Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ecesem merhaba canım nasılsın ne güzel serin serin tatil yapmışsın gününde az kalmış 1,5 ay sonra kollarında bebeğin allah sağlıklı bir şekilde tamamına erdirmek nasip etsin canım günler ne çabuk geçiyor değilmi sen ne koymayı düşünüyorsun bebeğinin adını hazırlıklar ne durumda artık yavaş yavaş bitmek üzeredir sanırım biz daha hiç başlamadık sadece bir kaç tane bez aldım o kadar sevgiler canım opuyorumnanaktan

canım ya cok üzüldüm 1 ay oncesıne gıtıım bırden bende dusugumde kesemı gormusutum sadece cenını gormedım cunku benımkı gelısmemıstı yoktu senınkı daha kotu olmus ınsallah bır daha yasamayız hepımız burdan hayırlı hamılelıklerımızı en kısa zamanda duyuuruz.:Saruboceq:

canım benim yaşadıklarına benzer şeyleri burda hepimiz yaşadık,seni çok çok iyi anlıyoruz inanki..
bende düşük yaptığımda kanamam olmasına rağmen bir umut vardı içimde sanki içimdeydi bebeğim.. dediğin gibi bende bir gün wc de gördüm minnacık bişey.. o anda yaşadıklarımı anlatamam şuan.. ama seni çok iyi anlıyorum,yazını okuyunca kendim aklıma geldi şimdi..
ama bu günler geçecek inan bana, en azından hamile kalabiliyoruz..hamile kalabilmek çok büyük bir lütuftur unutmayalım,yıllarca hamile kalmanın tadını bekleyenler de var,
bak birgün yeniden bebiş gelecek o zaman bu günleri hiç üzülmeden tecrübe olarak anlatacaksın..
allahım en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik ve bebek nasip etsin..

Son düzenleme:

canım teşekkürler.... doğr söylüyorsun inşallah o günleride görebilirim inşallah rabbim nasip eder :Saruboceq: :Saruboceq:

CANIM BENIM YAAAA NOLUR UZME KENDINI ARTIK BILIYORUM SOYLEMESI KOLAY YASAYAN BILIR BEN 3 KEZ YASADIM O DUYGUYU COK ZOR GUNLERDIR AMA HER YENI GUN YENI UMUT RABBIM SABRINI VERIYOR VERMESE NASIL GECECEK GUNLER UZME KENDINI LUTFEN.ALLAH SANA EN KISA ZAMANDA BI BEBIS NASIP ETSIN INSALLAHopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

sen iğne kullanmış mıydın canım
evet canım gebe olduğumu öğrenince hemen cleaxane 0,4 kullandım ama olmadı yinede... bu arada ben homozigotum mthfr

canım inşallah. inşallah allah yaşatmasın böyle düşük bir daha... bebeği görmek çok kötü yaptı beni.....

fundacım merhaba... hamileliğin 7. ayına kadar herşey güzeldi ama 30. haftadan itiberen baya zorlanıyorum... 3 gündür ayaklarımda korkunç derece bir şişme var.... ha bugün ha yarın geçer diye bekledim ama sabah kalktığımda yürüyemeyecek kadar çok şişmişlerdi.... az önce lütfü beyin hemşiresini aradım... durumu anlattım hemen hastaneye git dedi....idrar tahlili yaptır ve senin dopplerle kan akımına baksınlar bacaklarında dedi.....

bilmiyorum burdadi hastanede bakabilirlermi şimdi acilden giriş yaptırcam..... eğer bakamazlarsa ankaraya hemen gitcez artık.... inşallah eve problemsiz dönerimde yine yazarım... şimdi çıkıyorum canım....

