Kan grubu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi günler kafam çok karışık bir fikir almak istiyorum. Babamin kan grubu 0 Rh negatif. Benim kan grubum Ab Rh pozitif normal şartlar altında bunun olma ihtimali yok yani milyarda birmis bir Dr a sordum. Evlatlık olacağımı düşünmüyorum başka kardeşim var ve babam evlatlık konusuna çok karşı. Peki bu ne o zaman annemin babamı aldatma ihtimali çok düşük. Onlarla yüzleşmek istemiyorum bunu kendi içimde kabullenemedim. Ancak suogelendigim bazı durumlar var. Yakın zamanda ailemle çok büyük sorunlar yaşadım Bunun sonucunda aslında beni çok manipüle ettiklerini anladım. Örnek verecek olursam burslarla okuyup meslek sahibi olmama rağmen baban sizin için uğraşıyor baban sizi okutmak için çok çaba harcıyor. Sakın babanı utandıracak yada yarı yolda bırakacak birşey yapma gibi. Ben öğretmenim her yaz tatilinde babamın tarlasında çalıştım sürekli ona olan borcumu ödemem gerekiyor gibi. Ama aynısı kız kardeşime asla yapılmadı sorum şu bu içimdeki şüpheyi çözmek için ne

Lise zamninda bu kan gruplarını ilk öğrendiğimde sormuştum annem konuyu kapatmisti. Bunun olma ihtimali yok çünkü babam evlatlık konusunda çok karşı çok yakinlarimizda çocukları olmadığı için evlatlık alanlar oldu kan bağının olmadığı bir çocuğu asla kabul etmeyeceğini çok net dile getirdi
Bence o sacma doktor yerine tabipler odasi / Babanin Belirlenmesi (Nesep Tayini) diye aratin googledan bakin ve nasil oluyormus anlayjn.

Bence o sacma doktor yerine tabipler odasi / Babanin Belirlenmesi (Nesep Tayini) diye aratin googledan bakin ve nasil oluyormus anlayjn.
Bir de cehalet kadar kotu bir sey yok.
Bilgi gerektiren hemen her konuda hazir buradayken bilgi uzerinden konusulsa ne guzel olur. Ama bunun yerine drama hep prim yapiyor bu toplumda.

Kardeşinle aranızın 5 yaş fark olması dikkatimi çekti. Eskiden arayı bu kadar uzun tutmazlardı sanki

Dna yaptirirsaniz bi tek babanizla yaptirmayin annenizlede yaptirin ki babanin cocugu cikmazsaniz annem aldattimi diye dusunmek yerine hastanede karistimi olasiligi netlesir

Boşuna kafanızda kurmuş sunuz içinizde dert yapmış sınız babam 0- rh annem A+ ablam A+ ben 0- ve ben 0- eşim A+ oğlum A- yani siz onların çocuğu sunuz ailede çocuk ayırma var sadece bir çocuk maalesef ki daha çok seviliyor
Sizin durum normal yani kan grupları böyle olabilir biyolojiye göre. Ama konu sahibi kan gruplarını doğru biliyorsa onun dediği gibi olması imkansız. Orda bir sorun var.
Benim annem b babam a. Ben a ikiz olmalarına rağmen kardeşlerimin biri b diğeri 0

Ehliyet alırken kan grubuna ayrıca bakılmıyor daha önce bir sağlık kurulusunda kan grubuna bakıldiysa. Biz okulda öğrencilerin kan grubuna çok baktık sonradan okullarda bu deneylerin yapılması yasaklandı ama 6 yıl boyunca yaptığım deneylerde hiç yanlışlık olmamıştı. Yani yanlis bakilmis olmasi çok çok düşük bir ihtimal. O da soyle olabilir bakan kişi antikorları karıştırmış olabilir ki onu bile karışmasın diye her biri farklı renkte uretiliyor ve üzerinde de yazıyor zaten. Mutasyon meselesi de bir ihtimal tabii ki onu da göz ardı etmemek gerekiyor ama içinizin rahatlamasi icin DNA testi yaptırabilirsiniz bir de yanlış olup olmadığını anlamak için eğer babanız hâlâ kan verebiliyorsa Kızılaya birlikte kan bağışında bulunmaya gidin orada tekrar bakillmasını sağlayın ki bakılır zaten.

