Kan grubu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bu merakla yaşayamazdım sanırım. Ama eğer öğreneceklerim ağır gelecek diyorsanız boş verin. Ben de kan grubunun yanlış ölçüldüğünü ya da o nadir olan ihtimalin gerçeklentiğini düşünüyorum. Ama annenizin tavırları da ilginç geldi bana. Doğum anılarınız nasıl? Babanız da siz doğduğunuzda orda mıymış yoksa uzun yolda mı? Annenizle kim kalmış doğum zamanı ve sonraki süreçte? Aldatma durumundan ziyade annenizin babanızdan, babanızın sert söylemleri nedeniyle sakladığı bir şeyler olabilir.

Fen bilgisi dersinde kan gruplarını öğrenince yaptığım ilk şey anne babamınkini öğrenip çaprazlama yapmak ve tüm kardeşlerimi kontrol etmek olmuştu. Kendi kan grubumu o zamanlar bilmiyordum. Ama kardeşlerimden yola çıkarak ihtimali 2 ye düşürmüştüm. Bilirsiniz kimse A0 ım ya da AA yım demez. Ama bunu bile net bulmuştum. Dili yuvarlama olayı vardı mesela. Ebeveynlerden en az biri yapabilmeliymiş. Ben yapabiliyordum. Eve gelip ilk iş ikisine de yaptırmıştım. Biri yapıp biri yapamamıştı. Yani ne bileyim bunlar çok daha erken yaştan, aileler anlamasa da çocukların fark edebileceği şeyler.

Ben olsam işin üstüne giderdim. Yarın bir gün bir hastalık potansiyeliniz varsa bile bunu yanlış aile öyküsüne dayandırırsınız. Genetik veriler ve aile öyküsü önemli.

Ben hemşireyim bir hastamızın üç testininde farklı çıktığına birebir şahit oldum. En son rna falan filan bişeyler bakılıp teyit edildi. Anne babaya hatta sizede tekrar bakılması iyi olur. Kan grubu sürekli ihtiyaç duyulup bakılan birşey değil çünkü eskiden direk kandan bakılmıyordu.

Enabıızdaki babanızın kan grubu yanlış olabilir. Onu kendimiz değiştirebiliyoruz. Eşimin de bir ara kan grubu e nabızda farklı yazıyordu şaşırmıştım.

Anneniz AB, babanız 0 ise siz A0 ya da B0 olursunuz. Büyük ihtimalle babanızın kan grubu doğru değil.

İyi günler kafam çok karışık bir fikir almak istiyorum. Babamin kan grubu 0 Rh negatif. Benim kan grubum Ab Rh pozitif normal şartlar altında bunun olma ihtimali yok yani milyarda birmis bir Dr a sordum. Evlatlık olacağımı düşünmüyorum başka kardeşim var ve babam evlatlık konusuna çok karşı. Peki bu ne o zaman annemin babamı aldatma ihtimali çok düşük. Onlarla yüzleşmek istemiyorum bunu kendi içimde kabullenemedim. Ancak suogelendigim bazı durumlar var. Yakın zamanda ailemle çok büyük sorunlar yaşadım Bunun sonucunda aslında beni çok manipüle ettiklerini anladım. Örnek verecek olursam burslarla okuyup meslek sahibi olmama rağmen baban sizin için uğraşıyor baban sizi okutmak için çok çaba harcıyor. Sakın babanı utandıracak yada yarı yolda bırakacak birşey yapma gibi. Ben öğretmenim her yaz tatilinde babamın tarlasında çalıştım sürekli ona olan borcumu ödemem gerekiyor gibi. Ama aynısı kız kardeşime asla yapılmadı sorum şu bu içimdeki şüpheyi çözmek için ne yapabilirim
Bombay fenotipi olabilirsiniz öncelikle siz gidin iyi bir hastanede önce bi kendiniz için kan verin ve baktırın. Eğer değilseniz önce özelde bir doktorla görüşüp ayarlamaya çalışın ve babanızı rutin muayene için ikna edip götürün, bir tüp de kan dna testi için istensin haberi olmadan dicem ama etik olmadığı için yaparlar mı bilmem. Zor bir durum, Allah korktuğunuzdan emin etsin

Ehliyetimi 15 yıl önce almıştım ve A+ tahlil sonucu kağıdım olmasına rağmen A- yazmışlar ehliyetime ( araç kullanmıyorum )
Geçen hafta ehliyetimi degistirdim ve yanlış yazildigini söz ile beyan ettim tekrar tahlil istemediler
Yani ehliyette de dogrusu yazmaya bilir
Peki daha önce ehliyet yenileyen var mı kan grubuna bakılıyor mu tekrardan

Biliyorum yani ya babamın kam Grubu yanlış hesaplanmış olabilir mi diyorum ama yıllarca anlasilirdi herhalde bu yanlışlık
Ben kan gurubumu yıllarca b pozitif biliyordum. 2 kere ehliyetim yenilendi , evlendim , büyük ameliyat geçirdim ve kan verildi. Ehliyet alırken de evlenirken de kan grubunu sözlü olarak söyledim o şekilde yazdılar. Ne zamanki tüp bebek tedavisine başladık ( 29 yaşındaydım ) kan grubu için test yaptılar ve b negatif olduğumu öğrendim. Yani babanız kan gurubunu yanlış biliyor olabilir ve ehliyet yenilemelerde kan gurubunu sözlü olarak söylemiş olabilir.

