Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

dinamiscim inşallah ii haberlerle dönersin doktordan :Saruboceq: gelince yaz tamammı?
tatlım şikayet yok artık.ayağını uzatıp 9 boyunca kıpırdamadan yatmayı kabul eden senin yerinde olmak isteyen o kadar cok kadın varki :çok üzgünüm: bööle şikayet edersen onlara haksızlık yapmıs olursun :eek:lmaz: cok şükür rabbime.bak yatman için bir sebep gönderdi sana :Saruboceq:

Celen e aynen katılıyorum..a.s Yapacak bişey yok , bu duruma uyum sağlamaya çalış dinamisscim , bol kitap oku , vaktini boşa geçirme..Tek bebeklerimiz iyi olsun da , katlanıcaz artık...

Fundacım , bkalecim , aynı sorun bende de var..Celen su tutuyorsun demişti..Umarım öyledir..Üstelik ben daha 22. haftadayım..Ben her gidişimde bebeğin ağırlığını soruyorum , Allahıma şükür bebişin ağırlığı normal..:nazar::nazar:Tek bebeklerimiz iyi olsun da napalım , kiloysa da su topluyorsak da vericez artık..

Bu arada düşük tansiyon bana zor anlar yaşatıyor kızlar..Sürekli 8/5 , 7/4 ..Bitkinlik , halsizlik yapıyor ..Gene de çok şükür diyorum napalım...

Çok öpüyorum sizleri...

fundacım canım al benden de o kadar inan bende fazla yemiyorum hep dikkat etmeye çalışıyorum ama bende hafta da bir kilo alıyorum doğuma kadar nasıl olacağımı düşünmek acayip psikolojimi bozuyor. senin 100lük şekerin nasıldı canım? lütfü bey 50lik yüklemenin fazla çıkmasının bile şekerli gıdalardan meyve dahil uzak durulması gerektiği demek olduğunu söyledi. galiba vücudumuz yiyeceklerdeki tüm şekeri depo ediyor. şekerin yüksek olması zaten anne adayına fazla kilo alımına neden oluyormuş. birde bende idrarda enfeksiyon çıktı. ve erken doğuma neden olabiliyormuş allah göstermesin. o yüzden antibiyotik verdi. off ecza deposu gibi oldum valla. neyse az kaldı dayanacağız artık az kaldı inşallah. senle aramızda tam 1 hafta var bende 26+4 üm. canım bebişine ve kendine iyi bak.

canım geçmiş olsun benimde idrarda enfeksiyon çıktı doktor antibiyotik verdi benim 17 haftam bitmek üzere bebek küçük diye korktum içemedim içsemmi acaba bişey olur diyede korkuyorum nede olsa antikafamçokkarıştıCADIARZUbiyotik sen içecekmisin hapı bende içsemmi ne dersiniz aklıma takıldı şimdidelikafadulden:uhm:

Fundacım , bkalecim , aynı sorun bende de var..Celen su tutuyorsun demişti..Umarım öyledir..Üstelik ben daha 22. haftadayım..Ben her gidişimde bebeğin ağırlığını soruyorum , Allahıma şükür bebişin ağırlığı normal..:nazar::nazar:Tek bebeklerimiz iyi olsun da napalım , kiloysa da su topluyorsak da vericez artık..

Bu arada düşük tansiyon bana zor anlar yaşatıyor kızlar..Sürekli 8/5 , 7/4 ..Bitkinlik , halsizlik yapıyor ..Gene de çok şükür diyorum napalım...

Çok öpüyorum sizleri...

ah papatyacım sorma aynı sorun bendede var tansiyonum düşüyor kendimi halsiz bitkin sürekli yorgun hissediyorum yatıncada iyice salaklaşıyorum hiç kalkmak istemiyorum uyuşukluk başlıyor ondan sonrada evet yinede çok şükür bebeklerimiz iyi

ama tek korktuğum hamilelikte düşük tansiyon olsa dahi tansiyon yükselmesine bağlı ödem ve idrarda protein çıkması bu çok tehlikeliymiş ödem organlar içindeki dokularda birikiyormuş buda çok tehlikeliymiş üstelik kanın pıhtılaşma yapısınıda bozuyormuş gerçi ben 2 hafta önceki kontrolümde kan idrar hepsini yaptırdım ayaklarımın şiştiğini söyledim doktorda normal dedi bir sorun yokmuş ama yinede tetikte olmak istiyorum haftaya gittiğimde tekrar tahlillerimi yineleteceğim allah hayırlısını versin allah bize bebeklerimize sağlık sıhhat versin inşallah fazla sorun yaşamadan bebeklerimize kavuşuruz kızlar :Saruboceq:

