Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

SıMGECıM sen şimdi keseyi görmeden basladın iğneye degılmı? doktorun bu konuda ne dedı benım doktorum ılla kı keseyı gormemız lazım dıyor betahcg 2000 oldugu ana kadar takıp et sonra baslarız dıyor ama boyle keseyı gormeden 3. haftada ıgneyı kullanan arkadaslarımız veren doktorlarımız var benım kafam cok karıstı ne yapsam bılemıyorum gec olmasından da korkuyorum?

benim doktorum bhcg 25i geçince başlıcaksın demişti,ama ben 554 te başlamış oldum.yani doktorum hemen başla demişti.adetim düzensizdi ama sanırım 2 gün filan geçmişti ilk iğnemi olduğumda.bence hemen başlamak gerekiyo ben diğerlerinde kalp atışı göremedimki hiç.6 haftaya kadar kese normal gelişiyodu,8 haftaya çağırıyolardı kalp atışı için ama ben o arada düşük yapıyodum.

benımkıde ole oluyor kese olusuyo embrıyoyu goremıyoruz yanı buda 5. haftaya denk gelıyor doktorum dıs gebelık olursa ıgne ıc kanamayı arttırabılır bılemeyız hayatı riski var dedı onun ıcın keseyı gorup emın olduktan sonra baslamamız lazım dedı benımde ıste betahcg 2000 lere geldıkten sonra yavaslıyo gelısım duruyo yıne aynı seylerı yasamaktan korkuyorum ama bıde doktorumun soyledıgıde mantıksız gelmıyor kafam cok karıstı baska bı doktora gıtsem yıne aklımda kendı doktorumun soyledıgı takılıp kalıcak ne yapsam bılemedım?

Kızlarrr bana bu konuda yardımcı olabılırımsıınız???
Doktorum keseyı gormeden ıgneyı veremem dıyor hcg 2000 oldugunda gel keseyı gorelım sonra ıgneye baslayalım dıyor bende 3. Haftada falan baslamak ıstıyorum gec olsun ıstemıyorum baska bı doktora gıtsem aklım kendı doktorumun soyledıklerınde takılıp kalacak (doktorumun ıgneyı keseyı goremeden vermemesının nedenı:dıs gebelık olursa kanamayı arttır hayatı rıskı var dıyor) ne yapmam lazım bılemedım kafam cok karıstı? ıĞne konusunda gec kalmakta ıstemıyorumm

bence bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bende 4+5 de başladım allaha şükür bir sorun yok herşey güzel gidiyor tabi ufak tefek sorunlar çıkıyor ama önemli şeyler değil ayrıca iğnenin her zaman acı vermesi gerekmiyor bendede bazı yerler o kadar çok acıyorki bazı yerlerde hiç acımıyor vurduğun yere bağlı bence ben göbekte o kadar çok acı yaşamadım canım daha çok kolda yaşadım şimdi bacaklarımdan yapıyorum yani vurduğun yere göre değişiyor bende iğnenin havasını alırken ilaç iğnenin ucuna az birşey geldiği zaman vuruyorum bir damla bile sayılmaz inşallah güzel haberler duyarız senden sevgiler

yok canım hamıle degılım 1 ay once dusuk yaptım 3. dusugumdu bı dahakı sefere aynı seylerı yasamayalım dıye arastırıyorum doktorumla konsuuyorum ama ıste doktorumda ole deyınce tereddut ettım hangı tedavı seklı dogru dıye cıkamadım ısın ıcınden

sanırım bizim gibi olup da doğum yapan arkadaşlar iğneye hemen başlamışlar.doğum yapanların fikrini al derim canım

Tebrikler Simge. inşallah sonuna kadar sağlıkla gidersin canım.

Krizantem bu arada ben de iğneye 3 haftalıkken, değerim 206.4 ken başlamıştık. Doktorun dış gebelik demiş ama ne bilim dış gebelik zaten oluşma ihtimali az olan birşey değil mi?
Bir de ben iğneye erken başladım ama zaten keseyi görene kadar da her hafta doktora gittim, yani kontrol etti, zaten 1 hafta sonra gittiğimizde doktor keseyi gördü, yani kontrol altında olursan sorun olmaz muhtamelen.
Doktoruna böyle söylesen canım bir de, iğneye başlayalım ben kontrol ettiririm sürekli desen ne der acaba?
ınşallah bir daha ki gebeliğin sağlıkla oluşur ve de sağlıkla devam eder canım:)

Son düzenleme:

GOZUN AYDIN SIMGECIM ALLAH TAMAMINA ERDIRIP KUCAGINADA ALMAYI NASIP ETSIN INSALLAHopuyorumnanaktan

merhaba arkadaşlar ; çoook uzun zamandır yazamıyorum... temmuz ayının başından bu yana evde değildim... evim aşırı güneş alıyor , o nedenle temmuz ayının b aşından bu yana yazlık bir ev kiraladık , ailemde geldi güzel , serin bir tatil oldu benim için....bol bol yüzme fırsatı buldum...evime geleli henüz 2 gün oldu.....kaldığımız evde int. yoktu....arada bir eşimin bürosundan kaçamak girip çıktım ....

