Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım inşallah unutur... tatlım benim testim zaten var ama ben daha farklı bir yerde yaptırmak istiyorum... dr gidincede elimdeki sonucuma göre tedavi şekli istiycem ama o arada testimin yenilenmesini istiycem ama sonucum değişik çıkarsa tedavi de değişir ama içimin rahat etmesi açısından yaptırcam... TEŞEKKÜRLER TATLIM

prolaktin için üzülme canım benim de habire yükselip düşüyor benimde 38 gibiydi en son kullandığım ilacı yazmam da sakınca vardır belki diye söylemiyorum sürekli söylenen bir ilaç var o hemen düşürüyor ama onunla ben gebe kalamadım kalanlar var ama başka bir ilaç kullandım etkisi daha iyi oldu....
bu kesilince kanama konusunu ben de merak ediyordum.. ben şu anda sadece aspirin ve folicasit kullandığım halde... hiç biryerim kesilmemişti şimdiye kadar ama bu gün bacağımda çıkmış bir sivilceyi patlattım inanılmaz bir kan aktı bir sivilcenin yerinden daha önce böyle bir şey görmemiştim.. yarım çaykaşığından fazla ama yine durdu sonradan..
diğer konuda benimde bilgim yok
hamilemisin canım öyleysen allah tamamına erdirsin...... alkisalkisalkis

gelevera canım cevabın için çok teşekür ederim benimde perolaktinim yükselip düşüyor ben dostinex kullanmıştım bir kaç defa ilacın adını yazmanda nir sakınca yok galiba çünkü diğer topiklerde bu konuyla ilgili yazılar var onlarda yazıyorlar teşekürler canım ilacın adnı yazarsan sevinirim

rica ederim canım benim, bri yardımım dokunursa ne mutlu...

geleveracım daha sökmedi kanamam, eşim beni bol bol besliyor, uzanıyorum canım benim.sorduğun için çok teşekkür ederim hayatım.hafif karnım ağrıyor, ama tek tük damla halinde hala.herhalde sabaha ya da gece söker diye düşünüyoruz.

olmazsa da artık yine kürtajla alacak herhalde keseyi, ama allah kerim arkadaşım, kendiliğinden olursa tercihimizdir...haberdar edeceğim, şimdilik yaramaz bir durum yok.

merhaba lidya79 geçmiş olsun canım.Allah yardımcın olsun kolaylıkla atlatırsın inşallah.bende 2 düşük yaşadım.1.cisini 1.5 aylıkken kendim düşürdüm.2. düşük te ise 2.5 aylık ken cerrahpaşa da kürtaj oldum.Şimdi Allahıma çok şükür 3 cüye hamileyim ve 3.5 aylık oldum.Günde bir tane Fraxiparine kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. Biraz zor biliyorum ama sakın moralini bozma istedikten sonra Allah sana er yada geç bir evlat verecektir.Umudunu kaybetme.Sağlıcakla kal

meleklerim bana destek verdin, allah razı olsun.nasıl ihtiyacı var insanın böyle zamanlarda.ümid oluyorsun bana, demek oluyormuş diyorum bunları duyup okudukça, iyice güçleniyorum doğrulup ayaklanıyorum, inanıyorum...
çok istiyorum ve allahın izniyle bu yolda inançla yürüyeceğim,,allahım sana hayırlı sağlıklı hamilelik nasip etsin, seni ve bebeğini öpüyorum, dualarımdasınız sizler de.

ıyi akşamlar kızlar.

Lidya79 canım çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın. Güçlü duruşuna, inancına hayran kaldım. Belli ki sen çok güçlü bir insansın, inşallah bu emeklerinin karşılığını en kısa zamanda alırsın canım.

Nuraa bahsettiğin test bana yapılmadı, o nedenle bir yanıt veremiyorum canım. Ama umarım herşey gönlünce olur.

Binbirgece benim doktorumda kilo ile ilgili birşey demedi, iğne dozumu değerlerime göre belirledi.
Ama bende okumuştum burada bazı arkadaşlar kilodan bahsetmişlerdi.