hamile kızlar idrarda iltihapı olanlar yada enfeksiyon gelen akıntınızın içiinde beyaz pütür pütür kesik gibi bişeyler geliyomu antibiyotiği kullanmalımıyım kızlar doktor verdi 10 gün önce bunlar iltihabtanmı oluyo kullanayımmı ne dersiniz

hamile kızlar idrarda iltihapı olanlar yada enfeksiyon gelen akıntınızın içiinde beyaz pütür pütür kesik gibi bişeyler geliyomu antibiyotiği kullanmalımıyım kızlar doktor verdi 10 gün önce bunlar iltihabtanmı oluyo kullanayımmı ne dersiniz

ravzacım o dediğin kesik kesik akıntıdan bende de var üstelik rengi açık falan değil yeşile benzeyen bir sarı ve çok yoğun geliyordu. geçen hafta lütfü beye söyledim bir tane fitil verdi. kutuda bir tane zaten onu kullandım şimdi akıntı falan yok rahatladım. onun üstüne idrarda enfeksiyon çıktı. 1 mglık bir antibiyotik ve 8 saatte bir içeceğim yani günde 3 tane biraz ağır bir doz ama ne yapayım erken doğuma neden olabiliyormuş idrarda enfeksiyon. üstelik bol bol sıvı tüket diyor ki zaten günde sadece 4 5 litre su içiyordum herhalde 7 8 litreye çıkarmam gerekecek daha ne yapmalıyım bilmiyorum. biraz önce de tetanoz iğnemin 2. dozunu vuruldum. yani bu günlerde bende durumlar böyle ve çok canım sıkılıyor bazen yeterrrrrr diye bağırasım geliyor ama o anda bebişim bana bir tekem ile herşeyi unutturuyor. canım sende bence dikkat et ve kullan ilaçlarını sonuçta bebişe zararlı olsa vermez herhalde doktorun ihmal etme allah korusun daha kötü şeylerden. öptük sizi a.s.

tam paşa valla keyfine düşkün herhalde rahatıda yernde tabi içerde ekmek kordondan su plasenatadan ye iç yat:emir_bebek: altı bağlamıyo heryere pisle bende çıkmasaymışım keşkem hiiiçç:1no2: ahhh ahhh unutulurmu o rahat günleeer mevsim içerde hep aynı ne üşüyosuun ne sıcak gelioo valla mükemmeldi ama velakin bizde çıktık mecburen:çok üzgünüm:
aaahhh aaahhh :nazar: hiç deşme yaramı :nazar: ne karısan vardı ne konusan ne erkek derdi ne bebek derdi :nazar: arada bi tepmem için 2 dürterlerdi dısardan bakarlardı bende onlara tepiom cekip giderlerdi :nazar: nerde o eski güünleeerrrrrrr :gitme:

ildiğim kadarıyla enfeksiyon için verilen antibiyotiği kullanmak zzorundasın.eğer kullanmazsan enfeksiyo n erken doğumu tetikliyormuss.sanırım burdan bi arkadas yazmıstı bunu ama hatırlayamadım fisfisfis doktorun hamile olduunu bile bile verdiyse bu ilacı demekki mecbursun ravzacım..o seni ve bebeğini riske atacak birsey yapmaz yerimseniben

aaahhh aaahhh :nazar: hiç deşme yaramı :nazar: ne karısan vardı ne konusan ne erkek derdi ne bebek derdi :nazar: arada bi tepmem için 2 dürterlerdi dısardan bakarlardı bende onlara tepiom cekip giderlerdi :nazar: nerde o eski güünleeerrrrrrr :gitme:

kız sigara içme hem hamişler var hemde yasak artık kapalı yerde sigara içmek :eek:klava:

slm kızlar nasılsınız bakalım ohh herkes iyi allah daha iyi etsin inşallah
doktorumda bana haftaya kontrole gel dedi yarın mı gitsem acaba cuma günümü?
çok sabırsızım ben ya annemde koyver gitsin sen merak ettikçe kerata dahada nazlanıyor sorun çıkarıyor diyor kaydirigubbakcemile3
bu arada bugünde ayrı bı sıcak var yaaa??
birde haftaya herkes izne çıkıp tatile gidiyo bende kıyıda köşede yatıcam :KK43:
inşallah herşey yolundadır da bende denize girebilme şansına sahip olurum :Saruboceq:

bkale bişey sorcam sana lütfü bey idrar tahllilini kendimi istedi senin şikayetin olduğu içinmi yaptı bana daha ne kan ne idrar tahlili yapıldı 18.haftam bitmek üzere bide ayrıntılı ultrason için başka bi dr gitmeyi düşünüyomusun ben eyüp ekiciyede gitmek istiyorum ama gerek varmıki

