Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

bilgi için teşekkürler canımmmm

fazla yemek için degil zaten yemek niyetine yedim onları
az kalori almak göründügü kadar iyi bişey degildir günlük 400 kalori yakacak kadar spor yapıyorum
az kalori aldıgımda bu yarardan çok zarar olur bana

spor çok önemli valla bende 2 gündür aksatıyorum ((

ooo süperr harıkasın canımm yaaa :))) sagol canım valla hiç üşenmiyorsun

Son düzenleme:
canım bana dr öyle söylemişti....dediğini uyguladım..şimdi insülin direncim yok...son tahlillerim güzel çıktı..

ooo süper valla bende uzun zamandır tahlıl yaptırmıyorum istediğim kıloya bi düşeyim ondan sonra yaptırcam inş. :)

canım geçmiş olsun çok zor dönemden geçmiştin valla önce sağlığını düşün eşin senin için istemiyordur eşleri ikna etmek çok zor valla ben 2senedir eşimden neler çektim ben bilirim ama artık bıraktım bu sene takmıyorum allah ne zaman verirse o zaman olcak çocuğum hayırlısı :)

kızlar fazla katılım yapamıyorum ama takipteyim:).ayrıca sizin yediklerinize bakıyorum ben neredeyse 3 katı yiyorum ama daha önce ki miktarımın 1/3 yiyorum şimdi yediklerimi yazsam mı yazmasam mı bilemiyorum:)

kızlar fazla katılım yapamıyorum ama takipteyim:).ayrıca sizin yediklerinize bakıyorum ben neredeyse 3 katı yiyorum ama daha önce ki miktarımın 1/3 yiyorum şimdi yediklerimi yazsam mı yazmasam mı bilemiyorum:)

Her ne olursa olsun yazmalısın bence :)
Ne yiyip içtiğini görürsek sana daha çok yardımcı olabiliriz

o zaman yazıyorum.
sabah: 2 dilim çavdar ekmeği
1 kk dil peyniri
kabak haşlama
yarım kase yoğurt

öğlen:1 yumurtayla yapılmış sucuk:)
2 dilim çavdar ekmeği

her öğün yarım ekmek yiyen geceleri uyanıp bozdolabında ne bulursa yiyen sürekli atıştıran ve çok hareketsiz bir insandım.akşamları ortalama 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum saat 8'den sonra çok canım isterse karpuz ya da şeftali yiyorum.bugün 7. günüm.birde şu çizelge var ya o çok hoş nasıl yapıyoruz onu acaba:)?

Sen istersen başlangıç kilon, şu anki kilon ve hedefini bana söyle; ben senin için yaparım, sen de eklersin. Ayrıca aşağıdaki linke de bir göz gezdirirsen iyi olur, çizelgenin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bir anlatım var:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

Hepimiz ekmeği çok seviyoruz, hatta ekmeği her yemeğimize katık ediyoruz. Aksi halde çoğu zaman da doymuyoruz :) Seni anlıyorum ve attığın adımı önemli buluyorum. Sabah ve öğlen öğünlerinde ekmeği daha ölçülü tüketiyorsun, bu çok güzel :) Akşam öğününü de çorba, salata, zeytinyağlı yemek, meyve, kuruyemiş vs gibi besinlerle diğer öğünlere nispeten biraz hafif tutarsan her şey çok güzel olacak, güzel neticeler alacaksın inşallah. Bu arada daha önce söylememiştim sanırım, aramıza hoşgeldin

bilgi için teşekkürler canımmmm
rica ederim

bu arada 1 yk - 35 kalori değildir zira 1 yk 10-15g arası ama yoğurt için 35 kalori demek 50g falan demek

canım menüne bakınca ortalama 500-700kalori arası bişey hesapladım tabii bu bir programa bağlı kalmadan bildiğim kadarıyla...
bir de yediklerinin ölçüsü önemli, yani mesela karpuz, 2 üçgen dilim 1 porsiyon meyvedir, aklında bulunsun
yürüyüşe başlamış olman iyi bir şey devamını dilerim
çizelge için aşağıdaki linke bakabilirsin
http://www.kadinlarkulubu.com/yeni-uygulamalar/156466-yeni-eklenti-kilo-cizelgesinin-eklenmesi.html
hepinize sevgiler...

bunları unuttum öğlen 3 tane fındık yedim.gece de 1tane tahinli kurabiye yedim dayanamadım(.ben zaten en çok gece acıkıyorum.sanki kedi kaçmış içeme midemi tırmalıyor. evet yorumlarınızı bekliyorum:)

Bu kedi benzetmesine çok güldüm, sen çok yaşa emi

Gece acıkmamak için gün içinde glisemik indeksi fazla yüksek olan besinleri tüketmemeye dikkat etmen lazım. Akşam öğününde lif yönünden zengin besinleri ve proteinleri tüket ve yatmadan önce bir ara öğün yaparak yarım bardak tarçınlı süt ve yarım meyve ya da birkaç kuru meyve ye.

Merhaba kızlar,

Yediklerimi yazayım.

Sabah;
2 kayısı (22)
1 çokonat (181) (akşam sabah yemek üzere kendimi tuttuğum çokonat bu)
18 gr kaşarla tost (147)

Öğle;
5 yemek kaşığı fasulye yemeği (150)
165 gr dereotlu yoğurt (130)
10 gr çubuk kraker (40)

Ara;
11 gr köme (37)
15 gr hurma (42)
tek şekerli türk kahvesi (20)

Akşam;
100 gr hamsi fileto (soslu-210)
bol salata (100)

Toplam 1080 kalori. Gece tek şekerli bir türk kahvesi daha içersem 1100 kaloriyle kaparım bugünü. Midemdeki şişlik geçmiyor. Şimdi şekersiz yeşilçay içeyim en iyisi. 3 mil lesliemi de yaptım tabi

Canım o kadar haklısın ki. Ben önceden ekmek yemesen diyenlere ben ekmeksiz doymuyorum diyordum. Birkaç haftadır dikkat ettim ki öğle ve akşamları ekmek yemeyi unutuyorum. Bugün mesela öğlen yemeğime sırf ekmek yok diye kırıp çubuk kraker ekledim ya doymazsam diye. Oysa doymazsam diye düşünmesem aklıma bile gelmezdi. Akşam yemeğimde de ekmek yesem mi dedim, sonra dedim bir sürü salata yicem, yemeyeyim bi bakayım. Hakikaten de doydum. Zamanla vücudumuz da unutuyor takıntılarımızı. En son ne zaman patates ya da pirinç pilavi yediğimi hatırlamıyorum mesela. Çok ilginç geliyor hakikaten. Demek ki sıcaklar ve bir süre diyet bu tür takıntılarımızı tedavi ediyor.

kalori sepeti 920 kalori diyor onun yalancıyım:).ben meyve konusunda sınır koymuyorum:).çünkü kuruyemiş ya da kuru meyve pek yemiyorum.aslında her gün değişiyor mesala gündüz dondurmada yiyorum arada ama 2 gündür canım istemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…