Kan grubu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başka kardeşim de var sanmıyorum evlatlık alacaklarını
Arkadaşımın annesi vefat etmiş, babası baldiziyla evlenmiş. Sonra cocuklari oluyor kuzenler kardeş olarak büyüyor. Tabiki bunu kimse bilmiyor arkadaşım bile. Yani olmayacak şeyler değil bunlar.
Ayrıca hastanede karışma durumuda olabilir. Babam böyle bir durumu öğrense reddeder diyorsunuz ama hersey kan bağı değil. Ha evlat olarak görmezsede kendi bilir. Bence annenize sorun bu işin peşini bırakmayın.

Acaba yakın bir akrabanın özür dileyerek söylüyorum gayrimeşru çocuğu olabilir misiniz o yüzden aile e güzel bir şekilde saklamış olabilir mi yani amcanız halanız dayınız teyzeniz var mı? Bazı durumlarda yeni evlenen çifte verebiliyorlar bebeği siz bakın diye belki amcanızın ya da dayınızın çocuğu bile olabilirsiniz
Babamın sulalenin tek çocuğu sanmıyorum yani yakın bir akrabamız da yok

Eski tahlil sonuçlarına bakabilir miyim babamın e devlet sifresini biliyorum ama e nabizda görünmüyor en son ne zmaan ölçülmüş kan grubu birde birkaç yıl önce bir yakinimiza kan verdi diye biliyorum o zaman kan grubuna bakmazlarmi
2014 yılına kadar geri gittim. Görebilirsiniz.

Kardeşinizle kıyaslasanız genetiğinizi? Evlatlıksanız ondan farklı çıkacaktır. Kan tahlili için gidildiğinde ekstra bir tüp kan iş görür. Çalışılan kanlar da çöpe gidiyor. Tanıdığınız olsa hemogram için okunan kan tüpünü geri verirler belki. Saçtan baktıracaksanız da koyu kıl köklerinden özellikle toplayın. Tükürük de olabilir.

Aklıma çok fazla yöntem geliyor da bunun için hastanede ayağınızın olması lazım. PRP, deney vs için sülaleden de örnek toplardım. Aslında check up ayağına özel hastaneye götürürseniz belki o da işinizi görür.

Genetik test dışında da akrabaların ağzını yoklasanız? İlla biri ağzından kaçırır. Belki hastane kayıtları da işinizi görür.
Babamın kan grubuna baktiririm illaki ama en erken 15 tatile gittigimde olurbu

Arkadaşımın annesi vefat etmiş, babası baldiziyla evlenmiş. Sonra cocuklari oluyor kuzenler kardeş olarak büyüyor. Tabiki bunu kimse bilmiyor arkadaşım bile. Yani olmayacak şeyler değil bunlar.
Ayrıca hastanede karışma durumuda olabilir. Babam böyle bir durumu öğrense reddeder diyorsunuz ama hersey kan bağı değil. Ha evlat olarak görmezsede kendi bilir. Bence annenize sorun bu işin peşini bırakmayın.
Babam iicn hersye kan bağı maalesef yani söylemleri hep o yöndeydi. Annem asla kabul etmez varsada ondan bir sonuç alamayacağım gibi gizli test yaptirmamin da önüne geçer.kendimin öğrenip kanıtla karisina çıkmam lazim

O ne demek oluyor emin misiniz peki kendinizin de öz oldugunuza 😔😔😔
Babanız genetik olarak A, AB veya B kan grubuna sahip olabilir. Bir mutasyondan dolayı kanı 0 imiş gibi görünüyor. A ve/veya B grubuna ait olan moleküller hücre yüzeyine mutasyondan dolayı bağlanamıyor. 0 kan grubu gibi görünmüş oluyor.

Babanızla doktora gidince Bombay olabilir mi diye test yaptırın. Aynı örnekten daha sonra DNA testi de yaparlar belki.

Belki de kan grubunuzu yanlış öğrendiniz? Tekrar detaylı baktırmak da fayda var.
Evet olabilir, sağlık raporu almak için alie hekimine gittim iki farklı kan grubu görünüyor e nabizda bu nasıl olabilir hangisi doğru diye bana sordu.

Babanız genetik olarak A, AB veya B kan grubuna sahip olabilir. Bir mutasyondan dolayı kanı 0 imiş gibi görünüyor. A ve/veya B grubuna ait olan moleküller hücre yüzeyine mutasyondan dolayı bağlanamıyor. 0 kan grubu gibi görünmüş oluyor.

Babanızla doktora gidince Bombay olabilir mi diye test yaptırın. Aynı örnekten daha sonra DNA testi de yaparlar belki.
Aaa bunu bilmiyordum bir bakayım teşekkür ederim

dna testi yapan özel laboratuarlara sorsanız acaba karsı tarafın bilgisi olmadan olur mu DNA testi diye. Sonuçta babanızın yaşı vardır kan grubu yanlış ya da eski teknoloji ile bakılmış olabilir.

