Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

saol fundacım canım benim efet ssk ya her defasında bir daha giştmemek için söz veriyorum kendime ama yine gidiyorum malum diğer doktorum zaten pahalı fazlasıyla birde hemotoloğa vermiyim diyorum ama valla ne bilem aslında benim dr gerek yok gitmene demişti ama işte ben yine kendi kafama göre bişiler yaptım neyse bakalım nolcak sen nasılsın tatlım ayacıklarının şişmesi bence gayet normal e artık 28. haftanın içindesin hiç tedirgin olma sona yaklaştın tadını çıkarmaya bak canım valla ben bi daha hamiş kalırsam tedirginlikleri kitlicem sandığa keyfini çıkarmaya bakçam stres daha da zorlaştırıyo işi zaten bişey olcağı varsa her halükarda oluyo sen stres yaptığınla kalıosun bence hadi sana bebenle keyifli günler canım öpüyorum ikinizide

kız celoooşş bırak şu oyunu boşladın burayı haaa sana bulaşma didim ben yav alla alla kız çıkmassın sonra çocuk neyim unutturur adama bu ben herifi unuttuydum yatakta bi kere zuhaha:) adam beklemiş beklemiş uyumuş sonundamirmirmirmir:roflol:delikafadulden
:sinifsinif::sinifsinif:ay bi kokumu aldım neee ayy ayy valla süper bişi koktu aşağıda restoranda bişi yapıolar valla harika koktu gidip kontrol ediiimm hadi görüşürüz .cokacimcoook

nazlım nerdesin kuzu kız merakta koma hee arada yaz bacım valla tırsıyom senden doğurcan diye her an :)

kızlar dün hemotologa gittim iyneyede ilacada başlayalım dedi 08lik igne ve günde bitana coraspirin anca düzene girer pırtılaşman dedi ben daha vurmadım ilaç raporum eczanede gidip alacagım şimdi sizlerden yardım istiyorum ne yapayım ben sizleri okudum hepiniz hamile kaldıktan sonra başlamışsınız yardım

Ben doktorumla dün akşam görüştüm, sadece bir değerinde problem olduğu için iğneye gerek yok aspirinle geçirceksin dedi. Günün geçer geçmez gel dedi. inşallah bir problem olmaz. ama yinede ben bir hematologlada görüşcem.

Fundacım, baharcım haklısınız arkadaşlar moralleri yüksek tutmak lazım :)
Desteğiniz için yeniden hepinize çokkk teşekkürler.
Ama işte bazen bunalıyo insan, neyseki sizler varsınız canlarım:)

Fundacım ayakların için endişe etme, biliyosun havalar çok sıcak bu sıcaklarda şişmeleri normal sanırım. Benim görümcem de hamile 8 aylık, son 2 aydır hep evde serin serin oturduğu halde şişiyor ayakları. Ama yine de doktoruna danış tabii, ama sakın dert etme kendine canım kilo falan nasılsa verirsin. hem onlar yağ değil sıcaktan oluşan şişliğin kilosudur, havalar az serinlesin giderler inşallah:)

Gülaycım soruna maalesef bişe diyemiyorum, ben de hamile kalınca iğneye başladım. Ama öncesinde 3 ay bebe aspirini kullanmıştım. Yalnız doktorumun isteği ile korunmayı bıraktığım ay daha adet gecikmesi olmadan test yaptırıp 3 haftalıkken iğneye başlamıştım ben de.
Çok da anlamıyorum açıkçası ama belki değerlerine göre erken başlamak daha iyidir.
Bir de bir doktordan daha görüş almanı tavsiye edebilirim ben öyle yapmıştım, insanın içi daha rahat ediyor.
ınşallah sağlıkla kolayca hamile kalır ve kucaklarsın bebeğini güzelim.

sagol dinamiscanımya Şeniz

KELEBEKO1
canım bende düşünüyorum bu aralar bi hematologa gitsemmi diye belki iğnenin dozunu o ayarlar doktorumamı sorsam önce diyorum. anlayacagın karar veremedim. ama belkşde gitmeliyiz bilmiyorum bu konuda pek bi bilgim yok hematologa giden arkadaslar bu konuda bize bilgi verirse mutlu olurum.gitmelimiyiz?

