Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar uzun bir aradan sonra merhaba:))) oğluma evimizdeyiz. EFE geldi...... 3100 gr doğdu oğlum. maşallah durumumuz gayet iyi. annesini üzmüyor. Allah hepinize bu güzel duyguyu nasip etsin inşallah. selvihan canım sırada sen varsın senin güzel haberlerini bekliyorum. spinal ve epidural aynı anda olsum sezeryanla oldu doğum. olmasa bile sabah hastaneye gittiğimde kanamam ufak ufak başlamıştı. yani efe o gün gelmeye karar vermiş zaten. toplamda 1 saat gibi bir süre sonrasında aldım oğlumu kucağıma. iğne olmuyorum doğumdan 3 gün önce kesmiştim. ama varis çorabı verdi doktror onu giyiyoruz tedbir amaçlı. 2 hafta giycem sanıırm sıcakta zor ama olsun risk almaya gerek yok. sonra yazarım doğum hikayemizi. ama herşeye değer hepinizi öpüyoruz....
merhabalar canım maşallah çok sevindim allah bağışlasın :nazar: :nazar:
arkadaslar bu 3 kez mesaj yazisim neden kimse cevap vermiyorr:gitme:
tatlım valla benim hiç bilgim yok sadece umursanmadığını düşünmemen için yazdım... hiç duymadığım bir şey... umarım herşey çok güzel olur senin için mutluluklar..... opuyorumnanaktan
Merhaba canım , celenin bulduğu bi isim var ya , hepimiz zigotuz diyor , cemreye de zigot yavrusu diyor.Gerçekten de öyle , hepimiz zigotuz sonuçta , biz seninle aynı tür zigotuz . Böyle söyleyince çok komik oluyor değil mi ?

Canım inşallah gönlünün istediği gibi olur , Allah bi kız mucize gönderir sana da. Ben kızıma Allahımın hediyesi , mucizem diyorum.İnşallah bebeklerimiz de sağlıklı zigot yavruları olarak arkadaş olacaklar canımın içi.Çok sevgiler , öpüyorum.

evet öyle olacak galiba sevgiler canım opuyorumnanaktan

Nazlim gözün aydin canim.
Allah anali babali büyütmeyi nasip etsin canim. Bunca acidan sonra mevlam seninde yüzünü güldürdü ve kucagina almayi nasip etti. Sükürler olsun bir arkadasimiz daha muradina erdi. Darisi hasretle bekleyenlere Insallah.

Kayibi olan arkadaslarima cok cok gecmis olsun.
Bunlari hepimiz tekrar tekrar yasadik. Rabbim insallah bu sinavlardan sonra herkesinde yüzünü güldürür ve kucagini bos birakmaz.
Arkadaslar biliyorum yasadiklariniz cok aci ama birsekilde yinede bunlari atlatip gelecege bakiyoruz , Insaniz sonucta. Ümitlerinizi kaybetmeyin sakin. Sükürler olsunki hamile kalabiliyorsunuz yine.

canim benim cok sevindim herseyin yolunda olmasina ay ne guzel boyle haberler duyunca ii oluorum ALLAH hayirlisiyla kucagina almak nasip etsin canim. canim beni sormussun iyiyim demek adet olmus cok sukur kanama yada baska bi sorun yok ama benim moralim bozuk biraz bende bel ve karin agrisindan baska bisiy yok ilk gunden beri bende ona cok kafayi takiorum ben bisiy hissetmiorum diye cok mutsuzum yani hep kendimi dinliorum.yarin dra gidicez bakalim insallah ii haberlerle doneriz canimopuyorumnanaktan

Canım lütfen moralini bozma. Karın ağrısı bende pek olmadı, ama olanları çok duydum. Sonuçta rahim büyüyor, oradaki kas dokusu geriliyor, genişliyor eminim bu tarz normal ağrılardır.
Bel ağrısı ise maalesef ben de çekiyorum, ama benim bel fıtığım var, hamile kaldığımdan beri günlük yapmam gereken hareketleri yapamıyorum, doktorum izin vermedi yapmama, sanırım bu etkili oldu, bir de tabii 25 gün yattım o da ağrıttı belimi. Senin acaba böyle fıtık falan gibi bir sorunun var mıydı diye merak ettim, belki böyle bir ağrıdır.