İyi günler kafam çok karışık bir fikir almak istiyorum. Babamin kan grubu 0 Rh negatif. Benim kan grubum Ab Rh pozitif normal şartlar altında bunun olma ihtimali yok yani milyarda birmis bir Dr a sordum. Evlatlık olacağımı düşünmüyorum başka kardeşim var ve babam evlatlık konusuna çok karşı. Peki bu ne o zaman annemin babamı aldatma ihtimali çok düşük. Onlarla yüzleşmek istemiyorum bunu kendi içimde kabullenemedim. Ancak suogelendigim bazı durumlar var. Yakın zamanda ailemle çok büyük sorunlar yaşadım Bunun sonucunda aslında beni çok manipüle ettiklerini anladım. Örnek verecek olursam burslarla okuyup meslek sahibi olmama rağmen baban sizin için uğraşıyor baban sizi okutmak için çok çaba harcıyor. Sakın babanı utandıracak yada yarı yolda bırakacak birşey yapma gibi. Ben öğretmenim her yaz tatilinde babamın tarlasında çalıştım sürekli ona olan borcumu ödemem gerekiyor gibi. Ama aynısı kız kardeşime asla yapılmadı sorum şu bu içimdeki şüpheyi çözmek için ne yapabilirim
Babanızın kan grubunun doğru olduğu kesin mi.

Lise zamninda bu kan gruplarını ilk öğrendiğimde sormuştum annem konuyu kapatmisti. Bunun olma ihtimali yok çünkü babam evlatlık konusunda çok karşı çok yakinlarimizda çocukları olmadığı için evlatlık alanlar oldu kan bağının olmadığı bir çocuğu asla kabul etmeyeceğini çok net dile getirdi
Annen mi aldatmis yani ?

Babası daha önce birine kan vermiş. Yanlış olma ihtimali yok yani.
Bu detayi kacirmisim ama kan vermek illa ayni kan grubuyla olmak zorunda degil atiyorum b grubuna a grubu kan verebilir, o kisiden transfer yapilmaz ama kan bankasina stok olarak geri dondugu icin kan verilmis gibi islem gorur. (Tam anlatamadim ama illa kan grubu tutmasi gerekmiyor, stok kan bagisi sayilmistir belki)
Benim babamın da ehliyetinde farklı bir kan grubu yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Yani benim babaminkinde de öyle keza benim de once yanlis bulundu, annem bana gebeyken kan uyusmazligi ignesi vuruldugu icin yanlis oldugunu anlamis tekrar baktirmistim.

G graffe1234 hayir tekrar kan grubu bakilmiyor yenilemede.

Yani o zaman kesin 0 negatif ehliyette yanlış yapılmaz diyorsunuz 😔😔 tek yok DNA testi o da kesin gibi bu durumda
Ehliyette yanlış olur ya benim kardeşim son 3 yıl içinde aldı ehliyetini ve ehliyette yanlış kan grubu yazıyor. Şaşırdım da yani saçma neden böyle diye sordum O da o an öyle oldu bilmem ne birşeyler anlattı geçti. Yani yanlış olabiliyor. En iyisi siz babanızdan yeniden kan aldırıp kan grubuna bakmaya çalışın. Bide şey duymuştum zamanla kan grubu değişen kişiler de var hangi grup için geçerli yada hepsinde olabilecek birşey mi bilmiyorum ama bi araştırın hemen senaryolar kurmayın kafanızda. Kolaylık diliyorum.

Annemin de yakın çevresinde yok iyle çocuk verebilecek biri ya babamın kan grubu yanlış ölçülmüş yada hastanede karistirdilar bunu da en erken onbeş tatilde öğrenebilirim Bombay a baktım ancak çok düşük ihtimal yani milyonda bir görünüyor mus

Ehliyette yanlış olur ya benim kardeşim son 3 yıl içinde aldı ehliyetini ve ehliyette yanlış kan grubu yazıyor. Şaşırdım da yani saçma neden böyle diye sordum O da o an öyle oldu bilmem ne birşeyler anlattı geçti. Yani yanlış olabiliyor. En iyisi siz babanızdan yeniden kan aldırıp kan grubuna bakmaya çalışın. Bide şey duymuştum zamanla kan grubu değişen kişiler de var hangi grup için geçerli yada hepsinde olabilecek birşey mi bilmiyorum ama bi araştırın hemen senaryolar kurmayın kafanızda. Kolaylık diliyorum.
Bende acaba yanlış olabilir mi diyorum onunki.zamanla kan grubu değişimi lösemi de oluyormuş yada ağır enfeksiyon da öyle bir durum da yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X