Limburgcum nasıl gidiyor, sen de bebişin de iyisiniz umarım.

Melekcim pazartesi kan testine gidecek misin, belki giderim demiştin. ınşallah çok güzel haberlerle döneceksin ve hepimizi sevindireceksin.

Ben bugün doktoruma gittim kızlar, NT sonuçlarıma baktı (ikili test için yapılmıştı), hiçbir sorun yokmuş şükür ki.
Ense kalınlığı 1.1 mm di bizim, 2 mm olursa riskli, 3 mm olursa çok riskli oluyormuş. Bu sonuçlara göre gayet güzel dedi, kan testi istemedi. Bunu da şöyle açıkladı, "Kan testinde birşey çıksa bile mutlaka üçlü testi bekleyeceğiz, e bu ölçümlere göre de herşey gayet normal, kan testi yapıp, bi de onun stresine girme, senin gibi fazla hassas hastalarda ölçümler iyi çıkınca kan testi istemeden üçlü testi beklemeyi tercih ediyorum" dedi.
Bir de bebeğim SAT a göre daha küçük olması gerekirken bu ölçümde 2-3 gün önde çıktı, bu nedenle de doktorum gelişimi çok iyi zaten, demekki iğne dozu da gayet yeterli, bebek güzel besleniyor, bir sorun görmüyorum deyince bana da mantıklı geldi. ıyi dedim 1 ay sonra üçlü testi bekleyelim. ığne dozum az mı diye çok endişeleniyodum ama demekki yetiyormuş bugün ondan da emin oldum.
Artık kendim kafamı bulandırıp stres yapmadan doktorum ne derse sakince uymak istiyorum, umarım yanılmıyorum. Ama içimde bir güven var doktoruma karşı.

Durumlar böyle işte kızlar. Hepinizi çok çok öpüyorum.

dinamisscim canım elimden geldiğince, allahım güç verdiğince dik durmayı seviyorum.

ne güzel haberler vermişsin, bebişi iyi besliyorsun annesi, allaha emanet olun sonuna kadar.

bir de çok doğru b,irşey söyledin, doktora güvenip mümkün olduğunca vesveseyi bir kenara bırak nacizane fikrim arkadaşım, önce allahniğneler ve doktorla güel sona gidiyorsunuz zaten bebişinle.

Teşekkür ederim canım, inşallah hepimiz bu sürecin sonuna kadar sağlıkla gitmeyi başarırız.
Sen de çok dikkat et, kendine iyi bak.

bir de çok doğru b,irşey söyledin, doktora güvenip mümkün olduğunca vesveseyi bir kenara bırak nacizane fikrim arkadaşım, önce allahniğneler ve doktorla güel sona gidiyorsunuz zaten bebişinle.

Evet böyle yapmalıyım, bugüne kadar yapamadım ama bugün doktorum bile "senin gibi fazla hassas hastalar" diyince anladım, hatta utandım, dedim adam bile anladı ne kadar fazla kurcaladığımı. Zaten yeterince ilgileniyor benimle ben hala sürekli başkalarından duyduklarımla, bir yerlerde okuduklarımı sorup duruyorum. Bu nedenle utandım.
O yüzden kurcalamayı bıraktım, zaten kan testi diye ısrar etmeyince doktorum bile şaşırdı, sen bi düşün istersen dedi ama ben yok dedim siz nasıl diyorsanız öyle olsun.
Umarım böyle devam etmeyi de başarırım.
Kendime çok kızııyorum çünkü bu evhamlılığım yüzünden.
Ama değişmeye çalışıyorum bakalım.

Canım ağrın sızın yok di mi, inşallah kolayca atlatırsın bu süreci. Sonra da en kısa zamanda sağlıkla güzel bir hamilelik geçirirsin.

