Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Clexane 0.4 kullaniyorum transferden beri. Benimki dondurulmus transferdi. Sen taze mi olacaksin
Evet sıfırdan tedavi..alışığım gerçi de opu dan korkuyorum yine de( nasıl geçmişti seninki? ben adana acıbadem e gidiyorum bakalım..dün hemşire kan alırken mahvetti kolumu..inşallah opu iyi geçer..hangi güne denk gelecek iş güç ayarlama vs stresliyim( zaten transfer sonrası da yatmayacağım. oğlumla ilgilenip çalışacağım önceki tedavimde de öyle olmuştu..yürüyüş bile yapılabilir spor olarak.

Benim opu sonrasi fenaydi. Iki gün hastanede yattim, serum yedim. Hafif polikistik ve zayif oldugumdan dondurulmus yapacaktik zaten. Iyi de oyle yapmisiz. Sana da tavsiye ederim. Hem tutunm orani yuzde 10 artiyor. Transferden sonra rapor aldim, evde dolandim sadece. Simdi de 30 gün aldim, hic halim yok çünkü

Kızlar merhaba,iki kayıptan sonra tekrar hamileyim,coraspin ve folikasit kullanıyorum,keseyi gördükten sonra iğne başlıcak doktorum,sizler nasıl yapmışrınız

Canım öncelikle hayırlı olsun gebeliğin.Çok güzel bir hamilelikle Allah kucağına almayı nasip etsin yavrunu.Benim 2. hamileliğim 1. de tüp bebek tedavisi bir kızım var nasipse 2. kızım gelicek dünyaya.Ben hamile olduğumu öğrendiğim anda clexan ve coraspini birarada kullandım halada devam ediyorum.Ama dr. bir bildiği vardır heralde.Kaç kilosun ve kaçlık clexan kullanıyorsun ??

Amin inşallah
70 kiloyum 0.4 lük yazdı
Ama doktorlara çok mu güveniyorsun dersen malesef Hayır
Gidebilirsek birkaç gün içinde başka bir şehirde doktora görünelim diyoruz

Arkadaşlar merhaba, ben ağustosun 25 inde doktora detaylı ultrason için gittim 21+4 dü. Doktor baktığında bebeğin kalbinin 19. Haftada durmuş olduğunu gördü. İlaçla normal doğum yapıldı, kürtaj olmadım. O kadar zor bir durum ki, Allah kimseye yaşatmasın. Protein s ve protein c eksikliği çıktı bende. Bu da pıhtılaşmaya neden oluyormuş. Hamile kaldığında clexane ve asprin vercem dedi. Benim anlamadığım madem böyle bir ihtimal var neden en baştan insanlara test yapılıp pıhtılaşma var mı yok mu diye bakılmıyor, bu test neden rutine konmuyor ? Anca bebeği kaybedince mi yapılması gerekiyor? O kadar doluyum ki...

Birde size sormak istediğim, pıhtılaşma sorunum olduğu için bebek asprinine hamile kalmadan önce başlamam hamile kalma ihtimalini artırır mı? Doktorunuz herhangi bir şey söyledi mi size bu konu hakkında. Acaba pıhtılaşma bozukluğu gebe kalmayıda zorlaştırıyor mu?

Haklısın aynı şeyi ben de çok sorguladım Ben de rutin kontrolde öğrendim kalbinin durduğunu ve kürtajdan sonra doktor ikinci gebelikte clexane ve aspirin vereceğim dedi Bende kan pıhtılaşması olup olmadığı bile belki değil halbuki Bilmiyorum bizi denek olarak mı görüyorlar? Halbuki o zaman ılk doktor kontrolünde gerekli testleri yaptık vs demişti
Ya pahali bir yöntem olduğu için rutine alınmıyor Ya her düşük yapana aynı ilaçlar verildiği için ilaç firmalarının kârı gozetiliyor Ya da bilmiyorum
Allah sabır versin arkadaşim Ben de aynı soruları çok. Sordum kendime

Karyotip analizi ve genetik tarama yapılması gerekiyor düşükten sonra. Onu da zaten ücretli yaptırıyorsun. Allah sabır versin hepimize

Kızlar merhaba,iki kayıptan sonra tekrar hamileyim,coraspin ve folikasit kullanıyorum,keseyi gördükten sonra iğne başlıcak doktorum,sizler nasıl yapmışrınız
merhaba canım bende doktorunun dedigi gibi kullandım.öncesinde coraspin ve folbiol keseyi görünce de clexane başladım.