Hem birşey hissetmemen de çok normal, valla ben de kesilmeyen mide bulantımdan başka hiçbişe hissetmiyorum. Hissetmemiz için çok erken zaten. Ama babası da ben de ellerimizi benim karnıma koyup hep konuşuyoruz meleğimizle, güzel oluyor sanki duyuyor gibi davranıyoruz yani. Sen de böyle yap bak gör iyi gelecek sana da:)

Kendini de çok dinleme, iyiyim de lütfen ve gerçekten iyi ol canım. Yarın doktor dönüşü yaz mutlaka, öpüyorum çok seni.

Son düzenleme:
kızlar uzun bir aradan sonra merhaba:))) oğluma evimizdeyiz. EFE geldi...... 3100 gr doğdu oğlum. maşallah durumumuz gayet iyi. annesini üzmüyor. Allah hepinize bu güzel duyguyu nasip etsin inşallah. selvihan canım sırada sen varsın senin güzel haberlerini bekliyorum. spinal ve epidural aynı anda olsum sezeryanla oldu doğum. olmasa bile sabah hastaneye gittiğimde kanamam ufak ufak başlamıştı. yani efe o gün gelmeye karar vermiş zaten. toplamda 1 saat gibi bir süre sonrasında aldım oğlumu kucağıma. iğne olmuyorum doğumdan 3 gün önce kesmiştim. ama varis çorabı verdi doktror onu giyiyoruz tedbir amaçlı. 2 hafta giycem sanıırm sıcakta zor ama olsun risk almaya gerek yok. sonra yazarım doğum hikayemizi. ama herşeye değer hepinizi öpüyoruz....

Tebrikler nazlı, allah sizi nazarlardan korusun :nazar:

İnşallah sağlıkla, tüm sevdiklerinle birlikte mutluluk içinde büyütürsün yavrunu.

Darısı başımıza inşallah:)

ebrarcım evet canım,aynı şekilde lütfü hoca da sadece küçük bir kesem olduğu için henüz, lendiliğinden düşecek diye düşünüyorum ben dedi, oldukça küçük yani...

papatyasüreyya, canım benim, desteğin için allah razı olsun, pes etmeyeceğim dediğin gibi, inancım ve sabrımla bu yolda yürüyorum eşimle. ümid oldun bana, paylaştığın için ve yorumun için çook teşekkür ederim, bebişinle dualarımdasınız.

nazlıcım, allah analı babalı büyütsün, çok tebrik ediyorum.