HE HEE gidin gidin hemotoloğa ay hemotolog deyince zıplıyo benimkiler delü karııı yaaa

ödeeeeeemmmmmmm doğumdan sonra atıcak vucudun onu fundacım endişe etme..ama bol bol sıvı al cokta hareketsiz kalma..ve doktoruna sor sabahları yarım saat yürüyüş veriomu die yerimseniben
lülülülülülü mıhtar olcem kızım zemuszemus valla sardı gibi ama dedim ya daha tam anlayamadım :1rolleyes:
kıııızzzzz ne kokmuuuuuuşşşşşşş delikafadulden mmmmmmm acıktım ama diyetteyim :dilcikar: :gitme:

gülaycım heterezigotlarda homozigotlarda hep hamilelikte basladı iğnelere.ama doktorun bööle söölediyse ona uy bence yerimseniben

nazlım nerdesin kuzu kız merakta koma hee arada yaz bacım valla tırsıyom senden doğurcan diye her an :)

heheh:))) dıoğurmadım daha. oğlan ii galiba içerde benle olanlar doğuruyor başka bri forumda benimki keyifte yarın yine kontrol var bakalım baharcım hayırlısı bekliyoz paşayıopuyorumnanaktan.

tam paşa valla keyfine düşkün herhalde rahatıda yernde tabi içerde ekmek kordondan su plasenatadan ye iç yat altı bağlamıyo heryere pisle bende çıkmasaymışım keşkem hiiiçç:1no2: ahhh ahhh unutulurmu o rahat günleeer mevsim içerde hep aynı ne üşüyosuun ne sıcak gelioo valla mükemmeldi ama velakin bizde çıktık mecburen:çok üzgünüm:

Listemizi güncelliyorum arkadaşlar...

COLOR="Red"]DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ [/COLOR]

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot-----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10 .....................................günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot....................................... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............................???

(smmm06 )------------------------------------protrombin heterozigot ----------------------------------------- 0.6 fraxparine+ coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)...............................677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) .................................................. mthfrC677T heterozigot ---------------------------------------------------fraxiparine 0,3 ml[/QUOTE]

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym[/QUOTE]

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,4 cexane

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot...........................iğne??????

(lal 82) mtfhr homozigot ..................................0,4 cexane yarım coraspin

(sido)mtfhr 677 heterozigot ................................0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot......................0,4 iğne

hamileler
hamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar

kız beni şurda düzeltin faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot

bütün zogotlar toplandık toplandık toplandık sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık
iğnelerde zorlandık zorlandık zorlandık he bu bizim şarkımız olsun devamınıda siz getirin artık

Canım benim doktorumda bana aynı şeyi söyledi...Senin değerlerin nasıldı , listede göremedim...

Düzelttim değerlerini baharçelik....

COLOR="Red"]DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ [/COLOR]

hamileler
hamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10 .....................................günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot....................................... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............................???

(smmm06 )------------------------------------protrombin heterozigot ----------------------------------------- 0.6 fraxparine+ coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)...............................677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) .................................................. mthfrC677T heterozigot ---------------------------------------------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,4 cexane

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot...........................iğne??????

(lal 82) mtfhr homozigot ..................................0,4 cexane yarım coraspin

(sido)mtfhr 677 heterozigot ................................0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot......................0,4 iğne

fundacım canım al benden de o kadar inan bende fazla yemiyorum hep dikkat etmeye çalışıyorum ama bende hafta da bir kilo alıyorum doğuma kadar nasıl olacağımı düşünmek acayip psikolojimi bozuyor. senin 100lük şekerin nasıldı canım? lütfü bey 50lik yüklemenin fazla çıkmasının bile şekerli gıdalardan meyve dahil uzak durulması gerektiği demek olduğunu söyledi. galiba vücudumuz yiyeceklerdeki tüm şekeri depo ediyor. şekerin yüksek olması zaten anne adayına fazla kilo alımına neden oluyormuş. birde bende idrarda enfeksiyon çıktı. ve erken doğuma neden olabiliyormuş allah göstermesin. o yüzden antibiyotik verdi. off ecza deposu gibi oldum valla. neyse az kaldı dayanacağız artık az kaldı inşallah. senle aramızda tam 1 hafta var bende 26+4 üm. canım bebişine ve kendine iyi bak.

geçmiş olsun enfeksiyona dikkat et ve bol bol su iç ihmale gelecek bir durum değil geçsede sürekli idrar tahlili yaptır benim 50 yüklemem yüksek 100 lük şeker yüklemem normal çıktı banada şekerli gıdalardan uzak dur dedi ay çok kötü ya ben meyveye dayanamıyorum ama tatlı türü şeyler yemiyorum zaten allah hayırlı doğumlar nasip etsin hepimize inşallah bende küçük kızın ve seni öpüyorum kendinize çok dikkat edin olurmua.s.

kızlar merhabalar nasılsınız umarım herkes iyidir. çok güzel sohbetler geçmiş burda buluşmalar falan olmuş darısı bizim başımıza inşallah:)) umarım herkesin keyfi yerindedir. kendinize çok iyi bakın işlerim çok yoğun bu aralar giremiyorum nete. beni unutmayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…