Amin inşallah
70 kiloyum 0.4 lük yazdı
Ama doktorlara çok mu güveniyorsun dersen malesef Hayır
Gidebilirsek birkaç gün içinde başka bir şehirde doktora görünelim diyoruz
canım 65 kiloyum ve 0,6 lık kullanıyorum .Kiloya göre hesaplanıyor clexan bana üniversite hastanesinde söylenen ve verilen...İlk hamileliğimde 53 kiloyla kaldım yine 0,6 lık kullandım.Sen bir araştır istersen...

canım çok geçmiş olsun Allah sabır versin.Aynı şeyi bende yaşamıştım.Tüp bebekle hamile kaldım yaşamadı sonra test yapıldı ve pıhtılaşma sorunum olduğu söylendi bidahaki hamileliğimde doğurana kadar kullandım.Bende sorguladım tüp bebek yapılıyor zor aşamalardan geçiyorum neden baştan yaptırmıyorsunuz dedim neden riske atıyorsunuz diye isyan etmiştim.Çok zor biliyorum ama malesef prosüdür bu dediler pahalı testlermiş herkese yapmıyorlar 2 düşükten sonra yapıyoruz dediler.Ben uyarsanız özelde yaptırırdım demiştim.ama sonucu tabi değiştiremedim.Ama çok şükür sonra bir kızım oldu.Allah sanada bidakine nasip eder inşallah....

Karyotip analizi ve genetik tarama yapılması gerekiyor düşükten sonra. Onu da zaten ücretli yaptırıyorsun. Allah sabır versin hepimize

Ben bulunduğum yerdeki her hastaneye gittim dusukten sonra Hepsi de ılk gebelikte düşük ihtimali yüksektir Bu cok arastirilacak didiklenecek birsey değil dediler Siz kendiniz test yaptırabilirsiniz

İşte sim

İşte sinir bozan nokta da bu Eger bizi uyaran olsaydı özelde de yaptirirdik Biz başımıza gelene kadar böyle bir şeyin varlığını bilmiyorduk

sizi çok iyi anlıyorum..bu öyle bir şey ki, hani kalp krizi geçirip pat diye ölüveriyor gencecik insanlar..diyoruz ya: hiç mi belirti vermedi,sapa sağlamdı diye..ama tıp böyle bir şey, ben de sağlıkçıyım ve bu bilinmezlik çok yıpratıcı..güle oynaya cinsiyet öğrenmeye gittğim kontrolde apar topar kürtaja alındım,13, haftamdı..o günü hayatım boyunca unutmayacğım.hiçbir belirti vermemişti ve ben 9. haftadan itibaren coraspin 100 mg a başlamıştım, doktor tavsiyesi ile..rahimde sanki kan akımı azlığı görüyorum demişti.o gün bu gündür 1 günüm bile bu topiğe bakmadan,bunu düşünmeden geçmiyor..5ay oldu( clexane ve aspirin de versem olacağı varsa olur dedi ama ben her yolu sorguladım,doktora kızdım,kendime kızdım..pıhtılaşma testlerimi yaptırdım..yaptırmasaydım da clexane ve aspiririn verceklerdi ama içim rahat etsin diye yaptırdım.insan umutsuz yaşayamaz şimdi tekrar deniyorum,tüp bebek tedavisindeyim..vazgeçmeyin,hem bilimsel veriler hem umudunuzla yeniden sağlıklı gebeliğiniz olur inşallah..

Kizlar gecmis olsn bnde de kan pibtilasmasi var 2 dusukden snra ucuncu evladimi kucagima aldim sukurler olsn 3 yasinda suan darisi sizin basiniza.. Simdi birhada dusunuom ama hala cok korkuom coraspirin kullaniom 2 aydir.. Buarda clexsinin kullam dozu kiloyla ilgili oldugunu dusunmiorm pihtilasma degerinize gore ve giden ne damaryla hatirlayamadim ona bakip karar verilio bnde 57yle hamile kalmistm 0.4 kullandim hep

Kizlar rabbim affetsin neden bn isyanini hepimiz yasadik yasioyoruz bn bebegimi kucagima alincaya kadar cildirmis gibiydim alincak ancak kader e inancim yeserdi bu oglumda resmen bi mucize oldu kurtaja alacaklardi 4 hafta gerilik vardi coraspirin kullandgim halde dusunun doktor umitsiz bi sekilde hadi 15 gun daha bekleyelim ama sen kurtaha hazirlikli gel dedi elimde kurtaj cantamla odaya girdim dusunun ve mucize buarda o 15 gunde igneyede basladim.. Kalp atislarini duyduk o 4 haftalik acigi 15 gunde kapatmisti igneyle doktor bile hayret etti diyecgim o ki bu dunyada nasibi varsa rabbim onu size nasip ettiyse o size simsiki tutunuo

Canım ben hiç pıhtılaşma testi yaptırmadim ya doktor biraz farazi davranıyor galiba

Canım ben hiç pıhtılaşma testi yaptırmadim ya doktor biraz farazi davranıyor galiba
Sizi cok ii anliorm canm bnm yasadigim yerde de bunu cok yapiorlar ama emin ol senn igne kullanmana gerek yok die savunan doktordan daha ii bnm burda bi komsum var surekli dusuk yaptigi icin test mest yapilmadan 4 cocgunuda o ignelerle dogurmus besinci cocugunda gerek yok demisler ve vurunmadan dogurdu .. O igneler icin para vermiorsn rapor hepsini karsilio riske atmatansa bebege zarari olmayan birsyi kullanmdan da fayda gelir zarar gelmes emin ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…