk zamanlarda başladım folik asite (haziran 2007) ama art arda iki düşük yaşadım bu zaman aralığında doktorum folikasiti hiç kesmedi ve iki kaybın ardından 2008 mart ayında tekrar hamile kaldım ve folikasite aynen devam ettim...tabii mart ayındaki gebeliğimden önce araştırmalar sonucu sorunun pıhtılaşma olduğu ortaya çıkmıştı ve bu gebeliğim başlar başlamaz heparin iğnelerinede başladık...gebeliğim boyunca coraspin+bemiks+folbiol+fraksiparin iğne(0.6 lık) devam ettik...doğuma kadar hiçbirini kesmedik ve doğumdan sonrada 7 gün devam ettik iğnelere...ve şimdi dünyalar tatlısı pelinim kucağımda çokkkk şükür...rabbim herkese nasip etsin bu mutluluğu inşallah...

canım verdiğim cevaba çok teşekkür ederim... valla seni kaçırmamak için profiline topige heryere soru yazdım canımsın yazdığın cevapları kopyalıyorum pıhtılaşmayla ilgili bütün bilgileri topladığım belgeme.....

canım bir önceki sayfada sorularım var onları görürsen sevinirim ....... opuyorumnanaktan 1113

ve artı bir bilgi daha vereyim gelevera,
homozigot olduğun için yazıyorum, doğum sonrası hematoloğa gittim ve 3 ayda bir kontrollere devam ediyorum halen...çünkü bizim durumumuz heterolara göre daha ciddi ve yaşam kalitemizi etkileyen bir sorun...doğum sonrası bebeğimi 6 ay emzirdim ve 6 ayın bitiminde günde bir coraspin ve düşük doz folik asite başladım tekrar, hematoloğum bunlara ömür boyu devam etmem gerektiğini söyledi...yoksa ani kalp krizi, inme, felç vs. gibi birçok problemle karşılaşabileceğimi söyledi...

canım henüz önceki sayfalara bakmaya fırsatım olmadı, baktıkça cevaplarım elimden geldiğince...

şenciğim, allah yavrunu sana bağışlasın
bir ömür sağlık ve neşeyle yanyana inşallah
darısı tüm isteyenlerin başına olsun :Saruboceq:

lidya79, canım benim güzel dileklerin için sonsuz teşekkürler...gönülden diliyorum inşallah rabbim isteyen herkese tattırsın bu duyguyu...kızımı severken hep aklımdasınız inanın içim titriyor dua ediyorum hep...tez vakitte isteyen herkesin başına olsun...öpüyorum.

canım henüz önceki sayfalara bakmaya fırsatım olmadı, baktıkça cevaplarım elimden geldiğince...

canım harikasın bende inanılmaz bir araştırma içindeyim ama sen çoooooook bilgilisin bu konuda tecrübene çok ihtiyacım var.... canım çok teşekkürler...... opuyorumnanaktan

kızlar ben dışarı çıkıyorum hepinize sevgiler....... dönünce okurum kaldığım yerden..... sonuyokcum sanada selamlar selam vermedim galiba görmedim sanırım..... öpüyorum hepinizi

1) metioninden kısıtlı diyet canım, ahh ah 6.5 ay çok sıkı yaptım gebeliğim süresince sonra kaçamaklar yaparak devam ettim ben o diyete...buraya tamamını yazmıştım listenin bi ara bakıp kopyalıyım veya fırsat bulursam tekrar yazarım...

2)doktorum prof.lütfü önderoğlu...bu topiktekilerden lütfü beyin ilk hastası benim yanılmıyorsam ve birçok kişiyede tavsiye ettim...memnun olan var olmayan var ayrı...ama ben kendi adıma her anlamda memnun kaldım hocadan allah razı olsun...

3)ilaçları yazdım, profilimdeki mesajını gördüm canım burdakini şimdi gördüm...

4)evet ben ilk düşüğümün ardındanda ikinci düşüğümün ardındanda 3 ay bekleme süreci yaşadım...doktorumun önerisiyle kayıplarımın ardından bekledim 3 adet dönemi ve ardından tekrar denedik...kesinlikle gerekli diye düşünüyorum ki ilk kaybım benim kendiliğinden düşüktü ve kürtaja gerek duyulmamıştı ama onda bile gittiğim iki prof. da 3 adet dönemi beklememin bir sonraki gebelik için çok önemli olduğunu rahmin toparlanmasının ve hormonların tekrar düzene girmesinin 3 ay sürdüğünü söylediler...

5)yani belirli bir egzersiz vermedi doktorum bana ama hamileyim diye hareketsiz yatmak yok gün içinde demişti...otururken bile aklına geldikçe ayak parmaklarını oynat, oturuken yarım saatte bir kalk bi kaç adım at demişti...lekelenme durumun kanaman filan olmadıkça sabah akşam yarımşar saat yürüyebilirsin hafif tempoda demişti..yani bizim durumumuzda gebelikte hareketsiz kalmak yok ama ben normal hayatıma aynen devam ettim...birde oturur pozisyonda uzun yolculuk sakıncalı demişti saat başı mola verip birkaç adım atmamı söylemişti...

gelevera cım, gitmişsin artık gelince okursun cevaplarımı...net bizim sorunlu kopuyo neden bilmiyorum...şimdilik kaçıyorum...öptüm hepinizi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…