Beni soran arkadaslarim Marguerita melekcigim ve beni düsünen arkadaslarima cok tesekkür ederim.
Burayi hemen hemen hergün takip ediyorum. Sevinclerinize ve üzüntülerinize ortagim.
Bu siralar kendimi pek iyi hissetmiyorum.mafoldumben
Biliyorsunuz bana laparaskopi yapildi ve tüplerimin kapali oldugunu ve kendi kendime artik hamile kalamayacagim söylendikten sonra cok büyük bir üzüntü yasamistim ve halada yasiyorum. :gitme:Tüpler ameliyatla tekrar acilabilir dedi doktor ama bunun icin yeniden bir uzun ameliyat gerekli dedi.:1no2: Bu ameliyatlari sadece mikro cerrahlar yapabiliyor dedi. Aslinda bunu size pek tafsiye etmem dedi doktor. Ameliyattan sonra tüpler acilabilir ama calisip calismadigini kimse bilemez dedi , üstelik belki birkac ay sonra tekrar kapanabilirmis.senağlama
Senin durumundakilere tüp bebebek tafsiye ediyoruz dedi.
Neden kapanmis olabilir dedim cünkü simdiye kadar ben 4 defa hamile kaldim ve daha gecen sene hamileydim dedim.
Doktorun dedigine göre herhangi bir enfeksiyon hastaligi gecirmis olabilirim yada miyom ameliyatindan sonrada kapanmis olabilir dedi. Halbuki ben o miyom ameliyatini rahmim temizlensin tekrar hamile kalinca bebegime bir zarar gelmesin diye bicak altina seve seve yatmistim.
Kan aldi eger kanda hala mikrop varsa enfeksiyondan kapanmis olabilir dedi.
Ve üstelik eger bu enfeksiyon devam ederse ozaman kanser riski bu gibi hastalarda daha yüksek oluyor dedi. Tabi bunu duyunca ben yikildim.
En azindan kan sonucu Insallah iyi gelirde biraz olsun rahatlarim.
Yani anlayacaginiz arkadaslar esimlede dün konustuk sanki biz cocuk istedikce Rabbim tüm yollari kapatiyor.mafoldumben
Simdiye kadar bilinmeyen nedenler dolayi 4 bebek kaybettim tamda igneyi buldum sevindim bu seferde tüpler kapandi. Halbuki ben hergün igne bile olmaya raziydim ve simdiye kadarda oldum. Biliyorsunuz benim doktor adetin 15. gününden itibaren tekrar adet oluncaya kadar igne olmami istemisti ( egerki hamilelik durumu varsa diye )
Kan sonuclarim iyi ciksin, kapanma sebebi enfeksiyondan degilde miyom ameliyatindan oldugunu ögrenince bile sevinecegim. Tüplerin Kapandiginami üzüleyim yoksa kanser riski yükseldiginemi. senağlama
Simdiye kadar tüp bebegi ben en son care olarak düsünüyordum ve son careye basvurmak zorunda kaldim. Basit birsey saniyordum ama malesef hicde öyle kolay birsey degilmis. Maddi ve Manevi olarak bizi baya cökertecek.
Burda 3 bin euro tutuyor yani yaklasik 6 bin lira yarisini sigorta karsiliyor bizim ödememiz gereken miktar 3 bin lira. Ilkinde tutacak diye bir garantiside yok.
Allaha sükürler olsun para okadarda sorun degil ama yinede ne zaman tutacagini bilemedigin icin insani biraz zorluyor.
Insallah ramazandan sonra baslamayi düsünüyoruz . Adetin 20. gününde 3 hafta boyunca ignelere baslanacakmis yumurta cogaltan igneler.
Sonra genel anesteti ile bu yumurtalar benden alinip kaliteli olanlar esimin spermleri ile birlestirilecek. Sonrada döllenmis 2 yumurtayi benim rahmime asilayacaklar.
Sonrada Rabbim izin verirse tutar vermesse tutmaz.
Manevi dedigim benim bu arada cektigim acilar , ama artik alistim evet insan acilara bile alisarak yasayabiliyormus meger.senağlama
Vucudumun cektigi acilardan bahsetmiyorum bile arkadaslar.:1no2:
Icim aciyor ruhum sizliyor sanki bogazimdaki bu dügüm hic cözülmedi kac günden beri.
Artik aglayamiyorumda. Göz yaslarimin icime aktigini hissediyorum sadece.
Cevreme karsi hic birsey yokmus gibi ama icimde kopan bu firtinalarin hic kimseye fark ettirmeden son care icin gün sayiyorum.
Evet simdi düsünüyorumda ben sükrümü bilemedim belkide :Saruboceq:düsüklerim oldu ve ben cok agladim üzüldüm neden ben dedim. Demekki bilmeden isyan etmisim.
Simdi Rabbim onun bile yolunu kesti. Tekrar hemile kalabilmek ve yine denemek olmadi bidaha denemek yasayana kadar , benim artik böyle bile ümidim kalmadi arkadaslar.
Dedimya son careye basvurduk oldu oldu olmadi artik biryere kadar bu kadar da zorlamanin ne anlami var bilmiyorum . Beni Yaradandan hep herseyin hayirlisini istedim.
Demekki cocuksuz olmak benim icin hayirliymis.
Bunada alisirim belki. Icimdeki bu hasretin yarasi kabuk baglayana kadar üzülürüm ama dedim ya insan acilarlada yasamayi ögreniyo.
Bende 4 melegimi ölünce görürüm tekrar onlar annelerini ve babalarini bekliyorlar cennetin kapisinda.
mafoldumben

sevgili çalıkuşu sana birkaç hikaye anlatayım ben canım benim.

ilki eşimin bir arkadaşı,eşi çok çok nadir yumurtluyormuş, iki senedir uğraşıuorlar.onlar da tüp bebğin bi önceki aşamasındalar. yani kızcağıza yumurtlasın diye iğneler ilaçlar...sonra da denk gelip eşi dölleyebilsin diye.hala inançlılar, olmazsa tüp artık diğer çareleri.kızın sinirleri bazen çöküyor, kocası ayağa kaldırıyor, bazen de tam tersi...bak düşün bu kızcağız normal yollardan 1 kere bile hamile kalamadı, şimdi o da düşünse ben şükürsüzlük yapmışım diye hatayı nerde bulacak, bulamaz, çünkü bu kader. ve bu kaderin sonu belli değil, artık bitti diye birşey yok.OL emri gelince herşey olur.