Ben olsam bu saatten sonra çok kurcalamam. Zaten onların çocuğu değilsem kaldıramam diyorsun. Bazı anne babalar nedensiz evlat ayırıyor. Sende de öyle olabilir.
Son olarak hastanede doğduğuna emin misin? Cimere doğum saatini öğrenmek istiyorum diye yazınca sana bildiriliyor bak bakalım hastanede mi doğdun saati nedir günü nedir
Evet bu durum var yani şöyle ogrensem bile onlara söylemem bu saatten sonra yeni anne baba da istemem. Evlat ayırma yok ama farklı bir bencillik leri var ve dediğim gibi beni sürekli babama karşı borçlu hissetirdiler hep

Size karşı davranışları nasıl önemli olan o. Eğer ailenizle mutluysanız, anne baba olarak her zaman arkanızdalarsa ve size sevgilerini hissediyorsanız kurcalayıp da boşuna üzülmeyin derim. Evlatlık olduğunuzu düşünmüyorum, muhtemelen ehliyette yanlış yazılmıştır. Ola ki öz evlatları değilseniz şunu da düşünün; öz olup ana babasından gün görmeyen birçok evlat var.
İşin biyolojik kısmını değil de manevi yanını düşünün.
Zaten bilsemde söylemeyi düşünmüyorum. Yani onları kaybetmek istemiyorum son bir yıla kadar çok iyi bir ilişkimiz vardı bir yıldır aramız biraz bozuk ama herseye rağmen onları çok seviyorum

Benim kardeşim geçen sene farklı bir gruptan olduğunu ögrendi. Yani negatif biliyoduk pozitifmiş. Sizler de komple baktırın.

Ben bu merakla yaşayamazdım sanırım. Ama eğer öğreneceklerim ağır gelecek diyorsanız boş verin. Ben de kan grubunun yanlış ölçüldüğünü ya da o nadir olan ihtimalin gerçeklentiğini düşünüyorum. Ama annenizin tavırları da ilginç geldi bana. Doğum anılarınız nasıl? Babanız da siz doğduğunuzda orda mıymış yoksa uzun yolda mı? Annenizle kim kalmış doğum zamanı ve sonraki süreçte? Aldatma durumundan ziyade annenizin babanızdan, babanızın sert söylemleri nedeniyle sakladığı bir şeyler olabilir.

Fen bilgisi dersinde kan gruplarını öğrenince yaptığım ilk şey anne babamınkini öğrenip çaprazlama yapmak ve tüm kardeşlerimi kontrol etmek olmuştu. Kendi kan grubumu o zamanlar bilmiyordum. Ama kardeşlerimden yola çıkarak ihtimali 2 ye düşürmüştüm. Bilirsiniz kimse A0 ım ya da AA yım demez. Ama bunu bile net bulmuştum. Dili yuvarlama olayı vardı mesela. Ebeveynlerden en az biri yapabilmeliymiş. Ben yapabiliyordum. Eve gelip ilk iş ikisine de yaptırmıştım. Biri yapıp biri yapamamıştı. Yani ne bileyim bunlar çok daha erken yaştan, aileler anlamasa da çocukların fark edebileceği şeyler.

Ben olsam işin üstüne giderdim. Yarın bir gün bir hastalık potansiyeliniz varsa bile bunu yanlış aile öyküsüne dayandırırsınız. Genetik veriler ve aile öyküsü önemli.
Açıkçası kaldıracağımi düşünmüyorum dil yuvarlama da ben yapabiliyorum ama ikiside yapamz anne babamin . Yani ne olduğunu bilmiyorum öğrenmek isteyip istemediğimi bile bilmiyorum diyorum ogrensem de kendime saklarım onlara asla söylemem herhalde . Bu borçlu hissettirme meselesi var bir tek aklımı kurcalayan oda genelde ilk çocuklara yapılıyor da olabilir onun dışında birşey fark etmedim

Arkadaşımın annesi vefat etmiş, babası baldiziyla evlenmiş. Sonra cocuklari oluyor kuzenler kardeş olarak büyüyor. Tabiki bunu kimse bilmiyor arkadaşım bile. Yani olmayacak şeyler değil bunlar.
Ayrıca hastanede karışma durumuda olabilir. Babam böyle bir durumu öğrense reddeder diyorsunuz ama hersey kan bağı değil. Ha evlat olarak görmezsede kendi bilir. Bence annenize sorun bu işin peşini bırakmayın.
Arkadaşınız bilmiyor mu siz biliyorsunuz o bilmiyor yani 🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X