ödeeeeeemmmmmmm :nazar: doğumdan sonra atıcak vucudun onu fundacım endişe etme..ama bol bol sıvı al cokta hareketsiz kalma..ve doktoruna sor sabahları yarım saat yürüyüş veriomu die yerimseniben

lülülülülülü mıhtar olcem kızım zemuszemus valla sardı gibi ama dedim ya daha tam anlayamadım :1rolleyes:
kıııızzzzz ne kokmuuuuuuşşşşşşş delikafadulden mmmmmmm acıktım ama diyetteyim :dilcikar: :gitme:

gülaycım heterezigotlarda homozigotlarda hep hamilelikte basladı iğnelere.ama doktorun bööle söölediyse ona uy bence yerimseniben

sagol canım teşekkür ederim

celen 35 bkale canlarım teşekkür ederim kafama çok takılmıştı acabamı diye ama bu akşamdan itibaren antibiyotiği kullanmaya başlıycam mademki sizde kullanıyorsunuz bende içicem saolun kızlar içim rahatladı

canım hamilelikte idrar yolu iltihabı çok fazla yaşanıyor iç ilaçlarını bende içmiştim kızımda

canım hamilelikte idrar yolu iltihabı çok fazla yaşanıyor iç ilaçlarını bende içmiştim kızımda

saol canım içicem ilacı ama insan hayatından daha çok değer verdiği bebişi için kolay karar veremiyor ama herkes kullanmış bak sen kızındada içmişsin ben bu akşamdan itibaren almaya başlıycam teşekkürler canım

canım hayırlı olsun Allah güzel bir hamilelik dönemi nasip etsin. sağ salim kavuş bebeğine:Saruboceq: iğneleri kafana hiç takma malum uzum bir süreç yapmaya alışıyorsun hem kendin vurunca insana daha kolay geliyor. eşin yanındayken birlikte vurun. zamanla doğru vurmayı öğrenince daha az yakıyor ve morartıyorsun. tekrar tebrikler canım
canım valla ben bugün üçüncü iğnemi oldum ama hala kendime vurma cesaretini bulamadım ama allahtan hastane bana 5 dk yakınlıkta ayyy allah bebişlerimizi korusunda gerisine katlancaz artık.... :Saruboceq: :Saruboceq:
GUNAYDIN HERKESE GELEVERA CIM TEBRIKLER CANIM BIZ DAHA COK YOLUN BASINDAYIZ KATETMEMIZ GEREK COOOOK YOL VAR AMA INSALLAH HAYIRLISYLA BEBISLERIMIZIDE TUM ISTEYENLER GIBI KUCAGIMIZA ALIRIZ.IGNE KONUSUNA GELINCE BE URT DISINDA OLDUGUMDAN BIRAZ SANSLIYDIM HERGUN EVE HEMSIRE GELIODU DUZENLI OLARAK 2 HAFTA GELDI SONRA INSILUN KULLANANLAR AKLIMA GELDI ONLARDA HEP KENDILERI YAPIOLAR BENDE BEBISIM ICIN YAPABILIRIM BUNU DEDIM VE OGRENDIM KENDIM YAPIORUM SANA TAVSIYE SAY ICINDEN 1 2 3 DEYINCE OTOMATIK OLARAK VURUOSUN SANKI:dance:

canım valla hakkımızda hayırlısı.... :Saruboceq: :nazar: :nazar: :nazar:

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane DİNAMİSCİM bende homozigotum mthfr 677T benim ilaçlarım coraspirin 100, clexane 0.4 ve folicplus,progestan fitil kullanıyorum canım niye senin iğne dozu düşük neye göre değişiyor acaba... kızlar hamileliğimiz devam ederse inşallah biz kesin sezeryan olmak zorundayız dimi.... :uhm: yahu bide hamileliğin kaçınca ayında kurtulcaz artık bu stresten...... :a015:

dsc03281s.jpg

selam kızlar işteeee "pelinsu tuana" hanım....biraz büyük olmuş fotomuz bu kadar becerebildim göndermeyi idare edin artıkın...öpüyoruz hepinizi...

bu kim leeennnnnnnn delikafadulden hay maşşşşaaalllllaahhhhh :nazar: bu resmi fazla tutma nazar değer allah korusun :sinifsinif: pelin mi kız buuu :asigim: allahım korusun yavrumu :Saruboceq: rabbim isteyen herkese versin bööle güzel kuzu :Saruboceq:
yanlız biraz buyukmu olmus ne lülülülülülü

X