Kan grubu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnternetten baktık da 8bin TLye test var. Sizin çok aklınız kaldı bi yaptırabilir misiniz diye düşünün bari.

Ben olsam bu saatten sonra çok kurcalamam. Zaten onların çocuğu değilsem kaldıramam diyorsun. Bazı anne babalar nedensiz evlat ayırıyor. Sende de öyle olabilir.
Son olarak hastanede doğduğuna emin misin? Cimere doğum saatini öğrenmek istiyorum diye yazınca sana bildiriliyor bak bakalım hastanede mi doğdun saati nedir günü nedir

Size karşı davranışları nasıl önemli olan o. Eğer ailenizle mutluysanız, anne baba olarak her zaman arkanızdalarsa ve size sevgilerini hissediyorsanız kurcalayıp da boşuna üzülmeyin derim. Evlatlık olduğunuzu düşünmüyorum, muhtemelen ehliyette yanlış yazılmıştır. Ola ki öz evlatları değilseniz şunu da düşünün; öz olup ana babasından gün görmeyen birçok evlat var.
İşin biyolojik kısmını değil de manevi yanını düşünün.

Hastanede karıştım diyor
Onu da ogrenirsem kaldiramam diyor, karistiysa anne baba da bilmiyordur ki. evlat ayrımı var, annem babanıza iyi davranın vs diye sitem ediyordu karismissa nerden bilsinler. Babası minumum 55-60 yaşlarında Allah bilir kan grubuna en son ne zaman bakildi. Kan verdi diyor diğer arkadaşın dediği gibi stok olarak kan verip yerine diğer kanı alabiliyorsunuz.

Babamın sulalenin tek çocuğu sanmıyorum yani yakın bir akrabamız da yok
Aaaaa bu çok daha ilginç. Sülalenin tek çocuğu derken?
Bu detayi kacirmisim ama kan vermek illa ayni kan grubuyla olmak zorunda degil atiyorum b grubuna a grubu kan verebilir, o kisiden transfer yapilmaz ama kan bankasina stok olarak geri dondugu icin kan verilmis gibi islem gorur. (Tam anlatamadim ama illa kan grubu tutmasi gerekmiyor, stok kan bagisi sayilmistir belki)

Yani benim babaminkinde de öyle keza benim de once yanlis bulundu, annem bana gebeyken kan uyusmazligi ignesi vuruldugu icin yanlis oldugunu anlamis tekrar baktirmistim.

G graffe1234 hayir tekrar kan grubu bakilmiyor yenilemede.
Ya zaten 0(-) herkese kan verebiliyordu kafam karışmış orda 😅

2015 te Ehliyet icin saglik raporu almaya gittigimde kan grubumu ben kendim söyledim saglik ocaginda. Hastaneden falan gelmedi sonuc. Nerden biliyorsun dedi doktor, ameliyat oldugumda bakildi dedim. Bunu teyit edemezlerdi, cunku bu ameliyat enabizda yer almıyor. Hatta ameliyat oldugum tarihte enabiz sistemi bile yoktu.

Bu sene yeni tip ehliyete gectim. O zaman yine kendim soyledim ama dogum yaparken kan almislardi, enabizda yer aliyor dedigimde bakti doktor kontrol etti.

Sunu demek istiyorum bundan 9 sene once kimse benden kan alipta grubuna bakmadi.

Anneniz ya da babanızın kan grubuna nerden bakiyosunuz bilmiyorum ama bilgiler dogru olmayabilir

annemin normal doğum tarihi Ekim ortasında demiş Dr ama ben Ağustos ortasında doğmuşum annem iki kiloydun ama hiç kuveze girmesin diyor üstelik ertesi gün eve getirmişler hastede bile yatırma gereği duymamış Dr . Bu arada babamın durumu iyi yani benimle ilgili sağlık sorunu olsaydı heryere götürlerdi o zaman hastanelerin ücretli olduğunu düşünürsek de annemde bir Dr un muayenehane sine gidiyormuş ama doğumu devlet hastanesi nde yaptirmislar özel hastane daha açılmadı diye
Buna takilmayin. Benim yegenim de 7 aylik dogdu ve ne kuveze girdi ne de hastanede fazladan tuttular. O da 2 kiloydu.

dna testi yapan özel laboratuarlara sorsanız acaba karsı tarafın bilgisi olmadan olur mu DNA testi diye. Sonuçta babanızın yaşı vardır kan grubu yanlış ya da eski teknoloji ile bakılmış olabilir.
Ya bence de yapılıyo olabilir. Sanki müge anlıya katılan konuklardan ben gidip yaptırdım diyenler oluyodu belki özel kliniklerde yapılıyodur

Ehliyetimi 2014 yılında aldım, benim beyanımla kan grubum yazıldı. Test vs istenmedi. Babanız taa ne zaman almıştır ehliyetini, orda yazan kesin doğrudur diyemeyiz.
Bir tanıdığımız da kendi grubundan olmayan akrabasına kan verdi.
Maddi olarak çok zorlanmayacaksanız anne babayı hiç karıştırmadan kardeşiniz için özel klinikte test yaptırın derim.
Umarım bu karmaşa güzel sonuçlanır 🙏🏻 G graffe1234

Bence babanızın kan grubu yanlış. Onun kan grubunun doğrusunu teyit ettirmeniz gerekiyor.
Hastanede kan verdi yazmışsınız. Bazen hastanede grup farketmeksizin kan alıyorlar. Takas gibi düşünün. Diyelim ki kan grubun A. İhtiyaç olan kan B. Sen A yı veriyosun karşılığında B yi alıyorsun. Yakınına ihtiyacı olan B kan veriliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X