Boşuna kafanızda kurmuş sunuz içinizde dert yapmış sınız babam 0- rh annem A+ ablam A+ ben 0- ve ben 0- eşim A+ oğlum A- yani siz onların çocuğu sunuz ailede çocuk ayırma var sadece bir çocuk maalesef ki daha çok seviliyor
Sizin durumunuz normal zaten. Basit çaprazlama bilgisiyle hepsinin olabileceği ortaya çıkıyo. Konu sahibininkinde uyumsuzluk var.

Açıkçası kaldıracağımi düşünmüyorum dil yuvarlama da ben yapabiliyorum ama ikiside yapamz anne babamin . Yani ne olduğunu bilmiyorum öğrenmek isteyip istemediğimi bile bilmiyorum diyorum ogrensem de kendime saklarım onlara asla söylemem herhalde . Bu borçlu hissettirme meselesi var bir tek aklımı kurcalayan oda genelde ilk çocuklara yapılıyor da olabilir onun dışında birşey fark etmedim
Dil yuvarlama baskın gendir, anne ya da babanızın ikisinde de yoksa hatta aile büyüklerinde de yoksa bu sizde genelde bulunmaz. Kardeşiniz ya da diger aile büyüklerinde var mı bu durum? Bir de doğuştan mı yapabiliyorsun yoksa kendini egiterek mı yaptın bu da önemli. Buradan sonrasında tahmin yazacağım;
Bu bilgiden sonra diyebilirim ki kan testini tekrarlama işini de bosverin artik çünkü ya babanız ya da ikisi de öz değil bence. Annenin tavrına da bakacak olursak durum hastanede karışma değil, çok geçiştirmiş seni zamanında. Ben yine bir şekilde bi aile üyesinden alındığınızı, babanızın da başka çocuk yok diye kabul ettiğini düşünüyorum. Kurumdan hiç bilinmeyen çocuk için yaptığı yorumla tanıdık kişiden alınma ile fark vardır gözünde. Birinin geçmişi bilinmiyor diye dusunmus olabilir, bilemedim. Ben olsam sadece gizlice annelik testi yapardım sanırım, o da uyumsuz çıkarsa en azından anne babanın ortak aldığı bir karar olurdu. Anne öz baba farklıysa durum biraz daha problemli.

Sizin kan grubu durumunuz gayet normal. İki ebeveynden de gen almışsınız ama baskin olan hangisi ise fenotipe o yansimis. Konu sahibinin kan grubunda babadan gen almamis oluyor.

Ben gerçek kan grubumu bu sene hamilelik başında yapılan testlerden öğrendim. Kendimi B+ sanıyordum. Eski tip sağlık karnemde de öyle yazıyordu. Meğer A+ imişim. Ehliyette vs hep yanlış durumda şu anda. Bir doktor arkadaşıma sordum o da bu hataların eskiden yapıldığını hatta kendisinin dahi kan grubunu geç öğrendiğini söyledi. Sizin babanızın da hatalı olabilir.

Dil yuvarlama baskın gendir, anne ya da babanızın ikisinde de yoksa hatta aile büyüklerinde de yoksa bu sizde genelde bulunmaz. Kardeşiniz ya da diger aile büyüklerinde var mı bu durum? Bir de doğuştan mı yapabiliyorsun yoksa kendini egiterek mı yaptın bu da önemli. Buradan sonrasında tahmin yazacağım;
Bu bilgiden sonra diyebilirim ki kan testini tekrarlama işini de bosverin artik çünkü ya babanız ya da ikisi de öz değil bence. Annenin tavrına da bakacak olursak durum hastanede karışma değil, çok geçiştirmiş seni zamanında. Ben yine bir şekilde bi aile üyesinden alındığınızı, babanızın da başka çocuk yok diye kabul ettiğini düşünüyorum. Kurumdan hiç bilinmeyen çocuk için yaptığı yorumla tanıdık kişiden alınma ile fark vardır gözünde. Birinin geçmişi bilinmiyor diye dusunmus olabilir, bilemedim. Ben olsam sadece gizlice annelik testi yapardım sanırım, o da uyumsuz çıkarsa en azından anne babanın ortak aldığı bir karar olurdu. Anne öz baba farklıysa durum biraz daha problemli.
Kardeşimle gorusmuyorum onun yuvarlayıp yuvarlayamadugini bilmiyorum ama annem va babamda denmistim kafam iyice karıştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X