şimdi evde bıraktığım yerden okudum tüm geçmişi..... yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz.....kayıp yaşayanlara çok üzüldüm hayırlısı buymuş demekten başka söyleyecek bişey bulamıyorum.... gelgit doğum yapmış ,allah anneli babalı büyütsün... sırada nazlı selvihan ve sonrada ben varım galiba.... allahım bi çırpıda kurtar hepimizi inşallah....

bkale bana soru sormuşsun canım... ancak okuyabildim.... ben gebeliğimin başından beri hatta hamile kalmadan 3 ay önceden itibaren lütfü beye gidiyorum....muayneleri ult. başında toplam 10 dk. geçmiyordu..... sizin gibi 20. hafta kontrolümüzde bende eşimle çok sinirlenmiştik....hatta değiştirmeyi bile düşünmüştükki çözümü kendisine soru sormakta bulduk.... yani muayneye başladığında aklıma ne gelirse soruyorum..... sizde bilirsiniz muy. esnasında fazla konuşmuyor... bende yaptığı herşeyi anlatmasını istedim... aksi taktirde tedirgin olduğumu bununda tansiyonumu yükselttiğini söyledim.... o günden itibaren karşılıklı konuşma şeklinde geçtiği için yarım saat sürüyor muaynesi....sonrada odasına geçip konuşuyoruz....

20. haftadan sonra cep telefonunu verdi.... ama hiç aramam gerekmedi şu ana kadar....bir kaç kere zübeyde hanımla (muaynehanedeki hemşi,resi )konuştum....o lütfü beye durumu anlatırım gerekirse sizi arar dedi... bir kere kendisi aradı beni....tatildeyken ankaraya gitmek istemedim.... o ayki kontrolü samsunda yaptırdık.... sonuçları kendisine faxladık.... kan sonuçlarıma göre kullandığım bazı ilaçların dozunu değiştirdi.... bu sebeple aradı....

ben şu anda 32+3 günlük hamileyim.... cuma günü lütfü beyde kontrolüm var...doğumu en son görüştüğümüzde konuşmuştuk....taaaa en başından beri her türlü tahlil ve doğumu hacettepede yaptırmak istediğimi söylemiştim.... doğum tarihimiz ne olcak diye sorduk..17 eylüle sezeryan için gün verdi... kendisinin gireceğini üstüne basa basa belirtti.....sizin programınızda bir değişiklik olurda gelemezseniz kime yönlendireceksiniz diye sorduğumdada 17 eylül benim zaten ameliyat günüm.... o tarihlerde programım yok dedi..... cuma günü gittiğimizde herşeyi daha ayrıntılı sorcam o zaman yine yazarım....

hepinizi çok öpüyorum ve çok seviyorum....

Merhaba meryemmeryemcim. İyi olmanıza çok sevindim. Ne güzel az bir zamanın kaldı oğluşunu kucaklamak için.
İnşallah bugüne kadar geldiği gibi sağlıkla tamamlarsın bu süreci canım.
İsim arıyordun sen ne yaptın, karar verdiniz mi?

Biz de şimdilik iyiyiz, halen istirahat, bakalım az kaldı çarşamba günü doktora gideceğiz:)
Çok iyi bak kendine canım hoşçakal:)

dinamisscim
saol canım cevabın için.
doktoruma bende dedım sımdıye kadar olmadı dedım ama hadı o ıhtımal olursa dıyor yanı ne olacagını bılemeyız dıyor carsamba tekrar gıtcem doktoruma soyledıklerını soylıycem bakim onu kabul etcekmı sureklı kontrol altında olarak ıgneyı kullanmayı buda ıyı bı fıkır ama ıste doktorum bı ınat bende bır ınat napcaz bılmıyorum.

canım öncelikle bebeğinin ve senin iyi olmanıza çok sevindim. oh ne güzel tatil yapmışsınhihoyyytcevapladığın içinde teşekkür ederim ayrıca. bu gittiğimde bende söyleyeyim bari de bana da herşyi anlatsın bende çok tedirgin oluyorum aceba herşey yolunda mı diye. canım inşallah güzel haberlerini hep alırız öptük sizi görüşürüza.s.

iyi olmana sevindim canım,hadi bakalım güzel haberler alırsın inşallah
isim evet hala bir şeye karar veremedik öyle kaldı bilemiyoruz ne yapıcaz bakalım,hayırlısı,şimdi bende doğuma ve doğum hazırlıklarına öyle odaklanmışımki isim bulmayı unuttm diyebilirim :) sen deyince aklıma geldi şimdi :))

ecesem ; iyi olmana çok sevindik canımiallah sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin

Simge ; sen de tekrardan hoşgeldin,sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeni dilerim

canım allah tamamına erdirsin inşallah. 9 ay kalır seninle. hani üzmek asla istemem ama bizim durumumuzda olunca insan hemen kendini kaptırmak istemiyor dimi. ama inşallah bu defa hep kalır. :Saruboceq:
canım maşallah oğluşuna iyi yapmışsınız gezmekle. güzel duan içinde teşekkürler

canım keseyi görmeden kısmını duymadım hiç ilginçmiş ama sen yinede tecrübeli başka doktorada danış inşallah bir sorun olmaz allah tamamına erdirsin :Saruboceq:

evet canım ,hayalini bile kuramıyorum korkudan.daha kimseye söylemedim zaten,kalp atışını duyana kadar anneme bile söylemicem bu sefer.meryemcim hoşbulduk sağol canım.

hamileler okumasın üzülmesinler..... yahu kızlar benim düşük yaptım diyordum ama parçam henüz gelmemişti yada geldide ben görmedimmi diye düşünüyordum. dünden beri parça düşürüyorum bunlardan biri bebektir diye düşünüyordum. ama bu gün pedimin içinde minnacık bebişi görünce içim çooooooook kötü oldu. henüz 5 haftalıktı ama şekillenmiş bir cenindi ayyyyyyyyyy allah ne bana ne de başkasına yaşatmasın bir daha böyle bir duyguyu... ben daha önce hiç görememiştim düşüklerimde bu defa gördüm mafoldumben senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…