bir diğeri en yakın arkadaşımın ablası. kızcağız evlendi, istemeden hamile kaldı, aldırıdı bebeğini.sonra bir daha hiç hamile kalamdı, 10-15 sene uğraştı.şimdi o düşünse ben niye aldırdım benim yüzümden diye, kendine zulmetmiş olur.allah istemez kulları kendine zulmetsin. kaderinin bir parçası çünkü.onun aldırması, senin zaman zaman isyan etmen..hepsi kaderin parçası.allah kullarını cezelenadırmaz, zorlaştırmaz kolaylaştırır.senin yaşadığın her birşey kolaylığa giden yolda yaşadıkların öyle düşünmelisin.kendini suçlamayı bir daha aklının ucundan bile geçirme..veee bu ablamız 38 yaş civarlarında geçen sene doğurdu..ardından kızkardeşi yani arkadaşım :-) abla kardeş büyütüyorlar kızları.

oldu ki çocuk da olmadı, hayat bundan ibaret değil.yaşam çok farklı ve kompleks bir olgu.herkes ister istemez mi, söylemek tabii kolay başa gelince bilinir ama gerçekten unutma beteri olmayan tek birşey yok.herşeyin MUHAKKAK bir beteri var. hele o kötü hastalığı aklına getirme bile, doktorlar hep teorik konuşur.kan tahliilerin GÜZEL çıkacak, dualarımdasın.

Çalıkuşu inan ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum arkadaşım.
Şu an için seni teselli edebilecek, içini rahatlatacak bir söz söyleyemem farkındayım.Belki ne desek sana boş gelecek. Ama inan en önemlisi senin ve eşinin birlikte olması yani sizin hayatınız.
Lütfen sen kendini bu kadar üzmemeye çalış, elbette çok hem de çok zor şeyler yaşamışsın.
Allah hiçbirini tekrarlatmasın sana inşallah.
Kaderiniz bundan sonra yüzünü güldürsün senin de eşinin de canım.
Hem sen kendini üzdükçe allah korusun senin sağlığın tehlikeye girer ki bu hem seni hem eşini daha da üzer değil mi güzelim. O nedenle lütfen kendine dikkat et canım.

Ama ne kadar zor olsa da tüp bebek ile çocuk sahibi olan birsürü insan var.
ınşallah senin de kaderine de yazılı olan bebeğin ilk denemen ile gelmeyi bekliyordur sana. ınşallah ilk denemede hamile kalır, sağlıkla kucaklarsın bebeğini ve tüm bu yaşadıklarını bir nebze olsun unutursun.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu arada ben bir süre önce amerikadan bir prof'a mail atmıştım, dünyada bu işlerin uzmanı.veee bir sabah cevap gelmişti inanamıştım. ona tedavi yolumu sormuştum, bana uzun uzun anlatmıştı.şu anki tedavimle çok benzer ama ek bir kaç şey söylemişti, aklınzda bulunsun faydalanmak isteyen olabilir:

hamilelikten önce:
günde 5 mg folik asit (çoğumuzun kullandığı gibi)
günde 100 mg vitamin b6
günde 2000 mcg vitamin b12
benim tedavimde b vitamini yok mesela, başlayacağım, b vitamini fazlasının bir zararı yok, hiçbirşey olmasa serotonin salgılatır coşkun coşar olurum :-)
bizlerde bir de ek olarak coraspin var.

hamiş kalınca da, öğrenir öğrenmez demişti: 12 saatte bir 0,4 mg heparin. gerçi bizler genelde günde bir kere vuruluyoruz, çok farkı yoktur herhalde bilemeyeceğim bunu doktorlarım danışmalı.hamiş kaldığımda iki mi yaparım bir mi onu şuan bilmiyorum CADIARZU

bu tedavi şekli benim değerlerim için önerilmişti mthfr 677 ve mthfr 1298 hetero.

çalıkuşu canım inan gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarını mafoldumben bitanem öyle şeyler yazmışsınki kelimeler insanın boğazına diziliyor konuşamıyor... susmak hiç elde değil senin acını paylaşmamak ne mümkün,dayanılmaz bir acıdır anlıyorum güçlü olmaya çalışman da çok güzel meleklerinin seni beklediğini bilmek de ne kadar güzel..... allahtan ümit kesilmez demek istiyorum, hani sana vermez demiyorum ama allah vermiyorsada vardır bundada bir hayır.... rabbim sana sonsuz sabır versin başkada hiçkimseye yaşatmasın...... rabbim gönlünün istediğini hakkında hayırlı kılarak nasip etsin bitanem... inşallah tüp bebek sonuç verir tatlım inşallah senin için her aklıma geldiğince dua edecem tatlım rabbim hayırlısını çok bekletmeden versin inşallah..... :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

arkadaşlar bu arada ben bir süre önce amerikadan bir prof'a mail atmıştım, dünyada bu işlerin uzmanı.veee bir sabah cevap gelmişti inanamıştım. ona tedavi yolumu sormuştum, bana uzun uzun anlatmıştı.şu anki tedavimle çok benzer ama ek bir kaç şey söylemişti, aklınzda bulunsun faydalanmak isteyen olabilir:

hamilelikten önce:
günde 5 mg folik asit (çoğumuzun kullandığı gibi)
günde 100 mg vitamin b6
günde 2000 mcg vitamin b12
benim tedavimde b vitamini yok mesela, başlayacağım, b vitamini fazlasının bir zararı yok, hiçbirşey olmasa serotonin salgılatır coşkun coşar olurum :-)
bizlerde bir de ek olarak coraspin var.