canım çok geçmiş olsun inş.önemli bişey yoktur toplar damar tıkanıklığı yaşadığım için çok korkuyorum o tarz şişliklerden gelince mutlaka bizede haber ver umarım herşey yolundadır

ay canım inşallah en ksa zaman da duyururuz güzel haberlerimizi her bir hamile diğerleri için umut oluyor inşallah en kısa zamanda... opuyorumnanaktan

kızlar gebelik öncesi ne kadar tedavi sürece izlediniz hamile olan arkadaşlar ya da olmayanlara da dr gebelikten önce ne kadar zamanlık ve ne tedavisi verdi lütfer cvp... opuyorumnanaktan

kızlar gebelik öncesi ne kadar tedavi sürece izlediniz hamile olan arkadaşlar ya da olmayanlara da dr gebelikten önce ne kadar zamanlık ve ne tedavisi verdi lütfer cvp... opuyorumnanaktan

canım bana düşükten sonra 2 ay ara ver demişti doktorum.elevit ve coraspin vermişti.ama ben folbiolde içiyodum ilaveten,8 ay içtim bunları aralıksız.

canım ben düşük yaptım,doktorum rahim düşük olayında temizlenmiş kürtaja gerek yok ve 1 ay ilişki yasak demişti
sonra günde 1 tane folik plus ve bebe aspirini verdi hamile kalana kadar iç demişti. ben bunları yaklaşık 5 ay içtim hamile kalınca aspirini bırakıp iğneye başladık
sanırım bu ilişki yasağını düşüğün durumuna göre yani rahmin sağlık durumuna göre veriyorlar

canım benim geçmiş olsun inşallah önemli bir şey değildir kesin derin ven trombozu için dobbler istemiştir idrardada protein varmı yokmu ona bakacaktır benim ayaklarımdada şişlik var canım nerdeyse 2-3 haftadır bende anlamadım neden oldu idrar tahlili verdim ama sorun çıkmadı perşemde tekrar gideceğim bakalım ne diyecek celen ödemden kaynaklı diyor çok tuzlu yeme demişti ben zaten tuzlu yemiyorum :sm_confused: doktordan gelince bizide haberdar et merakta bırakma sevgiler canım

fundacım merhaba bir türlü soramadım seni ,şimdi görünce merak ettim.. ayakların şişlikler ne oldu diyecektim..canım benim dikkat et kendine..inşallah geçer şişliklerinde rahatlarsın..
son aylara yaklaştıkça her geçen gün yeni birşeylerle karşılaşıcaz sanırım..hayırlısı olsun bakalım

Bana da yeniden hamile kalmadan önce en az 3 ay süre vermişti doktorum. Bu zaman içinde de günde 2 tane folic plus, bir tane bebe aspirini içmiştim.
Özellikle bebe aspirininin önceden kullanmanın (en az 3 ay demişti) önemli olduğunu belirtmişti doktorum.

evtt yaa benim doktorumda söylemişti..bana hamile kalana kadar günde 1 tane bebe aspirini dedi,yaklaşık 5 ay içtim ,hamile kalınca doktoruma koştum
oda bana ; aspirini dikkatle kullandınmı felan demişti ve o anda bak bunun faydasını çok göreceksin gibi bişey söylemişti bende hiç sormadım neden diye .

canım bana düşükten sonra 2 ay ara ver demişti doktorum.elevit ve coraspin vermişti.ama ben folbiolde içiyodum ilaveten,8 ay içtim bunları aralıksız.

TEŞEKKÜRLER.... YANİ MESELE ÖNCESİNDE ASPİRİN KULLANILMASI DEMEK BENİM SORUNUMDA ORADA OLUŞTU. BEN ASPİRİNE DE GEBE KALINCA BAŞLAMIŞTIM... ARTIK ASPİRİNİ BIRAKMAK YOK :lepi:

Kızlar bir de benim doktorum bu kan pıhtılaşması sebebi ile 40 yaşından itibaren günde bir bebe aspirinine gene başlarsan senin için daha iyi olur demişti. Yaşla birlikte sanırım kanda pıhtılaşma oranı artabiliyormuş, kesin değil ama kalp krizi, damar tıkanıklığı riski falan diğer insanlara göre biraz daha artıyormuş bizde.
Bunu da kendi doktrolarınıza da sorun isterseniz, gelecekteki sağlığımız için dikkate almak gerek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…