Son düzenleme:
dinamiss, canım benim seni o kadar iyi anlıyorum ki...yaşadıklarımız, atlattıklarımız bizi o kadar hassas ve ince düşünen biri yapıyor ki...ama inan ki biz çoğu insana göre çok çok güçlüyüz.eşim bana bugün onu dedi, ben de daha dün bitap düşmüş ağlıyorduma ama hemen kalktım ayağa, dirayet gösterdim..şaşırdı ve gerçekten takdir ediyorum dedi...bizler aslında gerçekten güçlüyüz..hem de çok..senin de ince eleyip sık dokuman o kadar normal ki..inan başkası olsa şüpheden belki dayanamazdı tek bir an geçiremezdi...allah bize bu gücü bize bilerek vermiş bence...bu da bir ayrıcalık aslında...

fakat şöyle de bir gerçek var ki, içini ferah tutmaya çalıştıkça ferahlık geliyor...şüphe de şüpheyi getiriyor.yani hangi yönü seçersek onu büyütüyoruz...bilmem bir faydam oldu mu?belki bir daha çok kuşku duyup kendine kızarsan bunu düşünürsün ve belki biraz işe yarar tatlım...

ağrım çok yok fakat sanki yavaş yavaş yoğunluğu artıyor,aynı regl başlangıcı yaşıyor gibiyim, inşallah tez zamanda hayırlısıyla bitecek...kendim atamazsam da doktoruma emanetim artık canımcığım.

ayrıca temennin için allah razı olsun, amin, tez zamanda hayırlısıyla her bekleyen kavuşsun bebeğine inşallah...

ınan yazdıkların doğru karar verdiğimi düşündürttü. iyi ki yorum yapmışsın:)

Umarım seninki kendiliğinde düşer canım, fazla ağrın sızın olmadan, kürtaja gerek kalmadan.Yeniden geçmiş olsun güzelim.

Tüm yazdıkların için yeniden teşekkürler.

ınşallah bundan sonra herşey gönlünce gelişir, bu yolda aksilikler çıkmaz karşına canım. Unutmamalıyız ki hamile kalabiliyoruz, bu aslında çok öenmli bir şans. Ya hiç kalamayanlar ne yapsın diye düşününce bu yaşadıklarımız daha bi kolay geliyor insana.

ıyi akşamlar yeniden, hoşçakal.

Son düzenleme:
LıDYA seni okuyunca kendimi hatırladım düşük yaptığımı öğrenince ilk anlarda ağlamaktan gözlerim canavar gibi olmuştu ama sonra dedim dünyanın sonu değil dedim ve eşime atlatıyosun seni daha iyi gördüm falan dedi bende dedim ki bu bebiş bizi istemiyo napalım zorla değil ya demiştimopuyorumnanaktan

çok sevindim çok )
kararının doğruluğundan biran bile şüphe duyma arkadaşım.
inşallah dinamisscim iinşallah, hayırlısıyla...allahım bu yolda kimseyi oyalamasın yarabbim.
sen ve bebişcik de hoşçakalın, huzurlu bir uyku ve gece diliyorum...

Bir de kızlar kürtaj olduğumda bana da çok acımasızca gelmişti, ama sonradan aslında doğru demiştim.
Doktorum demiştiki " bu olmazsa ikinci, ikinci olmazsa üçüncü, inan en önemlisi hamile kalabiliyor olmaktır. Hamile kalabildikten sonra emin ol tedaviyi de bulursun, çocuğu da doğurursun"
O zaman çok kızmıştım ama sonra yeniden hamile kaldım.
Ve anladımki doktorum haklıymış, ya hamile kalamasaydım, biz en azından elimizden geleni yapıp gerisi allah emanet diyoruz.
Derdimizi bilmek bile bir şans, en azından çaresini arıyoruz, inşallah hepimiz de doğru tedavi ile bebişlerimizi kucaklarımıza alacağız.

aynen nergiscim, biz de öyle dedik.
demek ki bizi çok istemedi, demek ki kaderinde ve bizim kaderimizde bir yerde bir terslik vardı ve ömrü bu kadar oldu...biz kullara kapalı bu perdeler ve hiçbirşey göründüğü gibi değil.sebepsiz tek bir soluk alınmaz bu dünyada..o yüzden ne kadar rahat olursak o kadar iyi.beterin beteri vardır allah saklasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…