hamiş kalınca da, öğrenir öğrenmez demişti: 12 saatte bir 0,4 mg heparin. gerçi bizler genelde günde bir kere vuruluyoruz, çok farkı yoktur herhalde bilemeyeceğim bunu doktorlarım danışmalı.hamiş kaldığımda iki mi yaparım bir mi onu şuan bilmiyorum CADIARZU

bu tedavi şekli benim değerlerim için önerilmişti mthfr 677 ve mthfr 1298 hetero.

:uhm: :uhm: CADIARZU CADIARZU

Calikusu sizlerle daha yeni tanisiyorum ama yazini okuyunca sanki kardesimin derdi gb hissettim.
simdi o kadar uzgunsunki, ne yapacagini ne dusunecegini sasirmsi haldesin, hakli olarak.
canim dusuklere uzulmek niye isyan etmek olsun, tas degilizki tabiiki hepimiz kaybedince dunyalar basimiza yikildi ama sen de biz de bu yolda devam ettik.
her serde bir hayir vardir sozune zamanla oyle inandimki; mesala hic aklina geldi mi belki de tum bunlar senin anne olman icin basina geldi, bak dort bebek kaybindan sonra tupler kapaniyor belki tup bebekle kaliteli embro secilmesi senin tek cozumun ve Rabbim bunun yolunu boyle aciyor. inanir misin dort bebek kaybini okuyunca direk aklima bu geldi inan morel olsun die degil direk icimden gecen bu oldu.
tup bebek bu kadar da olumsuz bakilcak bir surec degil basta hepimize cok zor ve yapay geliyor ama onda da Rabbim ol deyince oluyor bebekler yoksa tibbin mucizesi degilki!
su an inanilmaz yipranmis durumdasin, oyle haklisin ki boyle hissetmekle ameliyatlar ki nasil gectigini okudum, ardindanki bebek kayiplari simdi tup bebebk yapmalisin demeleri, bunlar her kadin icin cok zor bir surec olucakti. ama inan gecicek onunde cok guzel gunlerin olucak, sana guclu ol, uzulme diyemem ama bu sureci atlattiktan sonra lutfen umutlu ol, sana kucuk bir tavsiyem tup bebek icin iki uc ay beklesen tatlim ruhen ve fiziken biraz toplansan morelin yuksekken baslasan.
Insallah test sonucun iyi cikicak, bunu simdi lutfen unut; herseyin basi saglik sen ve esin iyi olduktan sonra kimbilir kackez anne olucaksin canim benim; Insallah bebeklerle dolucak kucaklarin. yarin uyandiginda Insallah daha iyi hissedeceksin sonra daha iyi sonra daha da iyi.

özlemcim evet karnım çok ağrıyor, artık tamamen süreç başladı herhalde, yani anlarsın işte, tam regl olmuşum gibi şu anda, kramplarım oluyor ama çok şükür başka şikayetim yok.

ben tam hatırlamıyorum ama sen de doğru tedaviyi bulmaya çalışıyordun değil mi?hamilelik mi bekliyordun?geçmişi okumuştuma ma unutmuşum kusura bakma şimdi tekrar bakacağım :kedi:

lidya79 özlem80 merhabalar......... aaaaaaaa şen burdaymış ŞEN merhabalar güzellergüzeli prenses nasıl tatlım......

ŞEN canım seni özledik nerelerdesin......... hem sana soracağımız sorular birikti bayan tecrübe.....
1) bizim yani homozigotların yapması gereken diyet
2)senin doktorun kimdi
3)gebelik öncesi kullandığın ilaçlar neleri ve ne kadar süreyle kullandın
4)sen 3 ay bekleme sürece yaşadınmı gebelik öncesi korunma döneminden bahsediyorum.....yani gerekli birşeymi ??????????????????
5)ayrıca kanın hareketlenmesi için egzersiz gereklimi???????????
ay canım yaa görür görmez sorulara boğdum ama seni görmem mümkün olmuyor haksızmıyım
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

X